اسکویرت چیست؟ انزال زنانه، ادرار و ترشحات حین ارگاسم

اسکویرت یا برون‌ریزش زمانی است که ترکیبی از ادرار و ترشحات در یک زن در حین ارگاسم خارج می شود. بسیاری از محققان اکنون آنرا انزال زنانه نامیده می شود (اگرچه در مورد آن اختلاف نظر وجود دارد).

در حالی که برخی ممکن است اسکویرت را تجربه کنند، برخی دیگر ممکن است نه. کسانی که این کار را تجربه می کنند ممکن است به طور منظم یا فقط گاهی اوقات آب حین ارضا بپاشند.

این مقاله به بررسی این موضوع می‌پردازد که اعتقاد بر این است که انزال زنانه و اسکویرت متفاوت هستند، اسکویرت چگونه اتفاق می‌افتد، چه احساسی دارد و چگونه آن را انجام دهیم.

Squirting در مقابل انزال زنانه

از آنجایی که تحقیقات بیشتر در مورد لذت جنسی زنان و مایعات مرتبط با آن انجام شده است، کارشناسان تفاوت های کلیدی بین پریدن و انزال را کشف کرده اند.

Squirting چیست؟

مایعات خود متفاوت هستند، همانطور که منبع آنها، مکانیسم های پشت خروج، و مقداری که معمولاً دفع می شود، متفاوت است. هر دو از طریق مجرای ادرار می آیند (همانطور که انزال مردانه انجام می شود)، اما از مکان های مختلفی منشاء می گیرند.

اسکویرت 

 • مایع شفاف و آبکی
 • اعتقاد بر این است که از مثانه می آید
 • می تواند شامل حداکثر ۱۰ قاشق غذاخوری مایع باشد
 • حاوی اوره، کراتینین و اسید اوریک، شبیه به ادرار رقیق شده، گاهی اوقات با مقدار کمی آنتی ژن اختصاصی پروستات (PSA)
انزال زنانه

 • مایع چسبناک و سفید رنگ
 • اعتقاد بر این است که از غده Skene (“پروستات زن”) می آید.
 • معمولاً حدود یک قاشق غذاخوری مایع یا کمتر است
 • حاوی سطوح بالایی از اسید فسفاتاز پروستات، آنتی ژن اختصاصی پروستات (PSA)، گلوکز و فروکتوز است. سطوح پایین اوره و کراتینین (مشابه انزال مردانه اما بدون اسپرم)

چه چیزی باعث اسکویرت می شود؟

به نظر می رسد مایعی که هنگام پریدن از مثانه خارج می شود، از مثانه سرچشمه می گیرد. حاوی برخی از عناصر ادرار است.

در مطالعه‌ای در سال ۲۰۲۲ که شامل زنانی بود که می‌توانستند اسکویرت کنند، محققان مثانه شرکت‌کنندگان را با کاتتر تخلیه کردند و سپس رنگ آبی را به مثانه تزریق کردند. آن‌ها سپس با تحریک جنسی آب دهان را تحریک کردند و مایع را جمع‌آوری کردند.

در همه موارد، مایع پاشیده شده آبکی بوده، یعنی از مثانه می آید. آزمایش نشان داد که مایع عمدتاً ادرار است. اما حاوی مایعی از غده Skene بود که به آن پروستات زنانه نیز می‌گویند.

بیشتر بخوانید
آیا بی حسی واژن طبیعی است؟

این نشان‌دهنده همپوشانی بین اسکویرت  و انزال است، زیرا اعتقاد بر این است که انزال زنانه از غده Skene می‌آید و اشتراکات زیادی با مایع منی مردانه دارد. (در انزال زنانه، تمام مایع شیری رنگ از غده Skene می آید.)

یک مطالعه در سال ۲۰۱۵ از اولتراسوند برای مشاهده آنچه در مثانه در هنگام تحریک جنسی و اسکویرت می‌گذرد استفاده کرد. ابتدا، محققان تایید کردند که مثانه شرکت کنندگان قبل از شروع تحریک جنسی خالی بود.

در طول تحریک، سونوگرافی ها نشان داد که مثانه به میزان قابل توجهی درست قبل از پریدن شرکت کنندگان پر شده است. چرا این اتفاق می افتد درک نشده است. برخی گمانه زنی ها وجود دارد مبنی بر اینکه قوی تر بودن کف لگن باعث افزایش احتمال اسکویرت می شود.

اینکه دقیقاً چه چیزی باعث پرتاب کردن و انزال زنانه می‌شود، هنوز ناشناخته است. اعتقاد بر این است که مکانیسم های هر دو مربوط به برانگیختگی جنسی کلیتورال و تحریک نقطه G است.

آیا همه می توانند اسکویرت یا انزال داشته باشند؟

اینکه آیا هر فردی که واژن دارد می تواند آب خود را بیرون بیاورد یا انزال کند جای بحث دارد. بخشی از مشکل این است که تمایز بین این دو فرآیند جدید است و بیشتر تحقیقاتی که انجام شده است، آنها را به عنوان یک چیز در نظر می گیرند.

