بهترین روش کاشت مو چیست و چقدر هزینه دارد ؟

کاشت موی طبیعی

بر اساس آمارهای اخذ شده طیف وسیعی از مردان و زنان تا قبل از میانسالی دچار ریزش مو قابل توجهی می‌شوند و حتی ممکن است کم پشتی و طاسی سر را نیز تجربه کنند. از طرفی ریزش مو با تاثیر قابل توجهی که بر زیبایی و جذابیت چهره می‌گذارد می‌تواند عواقب روحی زیادی داشته باشد. تقریبا همه می‌دانیم که کاشت مو تنها راه حل دائمی و قطعی برای طاسی مو است که تا حد زیادی می‌تواند تراکم موها را باز گرداند. اما بهترین روش کاشت مو کدام است؟ کدام روش برای ما مناسب است؟ در ادامه بیشتر به این موارد خواهیم پرداخت.

بسیاری از افراد به دنبال بهره گیری از طب سنتی،‌ روش‌های خانگی، داروها و تکنیک‌های مختلف برای درمان طاسی مو هستند؛ اما تنها روشی که تاثیر آن به اثبات رسیده،‌ کاشت مو است. در کاشت مو از فولیکول‌های سالم و مقاوم در برابر ریزش مو برای کاشت مو استفاده می‌شود. در واقع در این روش تارهای مو را از قسمت‌هایی که هنوز تراکم مناسبی دارند جدا کرده و به قسمت‌های کم پشت مو پیوند می‌زنند. البته نحوه و روش کاشت مو تاثیر قابل توجهی در نتیجه نهایی که از این عمل دریافت می‌کنید دارد.

تفاوت روش‌های کاشت مو چیست ؟

از زمان معرفی اولین روش کاشت مو تاکنون تکنیک‌های بسیاری وارد این عرصه شده‌اند که هر یک ویژگی‌های منحصر به فردی دارند. محققان همواره در تلاشند با معرفی جدیدترین روش کاشت مو کیفیت، تاثیرگذاری،‌ ماندگاری، سهولت و میزان موفقیت کاشت مو را افزایش دهند. از طرفی سعی آنها بر این است که از عوارض، آسیب‌ها و خطرات این عمل بکاهند. به همین دلیل می‌بینیم که به تازگی روش‌هایی معرفی می‌شود که با دستگاه‌های رباتیک و به صورت اتوماتیک انجام می‌شوند.

تفاوت اصلی روش‌های مختلف کاشت مو در ابزارها،‌ تجهیزات و نحوه عملکرد آنهاست. علاوه بر این تکنیک‌های مختلف کاشت مو بیشتر در نحوه برداشت فولیکول‌ها از بانک مو متفاوت‌اند. ابزارها و تکنیک‌هایی که برای استخراج فولیکول‌ها استفاده می‌شود، به منظور تضمین سلامت فولیکول‌ها در تکنیک‌های مختلف ارتقا می‌یابد. همچنین سعی می‌شود زیباجویان با هوشمندسازی کاشت مو به بهترین و طبیعی‌ترین حالت مو دست پیدا کنند.

برای اینکه بفهمیم بهترین روش کاشت مو کدام است، لازم است پرطرفدارترین روش‌های کاشت مو را که اغلب زیباجویان از آنها استفاده می‌کنند به همراه مزایا و معایب آنها را بررسی کنیم. انواع روش‌های متداول کاشت مو شامل:

طراحی خط رویش کاشت مو

کاشت مو به روش FUT

یکی از قدیمی‌ترین و پرکاربردترین روش‌های کاشت مو، تکنیک FUT است که به جراحی کاشت مو یا کاشت مو نواری نیز معروف است. در این روش نواری از پوست پشت سر را بر می‌دارند و با جدا کردن گرافت‌ها آنها را در ناحیه کم پشت مو می‌کارند. از آنجایی که این روش با برش جراحی و تهاجم بیشتری همراه است بسیاری از زیباجویان از عوارض آن می‌ترسند. اما باید گفت که اگرچه این روش با عوارض بیشتری همراه است، اما به دلیل حفظ بیشتر سلامت فولیکول‌ها ممکن است نتایج بهترین نسبت به برخی از روش‌ها در پی داشته باشد.

