۱.۷/۵ - (۱۳ امتیاز)

محاسبه وزن ایده آل بر اساس فرمول هاموی و نمایه توده بدنی با استفاده از قد و استخوان بندی

محاسبه گر اتوماتیک وزن ایده آل بر اساس استخوان بندی

محاسبه وزن ایده آل بر اساس فرمول Hamwi با استفاده از قد و استخوان بندی

از روش Hamwi برای محاسبه وزن ایده آل بزرگسالان استفاده می شود و فرمول آن به این شکل است:

وزن ایده آل بدن مرد = ۴۸ کیلوگرم  + ۱.۱ کیلوگرم  × (قد (سانتی متر) – ۱۵۲)
وزن ایده آل بدن زن = ۴۵.۴ کیلوگرم  + ۰.۹ کیلوگرم  × (قد (سانتی متر) – ۱۵۲)

البته در این روش استخوان بندی فرد نیز با استفاده از نسبت قد به دور مچ دست محاسبه می شود و در نتیجه نهایی تأثیر گذار است.

چقدر به این اعداد برای محاسبه وزن ایده آل اعتماد کنیم؟

به‌طورمعمول یکی از روش‌های محاسبه وزن ایده آل؛ نمایه توده بدنی یا BMI است. که حاصل تقسیم وزن برحسب کیلوگرم بر مجذور قد برحسب متر است. حاصل اگر در محدود ۲۲ و ۲۳ باشد بهترین وزن تلقی می‌شود.

اما این فرمول علاوه بر اینکه در همه کارایی ندارد مثلاً در افراد ورزشکار یا باردار؛ تفاوت‌های فردی را لحاظ نمی‌کند. مثلاً این فرمول تفاوتی بین یک مرد ۲۵ ساله سالم را باخانم ۶۵ ساله که داری سه فرزند است را قائل نمی‌شود.

تفاوت وزن افراد فقط تحت تأثیر قد نیست که بخواهیم معیار دقیقی برای وزن ایده ال خود قرار دهیم. سن، جنس، درصد ماهیچه بدن، سوابق پزشکی، میزان متابولیسم، فاکتورهای ژنتیکی و… ازجمله چیزهایی است که در افراد تفاوت ایجاد می‌کند.

بنابراین این فرمول روشی نیست که شما بخواهید بر اساس آن وزن ایده آل خود را محاسبه کنید و نیز وزن مناسب شما، وزنی نیست که ممکن است در زمان جوانی داشته‌اید و یا یکی از دوستانتان که هم‌سن و هم قد شماست دارد.

وزن مناسب یا ایده آل برای هر فردی با تمام مشخصات فردی او تعریف می‌شود.

آن وزنی است که شما به‌طور عملی (نه روی کاغذ و کتاب) طی دوره کاهش وزن با رژیم اصولی زیر نظر متخصص تغذیه و فعالیت بدنی مناسب؛ به آن می‌رسید، معمولاً وزن مناسبی است. چگونه؟

بهترین کار تعیین اهداف کوتاه‌مدت مثلاً ماهیانه ۲ کیلوگرم کاهش وزن است که هدفی واقعی، علمی، بدون عوارض و قابل دست یافتن است. اما محاسبه وزن ایده ال با فرمول یا نرم‌افزار و اپلیکشن های مرسوم آنلاین و اجبار رسیدن به آن عدد زیاد توصیه نمی‌شود. چراکه ممکن است هدفی غیرواقعی، غیرقابل دست یافتن و نادرست باشد که به‌زودی باعث ناامیدی شما و رها کردن رژیم می‌شود.

عنوان مثال فردی بگوید؛ چون قد من ۱۶۰ است بایستی وزنم ۵۹ باشد، اما سایر خصوصیات خود را نظر نگیرد. این ممکن یک هدف غیرواقعی برای خیلی از افراد باشد (البته نه همه).

بجای تکیه‌بر فرمول‌ها برای محاسبه وزن ایده آل هستید؛ اگر شما در حال کاهش وزن هستید، آشنایی با دو مفهوم لازم است:

حداقل وزن دست‌یافتنی شما:

این حداقل وزنی است که در دوره کاهش وزن مثلاً دوره شش‌ماهه شما می‌توانید به آن برسید. یعنی کمترین وزنی که می‌توانید داشته باشید. این مقدار در هر فردی متفاوت خواهد بود. در دوره کاهش وزن به‌مرور با کاهش بیشتر دریافت کالری یا افزایش فعالیت بدنی به این وزن خواهید رسید.

