آیا پاپ کورن باعث یبوست می شود؟

طی سال‌ها، پاپ کورن توسط تعدادی از افراد با یبوست مرتبط شده است. اما یک نگاه خوب به اطلاعات غذایی پاپ کورن نشان می دهد که در واقع حاوی مقدار مناسبی فیبر است و اغلب به عنوان یک غذا برای افرادی که یبوست دارند توصیه می شود.

فیبر

اهمیت فیبر در رژیم غذایی تقریباً توسط همه سازمان های بهداشتی پیشرو ثابت شده است. رژیم غذایی سرشار از فیبر به کاهش خطر مشکلات قلبی عروقی، کاهش کلسترول بد، پیشگیری از دیابت نوع ۲ و همچنین به تنظیم حرکات روده کمک می کند. رژیم غذایی پر فیبر اغلب برای کسانی که یبوست دارند توصیه می شود.

بیشتر بخوانید
چه چیزی باعث نفخ شکم و از دست دادن اشتها می شود؟

مصرف فیبر بسیار کمتر از مقدار توصیه شده در میان آمریکایی ها است. مردان زیر ۵۰ سال باید روزانه ۳۸ گرم فیبر دریافت کنند، در حالی که زنان زیر ۵۰ سال باید روزانه ۲۵ گرم فیبر دریافت کنند. برای مردان بالای ۵۰ سال، میزان مصرف پیشنهادی ۳۰ گرم و برای زنان بالای ۵۰ سال ۲۱ گرم است. اما با توجه به انجمن قلب آمریکا، متوسط ​​مصرف بزرگسالان در ایالات متحده تنها ۱۵ گرم است.

بیشتر بخوانید
چه نوع سرطان خون باعث بزرگ شدن طحال می شود؟

فیبر و کاهش وزن

رژیم غذایی سرشار از فیبر می تواند به افراد دارای اضافه وزن کمک کند تا لاغر شوند، زیرا فیبر باعث می شود فرد برای مدت طولانی تری بعد از غذا احساس سیری کند و باعث حرکات منظم روده می شود.

پاپ کورن و فیبر

در حالی که سبزیجات، لوبیا، میوه ها و اقلام سبوس دار به دلیل داشتن فیبر معروف هستند، ذرت بو داده حاوی مقدار مناسبی فیبر نیز هست. طبق گفته کلینیک مایو، سه فنجان پاپ کورن با هوا حاوی ۳.۶ گرم فیبر است که تقریباً همان مقدار فیبر موجود در یک فنجان برنج قهوه ای پخته شده یا یک فنجان بلغور جو دوسر پخته شده است.

بیشتر بخوانید
حساسیت به لبنیات و عدم تحمل لاکتوز

انواع

فروشگاه های مواد غذایی انواع مختلفی از پاپ کورن را حمل می کنند. پاپ کورن حاوی کره کم یا بدون کره سالم تر از پاپ کورن با کره است، زیرا حاوی کالری کمتر و چربی کمتری است.

به آرامی شروع کنید

اگر در حال افزایش فیبر در رژیم غذایی خود هستید، شروع آهسته و تدریجی افزودن فیبر در یک دوره زمانی چند هفته ای ضرری ندارد. این به بدن شما فرصتی می دهد تا با مصرف فیبر بالاتر سازگار شود.

بیشتر بخوانید
چگونه از نفخ بعد از غذا جلوگیری کنیم

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

متخصص تغذیه و رژیم درمانی (PhD). ارائه دهنده رژیم های تخصصی آنلاین با خدمات ویژه