۸ چیزی که درباره آلت تناسلی خود نمی دانستید

برای اینکه آلت خود را در حالت طبیعی نگه دارید، باید به طور منظم نعوظ داشته باشید. در اصل باید تمرین کرد.

برای حفظ سالم ماهیچه صاف آلت تناسلی باید به طور دوره‌ای با اکسیژن غنی شود. خون آن را نعوظ می‌کند.

اگر پسرها از نظر جسمی قادر به نعوظ هستند، اما هرگز در طول روز نعوظ ندارند — شاید برای مدت طولانی در شرایط بسیار غیر اروتیک قرار می گیرند — لازم نیست نگران باشند. مغز دارای عملکرد تعمیر و نگهداری خودکار آلت تناسلی است.

تکانه‌های مغز باعث نعوظ در طول رویا می‌شود. فاز خواب که فاز REM نامیده می شود. فرقی نمی کند که یک رابطه جنسی گرم دارید رویا یا یک کابوس آخرالزمان زامبی – آلت تناسلی شما در آن دوره سخت می شود.

8 چیزی که درباره آلت تناسلی خود نمی دانستید

اما برخی از مردان از نظر جسمی قادر به نعوظ نیستند، مثلا در مشکلات عصبی و دیابت.

“اگر کاری برای حفظ نعوظ طبیعی انجام ندهند، آلت تناسلی آنها کوتاه می شود.” بدون نعوظ منظم، بافت آلت تناسلی می‌تواند خاصیت ارتجاعی کمتری داشته باشد و منقبض شود و آلت تناسلی را ۱ تا ۲ سانتی‌متر کوتاه‌تر کند.کوهلر می‌گوید دستگاهی مانند پمپ خلاء که آلت تناسلی را مجبور به متورم شدن با خون می‌کند، می‌تواند به مردانی که مشکلات نعوظ فیزیکی دارند کمک کند آلت تناسلی سالم خود را حفظ کنند.

۲.آلت تناسلی در حالت شل و سفت

در بین مردان، هیچ رابطه ثابتی بین اندازه آلت تناسلی شل و طول نعوظ کامل آن وجود ندارد.در یک مطالعه روی ۸۰ مرد، محققان دریافتند که افزایش طول از حالت شل به حالت ایستاده به طور گسترده ای متغیر است.

بیشتر بخوانید
ژنیکوماستی چیست؟ چگونه بر مردان و پسران تأثیر می گذارد؟

اهمیت بالینی این داده ها هرچه باشد شما نمی توانید تصور کنید که فردی با آلت تناسلی بزرگ  با نعوظ بسیار بزرگتر می شود. و مردی که آلت تناسلی‌اش کوچک به نظر می‌رسد ممکن است نعوظ شگفت‌آوری بزرگ داشته باشد.

تجزیه و تحلیل بیش از هزار اندازه گیری انجام شده نشان می‌دهد که آلت تناسلی شل کوتاه‌تر تمایل به افزایش طول دو برابر بیشتر دارد. 

بسیاری از مردان قسمت زیرین (سر) آلت تناسلی و قسمت زیرین ساقه را حساس ترین قسمت به لذت جنسی می دانند.

محققان از ۸۱ مرد سالم خواستند تا حساسیت شهوانی نواحی مختلف بدنشان را ارزیابی کنند، از جمله نه تنها آلت تناسلی، بلکه نواحی مانند کیسه بیضه، مقعد، نوک سینه ها و گردن.

قسمت زیرین سر و قسمت زیرین ساقه بالاترین درجه حساسیت را برای اکثریت قابل توجهی از مردان داشت و به دنبال آن قسمت بالای سر، سمت چپ و راست سر، طرفین آلت تناسلی و قسمت فوقانی سمت ساقه و پوست ختنه گاه (برای اقلیت مردانی که ختنه نشده بودند). یافته های مطالعه در مجله بین المللی اورولوژی بریتانیا در سال ۲۰۰۹ گزارش شد.

مطالعات نشان می دهد که آلت تناسلی به طور پیوسته با بالا رفتن سن مردان حساسیت خود را از دست می دهد، اگرچه به سختی می توان دقیقاً تا چه اندازه گفت. این به این دلیل است که محققان مختلف از روش های مختلفی برای تحریک آلت تناسلی و اندازه گیری حساسیت استفاده کرده اند.

به طور کلی، حساسیت آلت تناسلی با کمترین میزان تحریکی که یک مرد می تواند احساس کند، اندازه گیری می شود. به آن “آستانه حسی” می گویند.

علی‌رغم تفاوت‌های بین مطالعات، داده‌ها در کنار هم روند واضحی را نشان می‌دهند. از ۲۵ سالگی به بعد، حساسیت شروع به کاهش می کند. شدیدترین کاهش حساسیت بین ۶۵ تا ۷۵ سالگی دیده می شود.

ویبراتورها فقط برای خانم ها نیستند. آنها روی آلت تناسلی نیز کار می کنند. در واقع، لرزش روی آلت تناسلی به قدری موثر است که اغلب مردان مبتلا به آسیب نخاعی می توانند با کمک یک ویبراتور پزشکی خاص انزال کنند. برای این نوع درمان، ویبراتور معمولاً در قسمت زیرین سر آلت تناسلی قرار می گیرد.

