نحوه تشخیص نیش حشرات با کبودی

نیش حشرات که باعث خونریزی در زیر اپیدرم یا لایه بالایی پوست شما می شود، باعث ایجاد کبودی می شود. انواع مختلفی از نیش حشرات وجود دارد که ممکن است کبودی ایجاد کند، مانند نیش عنکبوت، پشه، ساس و کنه. نیش عقرب، زنبور یا زنبور نیز ممکن است کبودی ایجاد کند. نیش حشرات که باعث کبودی می شود ظاهر بسیار متمایزی دارد. هنگامی که یاد گرفتید به دنبال چه چیزی باشید، می توانید نیش حشره را با کبودی تشخیص دهید.

به دنبال علائم سوراخ قرمز یا سفید کوچک در مرکز کبودی خود باشید. اگر عنکبوت شما را گاز بگیرد، یک جفت جای سوراخ وجود دارد. یک علامت سوراخ می تواند توسط پشه، ساس یا کنه ایجاد شود. نیش حشرات همراه با کبودی معمولاً یک توده قرمز، برجسته، تحریک شده و خارش دار در اطراف محل گزش ایجاد نمی کند.

بیشتر بخوانید
با خارش گردن چه کنیم؟

نحوه شناسایی نیش حشرات و کنه

رنگ پوست اطراف گزش را بررسی کنید. بنفش، قرمز و زرد است یا سرخابی یا قرمز روشن؟ اگر پوست شما سرخابی یا قرمز روشن، چشم گاو نر یا هدف است، شما توسط کنه نیش زده شده اید و ممکن است به بیماری لایم مبتلا شده باشید، که یک بیماری جدی است که باید با داروهای تجویز شده توسط پزشک درمان شود. ۳. اگر نواحی اطراف گزش به رنگ قرمز مایل به صورتی کم‌رنگ‌تر است که شبیه راش‌های بیضی شکل یا بیضی شکل است، نیش حشره همراه با کبودی نیست، بلکه گزش ساس یا پشه است. نیش ساس بسیار دردناک است. نیش پشه باعث تحریک پوست و ایجاد خارش می شود.

بیشتر بخوانید
آکنه - تشخیص و درمان

پوست خود را در جایی که نیش حشره را پیدا کرده اید بررسی کنید تا مشخص شود که آیا باعث کبودی شده است یا خیر. نیش حشره با کبودی دارای حلقه ای از پوست رنگی معمولی در اطراف محل گزش است که توسط یک کبودی حلقه ای شکل بزرگتر احاطه شده است که از آن خارج می شود. ناحیه کبودی اطراف نیش حشره ۱ اینچ یا بیشتر قطر دارد و شبیه دونات خواهد بود.

چگونه می توانم پنبه را از نوک Q که در کانال گوشم گیر کرده است جدا کنم؟

نکات

اگر مطمئن نیستید که چه نوع حشره ای شما را نیش زده است، یا اگر نگران هستید که چیزی که می بینید در واقع نیش حشره همراه با کبودی نیست بلکه نوعی آسیب است، باید به پزشک خود مراجعه کنید و او را نگاه کنید. در آن.

بیشتر بخوانید
آیا عمل بلفاروپلاستی برگشت دارد؟

هشدارها

برخی از نیش‌های کبودی بی‌ضرر هستند و خود به خود ناپدید می‌شوند، در حالی که نیش حشرات دیگر با کبودی می‌تواند به عفونت‌های باکتریایی جدی و تهدیدکننده زندگی تبدیل شود.

اگر گزش حشره بسیار دردناک است و پوست کبودی قهوه ای یا سیاه شد یا ناحیه کبودی پخش شد، فورا به اورژانس مراجعه کنید. اینها نشانه هایی هستند که نشان می دهد شما عفونت استافیوکوکوک دارید. استاف یک نام رایج برای نوعی باکتری گوشت خوار است که در صورت عدم درمان سریع می تواند صدمات زیادی به بدن شما وارد کند.

بیشتر بخوانید
7 دلیل ممکن است رنگدانه پوست شما تغییر رنگ دهد

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

3 دیدگاه دربارهٔ «نحوه تشخیص نیش حشرات با کبودی;

  1. سلام کبودی که اولش خارش و قرمزی بود بعد کبود شد مربوط به چ حشراتی هست

    پاسخ
  2. سلام و خسته نباشید.کبودی های بدون درد ناشی از گزش چه حشره ایی هست؟

    پاسخ

متخصص تغذیه و رژیم درمانی (PhD). ارائه دهنده رژیم های تخصصی آنلاین با خدمات ویژه