ترکیبات اصلی و عوارض قرصهای چاق کننده مکس فت جی فست فت فیس

ترکیبات اصلی و عوارض محصولات چاق کننده از قبیل بامبا ، تایگر ، مکس فت ، جی فست ، فت فیس و فت فست و…

 محصولات چاق کننده از جمله قرص ها و مکمل های افزایش وزن حاوی چه موادی هستند؟ چگونه چاق می کنند؟ و آیا عوارضی دارند؟

در این مقاله که در حقیقت گزارشی از ترکیبات داروهای غیر مجاز است به این مسئله پرداخته شده است که مواد تشکیل دهنده قرص های چاق کننده مثل بومبا، تایگر ، مکس فت ، جی فست ، فت فیس و فت فست و … چیست؟ آیا این داروها مجاز هستند و مواد بی خطر و بدون عوارض دارند؟

لطفاً تا انتهای این مقاله با ما باشید تا حقایقی که هیچگاه فروشندگان به شما نمی گویند را مطلع شوید. در انتها چندین ویدیو واقعی از عوارض این داروها و حتی روش تهیه آنها ارائه شده است. که پیشنهاد می کنیم از دست ندهید.

البته ذکر این نکته اهمیت دارد که بسادگی می توان تشخیص داد این داروها غیر مجاز و خطرناک هستند چرا که در هیچ داروخانه ای نه در ایران بلکه در تمام جهان وجود ندارد در واقع اینها همگی بطور زیرزمینی و غیرقانونی تهیه و بفروش می رسند. 

لذا اصلا این ادعا که مثلاً قرص مکس فت اصل و تقلبی ذارد مفهمومی ندارد چرا اصولا این داروها غیرمجاز هستند. وگرنه بایستی نوع اصل آن در داروخانه که تنها محل معتبر فروش دارو است (حال در هر جای دنیا) وجود داشت.

ترکیبات اصلی محصولات چاق کننده

 معاون غذا و داروی دانشکده علوم پزشکی نیشابور در رابطه با قرص های چاق کننده گفت:

متاسفانه چند سالی است که در عطاری ها علاوه بر گیاهان دارویی باز و فله ای و عرقیجات و صابون های گیاهی معمول و شناخته شده، محصولات مختلف دیگری نیز عرضه می شود.

بیشتر بخوانید
فرق ریتالین با اتوموکستین: تفاوت دوز و موارد دیگر

دکتر سید حسین حسینی در گفتگو با خبر نگار وب­دا، افزود: این محصولات که به وسیله شبکه های ماهواره ای تبلیغ می شود با همراهی عطاری ها و گاها آرایشگاه ها و باشگاه های ورزشی در جامعه عرضه می شود.

آیا فقط داروهای چاق کننده غیرمجاز وجود دارد؟

وی بیان داشت: ۴ دسته اصلی این محصولات فاقد مجوز که با اسامی مختلف اما ترکیبات یکسانی به طور غیر قانونی به فروش می رسند شامل محصولات لاغری ، چاقی، جنسی و ترک اعتیاد می باشد.

دکتر حسینی اظهار داشت: در سالهای اخیر با تبلیغات گسترده و البته غیرقانونی، مصرف این فرآورده ها به میزان نگران کننده ای رسیده است و سازندگان این محصولات با درج شماره مجوزی ساختگی و عباراتی نظیر ۱۰۰% گیاهی ، بدون عارضه  و دارای اثرسریع بر روی برچسب محصولات خود آنها را به فروش می رسانند  و هرگز نام مواد اصلی تشکیل دهنده را اعلام نمی کنند تا برای مصرف کنندگان قابل شناسایی نباشد.

بیشتر بخوانید
بتا بلاکرها: انواع، عوارض جانبی و تداخلات

وی گفت: اولین گروه از این محصولات تحت عنوان داروی چاقی(چاق کننده) مورد تبلیغ قرار می گیرد . همچنین ترکیباتی که باعث چاقی فرد مصرف کننده می شود بر روی برچسب هیچ کدام از این محصولات نوشته نمی شوند و تنها در آزمایشگاه های مجهز ، قابل جداسازی و شناسایی هستند .

معاون غذا و داروی دانشکده علوم پزشکی نیشابور ادامه داد: نام تعدادی از این محصولات که در بیشتر عطاری های شهر خودمان نیز به وفور مشاهده می شود شامل پودر و قرص بومبا  ، تایگر، مکس فت ، جی فست ، فت فیس و فت فست و … هستن

اما واقعا ترکیبات اصلی این محصولات چاق کننده چیست؟

در پاسخ به این سوال وی خاطرنشان کرد: اصلی ترین مواد تشکیل دهنده شامل انواع کورتون ها مانند دگزامتازون ، پردنیزولون و…، استروئید های آنابولیک مانند انواع ترکیبات تستوسترون ، اکسی متالون و … و در نهایت مقدار کمی داروهای اشتها آور می باشند. مقدار کمی هم پودر جوانه گندم ، کاکائو و وانیل جهت ایجاد بو و طعمی گیاهی و دلنشین! به آن ها اضافه می کنند.

