قبل از شروع بیشتر بدانید

در سایت آر دایت (R Diet) “رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر؛ متخصص تغذیه و رژیم درمانی”

 • قبل از پرداخت هزینه می‌توانید مشاوره رایگان بگیرید. فقط درخواست مشاوره بدهید، خود ما با شما تماس می‌گیریم.
 • قیمت رژیم مناسب و مقرون به صرفه است.
 • رژیم شما ضمانت می‌شود در صورتی که به هر علت نتوانستید رژیم را رعایت کنید رژیم جدید تهیه شود.
 • رژیم  غذایی شخصی‌سازی شده و منطبق با شرایط هر فرد طراحی می‌گردد.
 • در این سایت تهیه رژیم توسط متخصص تغذیه پروانه‌‌دار (دارای مجوز قانونی از سازمان نظام پزشکی) صورت می‌گیرد.
 •  رژیم توسط نرم افزار و آنی تهیه نمی‌شود، بنابراین رژیم بر اساس اصول علم تغذیه است.
 • در طول رژیم پشتیبانی و پاسخ به سوالات صورت  می‌گیرد.
 • رعایت رژیم راحت است. بعنوان مثال، اجباری به وزن کردن دائم مواد غذایی نیست، همچنین شما نیاز به دانستن کالری همه مواد غذایی و شمارش آنها نخواهید داشت.
 • رژیم بنحوی طراحی می‌شود که شما بتوانید در هرجا رژیم خود را رعایت کنید و سلایق غذایی خود را اعمال کنید.
 • رژیم بگونه ای است که بعد از مدت کوتاهی براحتی جزئی از سبک زندگی شما شود. ما شما را وابسته به خود نمی‌کنیم، که مجبور باشید هر از چند مدت برای رژیم جدید هزینه پرداخت کنید.
 • هر دو هفته پیشرفت خود را گزارش می‌کنید و فقط درصورت لزوم و در زمان مناسب، رژیم شما تغییر می‌کند. از ابتدا اجباری در تهیه رژیم برای مدت محدود مثلاً یکماهه نمی‌شود.

در ادامه به توضیح بیشتر این موارد پرداخته می شود.

درصورتیکه بعد از خواندن مطالب این صفحه هنوز سوالی برای شما مانده است و دوست دارید اطلاعات بیشتری کسب کنید یا هنوز در تصمیم خود مردد هستید و یا بدلیلی قبل از شروع نیاز به مشاوره داشتید، برای پاسخگویی درخدمت شما هستیم.

جهت ارتباط لطفاً فرم موجود در انتهای این صفحه را پر کنید تا در اسرع وقت با شما تماس گرفته شود.

راه‌های ارتباطی نیز بسته به تمایل شما می‌تواند واتساپ و… باشد، یا در صورت نیاز به مشاوره تلفنی می‌توانید با وارد کردن شماره تماس، در زمان مناسب که شما تعیین می کنید با شما تماس بگیریم.

فرم درخواست رژیم در این سایت بگونه‌ای طراحی گردیده است که تمام جوانب جهت طراحی یک رژیم اصولی و مطابق با شرایط هر فرد، لحاظ شود. درصورتی‌که این فرم را با دقت بیشتری تکمیل نمایید مسلماً رژیم مناسب‌تری نیز دریافت می‌کنید.

با وجود همه اینها اغلب دیده شده است افراد بعد از دریافت رژیم حتی در مراجعه حضوری به مطب، بدلیلی قادر به رعایت آن نیستند و در همان ابتدا رژیم را رها می‌کنند.

بنابراین جهت اطمینان از اینکه شما قادر به رعایت رژیم هستید، می توانید تا دو هفته تمام مشکلات مرتبط با رژیم را گزارش کنید و رژیم جدید دریافت کنید.

در ابتدا بایستی در نظر داشته باشید هنوز تعرفه خاصی برای رژیم آنلاین اعلام نشده است و تعرفه‌ای که از سوی هیئت وزیران اعلام شده است مربوط به رژیم درمانی در مطب یا درمانگاه می‌باشد.

هزینه تعیین شده در اینجا نیز بر اساس همین تعرفه، اما با کسر هزینه‌های مرتبط با حضور در مطب از قبیل چاپ رژیم، هزینه‌های مطب‌داری و… مشخص شده است. بنابراین هزینه رژیم واقعی و منصفانه است.

