رژیم کتوژنیک توسط متخصص تغذیه

رژیم کتوژنیک توسط متخصص تغذیه

 همانطور که پیشتر عنوان شد رژیم کتوژنیک یا کتو یک رژیم تخصصی است که فقط باید توسط متخصص تغذیه تجویز شود.

اگر چه گاهی رژیم کتوژنیک جهت لاغری سریع و بیرون آمدن از استپ یا ثابت شدن وزن در رژیم کاهش وزن و درمان چاقی نیز استفاده می شود. در صورتی که درست تنظیم نشود علاوه بر اینکه اثری ندارد بلکه عوارض متعددی نیز دارد.

جهت آشنایی بیشتر با رژیم کتوژنیک، کلیک نمایید…

با توسعه  فضای مجازی، عده ای دست به تجویز و فروش این رژیم با تبلیغات زیاد زده اند. اما متاسفانه با بررسی های انجام شده عمده اینها، افرادی غیر متخصص هستند که تنها با کپی برداری از چند رژیم، اقدام به فروش آنها به مردم می کنند. مگر واقعا در ایران چند متخصص تغذیه داریم!

سایت آردایت با مدیریت مستقیم دکتر روشن ضمیر متخصص تغذیه و رژیم درمانی بارها پیامه هایی از کسانی که مورد سوءاستفاده این شیادان قرار گرفته اند دریافت کرده است. لذا تصمیم گرفته شد بیشتر در این خصوص در این مقاله این مورد را بررسی کنیم. با گشتی در اینستاگرام متوجه می شویم چقدر از این صفحات فروش رژیم کتوژنیک وجود دارد که اصلاً مشخص نیست توسط چه شخص یا اشخاصی اداره می شود.

لطفاً جهت اطلاع از مجوزهای سایت آر دایت  کلیک نمایید…

کسانی که رژیم های غیر اصولی کتوژنیک از افراد غیر متخصص گرفته اند، چه می گویند؟

از عمده پیامهای که سایت آردایت (رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر) در خصوص پیامدهای این رژیمهای کتوژنیک که توسط افراد غیر متخصص (تغذیه) و بیشتر مربیان باشگاهها دریافت می کند و خواستار راهنمایی و کمک هستند، این است که:

“من از فلان جا رژیم کتوژنیک دریافت کرده ام،

 اما بعد از مدتی دچار ریزش مو شده ام؛

دچار ضعف و بی حالی شده ام، بطوری که ادامه آن مقدور نبوده؛

قادر به ورزش و انجام امورات ساده زندگی نیستم؛

مرا مجبورکرده اند تا از محصولات گران قیمتشان خرید کنم و من خیلی ضرر کرده ام؛

وزن من تغییری نکرده است؛

بعد از مدتی آزمایش داده ام و متوجه شده ام چربی خونم بشدت بالا رفته است؛

و مواردی از این قبیل….”

وقتی یک رژیم به همه فروخته می شود؛ این نتایج مشخص است، آن هم رژیم کتوژنیک که رژیمی  کاملاً تخصصی است و باید تحت نظر متخصص تغذیه ، همراه با چک آپ مرتب ارائه شود، که حتی همه متخصصین نیز تبحر کافی در اجرای آن ندارند.

برای تهیه هر رژیمی نکات زیادی وجود دارد، که تنها در درسهای دانشگاهی در رشته تغذیه در طول چندین سال تحصیل، تدریس می شود و در هیچ رشته ای دیگر مثلا فیزیولوژی، تربیت بدنی، زیست شناسی و حتی هیچکدام از سایر رشته های علوم پزشکی این دروس تدریس نمی شود وهیچ دوره چند ساعته و چند روزه جای تحصیل در دانشگاه در رشته تغذیه را نمی گیرد.

لذا افراد جامعه برای حفظ سلامتی خود و جلوگیری از سوءاستفاده شیادان که به قیمتهای گزاف و با تبلیغات تنها قصد فروش بیشتر دارند و سلامتی افراد برای آنها مهم نیست، بایستی به این نکات آگاه باشند و از افراد معتبر با مجوز و مدارک لازم رژیم تهیه کنند.
بخصوص این رژیم های مد روز مثل همین کتوژنیک که راه خوبی شده است برای کسب درآمد عده ای که هیچ سررشته ای از تغذیه و رژیم درمانی ندارند.

