شراب یک نوشیدنی الکلی است که از آب انگور تخمیر شده تهیه می شود.

شراب قرمز و سفید نیز از مواد اولیه در بعضی مواد غذایی در جهان جهت پخت و پز محبوب هستند. آنها در بسیاری از دستور العمل ها برای افزایش طعم و رنگ گنجانده شده اند.

علاوه بر این، شراب اغلب در پخت و پز برای تامین رطوبت، نرم کردن گوشت یا لعاب زدایی تابه استفاده می شود.

اگر میخواهید از دستورات آشپزی خارجی استفاده کنید که شراب دارد و یا اگر ترجیح می دهید الکل مصرف نکنید، جایگزین های غیر الکلی زیادی وجود دارد که می توانید در آشپزی استفاده کنید که غذای شما را به همان اندازه خوشمزه می کند.

11 Non-Alcoholic Substitutes for Wine (Both Red and White)https://www.healthline.com › wine-...

در این مقاله ۱۱ جایگزین غیر الکلی برای شراب در آشپزی مورد بحث قرار می گیرد.

۱. سرکه شراب قرمز و سفید

سرکه یک مایع تخمیر شده و اسیدی است که معمولاً در آشپزی استفاده می شود.

این ماده عمدتاً از اسید استیک و آب و همچنین ترکیبات موجود در شراب تشکیل شده است که اغلب برای تهیه سرکه استفاده می شود. سرکه را می توان از سیب، آب نارگیل، مالت یا برنج نیز تهیه کرد.

سرکه شراب قرمز و سفید جایگزین بسیار خوبی برای شراب در آشپزی هستند. آنها طعمی شبیه به شراب دارند و سرکه تأثیر قابل توجهی بر طعم ظرف نمی گذارد.

به طور کلی، سرکه شراب برای دستور العمل های مبتنی بر مایع، مانند سس سالاد و ماریناد مفید است.

سرکه شراب قرمز بهتر است با گوشت گاو، گوشت خوک و سبزیجات استفاده شود، در حالی که سرکه شراب سفید در غذاهای کمتر دلچسب، مانند غذاهای با مرغ و ماهی، به خوبی کار می کند.

سرکه شراب اسیدی تر از شراب معمولی است، بنابراین توصیه می شود قبل از اضافه کردن آن به دستور العمل ها، آن را رقیق کنید، به عنوان مثال با مخلوط کردن آب و سرکه شراب به نسبت ۱: ۱.

توجه به این نکته مهم است که سرکه ممکن است حاوی مقادیر کمی الکل باشد، اگرچه بیشتر در طول فرآیند تخمیر ناپدید می شود. محتوای الکل نیز با پخت و پز کاهش می یابد.

با این حال، اگر الکل در رژیم غذایی شما محدود شده باشد، ممکن است ترجیح دهید از سرکه شراب خودداری کنید.

خلاصه سرکه شراب می تواند جایگزین شراب در آشپزی شود بدون اینکه تأثیر زیادی بر طعم دستور العمل ها داشته باشد. با این حال، به دلیل اسیدیته شدید، مهم است که سرکه را قبل از استفاده در پخت و پز با آب رقیق کنید.

۲. آب انار

آب انار یک نوشیدنی با طعم غنی و میوه ای است.

علاوه بر این، آب انار نسبتاً اسیدی است و طعم تقریباً هر غذایی را تقویت می کند. طعم، عطر و اسیدیته آن با شراب قرمز قابل مقایسه است، بنابراین ممکن است به طور مساوی در آشپزی جایگزین شراب قرمز شود.

از آنجایی که آب انار نسبت به شراب قرمز اسیدی کمتری دارد، می توانید آن را با یک قاشق غذاخوری سرکه مخلوط کنید که طعم قوی تری به همراه خواهد داشت.

آب انار با چندین نوع غذا طعم عالی دارد. وقتی به سس ها و سس های سالاد اضافه می شود یا در لعاب سبزیجات استفاده می شود، خوب عمل می کند.

آب انار نه تنها به دستور العمل ها طعم می بخشد، بلکه ممکن است فوایدی برای سلامتی نیز داشته باشد.

این غنی از آنتی اکسیدان است و به دلیل پتانسیل آن در کاهش فشار خون، که یک عامل خطر رایج برای بیماری قلبی است، مورد مطالعه قرار گرفته است.

خلاصه آب انار به دلیل رنگ، طعم و اسیدیته مشابه، جایگزین بسیار خوبی برای شراب قرمز در آشپزی است.

