روغن نارگیل برای خشکی واژن و روان کننده در رابطه

بسیاری از افراد از مرطوب کننده ها یا روان کننده های واژن برای کمک به کاهش ناراحتی واژن و راحت تر کردن مقاربت استفاده می کنند. مطالعه ۲۰۱۴ با شرکت ۱۰۲۱ زن دریافتند که ۶۶ درصد از شرکت کنندگان گزارش داده اند که از روان کننده شخصی استفاده کرده اند.

اگرچه چندین روان کننده واژن در بازار موجود است، برخی از افراد رویکرد طبیعی تری را ترجیح می دهند.

با این حال، افرادی که از وسایل پیشگیری از بارداری مبتنی بر لاتکس استفاده می کنند، باید از روغن نارگیل به عنوان روان کننده اجتناب کنند. این به این دلیل است که روغن می تواند لاتکس موجود در این دستگاه ها را تجزیه کند و کارایی آنها را کاهش دهد.

در این مقاله، بررسی می کنیم که آیا روغن نارگیل به عنوان روان کننده واژن عمل می کند یا خیر، نحوه استفاده ایمن از آن، و خطرات و ملاحظات را بررسی می کنیم.

ما همچنین مزایای دیگر استفاده از روغن نارگیل بر روی پوست و برخی گزینه های جایگزین برای خشکی واژن را پوشش می دهیم.

آیا کار می کند؟

روغن نارگیل در ظرف شیشه ای کوچک کنار حوله و برگ.
روغن نارگیل به عنوان یک مرطوب کننده طبیعی پوست محبوب است.

روغن نارگیل یک درمان خانگی محبوب برای تعدادی از شرایط سلامتی است. بسیاری از افراد نیز از آن برای مرطوب کردن مو و پوست خود استفاده می کنند. این روغن همچنین به عنوان یک روان کننده طبیعی برای خشکی واژن محبوبیت پیدا می کند.

با این حال، شواهدی مبنی بر اثربخشی روغن نارگیل به عنوان روان کننده واژن تا کنون تا حد زیادی حکایت دارد.

برخی از مطالعات نشان می دهد که روغن نارگیل برای استفاده برای پوست بی خطر است و می تواند به از بین بردن خشکی پوست کمک کند. به عنوان مثال، مطالعه ۲۰۱۳ استفاده موضعی از روغن نارگیل برای درمان درماتیت آتوپیک خفیف تا متوسط ​​در کودکان را بررسی کرد.

بیشتر بخوانید
فواید سکس و حقایق شگفت انگیز در مورد رابطه جنسی

این تیم به این نتیجه رسیدند که روغن نارگیل در درمان علائم درماتیت آتوپیک، مانند خشکی پوست، موثرتر از روغن معدنی است. هیچ یک از کودکان در مطالعه واکنش های نامطلوب به روغن نارگیل را تجربه نکردند.

محققان همچنین دریافتند که روغن نارگیل:

 • برای کاهش از دست دادن آب، پوست را پوشش داد
 • به تقویت سد پوستی کمک کرد
 • خاصیت نرم کنندگی داشت، به این معنی که ممکن است به تسکین و آبرسانی پوست کمک کند

نحوه استفاده ایمن

دانشمندان هیچ تحقیقی در مورد ایمنی یا اثربخشی روغن نارگیل به عنوان روان کننده شخصی انجام نداده اند. با این حال، چندین مطالعه نشان می دهد که روغن نارگیل به طور کلی برای پوست بی خطر است.

هر کسی که به روغن نارگیل یا نارگیل حساسیت دارد باید از استفاده از چنین محصولاتی بر روی پوست یا به عنوان روان کننده شخصی خودداری کند.

قبل از استفاده از روغن نارگیل، انجام تست پچ می تواند مفید باشد. برای انجام این کار، مقدار کمی از روغن نارگیل را روی پوست داخلی ساعد مالیده و ۲۴ ساعت صبر کنید تا ببینید آیا واکنشی وجود دارد یا خیر.

استفاده از روغن نارگیل بر روی پوست یا به عنوان روان کننده شخصی را در صورت موارد زیر متوقف کنید:

 • خارش
 • گرگرفتگی
 • ورم
 • تحریک یا ناراحتی

برای استفاده از روغن نارگیل به عنوان روان کننده شخصی، آن را در اطراف دهانه واژن و روی فرج بمالید. همچنین روغن را به هر جسمی که وارد واژن می شود، مانند آلت تناسلی، انگشتان دست یا اسباب بازی های جنسی بمالید.

بیشتر بخوانید
هیسترکتومی یا عمل جراحی برای برداشتن رحم

ریسک ها و ملاحظات

افرادی که از وسایل پیشگیری از بارداری مبتنی بر لاتکس مانند کاندوم و دیافراگم استفاده می کنند، باید از روغن نارگیل به عنوان روان کننده واژن خودداری کنند.

روغن نارگیل و سایر روان کننده های مبتنی بر روغن، لاتکس موجود در این دستگاه ها را تجزیه می کنند که باعث می شود کارایی آنها کمتر شود و خطر حاملگی های ناخواسته و عفونت های مقاربتی افزایش یابد.

