۷ نکته آسان برای باردار شدن سریع

شما برای بارداری آماده هستید. اکنون. هنگامی که برای تشکیل خانواده آماده شدید، انتظار آخرین کاری است که می خواهید انجام دهید.

اگرچه مادر طبیعت در زمان بندی نقش دارد، اما کارهایی وجود دارد که می توانید انجام دهید — یا انجام ندهید — برای کمک به افزایش شانس باردار شدن  در اسرع وقت. هفت نکته تایید شده توسط متخصصان برای باردار شدن را بخوانید.

قبل از اینکه به طور رسمی شروع به تلاش کنید، معاینه شوید. از پزشک خود در مورد ویتامین های دوران بارداری که دارای اسید فولیک هستند سؤال کنید که به محافظت از بدن کمک می کند. در برابر برخی از نقص‌های مادرزادی، مانند اسپینا بیفیدا. اسید فولیک در مراحل اولیه  بارداری عمل می کند، به همین دلیل مهم است که مطمئن شوید اسید فولیک کافی است حتی قبل از بارداری.

“قبل از شروع تلاش این چرخه را انجام دهید” دکتر پائولا هیلارد، استاد زنان و زایمان در دانشگاه استنفورد می گوید. “اگر مشکلات پزشکی زمینه‌ای دارید، قبل از اینکه بتوانید با خیال راحت باردار شوید باید تحت کنترل باشید.”

7 نکته آسان برای باردار شدن سریع

در مورد چرخه قاعدگی خود چقدر می دانید؟ هیلارد می‌گوید درک واقعی به شما کمک می‌کند بدانید چه زمانی بارورتر هستید. تخمک‌گذاری بهترین زمان برای باردار شدن است. “اکنون زمان تمرکز روی داشتن رابطه جنسی است” هیلارد می گوید.

جیمز گلدفارب، MD، مدیر خدمات ناباروری در کلینیک کلیولند در کلیولند، می‌گوید کیت‌های پیش‌بینی تخمک‌گذاری همچنین می‌توانند به شما در پیش‌بینی بهترین زمان برای باردار شدن کمک کنند. آنها نه تنها می توانند به شما اطمینان دهند که در حال تخمک گذاری هستید، “اگر رابطه جنسی نادری دارید، این به شما می گوید چه زمانی باید آن را داشته باشید تا شانس باردار شدن

اگر از کنترل بارداری استفاده کرده باشید چه؟ آیا باید قبل از اقدام به بارداری کمی صبر کنید؟ گلدفارب می‌گوید واقعاً نه. “سالها پیش، حکمت مرسوم این بود که پس از توقف کنترل بارداری برای باردار شدن مدت زمان مشخصی منتظر بمانیم، اما این دیگر درست نیست. شما می توانید بلافاصله پس از توقف کنترل بارداری، تلاش برای باردار شدن را شروع کنید،” گلدفارب می گوید. تنها چیزی که باید در نظر داشته باشید این است که ممکن است قبل از شروع قاعدگی باردار شوید، بنابراین ردیابی تخمک گذاری ممکن است دشوار باشد، و ممکن است تعیین تاریخ زایمان  شما دشوارتر باشد. . به همین دلیل، “بعضی از افراد ممکن است احساس بهتری داشته باشند تا زمانی که خودشان یک دوره پریود شوند” او می گوید.

افسانه ها در مورد بهترین موقعیت ها برای باردار شدن زیاد است، اما آنها فقط همین هستند – افسانه ها. واقعاً هیچ مدرک علمی وجود ندارد که نشان دهد موقعیت میسیونری برای به حداکثر رساندن شانس شما برای بچه دار شدن بهتر از بالا بودن یک زن است.

“به ندرت دهانه رحم یک زن در وضعیتی غیرعادی قرار می گیرد که در آن موقعیت های خاصی می توانند تفاوت ایجاد کنند.” 

بعضی از موقعیت‌های ناسازگار جاذبه، مانند نشستن یا ایستادن در حین مقاربت، ممکن است اسپرم را از حرکت به سمت بالا منصرف کند. “این یک موضوع جاذبه است [و] شما نمی خواهید تمام مایع منی تمام شود — و منی مخلوقات کوچک و سریعی هستند.” هیلارد می گوید.

احتمالاً این مورد را شنیده اید — پس از انجام رابطه جنسی در رختخواب دراز بکشید و پاهای خود را در هوا قرار دهید تا شانس باردار شدن خود را افزایش دهید. . حکم؟ (کاملاً) درست نیست.

“توصیه خوبی است که ۱۰ تا ۱۵ دقیقه بعد از مقاربت در رختخواب دراز بکشید، اما نیازی به پاهای خود در هوا ندارید”. گلدفارب می گوید. “وقتی پاهایتان را در هوا قرار می دهید لگن شما حرکت نمی کند” او می گوید در این مدت هم دستشویی نرو. “اگر ۱۰ تا ۱۵ دقیقه صبر کنید، اسپرمی که قرار است وارد دهانه رحم شود، در دهانه رحم خواهد بود.”