کاشت مو به روش FUE

کاشت مو به روش FUE اولین روشی بود که با برداشت فولیکولار یا مجزا انجام می‌شود و یک روش کم تهاجمی محسوب می‌شود. در این روش موها تراشیده می‌شوند و فولیکول‌ها دانه دانه استخراج می‌شوند؛‌ سپس پس از آمادگی فولیکول‌های برداشت شده جراح آنها را به ناحیه گیرنده پیوند می‌زند. این روش به دلیل برداشت مجزای فولیکول‌ها زمان بیشتری به طول می‌انجامد و به همین دلیل احتمال آسیب فولیکول‌ها به همین دلیل بیشتر است.

کاشت مو به روش SUT

کاشت مو به روش SUT یکی از جدیدترین و پرطرفدارترین روش‌های کاشت مو است که به دلیل نتایج فوق العاده طبیعی و راحتی که حین جراحی دارد بسیار پرطرفدار است.این تکنیک با کمترین عوارض قادر است بیش از ۱۴۰۰۰ تار مو را منتقل کند که با استفاده از دستگاه‌های اتوماتیک پیشرفته امکان پذیر شده است. تراکم موها با این روش بسیار بالا خواهد بود و هیچ گونه زخم یا اسکاری در مو ایجاد نمی‌شود. به همین دلیل بسیاری از زیباجویان این تکنیک را بهترین روش کاشت مو می‌دانند.

کاشت مو به روش Micro FIT

کاشت مو به روش Micro FIT یکی از بهترین روش‌های کاشت مو است که مثل تمام تکنیک‌های مدرن با الگوگیری از تکنیک Fit یا همان FUE یعنی برداشت مجزای گرافت‌ها انجام می‌شود. در این روش به دلیل استفاده از ابزارها و تجهیزات ظریف و دقیق‌تر نتایج کاشت مو ظاهر طبیعی‌تری داشته و عوارض آن نیز کمتر خواهد بود.

کاشت مو به روش BHT

کاشت مو به روش BHT به برداشت فولیکول‌ها از بدن معروف است که در آن از بانک مویی به جز موهای سر برای پیوند استفاده می‌شود. در این روش از موهای نواحی مثل کمر، سینه، ران، دست و حتی ریش استفاده می‌شود که مزایای زیادی برای افرادی که محدودیت در بانک مو دارند ایجاد می‌کند. البته نگرانی‌هایی در مورد شباهت موهای سر به بدن و همچنین ظاهر آنها وجود دارد؛ به همین دلیل پزشکان از اغلب از این روش در ترکیب با سایر روش‌ها استفاده می‌کنند.

کاشت مو به روش ترکیبی

روش ترکیبی یا سوپر ترکیبی بهترین روش کاشت مو برای افرادی است که با طاسی وسیع مواجه بوده و بانک موی کاملی ندارند. در این روش‌ها از چند روش مثل FUT، FUE و تکنیک BHT استفاده می‌شود تا حداکثر تراکم موی ممکن ایجاد شود. با این روش موها ابتدا به صورت نواری برداشت می‌شوند و بعد به منظور افزایش تراکم با برداشت مجزا موها نواحی کم پشت پر می‌شوند. در روش سوپر ترکیبی از تکنیک BHT برای بهره مندی از بانک موی بدن نیز بهره می‌برند.