اما زمانی می‌رسد که دیگر کاهش بیشتر دریافت کالری یا افزایش بیشتر فعالیت بدنی نه‌تنها دیگر جوابی نمی‌دهد بلکه امکان‌پذیر و عملی نیست یعنی دیگر کمتر این حد نمی‌توان مصرف کرد یا ورزش بیشتر نمی‌توان انجام داد. زمانی می‌رسد که شما با مشورت متخصص تغذیه خود، می‌گوید دیگر بس است. این وزن را “حداقل وزن دست‌یافتنی شما” می‌نامیم.

حداقل وزن حفظ کردنی شما:

این وزنی است که شما می‌توانید در طولانی‌مدت آن وزن را حفظ کنید و با حداقل وزنی که می‌توانید به آن برسید متفاوت است. بعد از رسیدن به حداقل وزن دست‌یافتنی یعنی بعد از دوره کاهش وزن با رژیم و ورزش، احتمالاً شما همیشه نمی‌توانید دریافت خیلی کم‌کالری و فعالیت زیاد بدنی داشته باشید. مجبور خواهید بود کمی بیشتر و معمولی‌تر غذا بخورید و ورزش مناسب‌تری داشته باشید. بنابراین خواه‌ناخواه مقداری وزن شما افزوده می‌شود. اما این مقدار زیادی و چشمگیر نخواهد بود. ولی با این کار شما راحت‌تر می‌توانید این وزن را حفظ کنید.

بنده به‌عنوان متخصص به‌هیچ‌وجه بر اساس قد به شما اجبار نمی‌کنم که باید فلان وزن باشید. خیلی مواقع ممکن است این وزن نه‌تنها دست‌نیافتنی حتی رسیدن به آن برای شما خوب نباشد.
البته تمام محاسبات ازجمله میزان کالری و میزان نیاز درشت مغذی‌های هر فرد بر اساس فرمولهای علمی و اثبات‌شده هستند. منتها تفاوت‌های فردی لحاظ خواهد شد. این‌یکی دیگر از تفاوت‌های رژیم‌های نرم‌افزاری و آنلاین مرسوم با روش‌های بنده است‌.

عکس از rawpixel.com – www.freepik.com

وزن ایده آل با توجه به قد و سن چقدر است؟

محاسه گر سایت به صورت آنلاین با دریافت اندازه قد به شما خواهد گفت که بر اساس فرمول فوق وزن مناسب شما چند کیلوگرم باید باشد.

{وزن ایده ال برای قد|محاسبه دقیق وزن ایده آل|محاسبه وزن ایده آل آنلاین}

در صورتی که شما فرصت محاسبه را ندارید میتوانید از محاسه گر ما در هر زمان و به رایگان استفاده نمائید.

ابتدا با استفاده از جدول سن، BMI مناسب گروه سنی خود را بیابید. با توجه به محدودیتهای موجود در استفاده از BMI مانند عدم کاربرد برای ورزشکاران و زنان باردار، پزشکان جداول متعددی را ارایه کردند.

در این روش تفاضل قد به اینچ از عدد ۶۰ در عدد ۲.۳ ضرب شده و برای مردان به عدد ۵۰ و برای زنان به عدد ۴۵.۵ اضافه میگردند.

در مورد مردان ۴۰ تا ۶۰ گفته شده است که این افراد در سن ۵۰ سالگی، ۸۲٫۵ کیلوگرم و در سن ۶۰ سالگی نیز ۸۱٫۵ کیلوگرم دارند.

هیچ یک از این موارد نمیتواند دقت ۱۰۰ درصدی را ارائه دهد، اما برآوردها آنقدر نزدیک هستند که بتوانند ارزیابی منطقی را به همراه داشته باشند.

اما توصیه میکنیم که این نکته را بخاطر داشته باشید، این پارامترها عمومی و پایه هستند و در نهایت مهم است که خودتان چه ویژگیهایی را هدفگذاری کرده باشید.

{محاسبه ی وزن ایده آل|فرمول به دست آوردن وزن ایده آل|فرمول محاسبه وزن ایده آل بدن انلاین}

دلیل اصلی که من و سایر ورزشکاران به دقت وزن خود را چک میکنیم این است که در فصلی که مسابقات نیست، بیشتر به فکر ساخت توده بدنی بدون چربی هستیم و قبل از مسابقات باید خود را به کلاس وزنی که در آن قصد مسابقه دادن داریم برسانیم.

{برنامه وزن ایده ال|محاسبه قد ایده آل|نحوه محاسبه وزن ایده آل}

برای درک بهتر موضوع سوال و جواب یک ورزشکار سطح متوسط با یک بدنساز حرفهای را بررسی میکنیم.