داشتن رابطه جنسی هر روزه حتی در زمان تخمک گذاری لزوما شانس بارداری شما را افزایش نمی دهد. “به طور کلی، یک شب در میان در حوالی زمان تخمک گذاری به افزایش شانس باردار شدن کمک می کند. گلدفارب می گوید. اسپرم می تواند تا ۵ روز در بدن شما زندگی کند. بهترین پیشنهاد این است که به طور منظم رابطه جنسی داشته باشید — زمانی که تخمک گذاری دارید و زمانی که تخمک گذاری ندارید.

صحبت از اسپرم، “پوشیدن لباس های تنگ می تواند بر تعداد اسپرم ها تاثیر منفی بگذارد”، پیسیتلی می گوید. گذراندن وقت در جکوزی یا جکوزی نیز همینطور است. عادات تلفن همراه مرد شما نیز ممکن است نیاز به کار داشته باشد. مطالعه ای در ژورنال باروری و عقیمی نشان داد مردانی که از هندزفری همراه با تلفن همراه استفاده می کردند و تلفن خود را نزدیک بیضه های خود نگه می داشتند، وضعیت ضعیف تری داشتند. کیفیت اسپرم.

ممکن است لازم باشد برای مدتی ادامام و سایر غذاهای سویا را نیز به آنها منتقل کنند. بر اساس مطالعه ای که به صورت آنلاین در Human Reproduction منتشر شده است، مردانی که مقدار زیادی غذاهای سویا می خورند ممکن است غلظت اسپرم کمتری نسبت به مردانی که غذاهای سویا نمی خورند داشته باشند.

سعی کنید در مورد تشکیل خانواده استرس نداشته باشید. اگر کسی بگوید، “فقط آرام باشید و این اتفاق خواهد افتاد”، می‌توانید چشم را بچرخانید. اما استرس در واقع می تواند در تخمک گذاری اختلال ایجاد کند. بنابراین هر چه آرامش بیشتری داشته باشید، بهتر است!

هر چیزی که به شما کمک کند استرس را از بین ببرید خوب است، تا زمانی که سالم باشد. “شواهدی وجود دارد که طب سوزنی می تواند به کاهش استرس  و افزایش آن کمک کند شانس شما برای باردار شدن،” گلدفارب می گوید.  

ورزش کردن یک عادت سالم است — به خصوص اگر به شما کمک کند وزن ایده آل خود را حفظ کنید. درست مانند هر چیز دیگری، با این حال، شما می توانید چیزهای بسیار خوبی دریافت کنید. “بیش از حد ورزش می تواند باعث عدم تخمک گذاری شود. گلدفارب می گوید.

چه چیزی زیاد است؟ ممکن است برای زنان مختلف متفاوت باشد. او می‌گوید: اگر یک ورزشکار سخت‌کوه هستید و هنوز هم به طور منظم پریود می‌شوید، رژیم ورزشی شما به احتمال زیاد مشکلی ندارد. اما، گلدفارب اضافه می‌کند، اگر بیش از حد ورزش می‌کنید، دوره قاعدگی اولین چیزی نیست که می‌توانید از بین برود. “اولین چیزی که اتفاق می افتد این است که شما نیمه دوم چرخه خود را کوتاهتر می کنید. شما باید ۱۴ روز پس از تخمک گذاری پریود شوید، اما ورزش بیش از حد می تواند این مرحله را کوتاه کند. این اولین نکته ای است که باید رژیم تناسب اندام خود را کاهش دهید. او ردیابی مدت زمان پریود شدن شما پس از تخمک گذاری را به عنوان بهترین راه برای اطمینان خاطر پیشنهاد می کند.

گلدفارب می‌گوید بهترین راه برای افزایش شانس باردار شدن در حالی که از فواید ورزش منظم برای سلامتی برخوردار می‌شوید این است که ورزش متوسط ​​را انجام دهید – به پیاده‌روی سریع فکر کنید – دو ساعت و نیم در هفته (یا حداقل ۳۰ دقیقه، ۵ روز در هفته). ).

بیشتر بخوانید
آیا امکان باردار شدن با کاندوم، قرص و آی یو دی وجود دارد؟

برای افزایش شانس باردار شدن، سیگار کشیدن را ترک کنید  ،” هیلارد می گوید. جدا از تمام اثرات منفی سیگار کشیدن بر سلامتی، این عادت بد باروری را نیز کاهش می دهد. “این روی سطح استروژن و تخمک گذاری تاثیر می گذارد.”

و بیش از حد نگران برنامه ریز روز خود نباشید. “هشتاد و پنج درصد از زنان در عرض یک سال پس از تلاش باردار می شوند” هیلارد می گوید.

لینک 

دیدگاهتان را بنویسید

متخصص تغذیه و رژیم درمانی (PhD). ارائه دهنده رژیم های تخصصی آنلاین با خدمات ویژه