سرکه بالزامیک فواید بالقوه زیادی برای سلامتی دارد. از جمله این موارد می توان به کاهش کلسترول و بهبود رنگ پوست اشاره کرد. در حالی که سرکه بالزامیک می تواند افزودنی خوبی برای یک رژیم غذایی سالم باشد، اگر فرد بیش از حد مصرف کند می تواند عوارض جانبی ایجاد کند.

سرکه بالزامیک یک ماده محبوب در سس های سالاد، مارینادها و بسیاری از غذاهای دیگر است. طعمی متمایز دارد که اغلب به عنوان پررنگ، ترش و پیچیده توصیف می شود.

برخی از مطالعات نشان می‌دهند که سرکه بالزامیک فواید سلامتی بیشتری دارد، از بهبود چهره فرد گرفته تا کاهش کلسترول و کمک به کاهش وزن.

10 بهترین مزیت سلامتی سرکه بالزامیکmedicalnewstoday.comhttps://www.medicalnewstoday.com › ...

در این مقاله، به فواید بالقوه سرکه بالزامیک برای سلامتی و تحقیقات علمی که ممکن است به آنها وزن بدهد نگاه می کنیم.

ده فایده سرکه بالزامیک برای سلامتی

مزایای سلامتی سرکه بالزامیک ممکن است شامل موارد زیر باشد:

۱. بهبود سلامت پوست

سرکه بالزامیک حاوی ترکیبات ضد میکروبی، اسید استیک و آنتی اکسیدان است. این مولفه ها ممکن است به بهبود چهره فرد در طول زمان کمک کنند.

سرکه های شفاف دیگر به صورت موضعی روی پوست استفاده می شود تا به از بین بردن آکنه کمک کند. سرکه بالزامیک می تواند باعث ایجاد لکه شود، بنابراین نباید مستقیماً روی پوست مالیده شود.

بیشتر بخوانید
آیا قهوه خواب آور است

۲. کاهش قند خون

مطالعات نشان می دهد که این ماده سس سالاد محبوب تعدادی فواید سلامتی دارد.

سرکه بالزامیک وقتی به عنوان بخشی از غذا مصرف شود به تنظیم قند خون کمک می کند.

یک بررسی که اثرات علمی سرکه را مورد بررسی قرار داد نشان داد که سرکه بالزامیک در هنگام مصرف اثر ضد گلیسمی دارد، به این معنی که قند خون فرد بعد از غذا به شدت کمتر می شود.

این بررسی نشان داد که سرکه می تواند به ایجاد یک فلات قند خون برای مدت حداکثر ۵ ساعت بعد از غذا کمک کند.

۳. ترویج هضم سالم

اسید استیک ترکیب فعال سرکه بالزامیک است. این اسید حاوی سویه های پروبیوتیک است که به هضم کمک می کند.

پروبیوتیک‌های موجود در اسید استیک می‌توانند به بهبود سلامت روده و هضم غذا کمک کنند و در عین حال از عملکرد کلی سیستم ایمنی نیز حمایت کنند.

۴. کاهش کلسترول

سرکه بالزامیک ممکن است به کاهش کلسترول کمک کند. آنتی اکسیدان های موجود در سرکه بالزامیک به مسدود کردن سلول های سمی در بدن کمک می کند که می توانند سطح کلسترول را افزایش دهند.

بیشتر بخوانید
آیا می توانید پوست انبه بخورید؟

طبق یکی مطالعهدر مورد خرگوش هایی با کلسترول بالا، ممکن است مصرف سرکه بالزامیک بتواند به کاهش یا حفظ سطح کلسترول پایین کمک کند.

۵. کاهش وزن

پروبیوتیک‌های موجود در سرکه بالزامیک نیز می‌تواند به احساس سیری طولانی‌تری در فرد کمک کند.

مقداری پژوهش نشان می دهد که افراد با اضافه کردن سرکه به وعده غذایی صبحگاهی ممکن است کالری کمتری در طول روز مصرف کنند.

