درد قفسه سینه می تواند نشانه ای از حمله قلبی باشد که نیاز به مراقبت فوری پزشکی دارد. اما علل احتمالی دیگر، مانند فشار عضلانی و سوزش سر دل، ممکن است به درمان خانگی مانند زنجبیل برای مشکلات گوارشی یا بسته های خنک برای تسکین درد عضلانی پاسخ دهند.

داروهای خانگی برای درد قلب برای درمان دردهای نادر قفسه سینه که به دلیل مشکلات گوارشی مانند گاز، فشارهای عضلانی و اضطراب ایجاد می شود، استفاده می شود.

ممکن است تشخیص تفاوت بین این درد خوش خیم و شرایط جدی تر آسان نباشد. در صورت شک، افراد باید همیشه به دنبال مراقبت های پزشکی باشند.

10 درمان خانگی برای درد قلبmedicalnewstoday.comhttps://www.medicalnewstoday.com › ...

زمانی که فرد باید مراقبت های پزشکی فوری دریافت کند:

 • درد قلب یا قفسه سینه له کننده، سفت، فشرده یا سنگین است
 • فردی مشکوک است که دچار حمله قلبی شده است
 • تنگی نفس همراه با درد قفسه سینه تجربه می شود

ده درمان خانگی برای درد قلب

چندین چیز وجود دارد که فرد می تواند در خانه امتحان کند تا به کاهش درد قلبی در هنگام بروز آن کمک کند و از بروز آن در آینده جلوگیری کند.

درمان‌های خانگی زیر فقط زمانی باید مورد استفاده قرار گیرد که فرد توسط پزشک معاینه شده باشد و مطمئن باشد که درد قفسه سینه ناشی از چیزی جدی مانند حمله قلبی نیست.

همچنین، این داروها برای افراد مبتلا به آنژین صدری مناسب نیستند. افراد مبتلا به آنژین باید درمانی را که پزشک به آنها داده است دنبال کنند.

۱. بادام

هنگامی که ریفلاکس اسید مقصر درد قلب است، خوردن چند بادام یا نوشیدن یک فنجان شیر بادام ممکن است کمک کند.

شواهد علمی زیادی برای حمایت از این ادعاها در مورد بادام وجود ندارد. درعوض، بیشتر شواهد حکایتی است که افراد دانش یا تجربه خود را به دیگران منتقل می کنند.

بیشتر بخوانید
چگونه کره روی کلسترول تأثیر می گذارد؟

نکته ای که باید به خاطر داشته باشید این است که بادام سرشار از چربی است که می تواند باعث رفلاکس اسید شود. اگر اینطور باشد، بادام در واقع می تواند درد را بدتر کند.

با این حال، برخی از پژوهش می تواند نشان دهد که مصرف بادام ممکن است به پیشگیری از بیماری های قلبی عروقی کمک کند، اگرچه تحقیقات بیشتری برای نتیجه گیری قطعی مورد نیاز است. اگرچه بادام ممکن است درد فوری را متوقف نکند، اما می تواند تأثیر مثبتی بر سلامت کلی قلب داشته باشد.

۲. بسته سرد

یکی از علل شایع درد قلب یا قفسه سینه، کشیدگی عضلات است. در این موارد، فرد می‌تواند به دلیل فشار ناشی از ورزش، فعالیت‌های دیگر یا ضربه‌های شدید در قفسه سینه درد داشته باشد.

در هر یک از این موارد، یخ زدن با کیسه سرد یک روش پذیرفته شده برای کمک به کاهش تورم و توقف درد است.

۳. نوشیدنی های گرم

هنگامی که درد فرد به دلیل گاز یا نفخ است، یک نوشیدنی گرم ممکن است به از بین بردن گاز کمک کند. مایع داغ همچنین می تواند به تقویت هضم کمک کند.

ممکن است برخی از نوشیدنی ها از این نظر بهتر از بقیه باشند. به عنوان مثال، مشخص شده است که چای هیبیسکوس دارای فواید متعددی فراتر از کمک به نفخ است.

هیبیسکوس همچنین ممکن است در کاهش فشار خون و کاهش کلسترول نقش داشته باشد. این فواید افزوده ممکن است به جلوگیری از عوارض قلبی کمک کند.

۴. جوش شیرین

یکی دیگر از توصیه های رایج برای درد قلب اضافه کردن جوش شیرین به آب گرم یا خنک است. نتیجه یک محلول قلیایی است که در صورت ایجاد درد می تواند به کاهش اسید معده کمک کند.

بیشتر بخوانید
5 تغییر سبک زندگی برای کمک به کاهش فشار خون

با این حال، برخی از متخصصان مراقبت های بهداشتی، جوش شیرین را برای درمان سوزش سر دل با کمک به خنثی کردن اسیدیته در معده توصیه می کنند، اما ممکن است به طور کلی اثرات نامطلوبی بر قلب داشته باشد.

۵. سیر

ادعا می شود که سیر دارویی برای درد قفسه سینه است، اگرچه هیچ علمی برای اثبات این موضوع وجود ندارد.

افراد می توانند یک یا دو حبه سیر خرد شده را با یک لیوان شیر گرم مخلوط کنند. به جای نوشیدن سیر، باید تکه های آن را بجوند تا حداکثر سود را به دست آورند.

پژوهش نشان داده است که سیر می تواند به معکوس کردن بیماری قلبی و کاهش تجمع پلاک در رگ ها کمک کند.

