لواشک در رژیم کتوژنیک

آیا لواشک در رژیم کتوژنیک مجاز است؟

لواشک محصولی است که یک یا چند میوه تهیه می شود در واقع نوعی میوه خشک است. بنابراین حاوی قند میوه (فروکتوز) است و مقدار دقیق آن بستگی به نوع میوه استفاده شده در تهیه آن دارد.

همانگونه که در رژیم کتوژنیک نمی توانید اکثر میوه ها را مصرف کنید لواشک هم نمی توانید مصرف کنید در واقع در رژیم کتوژنیک مجاز نیست.

لواشک در کتو

توجه بفرمایید که در رژیم کتوژنیک می بایست میزان کربوهیدرات دریافتی حدود ۳۰ گرم در روز باشد. (رژیم های کتوژنیک تخصصی دکتر روشن ضمیر معمولا زیر ۲۵ گرم تنظیم می شود) اما مصرف مقداری کمی بیشتر مشکلی ندارد. مثلا اگر فقط ۲ گرم بیشتر مصرف کنید از فاز کتوز خارج نمی شوید.

بیشتر بخوانید
آلولوز چیست و آیا در رژیم کتوژنیک مجاز است؟

از آنجا که کربوهیدرات لواشک ها متفاوت است بهترین کار این است که پشت بسته آن را بخوانید و اگر میزان کربوهیدرات آن ذکر شده بود خودتان محاسبه کنید که چقدر می توانید مصرف کنید.

مثلا در مثال زیر ۱ برش ده گرمی لواشک ۷ گرم کربوهیدارت دارد. پس فقط حداکثر ۳ گرم از این لواشک یعنی یک سوم برش لواشک مجاز به مصرف هستید!

📢این مطلب صرفا جهت پاسخ سریع برای شما تهیه شده است. اما اگر اطلاعات بیشتری در خصوص رژیم کتوژنیک لازم دارید مقاله زیر را پیشنهاد می‌کنیم:

بیشتر بخوانید
آیا در رژیم کتوژنیک باید از هیستامین ها اجتناب کنید؟

نمونه رژیم کتوژنیک  👉

این مطلب توسط دکتر روشن ضمیر متخصص تغذیه و رژیم کتوژنیک تهیه شده است. در صورتی که تمایل به دریافت رژیم کتوژنیک تخصصی که مشخصات زیر را دارد:

  • رژیم متناسب با شرایط شما
  • شامل بیش از ۱۵ صفحه رژیم به شکل pdf
  • توضیحات کامل و مفصل صوتی
  • پشتیبانی و ارتباط مستقیم با خود دکتر (شماره دکتر را خواهید داشت و هر سوال یا مشکلی داشتید میتوانید بپرسید)
  • گزارش هفتگی و درصورت لزوم تغییر رژیم جدید بطور رایگان
بیشتر بخوانید
کیا با رژیم کتوژنیک لاغر شدن

۴.۷/۵ - (۸ امتیاز)
دیدگاهتان را بنویسید

متخصص تغذیه و رژیم درمانی (PhD). ارائه دهنده رژیم های تخصصی آنلاین با خدمات ویژه