اما ترک کار آسانی نیست

آمریکایی ها بیش از هر ماده مخدر دیگری به نیکوتین – ماده مخدر موجود در سیگار – معتاد هستند. و از آنجایی که نیکوتین بسیار اعتیادآور است، دارویی نیست که بتوانید آن را کنار بگذارید. ترک می تواند چندین بار تلاش کند. اما فواید آن بسیار است. افرادی که ترک می‌کنند خطر ابتلا به چندین نوع سرطان و همچنین بیماری‌های قلبی، بیماری‌های عروقی، مشکلات تنفسی، ناباروری و بیماری‌های ریوی مانند COPD را کاهش می‌دهند.

پس کسانی که می خواهند ترک کنند کجا می توانند کمک بیابند؟ خدمات و محصولات متعددی وجود دارد که می تواند به سیگاری ها کمک کند تا سیگار خود را برای همیشه کنار بگذارند. ما تعدادی از بهترین ها را جمع آوری کرده ایم.

8 محصول برتر برای کمک به ترک سیگار

۱. تکه های نیکوتین

می توانید چسب های نیکوتین را در داروخانه های محلی پیدا کنید. این محصولات مانند نیکودرم سی کیوبا انتقال دوزهای کوچک نیکوتین از طریق پوست کار کنید تا هوس خود را کاهش دهید. شما از طریق یک سری تکه‌های با دوز کم‌تر پیشرفت می‌کنید، تا زمانی که اساساً از نیکوتین خلاص شوید. این کلینیک مایو می گوید که این روند معمولا بین هشت تا ۱۲ هفته طول می کشد.

بیشتر بخوانید
علت سرفه بعد از دویدن چیست؟

۲. آدامس نیکوتین

ترک عادت دهانی سیگار گاهی به اندازه خود اعتیاد به نیکوتین دشوار است. آدامس‌های نیکوتینی بدون نسخه، نیکوتین را برای کمک به کاهش هوس شما فراهم می‌کنند. مانند پچ، سیگاری ها با دوز یا دفعات بالاتر شروع می کنند و به مرور زمان آن را کاهش می دهند تا خود را از نیکوتین جدا کنند. بر خلاف پچ، لثه مانند نیکورت همچنین به ترک سیگار کاری با دهان خود بدهید.

۳. پاستیل

پاستیل های نیکوتینی، مانند آنهایی که توسط احساس خوبیکی دیگر از محصولات جایگزین نیکوتین است که بدون نسخه به فروش می رسد. طبق گفته کلینیک مایو، آنها کوتاه اثر هستند و می توانید هر روز حدود ۲۰ قرص پاستیل برای کنترل هوس مصرف کنید.

۴. دایره ترک

دایره ترک یک برنامه ترک سیگار است که به عنوان تلاش مشترک بین انجمن ریه آمریکا و فایزر توسعه یافته است. این برنامه نکات روزانه را برای کمک به سهولت انتقال شما به غیرسیگاری ارائه می دهد. همچنین دارای ویژگی‌های ردیابی، توانایی تعیین اهداف است و به شما امکان می‌دهد یک «تیم ترک» از دوستان و خانواده بسازید که از تلاش‌های شما حمایت می‌کنند.

بیشتر بخوانید
برونکوپنومونی: علائم، عوامل خطر، و درمان.

۵. SmokefreeTXT

یک اپلیکیشن موبایل دیگر برای کمک به افراد سیگاری برای ترک این عادت از Smokefree.gov ارائه شده است. ثبت نام کنید SmokefreeTXT برای دریافت راهنمایی، مشاوره و تشویق از طریق پیامک هر زمان که به آن نیاز دارید.

۶. تبدیل به یک سیگاری سابق شوید

این منبع پشتیبانی رایگان به شما کمک می کند تا برای رسیدن به هدف خود یک برنامه ترک داشته باشید. این برنامه مبتنی بر آموزش به بیمار است و همه چیز را در مورد اعتیاد به سیگار و نیکوتین به شما آموزش می دهد. سپس، افراد سیگاری از این دانش استفاده می کنند و در طول مسیر با راهنمایی ها و توصیه های حمایتی مواجه می شوند.

۷. پچ های نسخه ای

این تکه‌های نیکوتینی مانند چسب‌های نیکوتینی بدون نسخه عمل می‌کنند، اما دارای قدرت تجویزی هستند. از آنجایی که آنها نیاز به نسخه پزشک دارند، فرصتی عالی برای صحبت با پزشک در مورد تمام روش های درمانی ارائه می دهند. دوزهای بالاتر برای همه مناسب نیست، و ممکن است متوجه شوید که می توانید به نسخه داروخانه بسنده کنید.

بیشتر بخوانید
تنگی نفس هنگام دراز کشیدن: 9 علت

۸. داروهای تجویزی

داروهای تجویزی گزینه دیگری است. Chantix (یا وارنیکلین) دارویی است که به طور خاص برای کمک به شما در ترک سیگار ساخته شده است. با هدف قرار دادن بخشی از مغز که به نیکوتین پاسخ می دهد، کار می کند. زیبان در واقع یک داروی ضدافسردگی است، اما استفاده ثانویه ای به عنوان داروی ترک سیگار دارد. CDC. مشخص نیست که چگونه برای افراد سیگاری کار می کند، اما به طور گسترده ای به عنوان یک گزینه درمانی پذیرفته شده است. هر دو دارو عوارض جانبی بالقوه ای دارند، اما می توانند تحت پوشش بیمه شما باشند.

بیشتر بخوانید
سرفه خشک: علت آن چیست و چگونه آن را درمان می کنید؟

خلاصه

ترک سیگار کار سختی است. اما کار سخت چندین برابر پولی است که معمولاً برای سیگار خرج می‌کنید و سال‌های بالقوه‌ای که به زندگی خود اضافه می‌کنید و همچنین هر کسی که تحت تأثیر دود سیگار شما قرار می‌گیرد.

healthline