۷ آسیب شرم آور یوگا

Genny Wilkinson-Priest، ستون نویس یوگا ما، می گوید که برجستگی های وحشتناک روی سر، شوره های درشت، رشدهای عجیب و غریب و سوختگی فرش غیر مرتبط با رابطه جنسی در یک روز کار برای یوگی فداکار است.

از زمانی که ویلیام برود از نیویورک تایمز کتاب ۲۰۱۲ را نوشت علم یوگا: خطرات و پاداش ها

که خطرات یوگا را برجسته کرد – حتی همانطور که او فضیلت های آن را تمجید کرد – معلمان یوگا وقتی از آنها پرسیده می شود که “آیا یوگا باعث آسیب می شود” خود را در حالت تدافعی می بینند؟

پاسخ من این است: یوگا باعث آسیب نمی شود. اقدامات تکراری باعث ایجاد استرس در سیستم اسکلتی عضلانی در حین تمرین یوگا می شود. ناهماهنگی و کشش بیش از حد می تواند. تعدیل های بیش از حد یک معلم یوگا می تواند. تعقیب یک قوطی یوگا بالا. مساوی کردن درد با گامی ضروری برای روشنگری معنوی می تواند. نادیده گرفتن یوگا به عنوان یک جستجوی درونی برای خیرخواهی روح می تواند.

بله، مصدومیت اتفاق می افتد. اما راه هایی برای تمرین آن وجود دارد که احتمال کشیدگی و رگ به رگ شدن و در شرایط نادر، دررفتگی و آسیب عصبی را کاهش می دهد.

زن جوان در حال ورزش یوگا

در حال حاضر، محقق/نویسنده عالی متیو رمسکی است که پروژه WAWADIA، یا ما در واقع در آسانا چه می‌کنیم؟ را می توان یافت اینجا

هر دانش‌آموز یوگا، خواه تازه وارد این تمرین شده باشد یا بسیار با تجربه، باید موضوع را با دقت در نظر بگیرد و از خود بپرسد که آیا برای جلوگیری از آسیب‌دیدگی هر چقدر هم که جزئی باشد، نیاز به تغییر روش تمرین آن دارد یا خیر.

اما من می خواهم نوع دیگری از آسیب یوگا را در اینجا بررسی کنم. نوعی که هیچ کس هرگز در مورد آن صحبت نمی کند … واقعاً شرم آور آنهایی که

بیشتر بخوانید
بهترین تمرینات پا برای داشتن پاهای سالم چیست؟

۱. سوختگی فرش

چند هفته پیش، معلمم ژست جدیدی به من داد: ویپاراتا سالابهاسانا (ژست ملخ معکوس). از آنجا، پاها را با لگد به بالا می زنید و پاهای صاف و در هم چسبیده خود را در حالی که بازوها و دست ها هنوز داخل تشک فشار داده شده اند، روی سرتان هدایت می کنید. اساساً، شما در قفسه سینه، گردن و چانه خود در یک خمیدگی شدید ستون فقرات قفسه سینه به حالت تعادل در می آیید.

حوادث یوگا 2

در حین تلاش برای به دست آوردن و بالا نگه داشتن پاهایم متوجه دو چیز شدم: اول اینکه نمی توانستم نفس بکشم. دوم، احساس می‌کردم سرم از ستون فقراتم جدا می‌شود و روی تشک همسایه‌ام غلت می‌زند. هر چه بیشتر از این فکر می کردم که به معنای واقعی کلمه سرم را از دست می دهم، نفس کشیدن برایم سخت تر می شد چه برسد به اینکه آرامش داشته باشم. در نتیجه، متوجه نشدم که احساس سوزش زیر چانه‌ام پخش می‌شود، زیرا روی فرش روی تشک من فشار می‌آورد.

یک ساعت بعد که از حمام بیرون آمدم، در آینه دیدم که یک فرش قرمز تیره سوخته بود که پهنای چانه ام را پخش می کرد – شبیه بند چانه یک کلاه ورزشی بود. فقط این آن نوع سوختگی فرش نبود که هنگام داشتن رابطه جنسی در اتاق خواب دانشگاه شما گرفتار شد. این یکی را از یوگا گرفتم.

۲. شوره سر درشت

پوست سر هر دانش‌آموز یوگا را که مرتباً پایه‌های سر را تمرین می‌کند، بررسی کنید، متوجه می‌شوید که پوست سر پوسته پوسته شده به اندازه ۱۰p در تاج سر آن‌ها وجود دارد. هر پنج روز یا بیشتر از تمرین روزانه، شروع به برداشتن از پوست سر می کند. در یک قطعه بزرگ شوره دار. فقط امیدوار هستید که در طول یک جلسه مهم ظاهر نشود، یا وقتی فرزندتان را برمی دارید جلوی دروازه مدرسه ظاهر نشود، یا در یک قرار عاشقانه با دوست پسر جدید جوانه نزند.

بیشتر بخوانید
چگونه با ورزش عضله سازی کنیم

این نتیجه از فشار اکثر وزن کل بدن به تاج سر است. این اصطکاک مکرر به پوست سر می مالد و شروع به کنده شدن می کند. برای برخی نفرت انگیز است، اما برای برخی دیگر زیبایی است. شوهرم را که مثل یک گوریل با بچه هایش دوست دارد، بگیر و آن را کامل بلند کند. چه می توانم بگویم؟ عشق به شیوه های عجیبی بیان می شود…

تصادفات یوگا 4

۳. سر تخم شترمرغ

متعادل‌کننده‌های بازوهای باکره در اولین تمرین تعادل روی دست‌های خود با خطر خاصی مواجه می‌شوند، اگرچه معمولاً با ترس خود محافظت می‌شوند – احساسی که آنها را از دستیابی به حالت‌های کامل‌تر مانند Bakasana (جرثقیل) یا Bhujapidasana (حالت فشار دادن شانه بازمی‌دارد. .) به عنوان یک معلم، من دو نوع دانش آموز می بینم: آنهایی که بیش از حد دلهره دارند که نمی توانند پاهای خود را از روی زمین بلند کنند، و آنهایی که بدون کنترل مرکزی یا درگیر شدن شانه ها به شیب کامل می روند. دومی معمولا منجر به یک گیاه صورت می شود.