ورزش کردن یک راه اصولی و ارزان برای کم کردن وزن است. چندین سال پیش خاطرم هست که دور بازوهای من حدود ۴۴ سانتیمتر (در حالت گرم نکرده) و ۴۵ سانتیمتر (در حین ورزش و کاملاً گرم شده) بودند که البته مربوط به خیلی سال پیش است و فکر میکنم که الان بزرگتر باشند.

۱. وزن سالم: به این معنی که شما رد محدوده­ی نسبت تعریف شده قرار دارید. بدن افراد استخوان بندی متفاوتی دارد و این امر در تعیین وزن ایده ال افراد مهم است.

با این روش، شما وضعیت وزنی خود را تعیین کردید و دریافتید که در کدام گروه قرار دارید .

حال این معیارها را فقط با روشهایی نظیر آنتروپی، AHP، ANP و یا BWM قادر به وزن دهی و رتبه بندی هستیم در صورتیکه بخواهیم از روش تاپسیس استفاده کنیم باید برای مساله تعداد گزینه (آلترناتیو) تایین کنیم به عنوان مثال آلترناتیو ها می تواند تعداد شرکت باشد، تعدادی استراتژی باشند که هدف تاپسیس رتبه بندی این موارد می باشد نه رتبه بندی شاخص ها.

{نسبت قد به وزن خانم ها|فرمول محاسبه اضافه وزن|محاسبه وزن ایده ال}

مثلاً ورزشکاری را در نظر بگیرید که ۱۷۶ سانتیمتر قد و بین ۷۸ تا ۸۰ کیلوگرم هم وزن دارد و قصد شرکت در مسابقات را دارد.

پس با این حساب افرادیکه شاخص توده بدنی نرمال دارند هم به تغذیه سالم و ورزش نیاز دارند.

از طرفی تصور بنده این است که اگر دور کمر و عضلات ران سریعتر از عضلات سینه در حال رشد باشند، احتمالاً نشان دهنده این موضوع است که بدن من در حال چربی سازی میباشد که ابتدا خود را در نواحی ران و دور کمر نشان داده است.

اعداد و ارقام گفته شده در مورد قد، وزن و پارامترهای چربی بدن برای یک بدنساز طبیعی، تا حدی برای مواقعی که مسابقات برگزار نمیشوند و قبل از مسابقات، عادی هستند.

{محاسبه وزن ایده آل لیمومی|محاسبه وزن بر اساس قد|نحوه محاسبه قد و وزن ایده آل}

قبل از مسابقات نیز توده چربی حدود ۹ تا ۱۰ درصد است اما قبل از مسابقات به حدود ۴ درصد میرسد.

وزن کاذب این ورزشکار زیاد است اما مشکلی نیست چون برخی ورزشکاران به راحتی میتوانند وزن آب بدن خود را در طی ۳ روز قبل از مسابقه به میزان ۲ تا ۴ کیلوگرم کاهش دهند.

یکی از بهترین و کارآمد ترین روشها در محاسبه وزن ایده آل استفاده از فرمول دکتر دوین میباشد که در آن بر اساس زن یا مرد بودن محاسبه صورت میگیرد.

{طریقه محاسبه وزن ایده آل|وزن ایده آل نسبت به قد|محاسبه وزن بر حسب قد}

BMI شاخصی است که با تقسیم وزن به کیلوگرم بر روی مجذور قد به متر حاصل می شود. صدک BMI بهترین روش ارزیابی وزن مناسب در کودکان ۲ سال به بالا است.

{تاثیر استخوان بندی در وزن|فرمول وزن ایده ال|قد ایده آل برای مردان}

ضمن اینکه فکر میکنم برخی نسبتها (مثل نسبت سایز عضلات سینه به دور کمر و حتی شاید سایر نسبتها) هم مهم باشند.

بنده میتوانم کم کم وزن خود را با تمریناتی که دارم اضافه کنم و میدانم که در حال حاضر در فاز عضله سازی هستم اما اصلاً پارامتر و معیاری برای بررسی کردن سایز عضلاتی مثل عضلات جلوبازو، سینه، دور کمر، ران و…

{فرمول وزن و قد ایده ال|بدست آوردن وزن ایده آل|محاسبه استخوان بندی}

مهمتر از سایز عضلات، بیشتر به فکر تقارن بدن بودهام تا همه عضلات به نحو یکسان رشد کنند و هیچ یک از گروههای عضلانی بدن در مقایسه با سایرین سایز نامتناسبی نداشته باشد، مثلاً عضلات بزرگ سینه و قفسه سینه در کنار بازوهای کوچک خیلی مسخره به نظر میرسد یا مثلاً بازوهای بزرگ و پاهای باریک هم نامتقارن است.

