علت لایه برداری پوست در پای کودکان چیست؟


اگر پای کودک پوسته پوسته می شود، علت آن معمولا جدی نیست. خشکی یا آسیب پوست، پای ورزشکار یا بیماری های پوستی مانند اگزما یا پسوریازیس شایع ترین علل این علامت هستند که ممکن است با قرمزی، خارش، درد یا ترشح همراه باشد. در حالی که مراقبت در منزل اغلب اولین قدم در مدیریت است، در موارد خاص، لایه برداری پا ممکن است نیاز به ارزیابی توسط متخصص اطفال یا متخصص پوست داشته باشد.

پوست خشک یا آسیب دیده

پوست به طور طبیعی یک چرخه رشد را طی می کند که با کندن پوست مرده به پایان می رسد. اگر پاها به طور مرتب شسته و ساییده نشوند، این پوست مرده می تواند قابل توجه باشد و ممکن است پوسته پوسته شده و پوسته پوسته شود. پوسته پوسته شدن پوست ممکن است نتیجه کم آبی بدن، به دلیل قرار گرفتن در معرض هوای خشک، یا مربوط به آسیب پوست باشد. به عنوان مثال، پاهایی که دچار آفتاب سوختگی شده اند، با بهبودی پوست آسیب دیده، پوسته پوسته می شوند. همچنین، تاول‌های اصطکاکی می‌توانند در اثر مالش مداوم یا فشار ناشی از کفش‌های تنگ یا نامناسب ایجاد شوند و با بهبودی این تاول‌ها، پوست تاول‌زده در نهایت کنده می‌شود.

  • پوست به طور طبیعی یک چرخه رشد را طی می کند که با کندن پوست مرده به پایان می رسد.
  • همچنین، تاول‌های اصطکاکی می‌توانند در اثر مالش مداوم یا فشار ناشی از کفش‌های تنگ یا نامناسب ایجاد شوند و با بهبودی این تاول‌ها، پوست تاول‌زده در نهایت کنده می‌شود.
بیشتر بخوانید
مزایا و معایب درمان با نور اگزما

لایه برداری پوست دست و انگشتان

یکی دیگر از علل شایع لایه برداری پوست است پای ورزشکاریک عفونت قارچی که در نواحی مرطوب ایجاد می‌شود – معمولاً بین انگشتان پا، اما گاهی اوقات در سایر قسمت‌های پا ۱. اگر پاها زمان زیادی را در جوراب ها یا کفش های مرطوب و عرق کرده بگذرانند، این عفونت می تواند ایجاد شود. پای ورزشکار همچنین ممکن است باعث درد، تاول و ترک در پوست شود که می تواند نقطه ورود عفونت باشد. درمان شامل استفاده از کرم ضد قارچ بدون نسخه و خشک نگه داشتن پاها است. گاهی اوقات به داروهای تجویزی نیاز است.

  • یکی دیگر از علل شایع لایه برداری پوست، پای ورزشکار است.
  • درمان شامل استفاده از کرم ضد قارچ بدون نسخه و خشک نگه داشتن پاها است.
بیشتر بخوانید
بثورات خارش دار بعد از ویروس معده: آیا نورویروس است؟

شرایط پوستی

لایه برداری پوست نیز می تواند به دلیل برخی بیماری های پوستی رخ دهد. اگزماکه درماتیت نیز نامیده می شود، التهاب پوست است که می تواند منجر به قرمزی، خارش، تورم، ترشح، پوسته پوسته شدن و پوسته پوسته شدن شود که با از بین رفتن پوسته های پوسته مانند پوست مشخص می شود. اگزما در اثر فعالیت بیش از حد سیستم ایمنی ایجاد می شود، اما این علائم پوستی می تواند توسط محرک ها، آلرژن ها یا پوست شدیداً خشک نیز ایجاد شود. پسوریازیسیکی دیگر از اختلالات خود ایمنی نیز ممکن است پاها را تحت تاثیر قرار دهد. این وضعیت با التهاب و لکه های ضخیم قرمز، سفید یا نقره ای پوست که پوسته پوسته می شوند مشخص می شود. خارش پوست ممکن است رخ دهد، اما احساس سوزش یا سوزش بیشتر شایع است. استراتژی های رایج برای مدیریت این شرایط شامل حذف محرک های شناخته شده و استفاده از پمادها و داروها موضعی است.

  • لایه برداری پوست نیز می تواند به دلیل برخی بیماری های پوستی رخ دهد.
  • خارش پوست ممکن است رخ دهد، اما احساس سوزش یا سوزش بیشتر شایع است.
بیشتر بخوانید
پوسچول: علل، شناسایی و درمان

هشدارها

خارش پا در حین ورزش

اگر پای فرزندتان پوسته پوسته می شود، علت آن معمولا قابل درمان است و جدی نیست. لایه برداری پوست ناشی از خشکی، آفتاب سوختگی، تاول یا پای ورزشکاران معمولاً در خانه قابل کنترل است. با این حال، اگر لایه برداری یک علامت جدید است، و اگر با قرمزی، تورم، تب، تخلیه یا ناراحتی همراه باشد، به دنبال ارزیابی توسط متخصص اطفال کودک خود باشید. گاهی اوقات، لایه برداری پوست ممکن است یک عارضه جانبی داروو به ندرت پوسته شدن پوست انگشتان یا پاها نشانه ای از یک است اختلال پزشکی جدی، بنابراین اگر برنامه درمانی توصیه شده باعث بهبود علائم نشد، به متخصص اطفال کودک خود اطلاع دهید.

بیشتر بخوانید
روتین موهای فر بعد از حمام؛ یک مراقبت همه‌جانبه

بررسی شده توسط کی پک، MPH RD

  • اگر پای فرزندتان پوسته پوسته می شود، علت آن معمولا قابل درمان است و جدی نیست.
  • گاهی اوقات، لایه برداری پوست ممکن است یک عارضه جانبی دارویی باشد، بنابراین اگر برنامه درمانی توصیه شده باعث بهبود علائم نشد، به متخصص اطفال کودک خود اطلاع دهید.Source link

۴/۵ - (۱ امتیاز)
دیدگاهتان را بنویسید

متخصص تغذیه و رژیم درمانی (PhD). ارائه دهنده رژیم های تخصصی آنلاین با خدمات ویژه