دو سال پیش، لیز فرانسیس هابز، کمدین ۳۷ ساله، پس از اینکه به خود برای ورود به بوجاپیداسانا (ژست فشار دادن شانه) به خود تبریک گفت، به سختی توانست از تعادل بازو خارج شود، جایی که پاها در جلوی بازوها روی هم قرار گرفته اند. ، سر به زمین پایین آمد.

هابز می‌گوید: «راه‌حل نیمه‌عاقلانه من برای برخاستن از زمین این بود که مثل یک گاو نر مکانیکی در بالاترین نقطه شروع به تکان دادن به عقب و جلو کنم». این فقط باعث شد که صورتم با سرعت تمام به سمت کف چوبی اتاق نشیمن من حرکت کند.

بیشتر بخوانید
علت سرفه بعد از دویدن چیست؟

جراحت حاصل شوکه کننده بود – به نظر می رسید که یک تخم شترمرغ قرمز از جلوی جمجمه هابز بیرون می آید. دو چشم سیاه به زودی دنبال شد. از طرف دیگر، غریبه‌ها صندلی‌های خود را به جای من در تیوب تسلیم کردند و بر اعتقاد من به مهربانی انسانی تأکید کردند.

متن تصادف یوگا
تخم شترمرغ در تمام شکوهش

۴. ریزش موی زودرس

بریونی برد قسم می خورد که خط موی او نه به دلیل کهولت سن (او تماماً ۲۷ سال دارد) بلکه به دلیل اینکه در سوپتا کورماسانا (ژست لاک پشت به پشت خوابیده) روی یکی از آنها پا گذاشته شده است. در این بازکن سخت، یوگی ها (مستعد روی زمین، پاها روی بازوها پیچیده شده) منتظر می مانند تا معلم به اطراف بیاید و آنها را تنظیم کند و پاهای خود را بلند کنند تا از پشت سر در مچ پاها عبور کنند. به ناچار معلم روی مقداری مو پا می گذارد و وقتی پاها را بالا می برند، موها به معنای واقعی کلمه از جلوی خط مو کنده می شوند.

۵. رشد عجیب و غریب

هنگامی که آنا مگی، سردبیر Healthista برای اولین بار شروع به تمرین ایستادن روی شانه کرد، توده ای در بالای ستون فقراتش ایجاد شد. سال ها بعد، هنوز آنجاست و اکنون کلسیفیه شده است. او می گوید: «من حتی تا حدود یک سال پس از شروع تمرین نمی دانستم که این توده وجود دارد. من در یک عروسی با گردن آویزان بودم، موهایم در یک شینیون. شوهرم وسط مراسم رو به من کرد و با صدای بلند پرسید این چه لعنتی است؟ بالای ستون فقراتم مثل یک توپ گلف کوچک بود. نیازی به گفتن نیست که دیگر خبری از شینیون و یقه هالتر نیست.

بیشتر بخوانید
راهنمای نهایی پیکل بال مبتدیان

۶. دنبالچه نوک تیز (این یک چیز است!)

سالی هاچینسون گریفین، مدیر موسیقی در Sweet Life Media، چیزی دارد که او آن را دنبالچه نوک تیز می نامد. او خود را در حال تکان دادن در هر حالت یوگا می بیند که باید روی باسن خود تعادل برقرار کند، مانند ژست ناواسانا (قایق). گریفین گفت: «هر چه تنظیم (معلم) سخت‌تر باشد و اتاق گرم‌تر باشد، پوست‌اندازی از رگ من آسان‌تر می‌شود. من بارها پوست بالای الاغم را کندم. قبل از اینکه بتوانم به تمرین خود برگردم باید بگذارم بهبود یابد زیرا واقعاً در بسیاری از وضعیت‌ها مانع می‌شود. درد می کند!’

حوادث یوگا 1
موقعیتی که هابز قبل از دست انداز بزرگ انجام می داد

۷. … و کبودی هایی که شبیه آسیب های جنسی هستند

کبودی‌های مرموز در قسمت داخلی ران‌ها، دررفتگی انگشتان پا در اثر پریدن بیش از حد به عقب، مچ پاهای کنده‌شده در اثر پریدن تنبل، سیلی خوردن از سوی دیگر یوگی‌هایی که دست‌های خود را بیش از حد دراز می‌کنند در یک سلام آفتاب – همه اینها در یک روز کار برای افراد حرفه‌ای است. و یوگی های آماتور

این که آنها مدام به تشک باز می گردند تا نشانه ای از اشتیاق و رابطه عمیق خود با یوگا باشد. برای آنها، خطرات جستجوی بیرونی یوگا – چه جدی، چه طنز یا شرم آور – ارزش دنبال کردن تلاش درونی را دارد که ثبات ذهن و قوت قلب را به ارمغان می آورد.

Source link

لطفاً به این مطلب امتیاز دهید. این‌کار به بهبود ارائه مطالب کمک خواهد کرد.
دیدگاهتان را بنویسید

متخصص تغذیه و رژیم درمانی (PhD). ارائه دهنده رژیم های تخصصی آنلاین با خدمات ویژه