{وزن ایده آل زنان|فرمول اضافه وزن نسبت به قد|وزن ایده آل برای قد}

دراین ورزشکار بعد از مسابقه نیز معمولاً وزن به ۸۲ تا ۸۴ کیلوگرم میرسد و حتی در فصلهایی که مسابقات برگزار نمیشوند به ۸۸ تا ۹۰ کیلوگرم هم میرسد.

حتی اگر بدن شما عضله سازی هم نکرده باشد، شانهها را پهنتر به نظر میرساند. BMI میتواند به شما بگوید که بیش از حد وزن دارید یا خیر، اما نمیتواند تشخیص دهد که چربی بیش از حد دارید یا نه.

{Bmi وزن ایده ال|محاسبه وزن ایده ال با توجه به قد|تعیین وزن ایده آل}

شاید دستیابی به یک اندام متناسب سخت باشد اما با دانستن فرمولهای محاسبه و هدفگذاری صحیح دستیابی به یک بدن خوش فرم و متناسب دور از دسترس نخواهد بود.

{وزن ایده عال|وزن ایده آل بر اساس قد و سن|محاسبه آنلاین وزن ایده آل با دور مچ}

در طی سالهای اخیر انواع مختلفی از فرمولها برای محاسبه پارامترها و نسبتهای ایده­آل بدن پیشنهاد شدهاند که البته تاکنون از این پارامترها استفاده نکردهام.

{وزن بر اساس قد|به دست آوردن وزن ایده آل|قد وزن ایده آل}

با این حال، مقدار پروتئین مورد نیاز بدن در هر روز به دیگر شاخص ها از جمله سن، سطح فعالیت و بافت عضلانی بستگی دارد.

۴. اگر بلند تر از ۱۵۴ سانتی متر هستید به ازای هر سانتی متر یک کیلو به ۴۵ کیلو اضافه کنید و اگر کوتاهتر از ۱۵۴ سانتی متر به ازای هر سانتی متر یک کیلو از ۴۵ کیلو کم کنید.

{Bmi محاسبه وزن|محاسبه استخوان بندی آنلاین|محاسبه آنلاین وزن ایده آل}

سئوال یک بدنساز سطح متوسط از یک بدنساز حرفهای: موردی که خیلی علاقه دارم در مورد آن بدانم، پارامترهای بدن ایده­آل شماست.

تصاویر بدنسازانی که هیکل آنها را دوست دارم برش دادهام و قصد دارم که از آنها تقلید کنم تا اینکه همیشه پارامترهایی در ذهن خودم داشته باشم و به همین دلیل همیشه تصویری از بدن ایده­آل خودم در ذهنم داشتهام.

{روش ساده محاسبه وزن انلاین|قد و وزن ایده آل|وزن مناسب برای قد}

قصدم این نیست که با وزن کردن مداوم وسواس فکری برای خودم ایجاد کنم گرچه بصورت منظم و طبق برنامه خودم را وزن میکنم.

• ورزش ها مناسب: این ورزشها بخصوص در دوران بلوغ بسیار موثر بوده و نتایج خوبی میدهند. بدنسازی یک نوع ورزش کاملاً بصری و چشمی است.

{وزن ایده ال بر اساس قد|محاسبه قد و وزن|چگونه وزن ایده آل خود را محاسبه کنیم}

وزن ایده ال یک بزرگسال به عوامل مختلفی بستگی دارد .جنسیت، قد و استخوان بندی از پارامترهای مهم تاثیرگذار در محاسبه وزن ایده ال هستند.

درصورتی کهBMI محاسبه شده کمتر از ۱۹ باشد ، کمبود وزن دارید و لاغر هستید.

{شاخص اضافه وزن|محاسبه وزن ایده ال انلاین|محاسبه وزن ایده عال}

اگر سبک زندگی سالمی ندارید، هشدار تبدیل شدن اضافه وزن به چاقی را جدی بگیرید.

به طور کلی، مصرف نمک را به ۲۳۰۰ میلی گرم، شکر و چربی های فرآوری شده را به کمتر از ۱۰ درصد از کل کالری دریافتی روزانه خود محدود کنید.

۴-اگر بلندتر از ۱۵۴ سانتی متر هستید به ازای هر سانتی متر یک کیلو به ۴۵ کیلو اضافه کنید و اگر کوتاهتر از ۱۵۴ سانتی متر به ازای هر سانتی متر یک کیلو از ۴۵ کیلو کم کنید.

{فرمول محاسبه وزن ایده آل|نحوه حساب کردن وزن ایده ال|محاسبه قد و وزن انلاین}

پاسخ یک قهرمان بدنسازی: شخصاً بنده سایزهای بدن خود را اندازه نمیگیرم با اینکه وقتی نوجوان بودم این کار را مرتباً انجام میدادم.

