یک علامت احتمالی

وقتی به آرتریت روماتوئید (RA) فکر می کنید، احتمالاً به شایع ترین علائم آن فکر می کنید. این علائم رایج شامل تورم و سفتی مفاصل، برجستگی ها یا ندول های زیر پوست و خستگی است.

اما برخی از افراد مبتلا به RA علائم دیگری نیز دارند. برخی از افراد مبتلا به آرتریت روماتوئید نیز بثورات پوستی را تجربه می کنند.

شناسایی راش آرتریت روماتوئید: Livedo Reticularis

بیماران روماتوئید ممکن است دچار اختلالات پوستی شوند. بر اساس بیمارستان ها و کلینیک های دانشگاه آیووا (UIHC)، این اتفاق می افتد زیرا شرایط روماتوئید مانند RA بیماری های خود ایمنی هستند.

UIHC اشاره می کند که همان نوع مشکلات سیستم ایمنی که باعث التهاب مفاصل، تورم و درد می شود نیز می تواند بر پوست شما تأثیر بگذارد. هنگامی که این اتفاق می افتد، بیماران RA ممکن است ضایعات یا بثورات پوستی ایجاد کنند که منعکس کننده اختلالات ایمنی است.

بیشتر بخوانید
روغن کریل در مقابل روغن ماهی: کدام یک برای شما بهتر است؟

بر اساس موسسه ملی بهداشت (NIH)، پزشکان اغلب به دنبال بثورات پوستی هستند تا به آنها در تشخیص آرتریت روماتوئید کمک کنند.

انواع مختلف آرتریت می توانند علائم مشابهی داشته باشند. بنابراین نگاه کردن به پوست شما برای ایجاد بثورات در طول معاینه فیزیکی می تواند به پزشک شما کمک کند تا تشخیص را تأیید کند.

علاوه بر بثورات، پزشک مفاصل شما را بررسی می‌کند، تحرک شما را بررسی می‌کند و تشخیص می‌دهد که آیا در ریه‌هایتان التهاب دارید یا خیر.

وضعیتی به نام “واسکولیت روماتوئید” یکی از عوارض احتمالی RA است.

اگر واسکولیت شریان‌ها و وریدهای بزرگ‌تری را درگیر کند، می‌تواند منجر به راش قرمز و دردناک شود. این بثورات اغلب روی پاهای شما ظاهر می شود.

خوشبختانه، کمتر از پنج درصد از بیماران RA دچار واسکولیت می شوند. تعداد کمتری هنوز این بیماری را در شریان های بزرگتر خود تجربه می کنند.

بیشتر بخوانید
کاندیدیازیس پوست (کاندیدیازیس جلدی)

واسکولیت روماتوئید تا زمانی که فقط پوست را درگیر کند، اغلب شدید نیست. اما اگر بر اندام های داخلی یا اعصاب شما تأثیر بگذارد، می تواند بسیار جدی شود.

اگر واسکولیت دارید که پوست شما را تحت تاثیر قرار می دهد و باعث ایجاد جوش می شود، پزشک ممکن است کرم آنتی بیوتیک تجویز کند. در حالی که واسکولیت جدی‌تر اغلب اتفاق نمی‌افتد، اگر بر اندام‌های داخلی شما تأثیر بگذارد، به درمان‌های سیستم ایمنی قوی‌تری نیاز خواهید داشت.

در ادبیات پزشکی، بثوراتی به نام “livedo reticularis” اغلب با RA همراه نیست. اما برخی از پزشکان و گروه های بیمار معتقدند که این بثورات می تواند به عنوان نشانه ای از RA رخ دهد.

را مرکز پزشکی دانشگاه مالایا در مالزی RA به عنوان یک نوع “لیدو رتیکولاریس ثانویه” شناسایی می شود.

اگر چه کلینیک مایو RA را به عنوان علت احتمالی بثورات فهرست نمی کند، می گوید که livedo reticularis ممکن است با “اختلالات اساسی جدی” مرتبط باشد. این کلینیک نشان می دهد که لوپوس و سایر سندرم ها ممکن است از جمله این اختلالات باشند.

بیشتر بخوانید
برفک مری (ازوفاژیت کاندیدا)

Livedo reticularis ممکن است به صورت تغییر رنگ روی پوست شما ظاهر شود. ممکن است به رنگ بنفش باشد و به صورت توری یا توری ظاهر شود. اغلب در پاهای شما ظاهر می شود.

این بثورات به خودی خود جدی نیست. هیچ علامت اضافی ایجاد نمی کند. با این حال، اگر با بیماری دیگری مانند RA همراه باشد، ممکن است به درمان برای علت زمینه‌ای راش نیاز داشته باشید.

با توجه به گفته‌ها، بثورات ممکن است در حدود ۱۰۰ بیماری که منجر به آرتریت می‌شوند ظاهر شوند UIHC.

بیماران آرتریت روماتوئید به دلیل اختلالات سیستم ایمنی ممکن است انواع مختلفی از بثورات روی پوست خود ایجاد کنند. این بثورات می توانند از نظر شدت متفاوت باشند و نیاز به انواع مختلف درمان دارند.

بیشتر بخوانید
10 راه طبیعی برای افزایش سطح گلوتاتیون

درمان بیماری های پوستی روماتیسمی باید برای هر بیمار جداگانه بر اساس وضعیت و وضعیت بیماری او شخصی سازی شود. بنابراین، هرگونه بثورات مرتبط با آرتریت روماتوئید، نیاز به نظارت و راهنمایی پزشک دارد.