اسکویرت چیست؟ انزال زنانه، ادرار و ترشحات حین ارگاسم

اسکویرت یا برون‌ریزش زمانی است که ترکیبی از ادرار و ترشحات در یک زن در حین ارگاسم خارج می شود. بسیاری از محققان اکنون آنرا انزال زنانه نامیده می شود (اگرچه در مورد آن اختلاف نظر وجود دارد).

در حالی که برخی ممکن است اسکویرت را تجربه کنند، برخی دیگر ممکن است نه. کسانی که این را تجربه می کنند ممکن است به طور منظم یا فقط گاهی اوقات آب حین ارضا بپاشند.

این مقاله به بررسی این موضوع می‌پردازد که اعتقاد بر این است که انزال زنانه و اسکویرت متفاوت هستند، اسکویرت چگونه اتفاق می‌افتد، چه احساسی دارد و چگونه آن  انجام می شود.

Squirting در مقابل انزال زنانه

از آنجایی که تحقیقات بیشتری در مورد لذت جنسی زنان و مایعات مرتبط با آن انجام شده است، کارشناسان تفاوت های کلیدی بین پاشش و انزال را کشف کرده اند.

Squirting چیست؟

مایعات متفاوت هستند، همانطور که منبع آنها، مکانیسم های خروج و مقداری که معمولاً دفع می شود، متفاوت است. هر دو از طریق مجرای ادرار می آیند (همانطور که انزال مردانه انجام می شود)، اما از مکان های مختلفی منشاء می گیرند.

اسکویرت 

 • مایع شفاف و آبکی
 • اعتقاد بر این است که از مثانه می آید
 • می تواند شامل حداکثر ۱۰ قاشق غذاخوری مایع باشد
 • حاوی اوره، کراتینین و اسید اوریک، شبیه به ادرار رقیق شده، گاهی اوقات با مقدار کمی آنتی ژن اختصاصی پروستات (PSA)
انزال زنانه

 • مایع چسبناک و سفید رنگ
 • اعتقاد بر این است که از غده Skene (“پروستات زن”) می آید.
 • معمولاً حدود یک قاشق غذاخوری مایع یا کمتر است
 • حاوی سطوح بالایی از اسید فسفاتاز پروستات، آنتی ژن اختصاصی پروستات (PSA)، گلوکز و فروکتوز است. سطوح پایین اوره و کراتینین (مشابه انزال مردانه اما بدون اسپرم)

چه چیزی باعث اسکویرت می شود؟

به نظر می رسد مایعی که هنگام پاشش از مثانه خارج می شود، از مثانه سرچشمه می گیرد. حاوی برخی از عناصر ادرار است.

در مطالعه‌ای در سال ۲۰۲۲ که شامل زنانی بود که می‌توانستند اسکویرت کنند، محققان مثانه شرکت‌کنندگان را با کاتتر تخلیه کردند و سپس رنگ آبی را به مثانه تزریق کردند. آن‌ها سپس با تحریک جنسی خروج آب را تحریک کردند و مایع را جمع‌آوری کردند.

بیشتر بخوانید
چه زمانی تخمک گذاری می کنم، چگونه بدانم و چه احساسی دارد؟

در همه موارد، مایع پاشیده شده آبی بوده، یعنی از مثانه می آید. آزمایش نشان داد که مایع عمدتاً ادرار است. اما حاوی مایعی از غده Skene بود که به آن پروستات زنانه نیز می‌گویند.

این نشان‌دهنده همپوشانی بین اسکویرت  و انزال است، زیرا اعتقاد بر این است که انزال زنانه از غده Skene می‌آید و اشتراکات زیادی با مایع منی مردانه دارد. (در انزال زنانه، تمام مایع شیری رنگ از غده Skene می آید.)

یک مطالعه در سال ۲۰۱۵ از اولتراسوند برای مشاهده آنچه در مثانه در هنگام تحریک جنسی و اسکویرت می‌گذرد استفاده کرد. ابتدا، محققان تایید کردند که مثانه شرکت کنندگان قبل از شروع تحریک جنسی خالی بود.

در طول تحریک، سونوگرافی ها نشان داد که مثانه به میزان قابل توجهی درست قبل از پاشش شرکت کنندگان پر شده است. اینکه چرا این اتفاق می افتد درک نشده است. برخی گمانه زنی ها وجود دارد مبنی بر اینکه قوی تر بودن کف لگن باعث افزایش احتمال اسکویرت می شود.

