هزینه تحصیل در استرالیا چقدر است ؟

چکیده :
برای بسیاری از دانشجویانی که به دنبال تحصیل در خارج از کشور علی الخصوص تحصیل در استرالیا هستند ، تحقیق در مورد مقصد رویایی خود یک کار هیجان انگیز است زیرا آنها شروع به برنامه ریزی آینده خود می کنند . با این حال ، یک تحقیق وجود دارد که بیشترین استرس را دارد : امور مالی و هزینه تحصیل . این امر به ویژه در مورد شهریه دانشگاه ، صادق است . با این تعداد اعداد ، مقایسه همه اطلاعات دشوار است .

هزینه تحصیل در استرالیا

دانستن اینکه هزینه های تحصیل شما چقدر برای شما آب می خورد ، بخش مهمی از فرآیند تصمیم گیری شما است . ما اینجا هستیم تا با راهنمای خود در مورد هزینه تحصیل در استرالیا به شما کمک کنیم .

برای بسیاری از دانشجویانی که به دنبال تحصیل در خارج از کشور علی الخصوص تحصیل در استرالیا هستند ، تحقیق در مورد مقصد رویایی خود یک کار هیجان انگیز است زیرا آنها شروع به برنامه ریزی آینده خود می کنند . با این حال ، یک تحقیق وجود دارد که بیشترین استرس را دارد : امور مالی و هزینه تحصیل . این امر به ویژه در مورد شهریه دانشگاه ، صادق است . با این تعداد اعداد ، مقایسه همه اطلاعات دشوار است .

نگران نباشید، متخصصین موسسه اعزام دانشجو Studyunique ، در مورد هزینه های تحصیل استرالیا برای شما تحقیق کرده اند . آن ها همه داده‌ها را ترکیب کرده‌اند تا تصویری جامع از آنچه انتظار دارید به شما ارائه دهند تا بتوانید به بخش‌های هیجان‌انگیز آماده‌سازی برای ماجراجویی خود در Down Under بازگردید .

کلیه هزینه های این مقاله به دلار آمریکا ارائه شده است .

هزینه های تحصیل چه مواردی را پوشش می دهد ؟

هزینه تحصیل در استرالیا برای هر دانشجو تنظیم می شود و توسط واحد ( از ماژول هایی که برای تحصیل انتخاب می کنید ) شارژ می شود . می توانید انتظار داشته باشید که آنها را پوشش دهند :

  • سخنرانی ها، سمینارها و آموزش ها
  • معاینات
  • دسترسی به منابع دانشگاه، به عنوان مثال کتابخانه ها و اتاق های کامپیوتر
  • دسترسی به امکانات و تجهیزات مرتبط با دوره، به عنوان مثال. آزمایشگاه ها و استودیوها
  • هزینه های مدیریت دوره و سایر خدمات دانشگاهی

شهریه معمولاً هیچکدام از لوازم دانشجویی ( مانند کتاب های درسی یا لوازم التحریر ) یا هزینه های زندگی ( مانند اجاره ، سفر یا صورت حساب ) را پوشش نمی دهد . برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این موارد ، چرا مقاله ما در مورد هزینه زندگی در استرالیا را مطالعه نکنید ؟

دانشگاه های استرالیا نیز دانشجویان را ملزم به پرداخت هزینه خدمات و امکانات دانشجویی (  SSAF) می کنند . این هزینه ای است که دولت برای کمک به ارائه تسهیلات پشتیبانی و غیر آکادمیک برای دانشجویان کمک می کند . در سال ۲۰۲۲ ، SSAF 225 دلار در سال بود . برخی از دانشگاه ها شامل SSAF در ساختار شهریه بین المللی خود هستند ، بنابراین قبل از درخواست بررسی کنید .

درک هزینه های تحصیل

هنگام محاسبه قیمت شهریه در استرالیا ، هزینه ها متفاوت است ، بنابراین مهم است که چندین فاکتور را در نظر بگیرید .