جدول قد و وزن مناسب را نیز شامل اندازههای ایدهآل بدنی در این مطلب آوردهایم تا سایزهای خود را با آن مقایسه کنید.

بنابراین رساندن شاخص توده بدنی یا BMI به حالت نرمال یا در واقع اضافه وزن، به پیشگیری از بیماری های غیر واگیر کمک شایانی میکند.

می توان به بدن مانند یک ماشین پروتئین نگاه کرد، جذب می کند، می شکند، استفاده می کند، ترکیب می کند، و هر ۲۴ ساعت مجددا از پروتئین استفاده می کند.

در این مقاله قصد داریم به عقاید و نظرهای مختلف افراد در مورد ویژگیهای یک اندام ایدهآل بپردازیم و ببینیم که از نظر آنها یک بدن متناسب و متقارن چه پارامترها و ویژگیهایی باید داشته باشد.

{محاسبه وزن بر اساس استخوان بندی|چگونه وزن ایده ال خود را حساب کنیم|وزن ایده آل آنلاین}

۳. حالا اگر شما کوتاه تر یا بلند تر از ۱۵۴ سانتی متر هستید ، ابتدا باید محاسبه کنید که این اختلاف چند سانتی متر است؟

{وزن ایده ال انلاین|فرمول وزن مطلوب|Bmi ایده آل}

شما باید با تفسیر درست موقعیت خود در نمودار، نسبت این دو را به هم ارتباط دهید.

به عنوان مثال، اگر دور کمر فرد ۲۸ اینچ و دور باسن او ۳۶ اینچ باشد، با تقسیم این دو عدد بر هم عدد ۰.۷۷ بدست میآید که همان WHR است.

{وزن مناسب بر اساس قد|محاسبه وزن ایده ال با قد|فرمول محاسبه وزن ایده آل بدن}

این فرمول در واقع وزن شما بر حسب کیلوگرم تقسیم بر قد شما بر حسب سانتی متر به توان دو است.

{محاسبه وزن ایده آل|فرمول بدست اوردن وزن ایده ال|محاسبه وزن ایده ال}

این سیستم و متد های اندازه گیری بیشتر به میزان چربی فرد و توزیع آن در اطراف بدن توجه دارند.

چربی شکمی و پارامتر دور کمر بزرگ، چراغ خطری برای سلامتی را نیز میباشد. اندازه دور کمر، یک پارامتر بسیار مهم است چون وقتی محیط دور کمر کاهش پیدا کند، متوجه میشوید که کل بدن شما در حال چربی سوزی است.

با افزایش سن ، آنها سبک زندگی آرامتر و کم تحرکتری را شروع می کنند. برای محاسبه کربوهیدرات مورد نیاز روزانه میتوان از ابزارهایی که به صورت آنلاین وجود دارند، نیز استفاده کنید تا به طور دقیقتری از میزان کربوهیدرات مورد نیاز بدن خود براساس کالری مورد نیاز بدن، وزن، قد، جنسیت و سبک زندگی خود آگاهی یابید.

فرمول محاسبه وزن ایده آل بدن

محاسبه BMI یا شاخص توده بدنی یکی از ابزارهای سنجش مقایسه وزن و قد شخص است. تا این اواخر ملاک سنجش وزن دلخواه و ایدهآل را با استفاده از جداول شرکت های بیمه عمر آمریکایی تعیین میکردند، ولی امروزه معلوم شده که منابع مورد استناد جهت تعیین وزن مطلوب، مربوط به ملتی که مجموعهای از نژادهای مختلف میباشند قابل تعمیم برای همه نیست.

فرمول محاسبه وزن ایده آلایده آل این است که آنها را با تولیدات حیوانی و یا با تولیدات نشاسته ای در یک وعده نخورید، اما اگر در شروع برای شما مشکل است، پس لااقل خشکبار و تخمه ها را به حساب مواد پروتئینی گذاشته و آنها را با مواد نشاسته ای در یک وعده غذا نخورید.

محاسبه وزن ایده آل آنلاینتوصیه میکنیم برای رساندن وزن خود به میزان مطلوب به مشاور تغذیه مراجعه کنید، تا وزن لازم را به صورت اصولی و بدون ایجاد مشکل برای سلامتیتان اضافه کنید.