۳. آب زغال اخته

آب زغال اخته یک نوشیدنی ترش است که به دلیل رنگ مشابه، طعم غنی و اسیدیته، یک جایگزین عالی برای شراب قرمز است. طعم تقریباً هر دستور غذا را عمیق تر می کند.

مشابه آب انار، می توانید شراب قرمز را با آب زغال اخته در دستور العمل ها با نسبت ۱:۱ جایگزین کنید.

از آنجایی که آب زغال اخته به خودی خود شیرین است، پیشنهاد می شود آن را با نسخه ای بدون شکر اضافه کنید. در غیر این صورت، دستور غذا ممکن است طعم شیرین‌تری نسبت به آنچه در نظر گرفته‌اید داشته باشد.

علاوه بر این، می‌توانید شیرینی آب کرن بری را با مخلوط کردن آن با یک یا دو قاشق غذاخوری سرکه قبل از افزودن آن به دستور پخت کاهش دهید.

آب زغال اخته نیز ممکن است فوایدی برای سلامتی داشته باشد. این به دلیل توانایی آن در کاهش بروز عفونت های دستگاه ادراری مورد مطالعه قرار گرفته است و همچنین سرشار از آنتی اکسیدان هایی است که با التهابات بیماری زا مبارزه می کند.

خلاصه آب زغال اخته دارای چندین خاصیت شبیه به شراب قرمز است، بنابراین یک جایگزین عالی غیر الکلی برای شراب قرمز در آشپزی است.

۴. زنجبیل

زنجبیل یک نوشیدنی گازدار با طعم زنجبیل است. معمولاً حاوی چند ماده دیگر از جمله لیمو، لیموترش و نیشکر است.

دمنوش زنجبیل به دلیل ظاهری مشابه می تواند جایگزینی برای شراب سفید در آشپزی باشد. می توانید به مقدار مساوی آب زنجبیل را جایگزین شراب سفید کنید.

اسیدیته ی زنجبیل آن را به نرم کننده ای عالی برای گوشت تبدیل می کند، به این معنی که پروتئین های موجود در گوشت را تجزیه می کند و جویدن آن را نرم تر و راحت تر می کند.

تفاوت طعم زنجبیل و شراب سفید را در نظر داشته باشید. اگرچه آنها طعم خشک و شیرین مشابهی دارند، اما زنجبیل فقط باید در دستور العمل هایی استفاده شود که با طعم کمی زنجبیل به خوبی کار می کنند.

خلاصه آب زنجبیل ممکن است جایگزین شراب سفید در پخت و پز شود زیرا اسیدیته مشابه و طعم شیرین آن دارد.

۵. آب انگور قرمز یا سفید

آب انگور یکی دیگر از نوشیدنی‌های با طعمی غنی است که یک جایگزین عالی غیر الکلی برای شراب است.

از آنجایی که شراب و آب انگور طعم و رنگ تقریباً یکسانی دارند، می توانید شراب را با آب انگور در دستور العمل ها با نسبت ۱:۱ جایگزین کنید. به طور طبیعی به جای شراب سفید باید از آب انگور سفید و به جای شراب قرمز از آب انگور قرمز استفاده کرد.

برای شیرینی کمتر می توانید کمی سرکه به آب انگور اضافه کنید که باعث افزایش اسیدیته و افزایش ترشی آن می شود. آب انگور همراه با سرکه نیز یک ماریناد عالی برای گوشت یا سبزیجات است.

آب انگور نه تنها در آشپزی مفید است، بلکه سرشار از آنتی اکسیدان های پلی فنل است.

اینها به دلیل پتانسیل آنها برای تقویت سلامت ایمنی مورد مطالعه قرار گرفته اند و ممکن است برخی از عوامل خطر بیماری قلبی مانند فشار خون بالا را کاهش دهند.

خلاصه از آنجایی که آب انگور و شراب رنگ ها و طعم های مشابهی دارند، می توان از آب انگور برای جایگزینی شراب با نسبت ۱:۱ در دستور العمل ها استفاده کرد.

۶. گوشت مرغ، گوشت گاو یا سبزیجات

آبگوشت یا آبگوشت مرغ، گوشت گاو و سبزیجات مایعاتی هستند که به عنوان پایه بسیاری از غذاها از جمله سوپ و سس استفاده می شود.

استوک از جوشاندن استخوان حیوانات، گوشت، غذاهای دریایی یا سبزیجات در آب تهیه می شود. ضایعات سبزیجات، ادویه ها و سبزی ها اغلب برای افزایش طعم و مزه گوشت اضافه می شود و معمولاً برای پختن و نرم کردن گوشت استفاده می شود.

