آیا خودارضایی باعث جوش صورت می شود؟ ۳ نکته مهم

خودارضایی و جوش صورت

اگر می خواهید بدانید از نظر علمی آیا خودارضایی باعث بروز جوش های پوستی (صورت و سایر نقاط بدن) می شود پس حتما این مقاله را تا انتها بخوانید و یک بار برای همیشه پاسخ سوال خود را متوجه شوید.

آیا خودارضایی روی صورت و زیبایی تاثیر داره؟

پاسخ این سوال با پاسخ پرسش قبلی کمی متفاوت است. از نظر علمی هیچ منبعی وجود ندارد که بتواند اثبات کند خودارضایی باعث بروز جوش و آکنه خواهد شد. علم امروز بسیار دقیق تر از آنچه که فکر می کنید می باشد و می تواند به صورت خیلی دقیق بدن انسان را بررسی کند و تاحالا هیچ تحقیق معتبری وجود نداشته که ارتباطی بین خودارضایی و جوش را اثبات کند.

پس چرا خودارضایی باعث شده جوش بزنم؟!

درواقع به طور غیرمستقیم خودارضایی می تواند روی صورت شما و بروز جوش و آکنه تاثیرگذار باشد! از آنجایی که خودارضایی باعث افزایش سطح استرس و اضطراب خواهد شد پس طبیعی است که شما به دلیل این استرسی که دارید مشکلات پوستی و ظاهری برایتان ایجاد شود و اگر این استرس بیش از حد است پس هرچه سریع تر به فکر ترک خودارضایی باشید یا به پزشک متخصص مراجعه کنید.

چگونه جوش هایی که به دلیل خودارضایی ایجاد شده اند را از بین ببریم؟

اگر فکر می کنید علت اصلی جوش های صورت شما مربوط به خودارضایی است پس سریع ترین و ساده ترین کار این است که این عمل را ترک کنید تا هرچه سریع تر بدن شما بازیابی شود. برای اینکار به دنبال قرص یا داروی ترک خودارضایی نباشید! بلکه شما می توانید با استفاده از تکنیک های ساده این عمل را برای همیشه ترک کنید. سایت ترک سریع اولین سایت و مرجعی است که بیش از ۵ سال است در این زمینه درحال فعالیت است و می توانید از این سایت برای ترک خودارضایی کمک بگیرید.

اگر نوجوان هستید احتمالا…

البته اگر نوجوان هستید لطفا زیاد روی این مسئله حساس نباشید زیرا جوش های نوجوانی مسئله ای است که تقریبا ۹۰ درصد انسان ها در این سن، با آن دست و پنجه نرم می کنند و برای کاهش این جوش ها کافیست که تغذیه خود را رعایت کنید و بهتر بخوانید و اگر وقت دارید هر روز ورزش کنید یا فعالیت بدنی داشته باشید. با این چند مورد ساده می توانید تا حد زیادی از بروز جوش های نوجوانی جلوگیری کنید یا حداقل باعث شوید که اثرات و جای جوش ها سریع تر محو شود. درکنار این موارد حتما به پزشک متخصص پوست هم مراجعه کنید تا به شما یک برنامه غذایی و روتین پوستی مناسب پیشنهاد دهد تا برای همیشه بابت این موضوع خیالتان راحت باشد.

علاوه بر این عادی است که نوجوانان بیشتر وسوسه شوند و بیشتر به سمت خودارضایی روند اما باید به شدت مراقب باشید که دچار اعتیاد به این عمل نشوید و مطمئن ترین کار این است که این عمل را کامل ترک کنید، کنجکاوی را کنار بگذارید تا خیالتان بابت این موضوع راحت باشد، اگر از الان بتوانید تکنیک های ترک هوس خودارضایی را یاد بگیرید و خودتان را مدیریت کنید قطعا درآینده راحت تر هستید اما وقتی که دچار اعتیاد به این موضوع شوید قطعا کار برایتان دشوار تر خواهد بود پس یک بار برای همیشه با خودتان روراست باشید و این موضوع را حل کنید.

۲.۹/۵ - (۵۷ امتیاز)
بیشتر بخوانید
مایکوپلاسما تناسلی چیست؟
دیدگاهتان را بنویسید

12 دیدگاه دربارهٔ «آیا خودارضایی باعث جوش صورت می شود؟ ۳ نکته مهم;

  1. اهای مردم دانا ، شما چرا دست از این خرافات بر نمی دارید ، وقتی هر سایت و مقاله ای رو نگاه میکنید نوشته خوارضایی هیچ تاثیری در جوش صورت نداره و فقط عوامل غیر مستقیم باعث بروز جوش و تحریک اون میشه چرا میگید جوش بخاطره جقه؟ بابا به خدا من ۳۰ روز رمضان رو روزه بودم و اصلا خودارضایی نکردم و حتا تو رژیم غذایم رو هم رعایت کردم اما از قبل رمضان بدتر جوش میزدم ، با این حساب که شما میگید باید تمام انسان های دنیا تو هر سنی که باشند باید جوش خیلی زیاد صورت داشته باشند و نمیدونم چهره شون زشت شده باشه و همه ی دنیا کور باشن ، دس بردارید دیگه ، همین حرف های مزخرف و بی منطق باعث شده که بعد خدارضایی طرف بهش فکر کنه و تخریبش کنه ، هیچ نگفته خودارضایی خوبه و ضرر نداره ، ضررش از لذتش خیلی بیشتره و ترک اون بهترین کار هست اما دیگه شما خیلی دارین بزرگش میکنین

    پاسخ