۱۱ بهترین تقویت کننده انرژی کدامند؟

تمام انرژی من کجا رفت؟

احساس خستگی، استرس و خستگی یک مصیبت رایج در این عصر مدرن است. با وجود کارهای زیادی که باید انجام دهید و زندگی با چنین سرعتی سریع، آیا می توانید کسی را به خاطر این احساس سرزنش کنید؟
شاید به همین دلیل است که بسیاری از مکمل‌ها، غذاها و نوشیدنی‌ها به صراحت برای افزایش انرژی به بازار عرضه می‌شوند. اما آیا هیچ کدام از آنها واقعاً کار می کنند؟
هیچ نوشیدنی یا غذایی خاصی برای تقویت انرژی و مبارزه با خستگی وجود ندارد.

چگونه انرژی خود را برگردانم؟

هیچ نوشیدنی یا غذایی خاصی برای تقویت انرژی و مبارزه با خستگی وجود ندارد.

در عوض، باید به فکر گنجاندن غذاهای مختلف در رژیم غذایی و سبک زندگی خود باشید تا به افزایش انرژی خود کمک کنید. این غذاها و انتخاب ها می تواند شامل موارد زیر باشد:

خستگی و کمبود انرژی می تواند نتیجه کم آبی بدن باشد.

آب کافی بنوشید

خستگی و کمبود انرژی می تواند نتیجه کم آبی بدن باشد. مقدار مناسب آب بنوشید تا بدنتان به طور کامل هیدراته شود. این امر به ویژه پس از ورزش کردن، قرار گرفتن در دمای بالاتر از حد معمول یا انجام کارهای دستی صادق است.

اگر احساس خستگی می کنید اما هرگز احساس نمی کنید خوابتان رضایت بخش است، اولین کاری که باید انجام دهید این است که کافئین را کاهش دهید.

با دقت از کافئین استفاده کنید

اگر احساس خستگی می کنید اما هرگز احساس نمی کنید خوابتان رضایت بخش است، اولین کاری که باید انجام دهید این است که کافئین را کاهش دهید. به تدریج تمام انواع قهوه، چای یا نوشابه را قطع کنید و سعی کنید حداقل یک ماه بدون کافئین بمانید. اگر کمتر احساس خستگی می کنید، دلیل خستگی خود را می دانید.

بیشتر بخوانید
12 نکته برای جوابدهی بهتر داروهای ضد افسردگی
صرف اینکه بیشتر بخوابید به این معنی نیست که کمتر احساس خستگی خواهید کرد.

عادات صحیح خواب

صرف اینکه بیشتر بخوابید به این معنی نیست که کمتر احساس خستگی خواهید کرد. اغلب، داشتن نظم و عمد برای کاهش زمان خواب می تواند به سطح انرژی کلی شما کمک کند. برخی از اولین چیزهایی که باید امتحان کنید می تواند باشد:

 • نخوابیدن در روز
 • یک شب، چهار ساعت بخوابید.
 • اگر احساس استراحت می کنید، شب بعد، ۳۰ دقیقه به مدت زمان خواب خود اضافه کنید.
 • اگر همچنان با خواب خود احساس آرامش می کنید، زمان بیشتری را به خواب اضافه کنید.
 • زمانی که کمتر احساس استراحت می کنید، آن را کاهش دهید تا زمانی که دوباره در سطحی قرار بگیرید که احساس می کنید خوب است.
سایر نکات عادت خواب که می توانید امتحان کنید.

سایر نکات عادت خواب

سایر نکات عادت خواب که می توانید امتحان کنید عبارتند از:

  • یک برنامه خواب منظم داشته باشید. در همان زمان به رختخواب بروید و در همان ساعت از خواب بیدار شوید، حتی در آخر هفته.
  • یک محیط خواب بهینه ایجاد کنید. اتاق خواب خود را طوری بچینید که راحت، آرام، ساکت، تاریک و در دمای مناسب باشد.
  • صفحه نمایش ها را از اتاق خواب خود بردارید. وسایل الکترونیکی مانند تلویزیون، کامپیوتر و تلفن می توانند حواس پرتی و مانعی قابل توجهی برای خواب شما ایجاد کنند.
بیشتر بخوانید
کاهش عوارض جنسی داروهای ضد افسردگی
سیگار کشیدن نه تنها خطرات مختلفی برای سلامتی به همراه دارد، بلکه می تواند در توانایی استراحت شما نیز اختلال ایجاد کند.

سیگار را ترک کنید

سیگار کشیدن نه تنها خطرات مختلفی برای سلامتی به همراه دارد، بلکه می تواند در توانایی استراحت شما نیز اختلال ایجاد کند. نیکوتین شما را تحریک می کند، ضربان قلب شما را افزایش می دهد، فشار خون را افزایش می دهد و فعالیت مغز شما را افزایش می دهد. ماهیت اعتیاد آور آن همچنین می تواند باعث شود که در هنگام خواب احساس پرش و عدم آرامش داشته باشید.