محاسبه آنلاین وزن ایده آل با دور مچ

لطفا راهنماییم کنید صبا در تاریخ ۰۹-۱۲-۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۴۹ سلام من قبلا رژیم گرفتم و نزدیک به ۱۷ کیلو کم کردم اما بنا به دلایلی انرژیم به تحریر رفته مایل هستم از ۶۷ کیلو که به ۵۸ کیلو برسم مجددا که علاوه بر ثابت نگه داشتن وزن کالری لازم ب بدنم برسه شهین در تاریخ ۱۴-۱۱-۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۰۰ با ۱۳۲۵ کالری موافقم شهین در تاریخ ۱۴-۱۱-۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۵۷ من خارج از ایران هستم یکبار خط شما را پیدا کردم حین تماس برق یک لحظه قطع شد و شما را گم کردم میخواهم ۱۰کیلو وزن کم کنم زهرا در تاریخ ۰۷-۱۱-۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۱۸ کاهش وزن حدود ۲۰کیلو ساناز در تاریخ ۰۴-۱۱-۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۴۷ درخاست افزایش وزن دارم مهدی در تاریخ ۰۳-۱۱-۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۴۵ محاسبات خوب بود اما چقدر باید بسوزانیم تا کات کنیم اصلا ندارید در برنامه زهرا در تاریخ ۰۳-۱۱-۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۰۳ درخواست کاهش وزن دارم افشین ابراهیم در تاریخ ۱۶-۱۰-۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۱۴ من باید حدود۲۶۰۰کالری در روز مصرف کنم ولی حدود۹۰۰کالری مصرف میکنم اما ده روزی نباشد که وزن من تغییری نکرده نمی دانم چیکار کنم ناهی در تاریخ ۰۷-۱۰-۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۳۵ ۱۸۰۰ مریم در تاریخ ۰۳-۱۰-۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۰۶ کالری دریافتی مورد نیاز رو میزنه ۱۶۰۰، من برای اینکه لاغر شم باید ۱۲۰۰ کالری مصرف کنم، در حالی معمولا من در روز کمتر از ۶۰۰ کالری مصرف میکنم، ولی اونقدرا هم جواب نمیگیرم اشرف مرتضوی در تاریخ ۰۴-۰۹-۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۴۹ علاقمندهستم۳کیلوکم کنم شهین در تاریخ ۰۵-۰۸-۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۴۴ بیشتر از ۱۲۰۰ کیلو گالری است و قابل قبول میباشد شهین در تاریخ ۰۵-۰۸-۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۴۱ خیلی خوبه Majede در تاریخ ۰۷-۰۷-۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۱۱ با تشکر از سایت خوبتون محمد رضا در تاریخ ۲۶-۰۶-۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۰۲ سلام من ۲۱ سالمه وزنم ۶۲وقدم ۱۷۸ چجوری به وزن خودم اضافه کنم ——————————–کیت ست: با سلام، برای افزایش وزن حتما با پزشک تغذیه مشورت کنید و با برنامه غذایی مناسب در کنار ورزش (زیبایی اندام) به اندام مورد نظر برسید.

محاسبه وزن ایده آل با دور مچ

به محاسبه کنید که روزانه چقدر آب باید بنوشید برای حفظ مقدار سالم آب در بدن خود ، وزن خود را به پوند بر ۲ تقسیم کنید و این مقدار را در اونس بنوشید.

محاسبه وزن بر اساس استخوان بندیاما علاوه بر این فاکتورها، عاملی به نام مضرب فعالیت نیز در محاسبه کالری تاثیرگذار است. نمونههایی از این گروه کربوهیدراتها شامل گلوکز، فروکتوز، گالاکتوز و ساکارز هستند.

ببینید این شاخص می تواند شامل قد و وزن هم باشد و تنها با محاسبه دور مچ، شما نمی توانید به وزن ایده آل خود دست پیدا کنید.

فرمول بدست اوردن وزن ایده ال

رویا در تاریخ ۲۵-۰۱-۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۰۷ سلام.ممنونم از برنامه کاربردی تان.بسیار عالی بود قد، وزت و سن خود را وارد کنید تا کالری مورد نیاز بدن شما در ۲۴ ساعت با فرمول Ha is Be edic محاسبه و نمایش داده شود.

محاسبه وزن ایده آلشما بعد از وارد شدن به این ابزار می توانید در سه فیلدی که در بالای صفحه تعریف شده است این مقادیر را وارد کنید و روی دکمه محاسبه کلیک کنید.

فرمول وزن مناسببرای محاسبه کالری مورد نیاز روزانه بدن اطلاعات زیر را وارد کنید و بر روی محاسبه کلیک کنید. آزیتا در تاریخ ۰۲-۰۵-۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۳۹ سلام من اصلا نمیتونم کالری رو محاسبه کنم ——————————–کیت ست: با سلام، شما فقط کافیه قد، وزت و سن خود را وارد کنید تا کالری مورد نیاز بدن شما محاسبه شود.

در صبحانه خود نان سبوس دار و کره بادام زمینی را وارد کنید. از کره بادام زمینی استفاده کنید.