دکتر حسینی در مورد اینکه این محصولات با چه مکانیسمی و چه عوارضی باعث چاقی فرد میشوند گفت: کورتون ها  که از عمده اجزای تشکیل دهنده محصولات چاقی هستند  در بیماران خود ایمنی که در آن سیستم ایمنی فرد بر علیه خود فرد به شکل نابجا فعال می گردد استفاده می شود تا با تضعیف سیستم ایمنی که به شکل نابجا فعال گردیده ، بتواند  ادامه حیات را به بیمار برگرداند.

بیشتر بخوانید
همه چیز درباره  زیافلکس  یا Xiaflex

از عوارض قرص های چاق کننده از  قبیل مکس فت چیست؟

وی اضافه کرد: این داروها باعث اثرات جانبی  فراوانی می شوند که در شخص بیمار ، با توجه به شرایط وخیم فرد ، چاره ای جز کنارآمدن با این عوارض وجود ندارد . مهمترین این عوارض شامل پوکی استخوان که می تواند منجر به شکستگی های شدید گردد، ناباروری و احتباس آب و نمک در بدن می باشد .

داروهای چاق کننده غیر مجاز چگونه چاق می کنند؟

همان طور که اشاره شد یکی از عوارض جانبی این ترکیبات که منجر به فشار خون و ایجاد ظاهری چاق در فرد می شود باز جذب سدیم و آب در کلیه ها ست که با ورم ایجاد شده ، صورت و اندام های انتهایی بدن فرد پف آلود به نظر می رسد. جالب است بدانید که با قطع مصرف کورتون ها این ورم بر خلاف دیگر عوارض به سرعت از بین می رود .

داروهای چاق کننده برای خانم ها خطرناک تر است.

ماده اولیه دیگری که توسط سازندگان زیرزمینی محصولات چاقی انتخاب می شود ، استروئید ها آنابولیک هستند که اثرات هورمون های مردانه را دارا می باشند. حال تصور کنید خانمی که به منظور چاقی از این ترکیبات استفاده می کند به تدریج دارای صفات و ویژگی های مردانه خواهد شد. در مردان مصرف کننده نیز عقیمی، آسیب شدید کلیوی، آکنه و ریزش مو ها حداقل عوارض می باشد.

بیشتر بخوانید
ترکیب آنتی بیوتیک ها و الکل: آیا بی خطر است؟

ترکیبات دیگری که بتوانند طعم و بوی گیاهی به فرآورده بدهد در تمام این محصولات یافت می شود. وی راهکار مبارزه با عرضه این مواد در جامعه را علاوه بر نظارت های بیشتر و اعمال مجازات های سخت گیرانه تر ، افزایش آگاهی شهروندان جامعه دانست تا با انتخابی صحیح بتوانند  زندگی سالمی برای خود رقم بزنند.

منبع: پایگاه خبری و اطلاع رسانی دانشکده علوم پزشکی نیشابور( وب دا)

 گزارشهایی واقعی از عوارض و روش تولید و فروش قرص های چاق کننده مثل بومبا، تایگر ، مکس فت ، جی فست ، فت فیس و فت فست و …

ویدیو اول

ویدیو دوم

ویدیو سوم

ویدیو چهارم

ویدیو پنجم

ویدیو ششم

ویدیو هفتم

لیست قرص های چاقی مورد تایید وزارت بهداشت

۴/۵ - (۱۳۸۶ امتیاز)

184 دیدگاه دربارهٔ «ترکیبات اصلی و عوارض قرصهای چاق کننده مکس فت جی فست فت فیس;

 1. سلام آقای دکتر بعد ۳روز از مصرف پودر شاقی صورت بیمارستان بستری شدم ورم معده گرفتم درد کلیه…

  پاسخ
 2. بجای این داروها از داروخونه قرص مخمر ۱۸۰۰میل ۶۰تایی شرکت معتبر هلث اید یا تستسترون بوستر بخرید ترکیبات کارایی اش هم تریبولوس زینک دی ای ای ویتامین بزنید ترکیبات کارایی تستسترون بوستر بانوان هم میتونن بجای تستسترون بوستر اوپتی وومن گلدن لایف استرلیا تهیه کنید یا سراغ انواع گینر پروتئین بالا اگه خیلی لاغری کربو بالاتر یاخود کربو

  پاسخ
 3. من مربی فیتنس و رشته ام داروسازی الانم تکنسین داروخونه ام واسه این جوون ها و مردم سمت داروهای غیر مجاز بدون تعییدیه نرن مشاوره ای که الان پول میگیرن مکمل فروشای فیک چینی فروش ما رایگان تو پیج و تلفنی دراختیارتون میذاریم

  پاسخ
 4. سلام وقتتون بخیر
  ببخشید من هرچقدر میخونم کامل متوجه نمیشم باید چیکار کنم🥲
  من از عطاری پودر چاقی گرفتم خوردم الآنم وزنم خوب شدع ولی بهم قرص مکس فت دادن گفتن اینو بخورم که وزنم برنگردع!!
  حالا چیکار کنم نخورم؟
  وزنم برگشت چیی

  پاسخ
 5. سلام.من دیشب یه بسته قرص جی فست خریدم اما با این چیزایی که الان دیدم دیگه اصلا نمیخورم.همین لاغر باشم بهتر از اینه که نتونم راه برم

  پاسخ
دیدگاهتان را بنویسید

متخصص تغذیه و رژیم درمانی (PhD). ارائه دهنده رژیم های تخصصی آنلاین با خدمات ویژه