۴ علت احتمالی خونریزی از سینه


خونریزی از سینه را هرگز نباید نادیده گرفت.

اعتبار تصویر:
PeopleImages/E+/GettyImages

خونریزی از سینه ها می تواند دلایل مختلفی داشته باشد، از جمله شیردهی و تغییرات مرتبط با افزایش سن. اما در برخی موارد، این علامت می تواند نشانه ای از یک وضعیت پزشکی جدی باشد.

Roshni Rao، MDرئیس برنامه جراحی پستان در مرکز پزشکی دانشگاه کلمبیا به LIVESTRONG.com می گوید که خونریزی از نوک پستان نسبت به خونریزی از پوست پستان نگران کننده تر است.

خونریزی نوک پستان ممکن است نگران کننده به نظر برسد، اما علت اصلی آن معمولاً خوش خیم است و به راحتی قابل حل است. در مقابل، خونریزی از یک ضایعه پوستی یا توده در سینه ها احتمالاً نشان دهنده یک مسئله جدی تری است.

آنچه را که باید در مورد علل احتمالی این علائم بدانید پیدا کنید.

۱. درد نوک سینه به دلیل شیردهی

بر اساس گفته‌ها، نوک سینه‌های حساس در چند روز اول شیردهی شایع هستند HealthLink BC. با این حال، اگر نوزاد در حین شیردهی به درستی قرار نگیرد، یا اگر کودک در چسبیدن به او مشکل داشته باشد، می تواند باعث کبودی و ترک خوردن نوک سینه های مادر و یا حتی خونریزی شود.

اگر این علائم را تجربه کردید نادیده نگیرید. درد در دوران شیردهی می تواند نشان دهنده مشکلاتی در نحوه قرارگیری کودک باشد، اما همچنین می تواند نشانه عفونت سینه باشد. اگر باکتری ها از طریق پوست ترک خورده یا ترک خورده وارد پستان شوند، این اتفاق می افتد. اگر تب، علائم شبیه آنفولانزا و درد سینه را تجربه کردید، در اسرع وقت به پزشک مراجعه کنید.

۲. پاپیلومای داخل مجاری خوش خیم

پاپیلوم داخل مجاری نوعی تومور خوش خیم (معروف به غیرسرطانی) است. سرطان سینه در حال حاضر. این تومور زگیل مانند می تواند در یک یا چند مجرای شیر در پستان، معمولا نزدیک نوک پستان، ایجاد شود. این عارضه معمولاً زنان بالای ۴۰ سال را به دلیل تغییرات مربوط به سن در پستان تحت تأثیر قرار می دهد.

شایع ترین علائم عبارتند از یک توده کوچک در نزدیکی نوک پستان و ترشحات شفاف یا خونی نوک سینه از سینه آسیب دیده. پاپیلوم های داخل مجاری معمولاً دردناک نیستند، اما برخی از زنان حساسیت و ناراحتی سینه را تجربه می کنند.

یک پاپیلوم داخل مجاری منفرد معمولاً خطر سرطان سینه را افزایش نمی دهد، اما داشتن پاپیلوم های متعدد ممکن است خطر را کمی افزایش دهد. انجمن سرطان آمریکا. علاوه بر این، تقریباً ۱۶ درصد از پاپیلومای داخل مجاری می تواند با سرطان سینه مرتبط باشد. بنابراین پاپیلوم های داخل مجاری معمولاً از طریق جراحی برداشته می شوند.

۳. سرطان سینه

سرطان سینه یک وضعیت پزشکی بالقوه تهدید کننده زندگی است. این دومین نوع شایع سرطان برای زنان آمریکایی (پس از سرطان پوست) است که تقریباً از هر هشت زن در ایالات متحده یک نفر را مبتلا می کند. انجمن سرطان آمریکا.

“خونریزی ناشی از ضایعه پوستی یا توده در سینه بسیار نگران کننده تر است [than bleeding nipples]. با الف مرتبط است [cancerous] دکتر رائو می گوید: توده ای که از طریق پوست رشد می کند و می تواند باعث خونریزی شود.

احتمالاً می‌دانید که توده‌های سینه یا توده‌های زیر بغل نشانه‌های بسیار شایع سرطان سینه هستند. با این حال، سرطان سینه می تواند تعدادی از علائم دیگر را نیز ایجاد کند. بر اساس مراکز کنترل و پیشگیری از بیماریعلائم سرطان سینه عبارتند از:

  • توده جدید در سینه یا زیر بغل
  • درد در هر ناحیه از سینه
  • تحریک یا گودی پوست سینه
  • نوک پستان معکوس (نوک پستانی که به سمت داخل است)
  • تغییر در شکل یا اندازه سینه
  • قرمزی یا پوسته پوسته شدن نوک پستان یا پوست سینه

در صورت مشاهده هر یک از این علائم، فورا به پزشک مراجعه کنید.

۴. بیماری پاژه پستان

در موارد نادر، خونریزی از نوک پستان نیز ممکن است نشان دهنده سرطان باشد.

بیماری پاژه سینه شکل نادری از سرطان است که در درجه اول نوک پستان و آرئول (پوست تیره‌تر اطراف نوک سینه) را درگیر می‌کند. موسسه ملی سرطان. افراد مبتلا به بیماری پاژه اغلب یک یا چند تومور سرطانی در سینه آسیب دیده دارند.

شایع ترین علائم بیماری پاژه بر نوک پستان و پوست اطراف آن تأثیر می گذارد و عبارتند از:

  • سرخی
  • احساس خارش یا سوزن سوزن شدن
  • پوسته پوسته شدن یا ضخیم شدن پوست
  • ترشحات مایل به زرد یا خونی

توجه داشته باشید که علائم بیماری پاژه در پستان می تواند مشابه علائم بیماری های پوستی خوش خیم مانند اگزما باشد. بنابراین، اگر این علائم را مشاهده کردید، آنها را نادیده نگیرید. برای ارزیابی مناسب به پزشک مراجعه کنید.Source link

لطفاً به این مطلب امتیاز دهید. این‌کار به بهبود ارائه مطالب کمک خواهد کرد.
بیشتر بخوانید
علائم لنفوم
دیدگاهتان را بنویسید

متخصص تغذیه و رژیم درمانی (PhD). ارائه دهنده رژیم های تخصصی آنلاین با خدمات ویژه