دریافت رژیم: 09055380149

خرما در رژیم کتوژنیک

خرما دارای کربوهیدرات بالایی دارد در واقع فقط ۱ عدد آن حدود ۵ گرم کربوهیدرات دارد. از طرفی در رژیم کتوژنیک بایستی دریافت کربوهیدرات زیر ۳۰ گرم باشد.

با توجه به اینکه معمولا این مقدار کربوهیدرات توسط مصرف سایر مواد غذایی از قبیل سبزیجات تامین می شود آیا می توان در رژیم کتو خرما مصرف کرد؟

آیا خرما در رژیم کتوژنیک مجاز است؟

خرما در رژیم کتوژنیک مجاز نیست اما اگر کربوهیدرات روزانه خود را محاسبه می کنید می توانید به مقدار بسیار محدود مصرف کنید (در حدی که از سقف کربوهیدرات روزانه خارج نشود).

خرما کتوژنیک نیست

میوه های جایگزین خرما در کتو

در حالی که خرما بهترین انتخاب میوه هنگام پیروی از رژیم کتو نیست، میوه‌های کم کربوهیدرات دیگری نیز وجود دارد که می‌توانید گهگاه برای رفع میل به میوه مصرف کنید.

بهترین گزینه انواع توت ها مانند تمشک، توت فرنگی و شاه توت است. برخی دیگر از میوه های کم کربوهیدرات دیگر  عبارتند از گیلاس، کیوی و آلو می باشند که می توانید بطور محدود مصرف کنید. با این حال، به طور کلی، میوه باید به عنوان یک خوراکی گاه به گاه در نظر گرفته شود، نه یک غذای اصلی در رژیم کتوژنیک.

مطلب مرتبط:

میوه های مجاز در رژیم کتوژنیک

توجه

این مطلب توسط دکتر روشن ضمیر متخصص تغذیه و رژیم کتوژنیک تهیه شده است. در صورتی که تمایل به دریافت رژیم کتوژنیک تخصصی که مشخصات زیر را دارد:

  • رژیم متناسب با شرایط شما
  • شامل بیش از ۱۵ صفحه رژیم به شکل pdf
  • توضیحات کامل و مفصل صوتی
  • پشتیبانی و ارتباط مستقیم با خود دکتر (شماره دکتر را خواهید داشت و هر سوال یا مشکلی داشتید میتوانید بپرسید)
  • گزارش هفتگی و درصورت لزوم تغییر رژیم جدید بطور رایگان

می توانید با شماره منشی دکتر ۰۹۰۵۵۳۸۰۱۴۹ در تماس باشید یا پیامک دهید یا پیام خود را واتساپ یا تلگرام… ارسال کنید و یا می توانید مستقیما روی کلید ثبت نام که در بالای صفحه وجود دارد ضربه بزنید.

.
بیشتر بخوانید
لیمو و لیموترش در رژیم کتوژنیک
۵/۵ - (۱ امتیاز)
دیدگاهتان را بنویسید

متخصص تغذیه و رژیم درمانی (PhD). ارائه دهنده رژیم های تخصصی آنلاین با خدمات ویژه