اینکه دقیقاً چه چیزی باعث پرتاب کردن و انزال زنانه می‌شود، هنوز ناشناخته است. اعتقاد بر این است که مکانیسم های هر دو مربوط به برانگیختگی جنسی کلیتورال و تحریک نقطه G است.

آیا همه می توانند اسکویرت یا انزال داشته باشند؟

اینکه آیا هر فردی که واژن دارد می تواند آب خود را بیرون بیاورد یا انزال کند جای بحث دارد. بخشی از مشکل این است که تمایز بین این دو فرآیند جدید است و بیشتر تحقیقاتی که انجام شده است، آنها را به عنوان یک چیز در نظر می گیرند.

بنابراین، دانش محدودی در مورد هر دو فرآیند وجود دارد، و بسیاری از آموخته‌ها باید در پرتو دانش جدید مورد بررسی مجدد قرار گیرند.

انزال زنانه

مطالعات در مورد انزال تخمین می زند که چیزی بین ۱۰٪ و ۷۰% از افرادی که اندام تناسلی زنانه دارند حداقل در برخی مواقع مایع را در پاسخ به تحریک خارج می کنند. مقدار انزال زنان نیز بسیار متفاوت است اما به طور کلی فقط چند میلی لیتر است.

برخی از افراد ممکن است مقادیری از انزال تولید کنند که برای متمایز کردن آن از روانکاری واژن بسیار کم باشد. غدد Skene از نظر اندازه متفاوت هستند، بنابراین ممکن است تفاوت در مقدار مایع به این دلیل باشد.

بیشتر بخوانید
پریودهای نامنظم چیست: درمان، بارداری و ...

علاوه بر این، برخی تحقیقات قدیمی نشان می دهد که حدود ۱۰ درصد از زنان از بدو تولد حتی غدد اسکین ندارند. اگر تئوری های انزال زنان درست باشد، به این معنی است که این افراد قادر به انزال نیستند.

اسکویرت 

در این مرحله، آماری در مورد اینکه چه تعداد از افرادی که واژن دارند قادر به آب ریزش هستند، در دسترس نیست.

برخی از کارشناسان معتقدند هر فردی که واژن دارد می تواند این کار را انجام دهد. برخی دیگر می گویند این به بدن شما بستگی دارد و ممکن است برخی از افراد هرگز نتوانند آب خود را بریزند.

محققان هنوز چیزهای زیادی در مورد پدیده squirting و چگونگی و چرایی وقوع آن دارند.

تصاویر گمراه کننده

پورنوگرافی تمایل به اغراق در پرتاب کردن دارد. این صحنه‌ها این تصور را ایجاد می‌کنند که آب‌ آمدن همیشه حاوی مقادیر زیادی مایع است. واقعیت این است که آب ریزش برای همه افراد متفاوت است و مقادیر کم مایعات طبیعی است.

ارگاسم

انزال و پریدن اغلب با ارگاسم همراه است، به خصوص زمانی که تحریک کلیتورال و نقطه G درگیر باشد. اما برخی از افراد حتی بدون ارگاسم، از تحریک، انزال می‌کنند و/یا پاشش می‌کنند.

آنچه از طریق تحقیق مشخص شده این است که:

 • انزال زنان طبیعی است
 • عدم انزال طبیعی است
 • آب آمدن طبیعی است
 • آب نیامدن طبیعی است

علاوه بر این، فقدان انزال  به این معنی نیست که رابطه جنسی رضایت بخش نبوده است.

Squirting چه حسی دارد؟

اسکوئرت و انزال از فردی به فرد دیگر متفاوت است. این امکان وجود دارد که برخی از زنان ندانند که آیا چیزی که تجربه می‌کنند، اسکوئرت است یا انزال. حتی کارشناسان از این اصطلاحات به جای هم استفاده می کنند.

مگر اینکه فوران زیادی از مایعات شفاف داشته باشید که به وضوح می‌جهد، ممکن است نتوانید تشخیص دهید که مایعاتی که آزاد می‌کنید به تنهایی از غده Skene می‌آیند یا از مثانه.

به طور کلی، بسیاری از زنان، ترشح مایعات را با احساس ارگاسم یکی می دانند. برخی می گویند که به نظر می رسد از اعماق بدن نسبت به ارگاسم کلیتورال سرچشمه می گیرد و می تواند باعث ایجاد احساس “کاهش” شود.

بیشتر بخوانید
اندومتریوز چیست؟ علل عوارض و درمان

برخی دیگر می گویند که احساس می کنند قبل از ترشح مایعات نیاز به ادرار کردن دارند یا اینکه ترشح شبیه ادرار کردن است. به دلیل درگیری مثانه، این ممکن است بیشتر از انزال در مورد اسکوئرت صدق کند.