ورزش کردن فواید زیادی دارد. ثابت شده است که ورزش باعث تقویت اندورفین (هورمون های شادی) می شود، به اختلالات خواب کمک می کند، سطح انرژی را افزایش می دهد و به زندگی شما زمان می بخشد.

ورزش

ورزش کردن فواید زیادی دارد. ثابت شده است که ورزش باعث تقویت اندورفین (هورمون های شادی) می شود، به اختلالات خواب کمک می کند، سطح انرژی را افزایش می دهد و به زندگی شما زمان می بخشد.

همچنین به شما کمک می کند سریعتر و طولانی تر به خواب بروید. اگر به طور منظم فعالیت بدنی داشته باشید، احتمالاً خواب عمیق تری را تجربه خواهید کرد.

در حالی که الکل ممکن است در ابتدا به شما کمک کند به خواب بروید، اما شناخته شده است که چرخه خواب شما را به شدت مختل می کند.

مصرف الکل را متوقف یا محدود کنید

در حالی که الکل ممکن است در ابتدا به شما کمک کند به خواب بروید، اما شناخته شده است که چرخه خواب شما را به شدت مختل می کند. افرادی که به الکل معتاد هستند اغلب بی خوابی را تجربه می کنند. همچنین نشان داده شده است که علائم شدیدتر آپنه خواب را ایجاد می کند.

بیشتر بخوانید
کاهش عوارض جنسی داروهای ضد افسردگی

با این حال، برای اکثر مردم، نوشیدن الکل در حد اعتدال به سختی بر خواب آنها تأثیر می گذارد. معمولاً زمانی که الکل بیش از حد مصرف می شود روی خواب شما تأثیر می گذارد.

تغذیه پایه و اساس تمام جنبه های دیگر سلامتی شماست.

یک رژیم غذایی متعادل داشته باشید

تغذیه پایه و اساس تمام جنبه های دیگر سلامتی شماست. این سوختی است که بدن شما برای عملکرد یا عدم عملکرد صحیح از آن استفاده می کند. بنابراین، باید مقادیر زیادی از میوه ها و سبزیجات متنوع مصرف کنید، از غذاهای فرآوری شده دوری کنید و سعی کنید وعده های غذایی پر حجم را درست قبل از خواب نخورید.

اگر مدام احساس خستگی می کنید، با خودتان صادق باشید.

از زیاده روی کردن بپرهیزید

اگر مدام احساس خستگی می کنید، با خودتان صادق باشید. زندگی خود را بررسی کنید و تمام تعهدات خود را ارزیابی کنید. ممکن است بیش از حد خود را متعهد کرده باشید و تعهدات زیادی داشته باشید.

آنچه را که برایتان مهم است بررسی کنید و تعداد کارهایی را که هر روز باید انجام دهید کم کنید. همچنین، درخواست کمک از یک دوست، یکی از عزیزان یا همکار خود را در نظر بگیرید.

اگر مدام احساس استرس می کنید، ممکن است احساس خستگی در شما ایجاد کند و به خواب رفتن سخت شود.

مدیریت استرس

اگر مدام احساس استرس می کنید، ممکن است احساس خستگی در شما ایجاد کند و به خواب رفتن سخت شود. راه هایی که به شما کمک می کند تا با استرس خود کنار بیایید:

 • تخلیه بار برای یکی از دوستان یا اعضای خانواده.
 • پیوستن به یک گروه پشتیبانی
 • مراجعه به درمانگر
 • مراقبه.
 • خود هیپنوتیزم.
 • یوگا.
 • تایچی.
بیشتر بخوانید
12 نکته برای جوابدهی بهتر داروهای ضد افسردگی
خوردن سه وعده غذایی در روز، حتی صبحانه، برای افزایش انرژی و احساس خستگی کمتر ضروری است.

وعده های غذایی منظم بخورید

خوردن سه وعده غذایی در روز، حتی صبحانه، برای افزایش انرژی و احساس خستگی کمتر ضروری است. غذا سوخت است. حذف یک وعده غذایی باعث کاهش قند خون و کاهش انرژی می شود. اگر بدن شما ماشین است، غذا بنزین شماست. اگر به طور منظم غذا نمی خورید، سرعت ماشین شما کاهش می یابد یا حتی می ایستد. همین امر در مورد شما و عادات غذایی شما نیز صادق است.

معمولاً افراد بی خوابی را تجربه می کنند زیرا نمی توانند ذهن خود را از چیزهای استرس زا یا ناراحت کننده دور کنند.

آرامش

معمولاً افراد بی خوابی را تجربه می کنند زیرا نمی توانند ذهن خود را از چیزهای استرس زا یا ناراحت کننده دور کنند. یادگیری نحوه نفس کشیدن عمیق و اجازه دادن به ذهن شما برای رسیدن به حالت آرامش می تواند هم برای افزایش انرژی و هم برای خواب خوب بسیار مهم باشد.

Source link

دیدگاهتان را بنویسید