دارچین ادویه ای است که در بسیاری از فرهنگ های مختلف به عنوان چاشنی برای غذاهای شور و شیرین استفاده می شود. دارچین انواع مختلفی دارد.

سیلان دارچین، همچنین به عنوان شناخته شده است دارچین زیلانیکوم و کاسیای دارچین رایج ترین هستند.

دارچین کاسیا شایع تر است. ممکن است قبلاً در کابینت ادویه جات شما باشد. اما دارچین سیلان با انواع دیگر متفاوت است. شکل متمایز، رنگ روشن تر و طعم لطیف دارد. همچنین دارای خواصی است که به بسیاری از فواید آردایت کمک می کند.

فواید

پتانسیل برای درمان دیابت

دارچین به عنوان یک درمان جایگزین دیابت قندی در نظر گرفته می شود. در یک مطالعه، دارچین سیلان به ارمغان آورد انسولین سطح آن در موش های دیابتی به سطح نرمال نزدیک شود. دیگر مطالعات از این ایده حمایت می کند که دارچین سیلان برای درمان دیابت مفید است.

دارچین سیلان چه فوایدی دارد؟

دارچین سیلان فعالیت شبه انسولین را تحریک می کند. کاهش می دهد مقاومت به انسولین در بدن. این به متابولیسم گلوکز در کبد کمک می کند .

دارچین سیلان یک درمان امیدوارکننده برای افرادی است که به دنبال جایگزینی برای درمان با انسولین مصنوعی هستند. برای استفاده از دارچین به عنوان تثبیت کننده انسولین، حداقل ۱۲۰ میلی گرم (میلی گرم) در روز توصیه می شوند.

بیشتر بخوانید
کدام مغز قلیایی می شود؟

حاوی آنزیم های ضد سرطان است

دارچین سیلان حاوی ضد التهاب است آنتی اکسیدان و اثرات ضد میکروبی. این خواص به این معنی است که دارچین سیلان از سلامت ایمنی شما حمایت می کند. دارچین سیلان بخشی از یک بود مطالعه که نشان داد فعالیت آنزیم آنتی اکسیدانی را افزایش می دهد. این بدان معنی است که ممکن است از انواع خاصی از بیماری پیشگیری یا درمان کند سرطان.

این خبر خوبی برای افرادی است که به دنبال مکمل های غذایی هستند که می توانند از رشد سرطانشان جلوگیری کنند. برای درمان سرطان خود بدون مشورت با انکولوژیست خود نباید دارچین را آزمایش کنید.

به مدیریت فشار خون کمک می کند

تمام انواع دارچین حاوی اسید سینامیک هستند. اثرات ضد التهابی دارد. خاصیت ضد التهابی به جریان خون در بدن کمک می کند و فشار کمتری به قلب وارد می کند.

بیشتر بخوانید
فواید چغندر چیست؟

تحقیق در مورد دارچین سیلان بازگشت به سال ۱۹۷۵. تحقیقات به این نتیجه رسید که دارچین سیلان می تواند کمک کننده باشد فشار خون. تضعیف قلب به دلیل مشکلات در سیستم قلبی عروقی اغلب باعث می شود بیماری قلبی. دارچین سیلان از عملکرد قلب و عروق پشتیبانی می کند و به عملکرد قلب سالم کمک می کند.

به پیشگیری از آلزایمر کمک می کند

به نظر می رسد دارچین واکنش مغز به انسولین را بهبود می بخشد. اثر متابولیک نیز باعث می شود دارچین سیلان در شرایط عصبی مفید باشد، مانند بیماری آلزایمر، محققان نظریه پردازی می کنند. مطالعاتی که ارتباط بین دیابت و آلزایمر را نشان می دهد، از این ایده حمایت می کند که دارچین سیلان ممکن است به توقف شروع آلزایمر کمک کند.

دارچین سیلان ممکن است به کنترل سطح بالای گلوکز خون در مغز کمک کند. دوره های هیپرگلیسمی در افراد مبتلا به دیابت رخ می دهد. این می تواند مشارکت به زوال شناختی خواص دارچین کمک می کند تا مطمئن شوید که سطح گلوکز خون خیلی سریع بالا نمی رود.

اشکال و دوز

دارچین در پوسته داخلی درخت دارچین یافت می شود. پوست آن به بخش های مجعدی به نام “کویل” خشک می شود. گلدان ها به عنوان چوب دارچین شناخته می شوند.

بیشتر بخوانید
جایگزین های غیر لبنی برای 7 محصول لبنی رایج

دارچین سیلان در بسیاری از محصولات موجود است. بیشتر مکمل‌های دارچین موجود در قفسه‌های فروشگاه‌ها از نوع کاسیا هستند. ممکن است مجبور شوید با تولیدکنندگان تماس بگیرید تا ببینید آیا دارچینی که دریافت می کنید سیلان است یا خیر. اگر دارچین آسیاب شده باشد، تشخیص اینکه با چه نوع دارچینی سروکار دارید، سخت است. یک تامین کننده ادویه خوب یا یک فروشگاه آشپزی مجلل معمولاً پودر دارچین سیلان را حمل می کند. به صورت آنلاین نیز موجود است.

علاوه بر پودر دارچین، دارچین سیلان به صورت کپسول برای مصرف خوراکی موجود است. برخی افراد چوب دارچین را در آب می جوشانند، عسل یا لیمو به آن اضافه می کنند و به عنوان چای می نوشند. دارچین سیلان برای تهیه «آب دارچین» خوب است. خطر سمیت دارچین کاسیا را به همراه ندارد.

بیشتر بخوانید
صدف چیست؟ تمام آنچه نیاز است بدانید

خطرات احتمالی

مرکز ملی سلامت تکمیلی و یکپارچه (NCCIH) بیان می کند مکمل های دارچین در صورت مصرف صحیح باید برای اکثر افراد بی خطر باشد. دارچین کاسیا حاوی کومارین است. اگر به مقدار زیاد یا طولانی مدت مصرف شود، می تواند برای کبد سمی باشد. سیلان دارای مقدار کمتری کومارین در آن است که آن را ایمن تر می کند.

خلاصه

مصرف دارچین سیلان به عنوان مکمل برای اثرات ضد التهابی و آنتی اکسیدانی آن احتمالاً به شما آسیبی نمی رساند. تا زمانی که مطمئن باشید مکمل دارچینی که مصرف می کنید حاوی دارچین سیلان است، خطر عوارض جانبی منفی بسیار پایینی خواهید داشت.

مانند هر درمان جایگزین، قبل از استفاده از دارچین سیلان با پزشک خود صحبت کنید.