“ویبراتورهای پزشکی برای تحریک بخش هایی از سیستم عصبی که در انزال نقش دارند تنظیم شده اند. “آنها در فرکانس ها یا دامنه هایی کار می کنند که مختص مسیرهای [عصبی] است.”اکثر مردان برای شروع ارگاسم نیازی به ویبراتور پزشکی ندارند. 

بیشتر بخوانید
کاندوم کاپوت یا کدکس

اگرچه ویبره ها اغلب به مردان با مشکلات انزال کمک می کنند، اما برای استفاده از آن نیاز ندارید. 

نیمی از طول آلت تناسلی در داخل بدن شما قرار دارد. همانطور که تمام یک درخت بلوط بزرگ را در بالای زمین نمی بینید، نمی بینید که ریشه آلت تناسلی خود در داخل لگن جمع شده و به استخوان شرمگاهی شما چسبیده است.

همانطور که در تصویر MRI مشاهده می‌شود، آلت تناسلی در حالت نعوظ شبیه بومرنگ است.

 پوست آلت تناسلی شما محل زندگی گروهی از باکتری‌ها است.

لنس پرایس، دکترا، و سیندی لیو، دکترا، محققان موسسه تحقیقات ژنومیک ترجمه، در فلگستاف، آریز، از آزمایش های ژنتیکی برای شناسایی باکتری های موجود در آلت تناسلی مردان استفاده کردند. مطالعه آنها نشان داد که در مجموع ۴۲ نوع باکتری منحصر به فرد در پوست آلت تناسلی وجود دارد.

“ما می بینیم که بدن انسان اساسا یک اکوسیستم است” قیمت می گوید.

اما این مطالعه نشان داد آلت تناسلی ختنه نشده و ختنه شده تنوع و فراوانی باکتری را ندارند. محققان ابتدا نمونه‌هایی از آلت تناسلی ۱۲ مردی را که قصد ختنه کردن داشتند، تجزیه و تحلیل کردند. نمونه برداری شد و پس از ختنه مردان دوباره مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفت.

بعد از ختنه، انواع کمتری از باکتری ها روی آلت مردانه وجود داشت. بسیاری از انواع باکتری‌هایی که بعد از ختنه یافت می‌شوند، کمتر رایج هستند یا وجود ندارند، بی‌هوازی بودند – به این معنی که برای رشد به اکسیژن نیاز ندارند. چین داخلی پوست ختنه گاه  باکتری‌های بی‌هوازی خاصی در آن محیط رشد می‌کنند، اما روی پوست خشک رشد نمی‌کنند.

بیشتر بخوانید
چرا ممکن است بعد از انگشت کردن خونریزی می کنم؟
 یک نظریه این است که باکتری های بی هوازی ممکن است سیستم ایمنی را وادار کند تا به روشی پاسخ دهد که سلول ها را در برابر عفونت HIV آسیب پذیرتر کند.

بر اساس گزارشی که در سال ۲۰۱۶ در Population Health Metrics منتشر شد، در سراسر جهان، تقریباً ۳۷ تا ۳۹ درصد از مردان ۱۵ ساله و بالاتر ختنه می‌شوند.

در این گزارش آمده است که نرخ ها بسته به مذهب و ملیت بسیار متفاوت است. تقریباً همه مردان یهودی و مسلمان در جهان آلت تناسلی خود را ختنه کرده اند و با هم تقریباً ۷۰ درصد از کل مردان ختنه شده در سطح جهان را تشکیل می دهند.برخی تحقیقات نشان می دهد که ممکن است ختنه فوایدی برای سلامتی داشته باشد. به عنوان مثال، مردان ختنه شده ممکن است کمتر احتمال دارد که بیماری های مقاربتی را به همسر خود منتقل کنند یا به سرطان آلت تناسلی  مبتلا شوند.

بیشتر بخوانید
28 نشانه تستوسترون بالا در مردان و زنان

یک بیانیه سیاستی در سال ۲۰۱۲ توسط آکادمی اطفال آمریکا (AAP) تأیید می‌کند: «ارزیابی شواهد فعلی نشان می‌دهد که مزایای سلامتی ختنه پسر نوزاد بر خطرات آن بیشتر است و مزایای این روش، دسترسی به این روش را برای خانواده‌هایی که آن را انتخاب می‌کنند، توجیه می‌کند. مزایای مشخص شناسایی شده شامل پیشگیری از عفونت های دستگاه ادراری، سرطان آلت تناسلی و انتقال برخی از عفونت های مقاربتی از جمله HIV است. این بیانیه توسط کالج آمریکایی متخصصین زنان و زایمان نیز تایید شده است.

در سال های اخیر مطالعات متعددی نشان داده است که مردان ختنه شده کمتر به HIV مبتلا می شوند. WHO و UNAIDS اکنون ختنه مردان را به عنوان یک اقدام پیشگیری از HIV توصیه می کنند. «شواهد قانع‌کننده‌ای وجود دارد که نشان می‌دهد ختنه مردان، خطر ابتلا به اچ‌آی‌وی اکتسابی دگرجنس‌گرایانه را در مردان تقریباً ۶۰ درصد کاهش می‌دهد». 

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

1 دیدگاه دربارهٔ «۸ چیزی که درباره آلت تناسلی خود نمی دانستید;

متخصص تغذیه و رژیم درمانی (PhD). ارائه دهنده رژیم های تخصصی آنلاین با خدمات ویژه