۶. درمان زخم ها

سرکه بالزامیک سال هاست که برای کمک به درمان زخم ها استفاده می شود. پیشنهاد می شود که سرکه بالزامیک دارای خواص ضد قارچی، ضد ویروسی و ضد باکتریایی باشد. با این حال، این ادعاها به خوبی مورد مطالعه قرار نگرفته است.

۷. کاهش فشار خون

توت فرنگی و سرکه بالزامیک
مصرف سرکه بالزامیک ممکن است به فرد کمک کند برای مدت طولانی تری احساس سیری کند.

یک مطالعه، اگرچه دوباره روی موش‌ها انجام شد، نشان داد که سرکه بالزامیک ممکن است به کاهش فشار خون کمک کند. این پژوهش پیشنهاد کرد که افزودن منظم سرکه بالزامیک به غذاها می تواند به کاهش فشار خون بالا در طول زمان کمک کند.

این ممکن است درست باشد اگر فردی غذاهای چرب مانند کره و روغن را با سرکه جایگزین کند و در نتیجه کل چربی مصرفی خود را کاهش دهد.

۸. رفع گرفتگی

برخی افراد از سرکه بالزامیک برای کمک به درمان احتقان استفاده می کنند. برای انجام این کار، فرد می تواند چند قطره سرکه را به بخار آب اضافه کرده و بخار آن را تنفس کند.

بیشتر بخوانید
پلانتین یا موز پختنی- شبیه موز و فواید آن برای سلامتی

۹. کاهش رفلاکس اسید

افراد می توانند از سرکه بالزامیک برای کمک به کاهش رفلاکس اسید یا سوزش سر دل استفاده کنند.

این درمان ممکن است برای همه موثر نباشد، بنابراین ایده خوبی است که آن را در مقادیر کم امتحان کنید و چند ساعت صبر کنید تا ببینید آیا علائم را بهتر یا بدتر می کند.

۱۰. تقویت گردش خون

سرکه بالزامیک از انگور به دست می آید. مطالعات دریافته‌اند که انگور ممکن است با جلوگیری از تجمع پلاکت‌ها در رگ‌های خونی به پیشگیری از بیماری‌های قلبی کمک کند.

سرکه بالزامیک همچنین حاوی پلی فنول است. محققین در حال بررسی این موضوع هستند که چگونه پلی فنول ها به گردش خون کمک می کنند، اما شواهد تا کنون قطعی نیستند.

خطرات

مصرف زیاد سرکه بالزامیک ممکن است باعث ناراحتی معده شود.

خطرات کمی برای استفاده از سرکه بالزامیک وجود دارد، زیرا به طور کلی مصرف آن بی خطر است مگر اینکه فردی آلرژی داشته باشد. خطرات احتمالی عبارتند از:

  • ناراحتی معده از مصرف زیاد
  • التهاب گلو
  • آسیب به لوله غذا در اثر نوشیدن زیاد
بیشتر بخوانید
پرتقال ماندارین یا نارنگی: حقایق تغذیه، فواید

یک فرد باید مصرف خود را به حدود ۲ قاشق غذاخوری یا کمتر محدود کند، زیرا نوشیدن بیش از حد می تواند باعث ناراحتی معده و مشکلات دیگر شود.

مردم باید به برچسب سرکه بالزامیک که می خرند دقت کنند. بالزامیک واقعی ممکن است گران باشد اما حاوی قندهای افزودنی نیست. مارک های دیگر ممکن است حاوی قندهای اضافی برای کمک به تطابق با طعم سرکه بالزامیک واقعی باشند.

خلاصه

سرکه بالزامیک معمولاً برای افزودن به غذاها بی خطر است. حاوی کالری بسیار کمی است، قند کمی دارد و بدون چربی است.

علاوه بر این، چندین مزیت بالقوه برای سلامتی مرتبط با سرکه بالزامیک وجود دارد. اگرچه هنوز تحقیقات بیشتری برای درک این فواید مورد نیاز است، اما فرد می‌تواند احساس خوبی در مورد ساخت سرکه بالزامیک بخشی از یک رژیم غذایی سالم داشته باشد.

مردم می توانند سرکه بالزامیک را در اکثر خواربار فروشی ها یا فروشگاه های مواد غذایی سالم پیدا کنند.

Source link