قیمت رژیم کتوژنیک

قبل از اینکه به بررسی قیمت و هزینه رژیم کتوژنیک بپردازم عرض کنم، بنده به هیچ وجه قصد تخریب کسی را ندارم. شما خودتان، می توانید همه گفته هایی که در اینجا می آورم را بررسی و تحقیق کنید. برای پی بردن به اینکه چه هزینه ای در قبال رژیم کتو در پیج های کتوئی می گیرند بنده به منشی خود گفتم که چند روز وقت بگذارد و بپرسد، همچنین پرس جو کند که آیا این افراد مدرک یا تخصصی در زمینه تغذیه دارند یا خیر. سپس این اطلاعات را جهت راحتی شما اینجا آورده ام.

چون من کاملا درک می کنم که شما هم اهل تحقیق و پرس جو هستید. پس می توانید خودتان هم وقت بگذارید و تک تک موارد را چک کنید. کافی است در اینستاگرام از چند پیچ کتوئی قیمت رژیم و خدماتشان و نیز مدرک و تحصیلات افراد را بپرسید. خیلی خوشحال می شوم اگر شما نیز اطلاعات جدیدی کسب کردید در زیر همین مقاله، کامنت کنید.

با توجه به سوالات زیاد کاربران در خصوص قیمت رژیم کتو در این مقاله به بررسی دو جنبه از هزینه ها در رژیم کتوژنیک می پردازم:

۱- هزینه خود رژیم کتوژنیک یعنی مواد غذایی و مکمل ها

۲-قیمت رژیم کتوژنیک یعنی هزینه پرداختی جهت تجویز

هزینه رژیم کتوژنیک

بیشتر افراد تصور می کنند هزینه رژیم کتوژنیک بسیار گران است چرا که اغلب آنهایی که با رژیم کتوژنیک آشنا می شوند، از ابتدا اطلاعات خود را از فضای مجازی و اینستاگرام کسب می‌کنند. مطالب این رسانه ها، بیشتر ترجمه از سایتهای خارجی است که معمولا مصرف مواد غذایی گران قیمت مثل آووکادو از اجزا‌ء جدایی ناپذیر رژیم کتوژنیک است.

بنابراین طبیعی است مواد غذایی که عنوان شود هزینه بسیار بالایی دارد. اما باید بدانید که وقتی یک متخصص تغذیه رژیم کتوژنیک را طراحی می کند به گوگل مراجعه نمی کند بلکه با استفاده از اطلاعات کتب و مقالات پزشکی، رژیم را محاسبه و مواد غذایی مناسب را می نویسد به عبارتی دیگر جایگزین ها نیز عنوان می کند.

برای ذکر مثال، به هیچ وجه در رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر مصرف آووکادو ضروری نیست، هر چند این قبیل موارد نوشته می شود اما همیشه جایگزین های مناسب تر نیز ارائه می شود.

بیشتر بخوانید
کله پاچه در رژیم کتوژنیک

در خصوص مکمل ها هم همانگونه که در مقاله مکمل های مورد نیاز در رژیم کتوژنیک ذکر کردم بسیاری از آنها گذشته از رژیم کتوژنیک، برای هر فردی لازم و مفید است مثل ویتامین دی. از سوئی دیگر در تهیه مکمل ها می توان مکمل های ارزان قیمت تر هم تهیه کرد. نیازی نیست گران ترین نوع آنها تهیه شود.

نکته آخر اینکه در رژیم کتوژنیک تخصصی، تمام مواد غذایی که در دسترس هست نوشته می شود. یعنی همان چیزهای معمولی مثل سبزیجات، تخم مرغ، گوشتها و…است. اما من متوجه هستم که متأسفانه با توجه به افزایش قیمت ها و تورم موجود در جامعه، هزینه هر نوع رژیم غذایی تخصصی و اصولی نه فقط کتوژنیک زیاد می شود🤦🏻‍♂️.