روان کننده های واژن همچنین می توانند تعادل pH طبیعی داخل واژن را مختل کنند که ممکن است خطر عفونت را افزایش دهد. افرادی که بیشتر مستعد عفونت های واژن هستند ممکن است بخواهند قبل از استفاده از روغن نارگیل به عنوان روان کننده با پزشک خود صحبت کنند.

ممکن است گزینه های دیگری وجود داشته باشد که برای افرادی که به تغییرات pH بسیار حساس هستند، ایمن تر باشد.

همچنین شایان ذکر است که روان کننده های مبتنی بر روغن مانند روغن نارگیل ممکن است برای استفاده ناجور باشند و ممکن است لباس، لباس زیر و ملافه را لکه دار کنند.

استفاده از حوله در حین رابطه جنسی می تواند به محافظت از ملحفه کمک کند. افرادی که خارج از فعالیت جنسی از روغن نارگیل استفاده می کنند ممکن است بخواهند از یک آستر شورت یا یک پد نازک برای محافظت از لباس زیر استفاده کنند.

آیا مزایای دیگری نیز وجود دارد؟

روغن نارگیل خالص یک مرطوب کننده طبیعی است و حاوی مواد شیمیایی اضافه شده ای نیست که ممکن است باعث تحریک پوست شود.

بیشتر بخوانید
چه چیزی باعث ترشحات قهوه ای قبل از پریود می شود؟

برخی مطالعات همچنین نشان می دهد که روغن نارگیل دارای خواص ضد باکتریایی است که ممکن است به محافظت در برابر عفونت ها کمک کند.

به عنوان مثال،  مطالعه ۲۰۱۳ دریافتند که اسیدهای چرب با زنجیره متوسط ​​از روغن نارگیل بکر می توانند رشد کلستریدیوم دیفیسیل را که نوعی باکتری است که می تواند باعث شکل جدی اسهال شود، مهار کند.

همچنین استفاده از روغن نارگیل مزایای عملی دارد. این روغن غلیظ تر است، به این معنی که تمایل دارد مدت بیشتری روی پوست بماند و نیاز به استفاده مجدد را کاهش دهد. این می تواند روغن نارگیل را به گزینه ای مقرون به صرفه برای روانکاری شخصی تبدیل کند.

روغن نارگیل هم در فروشگاه های بهداشتی و هم در فروشگاه های مواد غذایی به طور گسترده در دسترس است.

چند گزینه جایگزین چیست؟

سایر گزینه های روانکاری طبیعی عبارتند از روغن بادام، زیتون، بادام زمینی و آووکادو.

همچنین بسیاری از روان کننده های شخصی تجاری مختلف وجود دارد که به طور گسترده در داروخانه ها و به صورت آنلاین در دسترس هستند.

روان کننده های تجاری به سه شکل اصلی تولید می شوند:

 • بر پایه آب
 • بر پایه نفت
 • بر پایه سیلیکون

روان کننده های مبتنی بر آب و سیلیکون برای افرادی که از کاندوم یا دیافراگم لاتکس استفاده می کنند، بهترین هستند.

برخی از محصولات هنگامی که فرد از آنها بر روی بافت های ظریف فرج و واژن استفاده می کند باعث تحریک می شود. این شامل:

 • محصولات نفتی مانند وازلین
 • محصولات حاوی گلیسیرین
 • روغن بچه
 • محصولات طعم دار
 • محصولاتی با خواص گرم کنندگی، خنک کنندگی یا گزگز
بیشتر بخوانید
آنچه در مورد ادرار کردن بعد از رابطه جنسی باید بدانید

اگرچه ژل اسپرم کش روان کننده است، اما گاهی اوقات می تواند باعث تحریک شود و طعم و بوی نامطبوع و شیمیایی دارد.

افرادی که در حال یائسگی هستند یا در حال حاضر در دوران یائسگی هستند ممکن است بخواهند با پزشک خود صحبت کنند تا ببینند آیا آنها کاندیدای استروژن واژینال هستند یا خیر. این می تواند به اصلاح عدم تعادل هورمونی که منجر به خشکی واژن می شود کمک کند.

خلاصه

روغن نارگیل یک گزینه طبیعی محبوب برای از بین بردن خشکی واژن است. اگرچه هیچ تحقیق خاصی در مورد استفاده از روغن نارگیل به عنوان روان کننده شخصی وجود ندارد، مطالعات نشان می دهد که روغن نارگیل به طور کلی برای استفاده بر روی پوست بی خطر است.

روغن نارگیل می تواند باعث تحریک پوست در برخی افراد شود، بنابراین توصیه می شود قبل از استفاده از آن به عنوان روان کننده شخصی، روغن را روی قسمت کوچکی از پوست آزمایش کنید.

از آنجایی که روغن ها می توانند لاتکس را تجزیه کنند، افرادی که از کاندوم یا دیافراگم لاتکس استفاده می کنند ممکن است بخواهند از روغن نارگیل یا سایر محصولات مبتنی بر روغن به عنوان روان کننده در طول رابطه جنسی استفاده نکنند.

Source link

کلمات مرتبط

 • روغن نارگیل برای واژن
۵/۵ - (۱ امتیاز)
دیدگاهتان را بنویسید

متخصص تغذیه و رژیم درمانی (PhD). ارائه دهنده رژیم های تخصصی آنلاین با خدمات ویژه