برخی دیگر به جز خیسی ناگهانی چیزی احساس نمی کنند.

بسیاری از افرادی که به صورت آنلاین درباره توانایی خود در آب ریختن صحبت می کنند، می گویند که آن را لذت بخش می دانند. اینکه آیا این، رها شدن از تحریک است که منجر به آن می شود، هنوز مشخص نیست. مطالعات از ارتباط بین لذت جنسی و انزال و اسکوئرت حمایت می کنند.

Squirting ایمن

مایعات ناشی از اسکوئرت یا انزال می تواند عفونت های مقاربتی (STIs) را گسترش دهد. حتماً برای محافظت از خود و شریک زندگی خود رابطه جنسی ایمن تری انجام دهید.

نحوه ی اسکویرت Squirting

اگر به‌طور طبیعی اسکوئرت نمی‌کنید، تأکید اجتماعی اخیر بر آاسکوئرت ممکن است شما را تحت فشار بگذارد تا یاد بگیرید چگونه آن را انجام دهید. مطمئن باشید که آب نیامدن کاملا طبیعی است.

آب ریختن نیز به معنای رابطه جنسی بهتر نیست. با این حال، شما یا همسر شما ممکن است بخواهید که آب خود را تجربه کنید.

از ابتدا به یاد داشته باشید که ممکن است نتوانید این کار را انجام دهید. اما اگر می خواهید امتحان کنید، برخی از نکات ممکن است به شما کمک کند.

آروم باش

به هر روشی که برای شما مفید است، “در حال و هوا” باشید. این ممکن است شامل روشن کردن شمع‌ها، کم‌نور کردن چراغ‌ها، پخش موسیقی و ایجاد فضایی آرام‌بخش باشد.

همچنین می تواند شامل مواد وابسته به عشق شهوانی باشد. هر کاری که در ذهن شما برای رابطه جنسی ایجاد می کند انجام دهید.

عشق بازی کردن

پیش بازی کلیدی است. اجازه دهید برانگیختگی در طول زمان ایجاد شود. تا زمانی که به شدت برانگیخته نشده اید، برای رویداد بزرگ تلاش نکنید.

نقطه جی را پیدا کنید

از یک انگشت یا محرک نقطه G برای پیدا کردن نقطه G خود استفاده کنید.

در طول رابطه جنسی واژینال نفوذی با شریک، سعی کنید موقعیتی را پیدا کنید که به نقطه G فشار وارد کند. “سبک سگی یا داگی” (ورود از پشت) اغلب برای این کار مفید است.

بیشتر بخوانید
آنچه باید در مورد سل مونتگومری بدانید

مناطق اروژنی خود را کاوش کنید

سعی کنید کلیتوریس و نقطه جی را همزمان تحریک کنید. برای رابطه جنسی شریک، از شریکتان بخواهید با انگشت خود نقطه G شما را نوازش کند در حالی که با دهانش کلیتوریس شما را تحریک می کند.

فرج تنها بخشی از بدن نیست که می تواند پاسخ جنسی را برانگیزد. سایر قسمت های بدن خود را به معنای واقعی کلمه از سر تا پا کاوش کنید. ببینید از لمس کردن (یا بوسیدن یا لیسیدن) چه قسمتی لذت می برید.

به حس خود تسلیم شوید

اگر احساس کردید که باید ادرار کنید، نگران نباشید. اسکویرت با ادرار کردن متفاوت است، اما آنها می توانند همان احساس را داشته باشند.

به این احساس تسلیم شوید و بگذارید اتفاق بیفتد. درنگ نکن ممکن است ادرار کردن قبل از رابطه جنسی به شما کمک کند، بنابراین می دانید که نیاز به انزال است، نه ادرار کردن.

به تلاش ادامه دهید

سعی نکنید خود را مجبور کنید. بگذارید به صورت ارگانیک اتفاق بیفتد. اگر بار اول اتفاق نیفتاد، به تلاش خود ادامه دهید. تاکتیک های مختلف را امتحان کنید. توجه داشته باشید که چه چیزی برای شما مفید است و چه چیزی برای شما مفید نیست.

خلاصه

کارشناسان هنوز در حال کار برای درک انزال زنانه و اسکویرت هستند. برخی تحقیقات نشان می دهد که انزال از پروستات زنانه و اسکویرت از مثانه مایعات مختلفی با منشاء متفاوت هستند.

اسکویرت مایع بیشتری را شامل می شود و شبیه ادرار رقیق شده است. انزال حاوی موادی شبیه به انزال مردانه اما بدون اسپرم است.