قیمت رژیم کتوژنیک

برای پی بردن به قیمت رژیم کتو، من به کارمندانم گفتم به صورت ناشناس و تحت عنوان فردی که قصد گرفتن رژیم کتوژنیک دارد، به تمام پیج ها و سایت‌هایی که رژیم کتوژنیک تجویز می کنند پیام داده و استعلام قیمت و شرایط کنند.

نتیجه برای ما بسیار شگفت انگیز بود که من در ادامه شرح می دهم.

رژیم کتوژنیک رایگان

گروه اولی که می‌خوام شرح دهم افرادی بودند که به رایگان رژیم می‌دادند! اینان لیستی از غذاهای مجاز ارسال کرده و توصیه کردند که خودتان با توجه به مطالعات خود و اطلاعات در داخل پیج، رژیم را شروع کنید. طبیعتا این لیست‌ها، اشکلات زیادی داشت و حتی مشابه نمونه رژیم کتوژنیک رایگانی که بنده در سایت صرفا جهت آشنایی افراد گذاشته ام متفاوت بود.

اطلاعاتی هم که در پیجها بررسی کردیم شامل هم اطلاعات درست و هم اطلاعات غلط بود. البته ادمین پیج‌ها و سایت‌ها هیچکدام حتی مدرک کارشناسی تغذیه نداشتند بنابراین مطالبی را طبق تجربه خود یا کپی برداری منتشر می کردند.

گرچه بظاهر این افراد کار خوبی انجام می دهند و به رایگان اطلاعات تغذیه ای می دهند اما اینکار همان دوستی خاله خرسه است. اولا وقتی فردی در امری تخصص ندارد واضح است که اطلاعات اشتباه یا حداقل ناقصی می دهد که در نهایت باعث مشکل برای دیگران می شود. نمونه این افراد بسیار به بنده مراجعه می کنند که اعلام می کنند من سرخود یا طبق توصیه فلان پیج یا سایت رژیم کتوژنیک گرفته ام اما حالا دچار مشکل شدم. همه چیز که فقط کاهش وزن موقت نیست!

بیشتر بخوانید
آیا کینوآ در رژیم کتوژنیک مجاز است؟

در ثانی بنظر شما دخالت در امر پزشکی کاری اخلاقی و درست است. آیا اینان توجه دارند که ممکن است رژیم کتوژنیک برای فردی نه تنها خوب نباشد بلکه مثل خودکشی باشد! در این خصوص من مقاله ای در باره اینکه رژیم کتوژنیک مناسب چه افرادی نیست نوشته ام. بله! قرار نیست همه رژیم کتوژنیک بگیرند.

به عنوان مثال به پیام های رد وبدل شده یکی از همکار ما با یکی از همین افراد توجه کنید که چگونه بدون هیچ دانش تغذیه ای و پزشکی توصیه به گرفتن رژیم می کند و در ادامه لیست رژیم کتوژنیک را ارسال می کنند.

قیمت رژیم کتوژنیک

بله وقتی عنوان می شود که به هر کسی نباید اعتماد کرد نکته در اینجاست. خیلی وقت ها دشمن دانا خیلی بهتر از دوست داناست. درست است که این دوست عزیز نیت خیر دارد اما هیچ تفاوتی با دوستی خاله خرسه ندارد که از روی ناآگاهی باعث صدمه به دیگران می شود.

قیمت رژیم کتو

اگر برایتان جالب بود باید عرض کنم، پس وقتی بیشتر در خصوص افرادی که اقدام به فروش رژیم کتوژنیک می کنند بیشتر بدانید، جالب تر هم می شود.

اگر در اینستاگرام، تلگرام و گوگل جهت دریافت رژیم کتوژنیک سرچ کنید، بسیار سخت است بتوانید یک متخصص تغذیه واقعی پیدا کنید.