ازم به ذکر است ،این حدود به معنی نفی محاسبات دقیق و علمی جداول و مشخصات اوزان ایدهآل نمی باشد ،بلکه جهت تسریع و جلوگیری از هدر رفتن وقت ،مورد استفاده قرار میگیرد.

سبزیجات را به غذاهایتان اضافه کرده و فیبر را هیچگاه از قلم نیندازید. در این روش یکصد واحد از قد خود را بر اساس سانتیمتر کم کنید .عدد به دست آمده وزن حدودی ایده آل شما را نشان می دهد .به عنوان مثال فردی که ۱۷۵ سانتیمتر طول قامت اوست ،باید جهت دستیابی به وزن ایدهآل حدود ۷۵ کیلوگرم وزن داشته باشد.

روش محاسبه وزن ایده آلبه عنوان مثال ، یک لیوان آب پرتقال بیشتر آب است. کربوهیدراتهای موجود در رژیم غذایی را میتوان به سه دسته اصلی تقسیم کرد: قندها: کربوهیدراتهای زنجیرهای شیرین و کوتاه که در انواع غذاها یافت میشوند.

به عنوان مثال، غلات، سبزیجات ، میوهها و حبوبات دارای کربوهیدراتهای بهتری نسبت به نان سفید، برنج سفید و کربوهیدراتهای موجود در غذاهای فرآوری شده هستند.

انسان نمیتواند فیبر را هضم کند، اگرچه باکتریهای موجود در دستگاه گوارش میتوانند از برخی از آنها استفاده کنند.به همین دلیل فیبرها بیشتر به عنوان ترکیبات برای سلامت رودهها و هضم آسان غذاها و همچنین در جلوگیری از بسیاری از مشکلات و بیماریها مانند سرطان کولون در بدن مورد استفاده قرار میگیرند.

نحوه محاسبه وزن ایده آلدقت کنید معمولا این فرمول برای افرادی مناسب به شمار می آید که از نظر سنی بالای ۱۹ سال سن داشته باشند.

فرمول محاسبه وزن ایده آل بدن انلاینچگونه لاغر شویم یک سوال بسیار آشنا نه تنها در ایران بلکه در کل جهان نیز میباشد، شاید برای این سوال بتوانیم هزاران پاسخ مطرح کنیم و جنس تمام این پاسخها بی شک در یک یا دو جمله خلاصه میشود که عموما پیرامون دو کلمه رژیم غذایی مناسب و ورزش میباشند.

اما همانطور که در جریان هستید، صنعت آلمان در جهان مثال زدنی است و زمانی که صحبت از نام آلمان میشود کلمهای جز کیفیت از دیدگان ذهن انسان نمیگذرد.

۱.۹ (ورزش های سنگین روزانه) در این حالت افرادی که به طور مثال فعالیت فیزیکی متوسطی دارند باید کالری بدست آمده را در ۱.۵۵ ضرب کند تا کالری مورد نیاز بدن خود را بدست بیاورد.

برای مثال ، یک فرد ۱۸۰ پوندی باید روزانه ۹۰ اونس آب یا حدود هفت تا هشت لیوان ۱۲ اونسی را هدف قرار دهد.

اکنون می توانید وزن این فرد (٧۵) را تقسیم بر عدد به دست آمده (٣.۴٢) کنید تا شاخص توده ی بدنی اسن شخص را بدست آورید.

با توجه به نگرش بسیاری از سایتها در جهت فروش محصولات خود، در این مقاله تمامی موارد ارائه شده با سند و مدرک میباشد بوده و منشاء تمامی این موارد در مجلات برتر غذایی امریکای و آلمانی میباشد.

خواب کافی برای بهبود عملکرد تمامی اعضا و ساختارهای بدن لازم است. لازم به ذکر است متدی که در آن جریان الکتریکی از مچ دست به پا اندازه گیری میشود دقیقتر از متدی است که جریان بین دو دست یا دو پا برقرار میشود.

اگر به اندازه کافی آب نمی نوشید ، آنقدر به دستشویی نمی روید زیرا بدن شما سعی می کند مایعات را حفظ کرده و سطح آب مناسبی را حفظ کند.

مهم ترین اصل و اولین قدم در راستای اجرای کنترل وزن این است که فرد بداند چطور وزن خود را محاسبه کند و بداند چقدر اضافه وزن دارد.

بدن شما به طور طبیعی سعی می کند با دفع آب اضافی در ادرار ، سطح آب سالم را حفظ کند.

و سپس این نرم افزار به محاسبه مشغول شده و نتیجه های به دست آمده را به همراه تفسیر آنها برای شما به نمایش درمی آورد.

