بربرین چیست؟ مزایای سلامتی، خطرات، بیشتر

مطالعات بیشتری برای کشف مزایای بالقوه بربرین مورد نیاز است، اما طیف وسیعی از تحقیقات در مورد این مکمل وجود دارد، زیرا این مکمل برای مدت طولانی استفاده شده است. دیویس می‌گوید: «بربرین مزایای سلامتی زیادی دارد، با صدها مطالعه که حاوی شواهدی از اثربخشی بربرین است.

هرگز یک مطالعه کنترل شده تصادفی در مقیاس بزرگ در مورد بربرین (که در آن گروه بزرگی از شرکت کنندگان در مطالعه دارونما دریافت می کنند و بقیه بربرین مصرف می کنند) وجود نداشته است. رتلنی می‌گوید: «همانند بیشتر درمان‌های غیر سنتی و مکمل، تحقیقات بیشتری در این زمینه مورد نیاز است.

در اینجا، برخی از مزایای سلامتی بالقوه بربرین را بر اساس تحقیقات انجام شده تاکنون کشف کنید.

ممکن است سطح گلوکز خون را برای افراد مبتلا به دیابت نوع ۲ کاهش دهد

یکی از مزایای بالقوه بربرین که در مورد آن صحبت می شود، توانایی آن در کمک به افراد مبتلا به دیابت نوع ۲ است. دیویس می گوید: نشان داده شده است که بربرین به متابولیسم گلوکز و لیپید کمک می کند. این بدان معناست که ممکن است سطح قند خون را برای برخی افراد کاهش دهد.

بربرین چیست؟  مزایای سلامتی، خطرات، بیشتر

مثلا، تحقیقات گذشته طبق مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها [CDC]) و قند خون ناشتا.

بیشتر بخوانید
پیزوتیفن

همچنین یک بررسی تحقیقات منتشر شده در آوریل ۲۰۲۱ در مجله مرزها در فارماکولوژی اشاره کرد که بربرین ممکن است مقاومت به انسولین را در افراد مبتلا به دیابت نوع ۲ بهبود بخشد، بنابراین به طور بالقوه وضعیت دیابت نوع ۲ آنها را بهبود می بخشد.  مطالعه منتشر شده در اکتبر ۲۰۲۰ در ارتباطات طبیعت دریافتند که یک پروبیوتیک و یک مکمل بربرین که با هم مصرف می شوند به طور قابل توجهی بر سطح هموگلوبین A1C شرکت کنندگان در مطالعه تأثیر می گذارد (در مقایسه با گروه هایی که دارونما یا فقط یک پروبیوتیک مصرف می کردند).

دیگر تحقیق، در فوریه ۲۰۱۸ در مجله منتشر شد انکوتارگت، دریافت که بربرین یک درمان بالقوه برای دیابت نوع ۲ است و اشاره کرد که مزایای مشابهی با داروی تجویزی دیابت نوع ۲ متفورمین نشان می دهد.

بیشتر بخوانید
داستینکس (کابرگولین)

ممکن است فشار خون را کاهش دهد و به سایر مشکلات قلبی عروقی کمک کند

برای افرادی که فشار خون بالا یا سایر مشکلات قلبی عروقی دارند، ممکن است ارزش آن را داشته باشد که با پزشک خود در مورد بربرین صحبت کنید. دیویس می گوید: «بربرین همچنین دارای اثرات درمانی برای فشار خون بالا، آریتمی و نارسایی قلبی است.

بررسی منتشر شده در سپتامبر ۲۰۲۱ در مجله آمریکایی طب چینی دریافت که بربرین برای بیماری قلبی مفید است. دیویس می گوید: “این کار را با کمک به مبارزه با التهاب و استرس اکسیداتیو و همچنین با کمک به تنظیم سیگنال های الکتریکی و کانال های یونی در بدن انجام می دهد.” نویسندگان مطالعه خاطرنشان کردند که ممکن است برای افرادی که استاتین ها را تحمل نمی کنند (نوعی دارویی که کلسترول را در بدن کاهش می دهد) مفید باشد. کلینیک مایو یادداشت).

ممکن است به کاهش آفت دهان کمک کند

آفت دهان یا آفتی استوماتیت می تواند درد واقعی در دهان باشد، اما بربرین ممکن است این ناراحتی را کاهش دهد. یکی مطالعه گذشته دریافتند که وقتی ژل حاوی بربرین چهار بار در روز به مدت پنج روز روی زخم استفاده می شود، بیماران گزارش کردند که اندازه و درد زخم را کاهش می دهد.

بیشتر بخوانید
Afinitor (اورولیموس): عوارض جانبی، هزینه، موارد استفاده

ممکن است به علائم PCOS کمک کند

بربرین ممکن است برای افراد مبتلا به سندرم تخمدان پلی کیستیک (PCOS) مفید باشد. بررسی تحقیقات منتشر شده در فوریه ۲۰۲۰ در مجله آرشیو زنان و زایمان یافت. به گفته محققان PCOS زمانی اتفاق می افتد که تخمدان ها نوع خاصی از هورمون به نام آندروژن را تولید کنند پزشکی جان هاپکینز. به گفته جانز هاپکینز، افراد مبتلا به PCOS اغلب نمی توانند از انسولین به خوبی استفاده کنند، که می تواند باعث ایجاد تعداد بیشتری از آندروژن ها شود.

یک مطالعه، در ژانویه ۲۰۲۲ در مجله منتشر شد کورئوس دریافتند که ۵۰۰ میلی گرم بربرین که دو بار در روز مصرف می شود، وضعیت هورمونی و مشخصات قلبی عروقی شرکت کنندگان در مطالعه و همچنین سایر عوامل دخیل در PCOS (مانند وزن، BMI، گلوکز ناشتا و نسبت انسولین، کلسترول تام) را بیش از متفورمین بهبود می بخشد.

بیشتر بخوانید
فنوفیبرات (تریکور) - عوارض جانبی، تداخلات، موارد مصرف، دوز، هشدارها

ممکن است دارای خواص ضد میکروبی باشد

تحقیقات اولیه روی حیوانات نشان می دهد که بربرین موضعی ممکن است خواص ضد میکروبی داشته باشد. یکی مطالعه، منتشر شده در مارس ۲۰۲۲ در مجله شیمی درمانی ضد میکروبی دریافت که وقتی کرم بربرین روی موش های آلوده به انگل استفاده می شود، استفاده از آن بی خطر بوده و پیشرفت انگل را متوقف می کند.

با این حال، تحقیقات بیشتری باید انجام شود، و ممکن است یافتن کرم موضعی بربرین دشوار باشد. تحقیقات گذشته دریافت که اگرچه یک بربرین موضعی ممکن است برای عفونت‌های پوستی و التهاب مفید باشد، یک فرمول موثر هنوز در حال پیشرفت است.

Source link

۵/۵ - (۱ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید