۵ دلیل که چرا کتوژنیک کار نمی کند و چگونه آن را برطرف کنیم

کتو به دلیل مزایای فراوانی که از جمله کاهش وزن، بهبود کنترل قند خون و افزایش سطح انرژی دارد، در سال های اخیر به یکی از محبوب ترین رژیم های غذایی تبدیل شده است. با این حال، علیرغم مزایای بسیاری که دارد، برخی از افراد ممکن است متوجه شوند که رژیم کتو پس از مدت زمان معینی دیگر موثر نیست. اگر شما یکی از این افراد هستید، نگران نباشید – دلایل متعددی وجود دارد که چرا کتو ممکن است دیگر برای شما کار نکند و چندین راه حل وجود دارد که به شما کمک می کند به مسیر خود بازگردید.

شما کالری کافی نمی خورید

یکی از رایج‌ترین دلایلی که باعث می‌شود نمونه رژیم کتوژنیک کار خود را متوقف کند این است که افراد کالری کافی دریافت نمی‌کنند. هنگامی که برای اولین بار رژیم کتو را شروع می کنید، بدن شما وارد حالت کتوز می شود، جایی که به جای کربوهیدرات، چربی را برای سوخت می سوزاند. این می تواند منجر به کاهش وزن سریع شود، اما مهم است که به یاد داشته باشید که برای حفظ وزن و حفظ متابولیسم خود همچنان باید کالری کافی مصرف کنید.

بیشتر بخوانید
پودر نارگیل در رژیم کتوژنیک

راه حل: مطمئن شوید که هر روز کالری کافی می خورید. می توانید از یک ماشین حساب آنلاین برای تعیین کالری مورد نیاز روزانه خود استفاده کنید و برنامه غذایی خود را بر اساس آن تنظیم کنید. از افزودن چربی های سالم بیشتر به رژیم غذایی خود برای افزایش کالری دریافتی نترسید.

شما کربوهیدرات زیادی می خورید

یکی دیگر از دلایل متداول توقف عملکرد کتو این است که مردم شروع به خوردن کربوهیدرات بیش از حد می کنند. رژیم کتو از شما می‌خواهد بسته به نیازتان، مصرف کربوهیدرات خود را به ۲۰ تا ۵۰ گرم در روز محدود کنید. اگر شروع به مصرف کربوهیدرات های بیشتر از این کنید، بدن شما به سوزاندن کربوهیدرات ها برای سوخت روی می آورد و کاهش وزن را متوقف می کنید.

بیشتر بخوانید
یبوست در کتو: حل مشکلات دستگاه گوارش در رژیم غذایی کتوژنیک

راه حل: مطمئن شوید که مصرف کربوهیدرات خود را به دقت دنبال می کنید. از یک دفتر خاطرات غذایی یا برنامه ای مانند MyFitnessPal برای پیگیری میزان مصرف کربوهیدرات روزانه خود استفاده کنید و در صورت نیاز تنظیمات را انجام دهید. اگر در تلاش هستید که در محدوده کربوهیدرات خود باقی بمانید، سعی کنید مصرف چربی خود را افزایش دهید تا به شما کمک کند برای مدت طولانی تری احساس سیری کنید.

پروتئین کافی نمی خورید

پروتئین یک ماده مغذی ضروری است که به ساخت و ترمیم بافت های بدن شما کمک می کند. اگر در رژیم کتو پروتئین کافی دریافت نکنید، ممکن است بدن شما شروع به تجزیه بافت عضلانی برای سوخت کند، که می تواند متابولیسم شما را کند کرده و کاهش وزن را دشوارتر کند.

راه حل: مطمئن شوید که هر روز پروتئین کافی دریافت می کنید. حداقل ۱ گرم پروتئین به ازای هر کیلوگرم وزن بدن را هدف قرار دهید و روی منابع پروتئین بدون چربی مانند مرغ، ماهی و توفو تمرکز کنید.

بیشتر بخوانید
دستور پخت بادمجان پخته شده (سریع و آسان!)

شما به اندازه کافی نمی خوابید

خواب برای سلامت و تندرستی کلی بسیار مهم است و همچنین می تواند بر اهداف کاهش وزن شما تأثیر بگذارد. هنگامی که شما کم خواب هستید، بدن شما هورمون گرلین را که باعث تحریک گرسنگی می شود، و هورمون لپتین که سیگنال سیری است کمتر تولید می کند. این می تواند منجر به پرخوری و افزایش وزن شود.

راه حل: مطمئن شوید که هر شب به اندازه کافی می خوابید. حداقل ۷ تا ۸ ساعت در شب بخوابید و سعی کنید یک برنامه خواب منظم داشته باشید.

شما به اندازه کافی ورزش نمی کنید

ورزش بخش مهمی از هر برنامه کاهش وزن است، زیرا به افزایش متابولیسم، ساخت توده عضلانی بدون چربی و سوزاندن کالری کمک می کند. متأسفانه، اگر در رژیم کتوژنیک به اندازه کافی ورزش نمی کنید، ممکن است این فواید را از دست بدهید.

بیشتر بخوانید
رژیم کتوژنیک و بوی نامطبوع واژن

راه حل: مطمئن شوید که هر هفته به اندازه کافی ورزش می کنید. حداقل ۳۰ دقیقه ورزش با شدت متوسط، مانند پیاده روی سریع یا دوچرخه سواری در بیشتر روزهای هفته را هدف قرار دهید.

در پایان، اگر متوجه شدید که رژیم کتو دیگر برای شما مفید نیست، تسلیم نشوید. دلایل مختلفی وجود دارد که چرا ممکن است این مورد وجود داشته باشد، اما چندین راه حل می تواند به شما کمک کند تا به مسیر خود بازگردید. با اطمینان از دریافت کالری کافی، ردیابی دقیق مصرف کربوهیدرات و پروتئین، خواب کافی و ورزش منظم، می توانید به اهداف کاهش وزن خود برسید و سلامت کلی خود را بهبود بخشید.

Source link

۵/۵ - (۱ امتیاز)
دیدگاهتان را بنویسید

متخصص تغذیه و رژیم درمانی (PhD). ارائه دهنده رژیم های تخصصی آنلاین با خدمات ویژه