محاسبه وزن شمش فولاد کار بسیار راحتی است ، بدین منظور کافی است طول ، عرض و ارتفاع شمش را (به متر) در هم ضرب نموده سپس حاصل را در وزن مخصوص آهن یعنی عدد ۷/۸۵ ضرب میکنیم..

به موازات تعیین وزن ایدهآل و جثه افراد، تقسیمبندی آنها از بعد نوع انباشتگی چربی نیز از اهمیت ویژهای برخوردار است.

چرا که تجمع چربی به صورت فرم سیب یعنی انباشتگی چربی در نواحی شکم و احشا و همچنین انباشتگی به فرم گلابی در نواحی پایین تنه پیآمدهای متفاوتی را برای مبتلایان به وجود میآورند.

برای سال های زیادی یکی از فرمول های مشهور برای محاسبه وزن مناسب، فرمول بروکا می باشد، که این فرمول در قرن ۱۹ توسط دکتر فرانسوی به نام پیر بروکا معرفی شد.

نحوه محاسبه کالری مورد نیاز مصرفی روزانه بدن اگر قصد دارید افزایش و کاهش وزن خود را مدیریت کنید باید در مورد کالری مورد نیاز روزانه بدن خود اطلاع داشته باشید.

تأثیر و جهت صحیح برنامه آموزشی را فقط می توان بر اساس این شاخص ارزیابی کرد.

در این روش شاخص توده بدن را با BMI نشان میدهند و آن عددی است که از تقسیم کردن وزن (کیلو گرم) به قد (متر) به توان ۲ به دست میآید.

شاخص توده بدنی می تواند درصد خطای بیشتری به نسبت این روش داشته باشد. نشاستهها: زنجیرههای طولانی از مولکولهای گلوکز هستند که در نهایت به شکل گلوکز در سیستم گوارش تجزیه میشوند.

در صورتی که این ابزار برای شما کاربردی بوده است برای توسعه آن و سایر ابزارها با حمایت مالی همراه ما باشید.

این ارزش به هشدار می دهند که این روش به وزن ایده آل محاسبه نمی شود. قد (سانتی متر): وزن (کیلوگرم): سن: محاسبه نتیجه محاسبه اگر شما مرد هستید: کالری بدن شما در ۲۴ ساعت نیاز دارد.

محاسبه آنلاین کالری مورد نیاز روزانه بدن کیت ست محاسبه گر کالری مورد نیاز روزانه بدن کیت ست براساس قد برحسب سانتی متر، وزن برحسب کیلوگرم و سن می باشد.

قد کوتاه چه قدی است؟ موسی مقدم در تاریخ ۲۲-۰۴-۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۱۸ برای ۱۶۲۱ کالری نیاز روزانه بدن چه غذاهایی و به چه مقدار در وعده ها یا میان وعده ها با مصرف کرد؟

میزان کربوهیدرات مصرفی به گرم × ۴ کالری کربوهیدراتهای خوب و بد هنگامی که کربوهیدراتها بیشتر از آنچه که به عنوان گلیکوژن در بدن ذخیره میشوند، در رژیم غذایی مورد مصرف قرار گیرند، مازاد آنها به چربیها تبدیل میشوند که خود به عنوان انرژی ذخیره شده در بدن عمل میکنند، به همین دلیل در مصرف کربوهیدراتها میزان و نوع آنها از اهمیت بسیاری برخوردار است.

۱۰۲ سانتیمتر (۴۰ اینچ) یا بیشتر برای مردان. به عدد به دست آمده با توجه به درشتی و یا ریزی جثه فرد مقدار ۱۰% اضافه یا کم میشود.

شام نیز به مصرف سالاد کاهو همراه با خیار، گوجه فرنگی، سس آبلیمو و البته یک عدد میوه خلاصه خواهد شد.

پرسش: با افزایش دما چگالی چه تغییری میکند؟ چگالی نسبی یا وزن مخصوص از آنجا که یک نسبت است یک مقدار و کمیت بدون واحد است.

۲. حرکت دمبل کرالس: این حرکت را باید ۳ ست و در هر ست بین ۱۰ – ۱۲ بار آن را بدون استراحت تکرار کنید.

دریافت آب کافی بستگی به غذا و نوشیدنی هایی دارد که هر روز مصرف می کنید.

میزان کالری تولیدی در هر گرم کربوهیدرات براساس میزان کالری که هر گرم کربوهیدرات در بدن تولید میکند، برای دریافت میزان کالری مناسب روزانه از مواد غذایی باید میزان مصرف کربوهیدراتها را در رژیم غذایی مورد بررسی قرار داد.

گروه صنعتی آهن پارس خدمات و عملیات خمکاری را با بهترین قیمت برای شما دوستان انجام می دهد. به خاطر داشته باشید که می توا