بنابراین، دانش محدودی در مورد هر دو فرآیند وجود دارد، و بسیاری از آموخته‌ها باید در پرتو دانش جدید مورد بررسی مجدد قرار گیرند.

انزال زنانه

مطالعات در مورد انزال تخمین می زند که چیزی بین ۱۰٪ و ۷۰% از افرادی که اندام تناسلی زنانه دارند حداقل در برخی مواقع مایع را در پاسخ به تحریک خارج می کنند. مقدار انزال زنان نیز بسیار متفاوت است اما به طور کلی فقط چند میلی لیتر است.

برخی از افراد ممکن است مقادیری از انزال تولید کنند که برای متمایز کردن آن از روانکاری واژن بسیار کم باشد. غدد Skene از نظر اندازه متفاوت هستند، بنابراین ممکن است تفاوت در مقدار مایع درگیر به این دلیل باشد.

علاوه بر این، برخی تحقیقات قدیمی نشان می دهد که حدود ۱۰ درصد از زنانی که در بدو تولد به آنها اختصاص داده شده است، حتی غدد اسکین ندارند. اگر تئوری های انزال زنان درست باشد، به این معنی است که آن افراد قادر به انزال نیستند.

اسکویرت 

در این مرحله، آماری در مورد اینکه چه تعداد از افرادی که واژن دارند قادر به آب ریزش هستند، در دسترس نیست.

بیشتر بخوانید
ترشحات خونی واژن: علل و نحوه درمان آن

برخی از کارشناسان معتقدند هر فردی که واژن دارد می تواند این کار را انجام دهد. برخی دیگر می گویند این به بدن شما بستگی دارد و ممکن است برخی از افراد هرگز نتوانند آب دهان خود را بجوند.

محققان هنوز چیزهای زیادی در مورد پدیده squirting و چگونگی و چرایی وقوع آن دارند.

تصاویر گمراه کننده

پورنوگرافی تمایل به اغراق در پرتاب کردن دارد. این صحنه‌ها این تصور را ایجاد می‌کنند که آب‌ آمدن همیشه حاوی مقادیر زیادی مایع است. واقعیت این است که آب ریزش برای همه افراد متفاوت است و مقادیر کم مایعات طبیعی است.

ارگاسم

انزال و پریدن اغلب با ارگاسم همراه است، به خصوص زمانی که تحریک کلیتورال و نقطه G درگیر باشد. اما برخی از افراد حتی بدون ارگاسم، از تحریک انزال می‌کنند و/یا سرازیر می‌شوند.

آنچه از طریق تحقیق مشخص می شود این است که:

 • انزال زنان طبیعی است
 • عدم انزال طبیعی است
 • آب آمدن طبیعی است
 • آب نیامدن طبیعی است

علاوه بر این، فقدان انزال  به این معنی نیست که رابطه جنسی رضایت بخش نبوده است.

Squirting چه حسی دارد؟

سرپیچ و انزال از فردی به فرد دیگر متفاوت است. این امکان وجود دارد که برخی از زنان ندانند که آیا چیزی که تجربه می‌کنند، پریدن است یا انزال. حتی کارشناسان از این اصطلاحات به جای هم استفاده می کنند.

مگر اینکه فوران زیادی از مایعات شفاف داشته باشید که به وضوح می‌جوشند، ممکن است نتوانید تشخیص دهید که مایعاتی که آزاد می‌کنید به تنهایی از غده Skene می‌آیند یا از مثانه.

به طور کلی، بسیاری از زنان، ترشح مایعات را با احساس ارگاسم یکی می دانند. برخی می گویند که به نظر می رسد از اعماق بدن نسبت به ارگاسم کلیتورال سرچشمه می گیرد و می تواند باعث ایجاد احساس “کاهش” شود.

برخی دیگر می گویند که احساس می کنند قبل از ترشح مایعات نیاز به ادرار کردن دارند یا اینکه ترشح شبیه ادرار کردن است. به دلیل درگیری مثانه، این ممکن است بیشتر از انزال در مورد آبپاشی صدق کند.

برخی دیگر به جز خیسی ناگهانی چیزی احساس نمی کنند.

بیشتر بخوانید
شیرافزا ها یا شیرآور ها

بسیاری از افرادی که به صورت آنلاین درباره توانایی خود در آب ریختن صحبت می کنند، می گویند که آن را لذت بخش می دانند. اینکه آیا این خود رها شدن از تحریک است که منجر به آن می شود، هنوز مشخص نیست. مطالعات از ارتباط بین لذت جنسی و انزال و آبپاشی حمایت می کنند.

Squirting ایمن

مایعات ناشی از پریدن یا انزال می تواند عفونت های مقاربتی (STIs) را گسترش دهد. حتماً برای محافظت از خود و شریک زندگی خود رابطه جنسی ایمن تری انجام دهید.