قیمت رژیم ۴۰ هزارتومان می‌باشد که البته این رژیم برای مدت خاصی طراحی نمی‌شود. یعنی به شما اجبار نمی‌‌شود برای دوره خاص مثلاً دو هفته یا یکماه این رژیم را رعایت کنید و مجدداً برای دوره‌های بعد رژیم تهیه کنید. فقط شما هر دو هفته پیشرفت خود و یا مشکلات و سوالات خود را گزارش می‌کنید در صورت لزوم رژیم شما در زمان مناسب تغییر خواهد کرد.

ممکن است شما با گشتی در اینترنت با قیمت‌های مختلف رژیم آنلاین برخورد کرده باشید و از اختلاف قیمت‌های موجود، گیج شده باشید. عدم وجود قیمت‌گذاری مشخص، می‌تواند یکی از دلایل این تفاوت قیمت‌ها می‌باشد.

شاید فکر کنید هرچه هزینه بیشتری پرداخت کنید، و یا تبلیغات سایت جالب‌تر باشد، رژیم بهتر و کارآمدتری دریافت می‌کنید. برای آگاهی شما، در اینجا مدل‌های مختلف رژیم‌های آنلاین موجود بطور خلاصه بر اساس قیمت شرح داده می‌شود، که ممکن است در تصمیم‌گیری شما مؤثر باشد:

۱- آن دسته از رژیم‌های آنلاین که معمولاً هزینه اندکی دارند با نرم افزار تهیه می‌شوند. در این رژیم‌ها از فرد اطلاعات مختصر و کلی از قبیل وزن، قد، جنس و… گرفته می‌شود، به نرم افزار داده می‌شود و بلافاصله کامپیوتر یک رژیم از قبل طراحی شده بیرون می‌دهد. اینگونه رژیم‌ها از سوی متخصصان تغذیه توصیه نمی‌شوند.

این‌گونه نرم‌افزارها دارای یک پایگاه داده از تمام مواد غذایی و کالری آنها هستند و فقط با یکسری فرمول‌های ریاضی کالری فرد را محاسبه می‌کنند، بنابراین ایرادات جدی بر صحت خروجی آنها از نظر علم تغذیه وارد است. از جمله قادر نیستند تمام تفاوت‌های فردی را درنظر بگیرند، از سویی دیگر رژیم غذایی فقط رعایت مقدار کالری دریافتی نیست که یک نرم افزار هرچند هم کامل بتواند کار یک متخصص تغذیه که سال‌ها در دانشگاه، تحصیل و تحقیق در این زمینه کرده است، انجام دهد. از طرفی صحت اطلاعات این نرم افزارها نیز مورد سوال است و اینکه مشخص نیست آیا فردی که اپراتور این نرم افزار است خودش تحصیل کرده رشته تغذیه است یا نه.

بنابراین درصورتی‌که در سایت یا اپلیکشینی بعد از ورود اطلاعات و یا انتخابهای غذایی توسط شما، بلافاصله رژیم شما آماده شد، می‌توانید مطمئن باشید اینکار توسط یک هوش مصنوعی انجام شده نه اینکه مشاور یا متخصص تغذیه‌ای روی رژیم شما کار کرده باشد و بصورت علمی آن را طراحی کرده باشد.

۲- در مقابل رژیم قبلی، بعضی از رژیم‌های آنلاین با هزینه‌های نسبتاً بالایی عرضه می‌شوند. با مراجعه به وب‌سایت آنها، عموماً با سایت‌هایی پر زرق و برق، با حجم بالایی از تبلیغات بعضاً اغراق آمیز، عکس افراد موفقی و خوشحالی که آن دوره‌ها را گذرانده‌اند، انواع و اقسام پکیچ‌های مختلف رژیم با قیمت‌های متفاوت، و… روبرو می شویم. که همه از نشانه‌های سایت‌های تجاری جهت ترغیب مشتری وفروش بیشتر هستند. اگرچه در بعضی از این سایتها نیز یک نرم افزار رژیم را طراحی می‌کند. حال اگر می‌خواهید بدانید آیا اینگونه سایت‌ها مناسب شما هستند چند فاکتور را در نظر بگیرد:

-با توجه به اهمیت تغذیه در سلامت افراد، از نظر قانونی، رژیم درمانی فقط بایستی توسط فارغ التحصیلان رشته تغذیه و رژیم درمانی، که بطور اختصاصی در این زمینه تحصیل کرده‌اند، انجام شود تا جایی که حتی به پزشکان نیز این مجوز داده نشده است. بنابراین در ابتدا قبل از تهیه رژیم، مطمئن شوید افرادی که رژیم شما را تهیه می‌کنند از فارغ التحصیلان رشته تغذیه هستند.