ملیت

هرکسی که از خارج از استرالیا و نیوزلند برای پذیرش در دانشگاهی درخواست کند ، دانشجوی بین المللی محسوب می شود ( که به عنوان دانشجوی خارج از کشور نیز شناخته می شود ) . بنابراین ، آنها باید هزینه های دانشجویان بین المللی را بپردازند . اگر شهروند نیوزلند هستید ، حق دریافت هزینه های یارانه ای مشابه با دانشجویان داخلی (استرالیایی) را دارید . که نیستید !!!

موقعیت جغرافیایی

هزینه های تحصیل در شهرهای مطلوب ساحل شرقی استرالیا گران تر است . اما اگر به شمال ، جنوب یا شرق سفر کنید ، گزینه‌هایی را خواهید یافت که با بودجه محدودتر سازگارتر هستند .

موسسه آموزشی

دانشگاه های دارای رتبه بالاتر عموما هزینه بیشتری برای شهریه دریافت می کنند ، به این معنی که هزینه ها می تواند به طور قابل توجهی بین مؤسسات متفاوت باشد . می‌توانید از رتبه ‌بندی دانشگاه‌های جهانی Times Higher Education و رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهانی QS به عنوان مرجع استفاده کنید .

نوع صلاحیت

اغلب ، هزینه های تحصیل برای مقاطع تحصیلات تکمیلی در سال نسبت به دوره کارشناسی بیشتر است .

موضوع مورد مطالعه

معمولاً برای مدرک STEM بیشتر از رشته های هنر یا علوم انسانی پرداخت می کنید . علوم پزشکی و دامپزشکی معمولاً بسیار گرانتر از سایر رشته ها هستند .

طول دوره

فراموش نکنید که طول دوره خود را در نظر بگیرید . از آنجایی که شهریه معمولاً به صورت یکبار پرداخت نمی شود ، هر چه دوره شما بیشتر طول بکشد ، گران تر خواهد بود . دوره های کارشناسی در استرالیا معمولاً سه سال طول می کشد ( چهار سال اگر برای مدرک افتخاری تحصیل کنید ) .

روش یادگیری

اگر تصمیم به تحصیل آنلاین دارید ، اغلب به طور قابل توجهی ارزان تر از روش های تحصیل سنتی است . به طور مشابه ، در مقطع کارشناسی ارشد ، دوره های پژوهش محور ارزان تر از دوره های تدریس شده خواهد بود .

سال های خارج از کشور

اگر دوره شما یک سال در خارج از کشور ارائه می دهد ، هزینه های تحصیل در آن سال ممکن است با سال های دیگر متفاوت باشد .

هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی در استرالیا چقدر است ؟

هزینه تحصیل در خارج از کشور در استرالیا معمولا بین ۱۵۰۰۰ تا ۷۰۰۰۰ دلار در سال هزینه دارد . محدوده بزرگی وجود دارد ، بنابراین اگر به جزئیات بیشتری نیاز داشته باشید ، قابل درک است . ما تمام داده‌هایی را که برای درک هزینه‌هایی که ممکن است برای دوره خود بپردازید ، جمع‌آوری کرده‌ایم .

به یاد داشته باشید ، از آنجایی که دانشگاه های استرالیا برای هر واحد ، شهریه دریافت می کنند ، برای هر دانشجو منحصر به فرد است . بنابراین ، این جداول فقط هزینه های نشان دهنده را نشان می دهد . در جدول اول ما ، می توانید هزینه های شهریه دوره کارشناسی خارج از کشور (در سال) در پنج دانشگاه برتر استرالیا را مشاهده کنید . این هزینه ها برای دوره های تمام وقت است که از سال ۲۰۲۲ شروع می شود .

شهریه معمولی بین المللی استرالیا در مقطع کارشناسی در سال

شهریه تحصیل در استرالیا در مقطع کارشناسی

در مرحله بعد ، ما این ارقام را حتی بیشتر تجزیه می کنیم تا هزینه های برخی از محبوب ترین دوره های کارشناسی در استرالیا را به شما نشان دهیم .