اکثر سایت‌ها، در حال فروش یک pdf رژیم کتوژنیک آماده هستند که لیستی از غذاها، که به رایگان همه جا وجود دارد در آن گنجانده شده و یا اطلاعاتی در خصوص رژیم کتوژنیک را یکجا کرده اند و تحت عنوان کتاب رژیم کتوژنیک، بصورت صفر تا صد می فروشند جالب است که هیچکدام هم حتی به کاملی ۴۵ مقاله ای که بنده در این باره نوشته ام یا اطلاعاتی که در پیج اینستاگرام رژیم کتوژنیک ام گفتم نیست!

بیشتر بخوانید
بال مرغ کبابی کتوژنیکی

توجه بفرمائید تعدادی از دوستانی که از اینان خرید کرده اند و بعد از مدتی متوجه حقیقت شده اند، به من جهت دریافت رژیم تخصصی مراجعه کرده اند و این فایل ها را برای من ارسال کرده اند پس کاملا در جریان محتواهای فروخته شده هستم 🤷🏽‍♂️.  اگر نمونه آن را در سایت بگذارم خودتان هم متعجب می شود که چگونه برای این مطالب هزینه می گیرند اما اینکه در سایت نمی‌گذارم فقط به این بابت است که نمی‌خواهم با این افراد درگیر شوم، والا هیچ منع قانونی یا اخلاقی ندارد. چون کار آنان، کاری غیر اخلاقی و غیر قانونی است زیرا تجویز رژیم غذایی توسط افراد غیر متخصص تغذیه غیرقانونی است.

اما قیمت رژیم غذایی کتو در اینستاگرام و تلگرام

در اینستاگرام و تلگرام از آنجا که هیچ نظارتی نیست و امکان پیگیری افراد وجود ندارد هر کسی که چند مطلب از رژیم کتو متوجه شده شروع به فروختن این رژیم کرده و خود را مشاور و متخصص رژیم کتوژنیک معرفی می کند. جالب است که مثلا این مورد زیر، خودش هم می گوید دکتر نیست اما هزینه های آنان هم اغلب بسیار بالاست:

البته قیمت‌های بیشتر و کمتر هم وجود دارد که می توانید خودتان هم بپرسد اما نکته اینجاست هزینه برای چه چیزی و چه خدمتی و به چه کسی!؟

مورد دیگری عرض کنم که من نمی‌گویم بیاید از من رژیم بگیرید بلکه فقط عرض من این است قبل از خرید، خوب تحقیق کنید. از هر کس می خواهید رژیم بگیرید فقط لطفا مواظب باشید سرتان کلاع نرود. تعداد لایک و فالوئور و تبلیغات تضمین کننده اعتبار اشخاص نیست.

مواردی که در خرید رژیم بسیار مهم است که باید دقت کنید یکی این است که فرد چه تخصص و اعتباری دارد؟ آیا اینکه چند دستور آشپزی و چند مطلب کپی شده از این طرف و آنطرف در پیج خود گذاشته برای شما کفایت می کند!؟ آیا اینکه چند عکس قبل و بعد و تعریف و تجمید عده ای در پیج خود گذاشته کافی است!؟ و….

بیشتر بخوانید
طرز تهیه شکلات داغ در رژیم کتوژنیک

یا نه آیا می‌دانید که خیلی راحت می توانید اعتبار فردی مثل بنده که متخصص تغذیه ورژیم درمانی هستم را از طریق سایت سازمان نظام پزشکی، وزارت بهداشت، دانشگاه‌های علوم پزشکی در آنها تحصیل و کار کرده ام پیدا کنید یا حتی اسم مرا در مقالات انگلیسی در مجلات معتبر پزشکی بین المللی پیدا کنید؟ پس هیچ نیازی به تبلیغ و ادعا نیست!