به دلیل عملکرد مشابه در پخت و پز، استاک یک جایگزین عالی غیر الکلی برای شراب است.

از آنجایی که آب گوشت گاو رنگ و طعم عمیق تری دارد، بهترین جایگزین برای شراب قرمز است. از سوی دیگر، آب مرغ و سبزیجات جایگزین بهتری برای شراب سفید هستند.

بسته به طعم مورد نظر و استفاده در دستور غذا، می توانید شراب را با نسبت مساوی جایگزین شراب کنید. با این حال، مهم است که توجه داشته باشید که استاک شور است، بسیار کمتر اسیدی است و در مقایسه با شراب طعم ملایمی دارد.

اگر به دنبال طعم بیشتر هستید یا نیاز به نرم کردن گوشت در دستور غذا دارید، اضافه کردن یک قاشق غذاخوری سرکه به ازای هر فنجان آب در ظرف مفید است.

خلاصه آب مرغ، گوشت گاو و سبزیجات به دلیل عملکرد مشابه در پخت و پز ممکن است جایگزین موثری برای شراب در دستور العمل ها باشد.

۷. آب سیب

آب سیب یک نوشیدنی شیرین است که افزودنی عالی به انواع دستور العمل ها است.

شیرینی و رنگ روشن آب سیب آن را به یک جایگزین غیر الکلی عالی برای شراب سفید در آشپزی تبدیل کرده است. شراب سفید را می توان با آب سیب در دستور العمل ها با نسبت ۱:۱ جایگزین کرد.

شایان ذکر است که زمانی که یک دستور غذا فقط مقدار کمی شراب مصرف می کند، آب سیب به عنوان جایگزین شراب بهترین عمل را دارد. در غیر این صورت، ممکن است به طعم مورد نظر خود نرسید.

مانند انواع دیگر آب میوه ها، می توانید مقداری سرکه به آب سیب اضافه کنید تا اسیدیته و طعم بیشتری به دستور غذا اضافه کنید. آب سیب یک افزودنی عالی برای سس هایی است که برای ترشی کردن غذاهای سبک تر استفاده می شود.

خلاصه آب سیب به دلیل طعم و رنگ مشابه، یک جایگزین عالی بدون الکل برای شراب سفید است.

۸. آب لیمو

آب لیمو دارای طعم ترش است و یک عنصر کلیدی در بسیاری از دستور العمل های مختلف است.

اضافه کردن آب لیمو به غذاها یک راه عالی برای افزایش طعم است، به خصوص اگر هدفتان طعم تند است. آب لیمو اسیدی است، بنابراین ممکن است آن را به مارینادها اضافه کنید تا به نرم شدن گوشت کمک کند.

در نتیجه عملکرد مشابه آنها، می توانید از آب لیمو به جای شراب سفید در آشپزی استفاده کنید. با این حال، آب لیمو کاملاً ترش است و نباید به طور مساوی جایگزین شراب سفید شود تا طعم غذای شما را تحت تأثیر قرار ندهد.

قبل از افزودن آن به دستور العمل ها، آب لیمو باید با مقدار مساوی آب رقیق شود.

به عنوان مثال، اگر در دستور غذا یک فنجان شراب سفید نیاز است، باید آن را با نصف فنجان آب لیمو مخلوط با نصف فنجان آب جایگزین کنید.

آب لیمو نیز سرشار از مواد مغذی است. فقط نصف فنجان ۹۴ درصد از نیاز روزانه شما به ویتامین C، علاوه بر مقداری پتاسیم، ویتامین B، ویتامین E و منیزیم را تامین می کند.

خلاصه آب لیمو یک راه عالی برای افزودن طعم و اسیدیته به ظروف است، بنابراین یک جایگزین عالی غیر الکلی برای شراب سفید در آشپزی است.

۹. مایع از کنسرو قارچ

زمانی که قارچ ها کنسرو می شوند، با مایعی مخلوط می شوند که مقداری از طعم آن ها را جذب می کند.

یکی از راه‌های استفاده از مایع قارچ‌های کنسرو شده، جایگزینی غیرالکلی برای شراب قرمز در پخت و پز است. از آنجایی که قارچ طعم معطری دارد، استفاده از این مایع در غذاهای شور پیشنهاد می شود.

با این حال، اگر به دنبال طعم شیرین تری در دستور غذا هستید، ممکن است مخلوط کنسرو مایع قارچ با زغال اخته، انار یا آب انگور مفید باشد.

به عنوان مثال، اگر دستور تهیه دو فنجان شراب قرمز نیاز دارد، می توانید آن را با ترکیبی از یک فنجان مایع قارچ کنسرو شده با یک فنجان آب زغال اخته جایگزین کنید.