تا کنون، مشخص نیست که آیا همه می توانند یکی از این دو را انجام دهند یا هر دو. آنها می توانند با یا بدون ارگاسم و با هم یا جداگانه اتفاق بیفتند.

می‌توانید با آرام کردن، تحریک نقطه G و کلیتوریس سعی کنید اسکویرت کنید. ممکن است کار کند یا نکند. شما بدون توجه به این که آیا انزال می کنید و یا اسکویرت، طبیعی در نظر گرفته می شوید.

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

22 دیدگاه دربارهٔ «اسکویرت چیست؟ انزال زنانه، ادرار و ترشحات حین ارگاسم;

 1. من به ارگاسم رسیدم و پاشش آب شدید و این به پارتنر هم بستگی داره که موقع سکس نقطه G رو بتونه تحریک کنه و بتونه تایم طولانی سکس کنی

  پاسخ
 2. درود من هر وقت تو رابطه شدید ارضا میشم غیرارادی حجم زیادی ادرارم میریزه و از رنگ و بو مشخصه ادراره نه مایع اسکوئرت بنظرتون نیازه به متخصص اورولوژی مراجعه کنم؟

  پاسخ
 3. با سلام وقتتون بخیر. بنده پسری۲۶ساله هستم.تقریبا از سن نوزده سالگی خیلی میزان شهوتم رفته بالا اونقد بیش ازحداندازه زیاده که اگه بیکار باشم بهش فکرکنم باید روزی هفت الی هشت بار خودارضایی کنم دست خودم نیست چکارکنم که اینجوری نشم لطفاراهنمایی کنید.

  پاسخ
  • سلام وقت بخیر. با توجه تکرار بیش از حد این عمل حتما بایستی زیر نظر متخصص روانشناس باشید. با چند راهکار ساده از قبیل سرگرم کردن خود و… که خودتان هم بهتر میدانید بعید است کمکی به شما بشود. در ثانی می توانید در جلسات ۱۲ گانه بهبود به نام SA که رایگان است شرکت کنید

 4. سلام شما اشتباه می کنید که جوان را تشویق به خود ارضایی می کنید این کار اگر مشکل نمی داشت خداوند اون رو جزو گناهان محسوب نمی کرد
  خانم گرامی دکتر هستید برید تحقیق کنید خود ارضایی چه بلایی بر سر انسان میاره
  کاش حس تحقیق می داشتید نه حس تقلید از گفته های غرب

  پاسخ
  • با سلام کسی اینجا تشویق به کاری نکرده هر کسی باید بر اساس اعتقاد خود عمل کند. این مقاله صرفا مقاله ای علمی است در خصوص مشکلات و مسائل جنسی در روابط زناشوئی (مطابق قانون و شرع).

 5. سلام خسته نباشید ، من هردو نوع ارگاسم و میتونم داشته باشم. اما اسکویرت خیلی حس بهتریه ، البته این مورد و فقط زمانی حس می‌کنم که نقطه جی با دست تحریک میشه و بعد خارج شدن اب به صورت جهشی هستش .اوایل رابطه ام با پارتنرم خجالت میکشیدم ، کنترل میکردم ، چون میگفت : طبیعی نیس ، اینقد خارج شدن اب و ادرار هستش ، ولی بعدش فهمید که ادرار نیس ، و الان حس بهتری دارم

  پاسخ
 6. سلام من فقط ازطریق مالش کلیتوریس ارضامیشم دوس دارم پاشش اب روهم تجربه کنم ولی نشده تاحالاامکانش هس راهنمایی کنید..البته پارتنرم باانگشت تحریکاتی انجام میده هم داخل وهم کلیتوریس ولی پاشش اب نداشتم

  پاسخ
 7. سلام خوبید وقتتون بخیر باشه ببخشید من وقتی ارضا بشم همین مایع که نوشتید میاد ازم اما مقدارش خیلی زیاد هستش و چندین بار میادش و خیلی عجیبه که انقد زیاده 😨

  پاسخ
  • سلام متشکر. بله توضیحات عنوان شده. میتونه کاملا نرمال باشه. درصورتی که نگران هستید با متخصص زنان مشورت کنید

 8. سلام وقت بخیر
  من متوجه نشدم اگر من وقتی ارضا میشم و ازم مایع لزج همراه لذت جنسی خارج میشه انزال ندارم و اینکه لذت اسکروریت که با مایع شبیه ادار هست بالاتره؟

  پاسخ

متخصص تغذیه و رژیم درمانی (PhD). ارائه دهنده رژیم های تخصصی آنلاین با خدمات ویژه