شهریه معمولی سالانه بین المللی استرالیا (بر اساس دوره)

هزینه تحصیل در استرالیا بر اساس دوره

با این دو جدول ، امیدواریم که بتوانید درک اولیه ای از آنچه که ممکن است انتظار داشته باشید در هزینه های تحصیل در مقطع کارشناسی در استرالیا بپردازید ، به دست آورید .

شهریه تحصیلات تکمیلی در استرالیا چقدر است ؟

به طور کلی ، محدوده شهریه های بین المللی تحصیلات تکمیلی در استرالیا حدود ۶۰۰۰ تا ۷۰۰۰۰ دلار در سال است .

ما چند جدول را گردآوری کرده‌ایم تا به شما کمک کنیم بفهمید چگونه می‌توان همه این ارقام را در موقعیت شما اعمال کرد . به یاد داشته باشید که مانند مقطع کارشناسی ، شهریه در هر واحد دریافت می شود و برای هر دانشجو کاملا منحصر به فرد خواهد بود . بنابراین ، این جداول فقط هزینه های نشان دهنده را نشان می دهد . قیمت های نشان داده شده برای سال تحصیلی ۲۰۲۲ است .

شهریه های معمولی بین المللی تحصیلات تکمیلی استرالیا در سال ( یا طول دوره ، که دوره کامل کمتر از یک سال است )

شهریه تحصیلات تکمیلی استرالیا در سال

جدول بعدی هزینه های برخی از گزینه های محبوب دوره های کارشناسی ارشد در همان پنج دانشگاه را نشان می دهد . به یاد داشته باشید ، محدوده نشان داده شده برای هر دوره ممکن است شامل گزینه هایی در هر سطح از تحصیلات تکمیلی باشد، از گواهینامه های کارشناسی ارشد تا دکترا .

شهریه معمولی سالانه تحصیلات تکمیلی بین المللی استرالیا در سال ( یا طول دوره ، که دوره کامل کمتر از یک سال است) بر اساس نوع دوره

هزینه تحصیلات تکمیلی در استرالیا در سال بر اساس دوره

چگونه می توانم شهریه خود را در استرالیا پرداخت کنم ؟

در استرالیا ، هزینه های تحصیل به طور مستقیم به دانشگاه پرداخت می شود ، معمولاً سالانه و پیش پرداخت . برخی از دانشگاه ها شهریه خود را سالانه دریافت می کنند ، در حالی که برخی دیگر به صورت سه ماهه یا ترم هزینه می کنند . قبل از درخواست ، حتما ساختار شهریه را با دانشگاه انتخابی خود بررسی کنید .

برای به دست آوردن تاییدیه ثبت نام خود ، باید مبلغی را برای تضمین محل خود در موسسه ای که انتخاب کرده اید ، پرداخت کنید . قبل از درخواست ویزای دانشجویی باید این را دریافت کرده باشید .

آیا می دانستید ؟

بسیاری از دانشگاه ها بورسیه تحصیلی استرالیا و فرصت های مالی را به دانشجویان بین المللی ارائه می دهند . ارزش بررسی کردن را دارد تا ببینید آیا موردی وجود دارد که برای شما مناسب باشد یا خیر .

اکنون که همه چیزهایی را که در مورد هزینه شهریه نیاز دارید می دانید ، چرا در مورد روند درخواست برای دانشگاه های استرالیا اطلاعاتی کسب نکنید ؟ شما همچنین می توانید مدرک کامل خود را در استرالیا با استفاده از ابزار تطبیق دوره ما پیدا کنید .

جهت کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه به وب سایت www.studyunique مراجعه کرده و با موسسه اعزام دانشجو studyunique تماس گرفته و از مشاوره رایگان مشاورین خبره آن بهره مند گردید .

برچسب ها :
تحصیل در استرالیا,هزینه تحصیل در استرالیا,بورسیه تحصیلی استرالیا,موسسه اعزام دانشجو

۵/۵ - (۲ امتیاز)
بیشتر بخوانید
کلینیک زیبایی الین، بهترین کلینیک زیبایی در تهران
دیدگاهتان را بنویسید