نحوه ی اسکویرت Squirting

اگر به‌طور طبیعی آب‌ ریزش نمی‌کنید، تأکید اجتماعی اخیر بر آب‌ ریزش ممکن است شما را تحت فشار بگذارد تا یاد بگیرید چگونه آن را انجام دهید. مطمئن باشید که آب نیامدن کاملا طبیعی است.

آب ریختن نیز به معنای رابطه جنسی بهتر نیست. با این حال، شما یا شریک جنسی شما ممکن است بخواهید که آب خود را تجربه کنید.

از ابتدا به یاد داشته باشید که ممکن است نتوانید این کار را انجام دهید. اما اگر می خواهید امتحان کنید، برخی از نکات ممکن است به شما کمک کند.

آروم باش

شروع با خودارضایی اغلب گزینه خوبی است. این به شما امکان می دهد بدون احساس فشار یا ممانعت به کاوش بپردازید.

به هر روشی که برای شما مفید است، “در حال و هوا” باشید. این ممکن است شامل روشن کردن شمع‌ها، کم‌نور کردن چراغ‌ها، پخش موسیقی و ایجاد فضایی آرام‌بخش باشد.

همچنین می تواند شامل مواد وابسته به عشق شهوانی باشد. هر کاری که در ذهن شما برای رابطه جنسی ایجاد می کند انجام دهید.

عشق بازی کردن

چه به تنهایی و چه با شریک زندگی، پیش بازی کلیدی است. اجازه دهید برانگیختگی در طول زمان ایجاد شود. تا زمانی که به شدت برانگیخته نشده اید، برای رویداد بزرگ تلاش نکنید.

نقطه جی را پیدا کنید

از یک انگشت یا محرک نقطه G برای پیدا کردن نقطه G خود استفاده کنید. برخی از اسباب بازی های جنسی هم نقطه G و هم کلیتوریس را تحریک می کنند.

در طول رابطه جنسی واژینال نفوذی با شریک، سعی کنید موقعیتی را پیدا کنید که به نقطه G فشار وارد کند. “سبک سگی یا داگی” (ورود از پشت) اغلب برای این کار مفید است.

بیشتر بخوانید
آیا داروهای گیاهی برای پیشگیری از بارداری وجود دارد؟

مناطق اروژنی خود را کاوش کنید

سعی کنید کلیتوریس و نقطه جی را همزمان تحریک کنید. برای رابطه جنسی شریک، از شریکتان بخواهید با انگشت خود نقطه G شما را نوازش کند در حالی که با دهانش کلیتوریس شما را تحریک می کند.

فرج تنها بخشی از بدن نیست که می تواند پاسخ جنسی را برانگیزد. سایر قسمت های بدن خود را به معنای واقعی کلمه از سر تا پا کاوش کنید. ببینید از لمس کردن (یا بوسیدن یا لیسیدن) چه قسمتی لذت می برید.

به حس خود تسلیم شوید

اگر احساس کردید که باید ادرار کنید، نگران نباشید. اسکویرت با ادرار کردن متفاوت است، اما آنها می توانند همان احساس را داشته باشند.

به این احساس تسلیم شوید و بگذارید اتفاق بیفتد. درنگ نکن ممکن است ادرار کردن قبل از رابطه جنسی به شما کمک کند، بنابراین می دانید که نیاز به انزال است، نه ادرار کردن.

به تلاش ادامه دهید

سعی نکنید آن را مجبور کنید. بگذارید به صورت ارگانیک اتفاق بیفتد. اگر بار اول اتفاق نیفتاد، به تلاش خود ادامه دهید. تاکتیک های مختلف را امتحان کنید. توجه داشته باشید که چه چیزی برای شما مفید است و چه چیزی برای شما مفید نیست.

خلاصه

کارشناسان هنوز در حال کار برای درک انزال زنانه و اسکویرت هستند. برخی تحقیقات نشان می دهد که آنها مایعات مختلفی با منشاء متفاوت هستند – انزال از پروستات زنانه و اسکویرت از مثانه.

اسکویرت مایع بیشتری را شامل می شود و شبیه ادرار رقیق شده است. انزال حاوی موادی شبیه به انزال مردانه اما بدون اسپرم است.

تا کنون، مشخص نیست که آیا همه می توانند یکی از این دو را انجام دهند یا هر دو. آنها می توانند با یا بدون ارگاسم و با هم یا جداگانه اتفاق بیفتند.

می‌توانید با آرام کردن، تحریک نقطه G و کلیتوریس و حرکت با این احساس سعی کنید اسکویرت کنید. ممکن است کار کند یا نکند. شما بدون توجه به این که آیا انزال می کنید و یا اسکویرت، طبیعی در نظر گرفته می شوید.

Source link

۳.۲/۵ - (۴ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

متخصص تغذیه و رژیم درمانی (PhD). ارائه دهنده رژیم های تخصصی آنلاین با خدمات ویژه