مورد دیگر خدماتی است که ارائه می شود. آیا اینکه یک فایل pdf بگیرید کافی است؟ آیا برای یکسری اطلاعات و منو غذایی که کامل تر آن در سایت خودم هم به رایگان است باید پول بپردازید!؟ آیا نیاز به یک رژیم تخصصی با پشتیبانی و پاسخ به سوالات توسط متخصص ندارید؟ یا همین که سوالات شما توسط فردی که فقط تجربه رژیم دارد یا دستورات آشپزی بلد است یا اطلاعات ناقصی دارد، پاسخ داده شود، کفایت می کند!؟ اگر رژیم کتوژنیک به شما نساخت و به هر دلیلی نخواستید رژیم کتو بگیرید چه؟ چون اینها که فقط فروشنده رژیم اند نه اینکه بتواند رژیمی براساس شرایط فرد تجویز کنند! و…

یا نه آیا می‌دانید در رژیم های تخصصی مثل رژیم بنده، از آنجا که رژیم بصورت VIP ‌است در طول دوره شماره واتساپ بنده را خواهید داشت و با خود من درتماس هستید؟ یا اینکه هر زمان که دیگر به هر دلیلی رژیم کتوژنیک نخواستید، می توانید بدون هزینه مجدد، رژیم دیگری دریافت کنید؟ البته رژیم آنلاین خصوصیات دیگری هم دارد که در صورت لزوم می‌توانید از لینک زیر روش کار را بطور کلی و برای همه رژیم ها از کتوژنیک گرفته تا گیاهخواری و شرایط دیگر مثل بارداری و ورزشکاری و… را مطالعه بفرمایید:

اطلاعات بیشتر

اما مشخصا در خصوص روش رژیم کتوژنیک نکات دیگری در دو مقاله دیگر بیان کرده ام.

مجددا عرض می کنم: هدف فقط شفاف سازی است.

چگونه رژیم کتوژنیک را شروع کنیم؟ یک راهنمای ساده برای مبتدیان

۴.۳/۵ - (۳ امتیاز)
دیدگاهتان را بنویسید

13 دیدگاه دربارهٔ «قیمت رژیم کتوژنیک;

 1. سلام خسته نباشید من تو گوگل برنامه رژیمیتون دیدم تصمیم گرفتم زیر نظر رژیم کتو ژنیک برم شما راهنمایم کنید بی زحمت شماره تماس بهم بدید سن ۵۴،قد ۱۵۵،وزنم ۱۷۵، فشار خون هم دارم شماره تماسم

  پاسخ
 2. سلام و ممنون از تمام راهنمایی هاتون فقط قیمت دقیقا رژیم و نفرمودید؟
  اون ۲۰۰ برا شماست یا پیج مشابه شما؟

  پاسخ
  • سلام وقت بخیر. این قیمتها از بررسی چند وقت پیش بدست آمده و در حال حاضر ممکن است قیمتها متفاوت باشد. رژیم (دوره ۱ ماهه) در این سایت که توسط بنده تهیه و پشتیبانی می شوذ، ۶۰۰ هزار تومان می باشد و از ماه دوم به بعد ماهیانه ۳۰۰

 3. میخوام به وزن ایده آل برسم که در آینده فشار خون و چربی و خون وغیره دچار نشم

  پاسخ
 4. سلام شبتون بخیر
  میخاستم درمورد رژیم توضیح بدید
  و خوب بود دریافتس کنم

  پاسخ
 5. سلام شبتون بخیر
  میخاستم درمورد رژیم توضیح بدید
  و خوب بود دریافتس کنم

  پاسخ
 6. من به طور اتفاقی با سایت شما آشنا شدم وقتی دیدم یک متخصص تغذیه که رزومه خودش هم شفاف سازی میکند دراین زمینه فعالیت میکند خیلی خوشحال شدم من در این زمینه خیلی مطالعه کردم و همونطورکه فرمودید شما اولین نفری هستید که مشاهده کردم مدرک معتبر و مطالعات به روز دارید تجربه تلخ استفاده از رژیم هایی که در اینستا فروخته میشود هم دارم حتما” از تجربیات شما استفاده خواهم کرد . ممنون که هستید

  پاسخ

متخصص تغذیه و رژیم درمانی (PhD). ارائه دهنده رژیم های تخصصی آنلاین با خدمات ویژه