قبل و بعد از کاشت مو

بهترین روش کاشت مو چگونه انتخاب می‌شود؟

در پاسخ به این سوال که بهترین روش کاشت مو چیست، باید بگوییم که چنین روشی وجود ندارد و بهترین تکنیک برای هر فرد متفاوت است. در واقع با توجه به شرایط و انتظارات شما و ظرفیت‌های تکنیک کاشت مو، بهترین روش برای شما انتخاب می‌شود. از طرفی در ایران کلینیک‌های تخصصی بسیاری در زمینه کاشت مو فعال هستند که هر کدام یک روش را به عنوان بهترین تکنیک کاشت مو معرفی می‌کنند. اما لازم نیست گمراه شوید و فکر کنید که یک روش از تمام تکنیک‌ها نتیجه بهتری برای شما به ارمغان می‌آورد. هر کدام از روش‌های کاشت مو مزایا و معایب خاص خود را دارند که باید به دقت بررسی شود.

در انتخاب بهترین روش کاشت مو اغلب به عواملی مثل وسعت ناحیه طاسی، سفتی و چربی پوست سر، تعداد گرافت‌های مورد نیاز برای رسیدن به تراکم مد نظر، وسعت و تراکم بانک مو و حتی جنس و رنگ موها توجه می‌شود. این فاکتورها توسط پزشک بررسی شده و او با توجه به تخصص و تجربه خود بهترین تکنیک را برای شما انتخاب می‌کند. بنابراین برای انتخاب بهترین روش کاشت مو تنها کاری که شما باید انجام دهید مراجعه به یک کلینیک مجهز و معتبر و مشورت با یک پزشک برجسته است.

کاندید مناسب کاشت مو

بهترین کاندیدا برای کاشت مو افرادی هستند که از نظر سلامت هیچ مشکل خاصی نداشته و بانک موی کافی برای پیوند را دارند. معمولا آقایان و خانم‌هایی که در ناحیه پشت و کنار سر موهای متراکم و سالمی دارند، می‌توانند نتایج مطلوبی از کاشت مو دریافت کنند. به طور کلی افرادی با شرایط زیر می‌توانند از بهترین روش کاشت مو انتظار موفقیت کامل داشته باشند:

  • آقایان و خانم‌هایی که دچار طاسی آندروژنیک با الگوی مردانه و زنانه شده‌اند و بخش قابل توجهی از تراکم موهای خود را از دست داده‌اند.
  • افرادی که انتظارات منطقی از نتایج کاشت مو دارند و متناسب با بانک موی خود فکر می‌کنند.
  • افرادی که ریزش موی خود را درمان کرده‌اند و الگوی ریزش موی ثابتی دارند.
  • افرادی که چندین سال از ریزش موی آنها گذشته است و با کاشت مو می‌خواهند ظاهر جوان‌تری داشته باشند.
  • افرادی که به دلیل آسیب به سر، سوختگی و حوادث دچار اسکار یا کم پشتی مو شده‌اند.
  • افرادی که به دلیل شیمی درمانی بخشی از موهای خود را از دست داده‌اند.

شایسته ذکر است که آقایان و خانم‌هایی که موهای مشکی و ضخیم‌تری دارند کاندیدای مناسب‌تری برای کاشت مو هستند؛ اما سایر افراد نیز می‌توانند از روش‌های کاشت مو بهره ببرند.

قبل و بعد از کاشت مو

هزینه کاشت مو چقدر است؟

همانطور که گفتیم بهترین روش کاشت مو با توجه به شرایط خود فرد تعیین می‌شود و یک روش مشترک نیست. اما باید بدانید که روش کاشت مو تاثیر قابل توجهی در تعیین هزینه عمل خواهد داشت. معمولا کاشت مو به روش‌های جدیدتر به دلیل استفاده از تجهیزات پیشرفته و تکنیک‌های پیچیده‌تر کمی هزینه بیشتری دارند. با این حال عوامل مهم تری مثل وسعت طاسی، کلینیک کاشت مو،‌ تخصص جراح و میزان بانک مو وجود دارد که بر هزینه کاشت مو تاثیر بیشتری می‌گذارند.

۵/۵ - (۲ امتیاز)
بیشتر بخوانید
آیا خودارضایی باعث آکنه می شود؟
دیدگاهتان را بنویسید