برای اینکه به موضوع پی ببرید به این نکته توجه کنید که آنان باید دارای شماره نظام پزشکی با حرف ت باشند (به عنوان مثال: ت-۷۳۳۵). که معمولاً افرادی که این شماره دارند در سایت خود آن‌را اعلام می‌نمایند. حرف ت مخفف رشته تغذیه است و داشتن این شماره از سازمان نظام پزشکی نشان دهنده این است که آن فرد در رشته تغذیه در دانشگاه‌های علوم پزشکی تحصیل کرده و از نظر قانونی حق و توانایی رژیم درمانی را دارد.

بنابراین در صورت نداشتن شماره نظام پزشکی تغذیه مطمئن باشید به فرد اشتباهی جهت رژیم خود مراجعه کرده‌اید و دودستی به پول و مهم‌تر از آن به سلامتی خود بچسبید. حتی جهت اطمینان می‌توانید براحتی از طریق سازمان نظام پزشکی صحت شماره نظام را پیگیری کنید.

-فریب تبلیغات اغراق‌آمیز و چهره خندان افرادی که در مدت کوتاهی وزن زیادی کم کرده اند، را نخورید. طبیعی است در این سایت‌ها فقط افراد موفق و حتی بظاهر موفق به نمایش گذاشته می‌شود و کسانی که با رژیم‌های غیر اصولی دچار عوارض شده‌اند دیده نمی‌شوند.

از نظر علمی، کاهش وزن ماهیانه بایستی حدود ۲ تا حداکثر ۴ کیلوگرم باشد تا عوارضی برای بدن نداشته باشد. هدف از رژیم فقط کاهش وزن نیست، حفظ سلامتی و یا دستیابی به آن و ثابت ماندن وزن از خود کاهش وزن مهم‌تر است.

کم نیستند افرادی که با رژیم‌های غیر اصولی دچار عوارضی از قبیل ریزش مو، سردرد، چین و چروک و شلی پوست صورت و بدن، ضعف اعصاب، افسردگی، عدم تمرکز، سنگ کیسه صفرا، زخم معده، اختلال در چرخه قاعدگی، یبوست و…  می‌شوند.

بیشتر این افراد بعد از مدتی به کاهش وزن بیشتر نیز دچار مقاومت می‌شوند، چراکه کاهش وزن سریع باعث از بین رفتن ماهیچه و کاهش متابولیسم و در نتیجه کند شدن و حتی توقف ادامه کاهش وزن می‌شود. در نهایت بعد از مدتی رژیم گرفتن، با در خطر افتادن سلامتی و توقف رژیم، فرد مجبور به شکستن رژیم خود می‌شود، که نتیجه آن برگشت وزن قبلی و حتی بیشتر است.

-همانطور که گفته شد رژیم غذایی فقط کاهش وزن صرف نیست، که با یک ترازو و دانستن کالری غذاها، شمارش هر کالری دریافتی از آنها و یکسری تکنیک‌ها انگیزشی با آن رسید. اگر فقط کاهش کالری مدنظر بود نیازی به صرف این‌همه وقت و انرژی نبود، خیلی راحت می‌توانستیم در دو کلمه به همه رژیم بدهیم: “کمتر بخور”.

رژیم‌هایی که فقط بر پایه شمارش کالری هستند مطمئناً بر اساس اصول اولیه علم تغذیه نیستند، تحصیل کرده‌های رشته تغذیه در چندین سال تحصیل در رشته تغذیه، فقط به یاد گرفتن کالری مواد غذایی که از ساده‌ترین و ابتدایی‌ترین مسائل این علم است، نمی پردازند. آنان علاوه بر در نظر گرفتن کالری مورد نیاز فرد، به تأمین تمام نیاز ها به ریز مغذی‌ها و درشت مغذی‌ها بر اساس اصول تغذیه سالم و منطبق با آخرین دست‌آوردهای علم تغذیه توجه می‌کنند.

