با این حال، اختلال در نعوظ مزمن یک مشکل پیچیده است. می تواند دلایل مختلفی داشته باشد. برخی از علل روانی هستند. بیشتر علل فیزیکی هستند و می توانند سیستم عصبی، رگ های خونی و هورمون ها را درگیر کنند. خوشبختانه، بسیاری از علل فیزیکی اختلال در نعوظ قابل درمان هستند، البته نه لزوما با کرم های اختلال در نعوظ.

درباره کرم های اختلال نعوظ

در حالی که بسیاری از داروها توسط سازمان غذا و داروی ایالات متحده (FDA) برای درمان اختلال در نعوظ تایید شده است، FDA هنوز کرم دارویی را برای درمان این بیماری تایید نکرده است. در مقابل، FDA حتی هشداری در مورد خطرات احتمالی استفاده از برخی محصولاتی که ادعا می کنند اختلال در نعوظ را درمان می کنند، صادر کرده است. ممکن است در مورد ویتاروس یا کرم هایی که می توانند حاوی ال آرژنین باشند که برای درمان اختلال در نعوظ استفاده می شوند شنیده باشید.

بیشتر بخوانید
علت درد بیضه چیست و چگونه آن را درمان کنیم

ویتاروس

در دهه گذشته، شرکت های داروسازی در حال آزمایش و توسعه کرم های موضعی حاوی داروی آلپروستادیل بوده اند. داروی با نام تجاری ویتاروس فرمول کرم آلپروستادیل است. در کانادا و اروپا تایید شده است، اما هنوز توسط FDA تایید نشده است. با این حال، اشکال دیگری از آلپروستادیل در حال حاضر برای درمان اختلال در نعوظ در ایالات متحده موجود است، از جمله محلول تزریقی و شیاف آلت تناسلی.

آیا کرم می تواند اختلال نعوظ شما را کاهش دهد؟

ال آرژنین

برخی از کرم های بدون نسخه که وعده درمان اختلال در نعوظ را می دهند حاوی ال آرژنین هستند. ال آرژنین یک اسید آمینه است که به طور طبیعی در بدن شما وجود دارد. یکی از عملکردهای آن اتساع عروق است، به این معنی که به افزایش جریان خون کمک می کند. با این حال، هیچ نتیجه مطالعه ای تاثیر کرم های ال آرژنین را تایید نمی کند.

بیشتر بخوانید
عفونت ادراری در مردان

FDA و سایر هشدارها

FDA به مردان در مورد خرید مکمل‌ها و کرم‌هایی که نوید درمان اختلال در نعوظ را می‌دهند، هشدار می‌دهد. اکثر این محصولات مواد تشکیل دهنده را فهرست نمی کنند. این مواد نامشخص ممکن است عوارض جانبی شدیدی ایجاد کنند یا با سایر داروهایی که مصرف می کنید تداخل داشته باشند. اگر قصد خرید هر یک از این درمان های اختلال در نعوظ بدون نسخه یا آنلاین را دارید، ابتدا با پزشک خود صحبت کنید تا مطمئن شوید که برای شما بی خطر هستند.

بیشتر بخوانید
آنچه در مورد تولید اسپرم باید بدانید

داروهای اختلال در نعوظ می توانند عوارض جانبی جدی از جمله نعوظ طولانی مدت و فشار خون پایین (هیپوتانسیون) ایجاد کنند. آنها رایج نیستند، اما می توانند به مراقبت های پزشکی نیاز داشته باشند. به همین دلیل، قبل از استفاده از بیش از یک درمان، باید با پزشک خود صحبت کنید. شما فقط باید پس از تایید پزشک خود، درمان های اختلال در نعوظ را ترکیب کنید.

بیشتر بخوانید
علت اصلی ناباروری در مردان چیست؟

با پزشک خود صحبت کنید

اگر در دستیابی یا حفظ نعوظ مشکل دارید، بهتر است به جای اینکه خودتان به دنبال راه حلی بگردید، به پزشک خود مراجعه کنید. پزشک شما می تواند به تشخیص علت اختلال در نعوظ کمک کند و درمانی را که مشکل اصلی را هدف قرار می دهد، پیشنهاد دهد. درمان اختلال در نعوظ برای اکثر مردان بسیار موفق است. هر چه زودتر درمان مناسب را دریافت کنید، زودتر می توانید مشکلات نعوظ خود را برطرف کنید.