ذکر یک مثال زنده

در اینجا جهت ذکر مثال و برای آشنایی بیشتر با روش کار این سایت، اقداماتی انجام شده برای خانم س. که همین رژیم های کتوژنیک داشتند، بیان می شود.

ایشان موقع درخواست رژیم از سایت، باوجود اینکه یکماه هم رژیم کتوژنیک داشتند اما هیچ تغییری در وزن نداشتند.

در قدم اول رژیم قبلی ایشان به دقت آنالیز شد و متوجه شدیم که دریافت کالری، درشت مغذی‌ها، ویتامین‌ها و مواد معدنی رژیم قبلی درست نیست. در حقیقت این نکته بسیار مهمی است، که افرادی که سر رشته ای از علم تغذیه ندارند، قادر به محاسبه و تجویز رژیمی که این مقادیر درست و بگونه ای باشد که به فرد جواب دهد و عوارض ندهد، نیستند. مثلاً در مورد رژیم کتوژنیک فقط تقریباً تمام کربوهیدراتها را حذف می کنند و بجای آن چربی و پروتئین قرار می دهند، بدون آنکه اصلاً بدانند این رژیم دقیقا چقدر کالری، پروتئین، کربوهیدرات و چربی دارد.

 

آنالیز تخصصی رژیم چیست؟ کلیک نمایید…

بعد از ایشان خواسته شد که آزمایش بدهند، با بررسی تمام مشخصات فردی و آزمایشات، یک رژیم مناسب و دقیق تهیه شد و مکمل‌های مورد نیازشان تجویز گردید.

که بعد از اجرای این رژیم بدون هیچ مشکل و عوارضی کاهش وزن از همان ابتدا، شروع شد.

💥گذاشتن عکس ایشون گذشته از کاهش وزن ۹ کیلویی در دوماه؛ از این جنبه اهمیت داشت؛‌‌ که ایشان وزن اولیه شان خیلی بالا نبود ( ۷۶ کیلو گرم)، و در ثانی  وزنشان حتی با رژیم کتوژنیک ثابت شده بود، که این مورد خیلی مهم است چون حتی اگر رژیم کتوژنیک از نظر
کالری درست حساب نشود، جواب لازم را نمیدهد ،‌ ‌البته موارد دیگر نیز وجود دارد که باید برای هر شخص با توجه به تمام خصوصیات فرد، لحاظ شود یعنی رژِیم شخصی سازی شود.

در اینجا با اجازه خودشان عکسهای ارسالی و گزارشهای ایشان گذاشته شده است.‌

عکس قبل و بعد

رژیم کتوژنیک اصولی توسط متخصص تغذیه

نتایجی که از طریق واتساپ ارسال نموده اند

نتایجی که از واتساپ ارسال کرده بودند در دوره رژیم کتوژنیک اصولی تجویز شده توسط متخصص تغذیه

آنالیز تخصصی و اشکالات عمده رژیم کتوژنیک غیر اصولی قبلی ایشان که توسط فرد غیر متخصص تغذیه داده شده بود:

رژیم کتوژنیک تخصصی توسط متخصص تغذیه
رژیم کتوژنیک تخصصی توسط متخصص تغذیه
رژیم کتوژنیک تخصصی توسط متخصص تغذیه

در سایت آر دایت رژیم غذایی توسط متخصص تغذیه به شیوه‌ای متفاوت ارائه می‌شود. لطفاً جهت اطلاع از چگونگی و شرایط رژیم آنلاین، کلیک نمایید…

در صورتی که هر گونه سوالی دارید می توانید از طریق تلگرام، اینستاگرام یا واتساپ با ما در تماس باشید و یا درخواست مشاوره رایگان دهید.

ثبت نام

همین حالا می توانید وارد صفحه ثبت نام شوید و شرایط و طرحهای رژیم را ببینید.

جهت تکمیل پرسشنامه کلیک کنید.
ثبت نام