۶. سرکه سیب

سرکه سیب یکی دیگر از داروهای خانگی است که برای کمک به رفلاکس اسید معده به کار می رود. افراد ادعا می کنند که نوشیدن آن قبل یا بعد از غذا ممکن است از رفلاکس اسید جلوگیری کند. اگرچه یک نظریه رایج است، اما وجود دارد شواهد کمی برای حمایت از ادعاها

سرکه سیب حداقل عوارض جانبی دارد، اما افرادی که رقیق کننده خون مصرف می کنند ممکن است بخواهند از مصرف آن اجتناب کنند، زیرا می تواند خون را نیز رقیق کند.

۷. آسپرین

اگر فردی دچار درد قفسه سینه شود، ممکن است بخواهد آسپرین مصرف کند. یک مسکن، مانند آسپرین، می تواند به کاهش درد قلبی مرتبط با موارد کمتر شدید کمک کند.

برخی از متخصصان بهداشت ممکن است توصیه کند استفاده مداوم از آسپرین با دوز پایین ممکن است به پیشگیری از حملات قلبی کمک کند. با این حال، آسپرین به دلیل افزایش خطر خونریزی همچنان بحث برانگیز است.

بیشتر بخوانید
ورزش و فعال ماندن با پیشرفت نارسایی قلبی

۸. تغییر موقعیت

هنگامی که درد قلب ایجاد می شود، دراز کشیدن بلافاصله با سر بالا از بدن ممکن است کمی تسکین یابد.

زمانی که درد به دلیل رفلاکس باشد، وضعیت کمی عمودی کمک می کند.

۹. زنجبیل

مانند سایر گیاهان، اعتقاد بر این است که زنجبیل دارای اثرات ضد التهابی است. مهمتر از آن، پژوهش نشان می دهد که زنجبیل، به ویژه در کنار کنگر، ممکن است برای رفلکس اسید و درد اپی گاستر مفید باشد.

۱۰. شیر زردچوبه

زردچوبه دارای خواص ضد التهابی است که ممکن است علائم درد در قفسه سینه را کاهش دهد.

شیر زردچوبه حدود یک قاشق چایخوری ادویه زردچوبه را با یک فنجان شیر گرم ترکیب می کند. این مخلوط را باید قبل از خواب نوشید تا به کاهش درد کمک کند.

پژوهش نشان می دهد که ترکیبات موجود در زردچوبه می تواند به پیشگیری از بیماری های قلبی عروقی کمک کند. همچنین نشان داده شده است که این ادویه کلسترول را کاهش می دهد.

علل درد قلب

دلایل بالقوه زیادی برای درد قلب در قفسه سینه وجود دارد. برخی فوراً نیاز به مراقبت پزشکی دارند. برخی دیگر بسیار خوش خیم تر هستند و ممکن است به یک درمان خانگی پاسخ دهند.

برخی از علل شایع درد قلب عبارتند از:

 • حمله قلبی
 • آنژین پایدار
 • آنژین ناپایدار
 • سوزش سردل
 • رفلاکس اسید یا GERD
 • فشار عضلانی
 • آسیب به عضلات

حملات قلبی نیاز به مراقبت فوری پزشکی دارد. اگر فردی فکر می کند که ممکن است دچار حمله قلبی شده باشد، باید فورا به پزشک مراجعه کند.

آنژین صدری که در نتیجه گرفتگی یا باریک شدن عروق کرونر ایجاد می شود، ممکن است به مراقبت و درمان پزشکی نیز نیاز داشته باشد.

بیشتر بخوانید
آترواسکلروز چیست؟

عوارض احتمالی

نگرانی اصلی هنگام بروز درد قفسه سینه، حمله قلبی است.

افراد باید از علائم حمله قلبی آگاه باشند و در صورت مشکوک شدن به حمله قلبی، فورا به پزشک مراجعه کنند.

علائم ممکن است علاوه بر درد قفسه سینه شامل موارد زیر باشد:

 • درد در سایر نواحی بالای بدن، از جمله گردن، فک یا بازو
 • تنگی نفس
 • حالت تهوع
 • سبکی سر
 • عرق سرد

زنان باید توجه داشته باشند که کمتر از مردان درد قفسه سینه را تجربه می کنند. بیشتر احتمال دارد فشار یا فشردن ناراحت کننده در قفسه سینه خود داشته باشند تا درد. زنان همچنین بیشتر از مردان علائم دیگر حمله قلبی را تجربه می کنند.

چه زمانی باید به پزشک مراجعه کرد

فرد باید در اولین نشانه های حمله قلبی فورا به دنبال مراقبت های پزشکی باشد.

همچنین، فرد نباید از یک درمان خانگی به عنوان اولین خط دفاعی استفاده کند.

اگر درد جدید یا غیرعادی باشد، افراد باید به دنبال تشخیص پزشکی باشند تا مطمئن شوند که علت آن چیزی شدیدتر از سوزش سر دل یا گاز نیست.

خلاصه

درمان‌های خانگی در درمان مؤثر درد اغلب جزئی در قفسه سینه زمانی که علت آن مشخص است، جایگاهی دارد و این یک بیماری جدی نیست. از سوی دیگر، هر مورد جدی، مانند حمله قلبی یا آنژین، باید بلافاصله توسط یک متخصص پزشکی درمان شود.

اگر فردی شک دارد، باید از درمان های خانگی خودداری کند و در اسرع وقت به پزشک مراجعه کند.