۹ نوآوری در درمان دیابت نوع ۲

در چند دهه کوتاه، تحقیقات دیابت نوع ۲ و پیشرفت های تکنولوژیکی پیشرفت های قابل توجهی را در نحوه درمان و مدیریت این بیماری به ارمغان آورده است. در اینجا برخی از نوآوری های برتر وجود دارد که به افراد مبتلا به دیابت نوع ۲ کمک می کند تا این بیماری را بهتر مدیریت کنند.

۱. پمپ انسولین اولین پمپ انسولین در سال ۱۹۷۴ وارد بازار شد. پیش از این، پمپ های انسولین تنها برای استفاده در افراد مبتلا به دیابت نوع ۱ تایید شده بود. اما اگر دیابت نوع ۲ دارید و مجبور هستید چندین بار در روز انسولین تزریق کنید، پمپ یک جایگزین برای خود تزریقی است. مگان پورتر، RD، CDCES، یک مربی تایید شده دیابت در پورتلند، اورگان، می گوید: «پمپ انسولین یک دستگاه پزشکی است که انسولین را به بافت درست زیر پوست می رساند.

این دستگاه کامپیوتری که تقریباً به اندازه یک عرشه کارت است، می‌تواند دور کمر شما بسته شود، در جیب قرار داده شود، با یک بازوبند محکم شود، یا به یک کمربند یا سوتین وصل شود. پورتر می‌افزاید: «برخی پمپ‌ها انسولین را به‌طور مداوم و برخی دیگر فقط در وعده‌های غذایی یا میان‌وعده‌های بزرگ انسولین را تحویل می‌دهند. پمپ انسولین نیز می تواند راحت تر باشد اگر بیرون از خانه یا سر کار هستید، زیرا تنها کاری که ممکن است نیاز باشد این است که به جای تزریق انسولین، دکمه ای را فشار دهید تا انسولین را تحویل دهید.

۲. مانیتورهای مداوم قند (CGM) این دستگاه ها دارای یک حسگر کوچک هستند که در زیر سطح پوست قرار می گیرد تا هر چند دقیقه مقدار گلوکز موجود در مایع بین سلول ها را اندازه گیری کند و داده ها را به صورت بی سیم به دستگاه یا تلفن هوشمند شما منتقل کند.

9 نوآوری در درمان دیابت نوع 2

Source link

لطفاً به این مطلب امتیاز دهید. این‌کار به بهبود ارائه مطالب کمک خواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

متخصص تغذیه و رژیم درمانی (PhD). ارائه دهنده رژیم های تخصصی آنلاین با خدمات ویژه