علاوه بر این، توجه داشته باشید که قارچ های کنسرو شده و مایع آن می توانند سرشار از سدیم باشند. اگر می‌خواهید میزان سدیم دستور غذاها را کنترل کنید، حتماً قارچ‌های کنسرو شده کم سدیم را انتخاب کنید.

خلاصه مایع قارچ کنسرو شده یک جایگزین عالی برای شراب قرمز در آشپزی، به ویژه در غذاهای خوش طعم است.

۱۰. آب گوجه فرنگی

آب گوجه فرنگی طعمی اسیدی و تا حدودی تلخ دارد. به انواع مختلفی از دستور العمل ها اضافه می شود تا پروفایل طعم را افزایش دهد.

آب گوجه فرنگی را می توانید به دلیل داشتن اسیدی و رنگ مشابه، جایگزین شراب قرمز در آشپزی کنید. بسته به طعمی که به دنبال آن هستید، می توان از آب گوجه فرنگی به جای شراب قرمز با نسبت ۱:۱ استفاده کرد.

از آنجایی که آب گوجه فرنگی به خودی خود تلخ است، اگر می خواهید یک دستور غذا را شیرین کنید، ممکن است آن را با آب میوه مخلوط کنید. در دستور العمل هایی که نیاز به مرینیت دارند، به خوبی کار می کند.

طعم آب گوجه‌فرنگی کاملاً متفاوت از شراب است، بنابراین ممکن است آزمایش طعم هنگام پخت با آن برای اطمینان از دستیابی به طعم دلخواهتان مفید باشد.

آب گوجه فرنگی نه تنها یک ماده عالی پخت و پز است، بلکه سالم است. یک فنجان (۲۳۷ میلی لیتر) بیش از ۲۰ ماده مغذی مختلف از جمله ۷۴٪ از نیاز روزانه شما به ویتامین C و ۲۲٪ برای ویتامین A را فراهم می کند.

علاوه بر این، غنی از آنتی اکسیدان لیکوپن است که به دلیل پتانسیل آن در کاهش خطر بیماری قلبی و انواع خاصی از سرطان مورد مطالعه قرار گرفته است.

خلاصه آب گوجه فرنگی اسیدی است و رنگی شبیه به شراب قرمز دارد، بنابراین آن را به یک جایگزین غیر الکلی عالی برای شراب قرمز در آشپزی تبدیل می کند.

۱۱. آب

اگر هیچ یک از مواد ذکر شده قبلی را ندارید، می توانید به سادگی از آب برای جایگزینی شراب در آشپزی استفاده کنید.

در حالی که آب هیچ طعم، رنگ یا اسیدی به دستور غذا نمی‌دهد، اما مایعی را فراهم می‌کند که از خشک‌تر شدن ظرف از آنچه در نظر داشتید جلوگیری می‌کند.

اگر سرکه یا شکر معمولی در دسترس دارید، می توانید آن را با آب مخلوط کنید تا طعم آن بهتر شود.

در مورد مقدار، ۱/۴ فنجان آب، ۱/۴ فنجان سرکه و ۱ قاشق غذاخوری شکر مخلوط مفیدی برای استفاده به عنوان جایگزین ۱:۱ است. با این وجود، ممکن است لازم باشد این را بسته به چیزی که می سازید تغییر دهید.

خلاصه آب در دستور العمل ها به مایع کمک می کند، بنابراین می توان از آن برای جایگزینی شراب در آشپزی استفاده کرد. با این حال، هیچ طعم، رنگ یا اسیدی ندارد.

خلاصه

چندین ماده غیر الکلی وجود دارد که خواصی شبیه به شراب دارد و می تواند به عنوان جایگزینی برای شراب در آشپزی استفاده شود.

برخی از مواد، مانند آب انگور، ممکن است به طور مساوی جایگزین شراب در دستور العمل ها شود، در حالی که برخی دیگر ممکن است نیاز به مخلوط کردن با سایر مواد برای ایجاد یک جایگزین موثر داشته باشند.

هنگام جایگزین کردن شراب در دستور العمل ها، مهم است که طعم دلخواه خود را در ذهن داشته باشید. به عنوان مثال، اگر به دنبال طعم شیرین هستید، بهتر است از یک ماده شیرین استفاده کنید.

همچنین، ممکن است برای شما مفید باشد که هنگام جایگزین کردن شراب در آشپزی، آزمایش طعم را انجام دهید تا مطمئن شوید که طعم دلخواه خود را در یک ظرف به دست می آورید.