۴/۵ - (۴۲۱ امتیاز)

محاسبه bmi یا نمایه توده بدنی

محاسبه bmi یا نمایه توده بدنی

شاخص توده بدنی (BMI)، در واقع وزن فرد بر حسب کیلوگرم تقسیم بر مجذور قد بر حسب متر است. از BMI برای غربالگری گروه های وزنی استفاده می شود. که افراد را به چهار دسته لاغر، وزن نرمال، اضافه وزن و چاق تقسیم می کند. BMI بالا اگر چه می تواند شاخصی از چربی بالای بدن باشد،  اما از نظر میزان چربی بدن یا سلامتی فرد تشخیصی نیست.

به این ترتیب متخصصین تغذیه چاقی کودکان را محاسبه می نمایند و اقدامات لازم را برای کاهش وزن کودکان انجام می دهند.

محاسبه آنلاین Bmi

می توانید با اقدامات زیر BMI خود را کاهش دهید. متخصصین تغذیه با محاسبه bmi در کودکان می توانند به آسانی میزان اضافه وزن کودکان را برآورد نمایند.

همینطور محاسبه شاخص توده بدنی برای آقایان، خانمها و کودکان محدودههای متفاوتی شناخته شده است.

Bmi محاسبه گر

هنگامیکه پزشک محاسبه شاخص توده بدنی را برای بیمار انجام میدهد، فقط به آن بسنده نمیکند و آزمایشات و ارزیابیهای متعددی برای شرایط موجود آن بیمار انجام میدهد.

بدست آوردن Bmiدر واقع هدف او فقط ایجاد یک سیستم ساده بود. اما نکته مهم این است که کودکان قبل از سن دو سالگی به منظور رشد سیستم عصبی به چربی موجود در لبنیات نیاز دارند.

نکته مهم این است که متخصصین این دستورات غذایی را براساس محاسبه bmi در کودکان تعیین می نمایند تا از این طریق از افزایش وزن در آن ها جلوگیری نمایند.

محاسبه Bmi انلایننکته مهم این است که بیمارانی که قرارهای ملاقات با جراح متخصص را سر زمان مقرر( سه، شش ، دوازده ماهه ) بعد از عمل جراحی انجام می دهند، نسبت به سایر بیماران دیگر که به این ویزیت ها توجهی ندارند، به مراتب از نظر بیماری های ذکر شده بهبودی بیشتری را کسب می نمایند.

محاسبه Bmi آنلاین

یکی از مشکلات اضافه وزن این است که ظاهر نامناسبی را برای خانم ها بوجود می آورد علاوه بر این سلامت افراد را به خطر می اندازد، بهتر است بدانید که افزایش وزن در زن ها باعث می شود عادت ماهیانه روال طبیعی خود را نداشته باشد، این امر روی بارداری تأثیر گذار است و امکان دارد مشکلات نازایی را به وجود آورد.

محاسبه Bmi شیردهی

والدین باید در اولین اقدام سعی کنند که جلوی اضافه وزن و یا تجمع چربی های انباشته در بخش های مختلف بدن کودکان را بگیرند که این امر به راحتی با محاسبه bmi در کودکان امکان پذیر است.

میزان متابولیسم افراد (سوخت و ساز بدن) میتواند به دلایل مختلف، متفاوت باشد. زیرا در این سنین میزان چربی بدنی براساس سن تغییر میکند و نوع چربی بدنی در دختران و پسران در این سنین متفاوت است.

کاهش دادن میزان قند در برنامههای غذایی افراد برای کاهش وزن نقش بسیاری ایفا میکند. مطالعهای در سال ۲۰۱۶ که در نشریهی بین المللی Obesity منتشر شد گزارش میکند اگر قرار باشد با استفاده از شاخص توده بدن به عنوان معیاری از سلامت استفاده کنیم، تقریباً ۷۴.۹ میلیون آمریکایی بزرگسال به عنوان ناسالم یا ناسالم از جهت قلب و عروق به حساب خواهند آمد!

محاسبه بی ام آی

زمانی که کوتله فرمول شاخص توده بدن (BMI) را ابداع کرد هیچ رایانه، ماشین حساب یا دستگاه الکترونیکی وجود نداشت.

متغیر بودن وضعیت بدنی در دختران و پسران یکی دیگر از دلایل شاخص توده بدنی است.

همان طور که توضیح دادیم، محاسبه bmi در کودکان براساس سن و همچنین جنسیت آن ها مورد بررسی قرار می گیرد و امری طبیعی است که کودکان در هر رده سنی متعدد دارای شاخص توده بدنی متغیر می باشند.

