فواید و مضرات خوردن برنج سرد مانده در یخچال

فواید و مضرات خوردن برنج سرد مانده در یخچال

سرد کردن نشاسته پخته شده باعث ایجاد نشاسته رتروگراد که یک نوع  نشاسته مقاوم در برابر آنزیم های گوارشی است، می شود.

بدن قادر به هضم نشاسته مقاوم نیست. اما باکتری های موجود در روده می توانند آن را تخمیر کنند، بنابراین به عنوان یک ماده پری بیوتیک یا غذایی برای باکتری ها عمل می کند.

یک مطالعه با هدف تعیین تأثیر سرد کردن برنج سفید پخته شده بر محتوای نشاسته مقاوم و پاسخ گلیسمی (میزان افزایش قند خون) در افراد سالم انجام شده است.

نتایج نشان داد وقتی برنج سفید پخته شده به مدت ۲۴ ساعت در ۴ درجه سانتیگراد سرد شود و سپس دوباره گرم شود، محتوای نشاسته مقاوم نسبت به برنج تازه پخته شده ۲.۵ برابر افزایش می یابد.

محققان سپس میزان افزایش قند خون را روی ۱۵ فرد سالم ارزیابی کردند. همانطور که انتظار می رفت، نتایج نشان دادن برنج پخته شده سرد شده، باعث افزایش قند خون کمتری نبست به برنج پخته تازه شد.

بنابراین خوردن برنج سرد و دوباره گرم شده نسبت به برنج تازه پخته، ممکن است با افزایش نشاسته مقاوم، به کنترل قند و کلسترول خون کمک کند.

فرایند تخمیر نشاسته مقاوم توسط باکتری های روده، اسیدهای چرب با زنجیره کوتاه (SCFAs) تولید می کند ، که بر روی دو هورمون ضد اشتها که هورمونهایی ضد دیابتی و ضد چاقی شناخته می شوند یعنی GLP-1 و PYY  تأثیر می گذارند و ترشح آنها را افزایش می دهند.

خطرات خوردن برنج سرد

خوردن برنج سرد شده و دوباره گرم شده، خطر مسمومیت غذایی با باسیلوس سرئوس را افزایش می دهد، که ۱۵ تا ۳۰ دقیقه بعد از مصرف برنج باعث درد شکم، اسهال یا استفراغ می شود.

چگونگی سرد کردن و نگهداری برنج مهم  است

اکثر باکتری های بیماری زا مانند باسیلوس سرئوس در دمای ۴ تا ۶۰ درجه سانتیگراد رشد می کنند، بنابراین، اگر بگذارید برنج در دمای اتاق خنک شود، اسپورهای این باکتری که ممکن است در برنج باشند جوانه می زنند و به سرعت تکثیر می شوند و تولید سمومی می کنند که باعث بیمار شدن می شود.

گرچه هرکسی که برنج آلوده مصرف کند ممکن است دچار مسمومیت غذایی شود، اما افرادی مانند کودکان ، افراد مسن یا زنان باردار ممکن است احتمال عفونت بالاتری داشته باشند.

در حقیقت در پخت و پز، اسپورهای باسیلوس سرئوس از بین نمی برد، چند نکته مهم در مورد چگونگی نگهداری و سرد کرن برنج پخته بایستی رعایت کرد:

برنج باقیمانده در دمای اتاق نباید بیش از ۲ ساعت بماند. اگر چنین است ، بهتر است آن را دور بریزید.

برای سرد کردن برنج پخته شده، اگر مقدارش زیاد است، با تقسیم آن در چند ظرف کم عمق، اجازه دهید سریعتر در عرض ۱ ساعت خنک شود. برای سرعت بخشیدن به این فرایند ، ظروف را در آب سرد قرار دهید.

حتماً برنج را در دمای یخچال (زیر۵ درجه سانتیگراد) نگه دارید.

برنج خود را حداکثر ۳-۴ روز در یخچال نگه دارید.

اگر برنج را دوباره گرم می کنید، مطمئن شوید که کاملا گرم شده است.