۳- دسته سوم رژیم های آنلاین آن دسته از وب سایت‌هایی هستند که توسط افراد فارغ التحصیل در رشته تغذیه گردانده می شود، از مشخصه‌های این قبیل سایت‌ها، پرهیز از تبلیغات اغراق آمیز، قیمت واقعی و مناسب و ارائه شماره نظام پزشکی می‌باشد.

از خصوصیات بارز آنها این است که بدلیل توانایی در طراحی انواع رژیم، فقط رژیم کاهش یا افزایش وزن با شمارش کالری ارائه نمی‌شود، بلکه رژیم غذایی بر اساس اصول علمی و در کلیه حالات و شرایط (دوران‌های مختلف زندگی ازجمله سنین مختلف، بارداری، شیردهی، ورزشکاران، گیاهخواری و…  و نیز رژیم درمانی در بیماری‌های مختلف از جمله دیابت، فشارخون، کبد چرب، بیماری‌های کلیوی و.. ) می‌باشد. تنها تفاوت سایت‌های مختلف در سلیقه افراد در طراحی رژیم و وب سایت است.

پیشنهاد بنده تهیه رژیم از این قبیل وب‌سایت‌ها می‌باشد.

قوانین رژیم درمانی بصورت حضوری و در مراکز درمانی مثل مطب، درمانگاه، بیمارستان و… کاملاً با رژیم درمانی آنلاین متفاوت است. گرفتن مجوز جهت کار در این مراکز، قوانین و سلسه مراتب خود را دارد مثلاً فرد باید حتماً فارغ التحصیل رشته علوم تغذیه و رژیم درمانی در یکی از مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد یا دکتراباشد.

همچنین عضویت در سازمان نظام پزشکی و داشتن شماره نظام پزشکی تغذیه، سابقه کار، داشتن پروانه کار و… الزامی است. در صورتی‌که در سایر مراکز و فضاهای مجازی هنوز چنین قوانین سفت و سختی وجود ندارد.

بخصوص در فضای مجازی هر کسی می‌تواند از طریق وبسایت، اینستاگرام، تلگرام و غیره خود را دکتر تغذیه، کارشناس یا مشاوره تغذیه، پزشک تغذیه، و القاب مختلف معرفی نموده و اقدام به دادن رژیم کند.

تفاوت‌های فردی باید در رژیم غذایی لحاظ شود. رژیم غذایی هر فرد علاوه بر اینکه بایستی براساس متغییرهایی مثل جنس، سن، قد، وزن و فعالیت بدنی باشد، باید منطبق با شرایط زندگی، دریافت غذایی قبل از رژیم، نیازها، سلایق، فاکتورهای سلامتی از قبیل ابتلا به بیماری‌ها و خلاصه هر چیز مرتبط باشد.
در مراجعه حضوری در مطب، در جلسه اول و حداقل به مدت بیست دقیقه، هر اطلاعاتی که نیاز باشد پرسیده و سنجیده می‌شود. در این وب‌سایت نیز پرسشنامه‌ای جامع تهیه شده که مشابه سازی شده با حضور در مطب است، فقط ارزیابی‌های تن‌سنجی از قبیل وزن و قد بعهده فرد است. در تهیه رژیم آنلاین تمام این موارد لحاظ خواهد شد. بنابراین توصیه می‌شود این پرسشنامه با دقت و حوصله تکمیل فرمایید.

.

یکی از موارد ضروری در ادامه رژیم پشتیبانی و مشاوره در حین رژیم است.

بعد از تهیه رژیم، شما می‌توانید بطور مستقیم با متخصص تغذیه خود از طریق واتساپ یا ایمیل در تماس باشید. انتخاب هر روش ارتباطی با شماست و درفرم درخواست رژیم از شما پرسیده می‌شود. در صورت لزوم امکان تعیین وقت جهت تماس تلفنی وجود دارد. هر گونه سوال، مشکل یا ابهامی جواب داده خواهد شد.

پیشنهاد می‌شود پیشرفت خود را هر از دو هفته گزارش کنید. روند پیشرفت شما مورد ارزیابی قرار خواهد گرفت و در صورت لزوم تغییراتی در برنامه شما داده خواهد شد.