سایت محاسبه Bmiهمان گونه که می دانید شاخص توده بدنی ابزاری است که چربی بدن را بر اساس وزن و قد شخص محاسبه می کند و برای بیشتر مردان و زنانی که سن بالای ۲۰ سال دارند کارایی دارد، کودکانی که سن آن ها بیشتر از دو سال است باید از روش bmi نسبی برای محاسبه چربی بدن استفاده کنند.

هر چه مصرف وعده های غذایی تان بیشتر شود سریع تر شاخص توده بدنی خود را افزایش می دهید، در ابتدا یا پایان وعده های غذایی از نوشیدن آب اجتناب کنید زیرا باعث باریک شدن شیره های گوارشی در افراد لاغر می شود و این گونه هضم غذا دشوار است.

بی ام آی آنلایندر صورتی که bmi بیشتر از اندازه نرمال باشد باید آن را کاهش بدهید. به این ترتیب محاسبه bmi در کودکان در این شیوه، بر اساس سن مجموعه ای از قد و همچنین وزن برای سن در کودکان است که بر این اساس می توان وزن آن ها را اندازه گیری کرده و در دسته بندی های مختلف آن ها را قرار داد.

متخصصین تغذیه برای کودکان دوازده سال به بالا که با اضافه وزن بالا همراه هستند « داروی ارلیستات (زنیکال)» که سبب جلوگیری از جذب چربی در روده ها می شود را توصیه می نمایند.

محاسبه Bmi زنان آنلاین

۱)فشا رخون بالا ۲) کلسترول بالا ۳) آپنه خواب خفیف ۴) افسردگی مبتلا هستند، می توانند از جراحی برای بهبود وضعیت جسمی در کودکان استفاده نمایند.

بهتر است که کودکان را از سن یک تا پنج سالگی به مصرف مواد غذایی سالم و مناسب تشویق کنیم.

محاسبه آنلاین Bmi کودکانپزشکان، لبنیات کم چرب و بدون چربی را بهترین مواد لبنی بعد از سن دو سالگی برای کودکان می دانند.

یکی از جراحی هایی که متخصصین بعد از سن هفت سالگی به منظور کاهش وزن در کودکان از آن استفاده می کنند، عمل بای پس معده است.

متخصصین تغذیه متذکر می شوند که یکی از اصلی ترین نکاتی که در تغذیه کودکان باید به آن توجه داشته باشیم، این است که والدین نباید خودسرانه هیچ وعده و یا میان وعده غذایی را از برنامه غذایی کودکان خود حذف نمایند.

طبق مطالعات انجام شده در امریکا بر اساس محاسبه bmi در کودکان به این نتیجه رسیده اند که از هر شش کودک، یک نفر به چاقی مفرط مبتلا است.

در واقع این سنجش میزان چاقی را اندازهگیری نمیکند بلکه ابزاری مناسب است تا سلامت وزن فرد با توجه به قدش تخمین زده شود.

داشتن وزن مناسب تأثیرات مفیدی روی بدن می گذارد و به بهبود کارایی آن کمک می کند، ولی اگر وزن افزایش یابد منجر به آسیب های جبران ناپذیری برای بدن می شود چرا که بعضی از افراد به دلیل چاقی شدید جان خود را از دست داده اند علاوه براین علائمی مثل: درد های استخوانی، سکته و بالا رفتن تریگلیسرید می شود که در نهایت باعث افزایش چربی خون می شود.

انجام عمل های کاهش وزن در کودکان و نوجوانانی که با اضافه وزن بالا همراه هستند، به عنوان بهترین گزینه و تاثیرگذار ترین شیوه درمانی محسوب می شود.

متخصصین این قابلیت را ندارند که بر مبنای این شاخص، کودکان را در ردیف کودکان کم وزن و یا کودکان دارای اضافه وزن بالا دسته بندی نمایند.

به این ترتیب انجام عمل جراحی برای دختران سیزده سال به بالا و برای پسران پانزده سال به بالا بیان شده است.

کودک چاق ممکن است دچار بیماری هایی مانند فشار خون بالا، چربی خون بالا و قند خون بالا شود.

متخصصین، یکی دیگر از مواد غذایی اثربخش در تغذیه کودکان را در استفاده از لبنیات که از شیرهای گیاهی تشکیل شده اند، مانند شیر نارگیل، شیر بادام و همچنین شیر سویا توصیه می کنند.

چربی ها به عنوان مهم ترین مواد غذایی در یک رژیم غذایی سالم و مناسب هستند که بدن به منظور ساخت و تولید بافت های عصبی مانند مغز و اعصاب و همچنین هورمون ها به آن ها نیاز دارند.

همان طور که می دانید، کودکان در سنی هستند که نیاز به مواد غذایی سالم دارند تا بر روی رشد آن ها تاثیر مثبتی را بر جای بگذارد.

متخصصین تغذیه قادر نیستند که به درستی کودکان را بر مبنای bmi دسته بندی نمایند. همان طور که ملاحظه می کنید، محاسبه bmi در کودکان نقش بسیار مهمی در زندگی و آینده کودکان دارد.

نداشتن اراده و عدم توانایی به منظور کاهش وزن براساس یک رژیم غذایی مناسب و همچنین برنامه ورزشی منظم به مدت شش ماه تحت نظر پزشک متخصص یکی از فاکتورهای مهم برای انجام جراحی در کودکان چاق است.

۱) فوق تخصص غدد اطفال ۲) متخصصین اطفال ۳) متخصص تغذیه و جراح، مشاوره و تبادل نظر نمایند که آیا انجام جراحی به کاهش وزن کودکان کمک بسزایی می نماید یا کودکان مجدداً با اضافه وزن همراه می شوند.

در مواردی که با محاسبه BMI پی به اضافه وزن و وجود چربی در بدن بردیم، لازم است راهکارهایی را برای جلوگیری از پیشرفت آن در نظر داشته باشیم.

خواب کافی برای بهبود عملکرد تمامی اعضا و ساختارهای بدن لازم است. BMI برای افراد نوجوان عدد ثابتی نداشته و به خاطر رشد کردن آن ها در حال تغییر است.

بهتر است بدانید که یکی از مهمترین و اساسی ترین مواد غذایی که باید در وعده های غذایی کودکان وجود داشته باشد، اختصاص به پروتئین ها دارد که معمولاً در گوشت ها موجود هستند.

اما باید بدانید که چربی ها دارای کالری بالایی هستند و در صورت استفاده مکرر از آن سبب بروز مشکلات زیادی بر روی سلامتی افراد می گردد.

اما باید بدانید که در این روش محاسبه تشریح عدد به دست آمده با توجه به نمودار bmi بر مبنای سن و همچنین جنسیت کودکان مورد بررسی و ارزیابی قرار می گیرد.

بهتر است بدانید که این آمار در سال های گذشته به دلیل پیروی از یک رژیم غذایی نامناسب و کم تحرکی در کشورمان روند صعودی داشته است.

۱) بهتر است که پاپ کورن های بدون کره را جایگزین آب نبات و یا کوکی هایی که دارای مقادیر زیادی قند هستند و سبب اضافه وزن کودکان می شوند، نمایند.

راهی مناسب برای تشخیص وزن مناسب کودکان است و توسط متخصصان انجام می گردد. انجام این جراحی برای کودکانی که به شدت چاق هستند و انجام فعالیت های روزانه برای آنها مقدور نیست، صورت می گیرد.

اما به اشتباه این شاخص به همان صورتی که در مورد افراد بزرگسال مورد استفاده قرار میگیرد برای کودکان، نوجوانان و جوانان زیر ۲۰ سال هم مورد استفاده و ارزیابی قرار می گیرد که اشتباه است.

براساس این نمودار، شاخص وزن بر قد را مورد بررسی و ارزیابی قرار می دهند که در این اندازه گیری نیازی به سن کودکان ندارند و بر همین مبنا لاغری، کم وزنی و همچنین اضافه وزن در کودکان را مورد بررسی قرار می دهند.

امروزه متخصصین تغذیه از نمودارهای رشد متعددی به منظور به دست آوردن شاخص توده بدنی در کودکان استفاده می نمایند و یکی از نمودارهایی که بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد، « شاخص وزن برای سن » است.

این شاخص تنها مشخص می کند که آیا شما در محدوده وزنی سالم هستید یا خیر. ۱) شرایط کودک ۲) نوع عملی که متخصص برای کودک استفاده می کند ۳) بیمارستان ۴) جراح متخصص بستگی دارد.

BMI ابزاری غربالگری است که می تواند بگوید که آیا فرد کم وزن است یا وزن سالمی دارد ، اضافه وزن دارد و یا چاق است.

برای افرادی ۳۵ تا ۴۴ سال، شاخص BMI مناسب ۲۴ است. بین ۳۵-۳۹/۹عوارض متوسط بالای۴۰عوارض شدیدهستند.محاسبه شاخص توده بدنی اینگونه است:وزن به کیلوگرم تقسیم برمجذورقدبه متر.