هنگامی که گوش های خود را سوراخ می کنید – چه در سالن خالکوبی یا یک کیوسک در مرکز خرید – باید دستورالعمل هایی در مورد نحوه جلوگیری از عفونت دریافت کنید. فروشنده همچنین باید به شما اطمینان دهد که آنها فقط از ابزارهای استریل و اقدامات بهداشتی استفاده می کنند.

اما اگر پروتکل رعایت نشود، یا اگر دستورالعمل‌های مراقبت پس از سوراخ کردن را به دقت دنبال نکنید، عفونت ممکن است رخ دهد. شما معمولاً می توانید یک عفونت کوچک سوراخ کننده لاله گوش را نسبتاً آسان و بدون عارضه درمان کنید.

چگونه می توانید به عفونت پیرسینگ مبتلا شوید

پیرسینگ در اصل یک زخم باز است. سوراخ کردن لاله گوش معمولاً شش تا هشت هفته طول می کشد تا بهبود یابد. سوراخ کردن غضروف، که در قسمت سخت‌تر گوش شما انجام می‌شود، معمولاً مدت زمان بیشتری طول می‌کشد تا بهبود یابد و می‌تواند بیشتر مستعد عفونت باشد. راه های مختلفی وجود دارد که سوراخ کردن گوش شما می تواند عفونی شود.

هر گونه باکتری که در حال تکثیر باشد می تواند به سرعت به عفونت تبدیل شود. اگر پیرسینگ خود را با دست یا ابزار کثیف لمس کنید، می توانید عفونت ایجاد کنید. اگر گوشواره ها خیلی سفت روی آن قرار گرفته باشند و اجازه تنفس و بهبود زخم را ندهند، ممکن است عفونت ایجاد شود. پیرسینگ همچنین می تواند عفونی شود اگر دست زدن به سوراخ بیش از حد انجام شود یا پست گوشواره ناهموار باشد.

نحوه درمان پیرسینگ گوش عفونی

اگر از وسایل غیر استریل استفاده شده باشد، اگر فردی که گوش شما را سوراخ می کند از دستکش استفاده نکرده باشد، یا اگر خود پست ها استریل نباشند، عفونت نیز ممکن است رخ دهد.

بیشتر بخوانید
ترشحات گوش: علل، درمان و پیشگیری

نحوه تشخیص پیرسینگ عفونی

تشخیص سوراخ کردن گوش عفونی نسبتاً آسان است. علائم ممکن است شامل موارد زیر باشد:

 • ترشحات زرد رنگ و چرک مانند
 • ورم
 • سرخی
 • درد یا حساسیت مداوم
 • خارش و سوزش

درمان عفونت در خانه

تا زمانی که عفونت شما جزئی باشد، ممکن است بتوانید در خانه از آن مراقبت کنید. اگر سوراخ غضروف انجام داده اید و به نظر می رسد که عفونی شده است، به دنبال درمان پزشکی باشید. درمان این نوع عفونت ها سخت تر است و ممکن است نیاز به آنتی بیوتیک های خوراکی داشته باشد. عفونت های مهم غضروف می تواند نیاز به بستری شدن در بیمارستان داشته باشد.

بیشتر بخوانید
انواع ژل دنبی: معرفی فیلرهای دنبی اس و دنبی اچ

این مراحل را برای مراقبت از عفونت کوچک سوراخ‌کننده دنبال کنید:

 1. قبل از لمس کردن یا تمیز کردن پیرسینگ دست های خود را بشویید.
 2. اطراف سوراخ را با آب نمک سه بار در روز شستشو دهید. از سالین استریل استفاده کنید یا ۱/۴ قاشق چایخوری را با هم ترکیب کنید یا نمک با ۱ لیوان آب یا از آب مقطر
 3. از الکل، پراکسید هیدروژن یا پمادهای آنتی بیوتیک استفاده نکنید. اینها می توانند پوست را بیشتر تحریک کرده و روند بهبودی را کندتر کنند.
 4. سوراخ را نبندید. این می تواند باعث بسته شدن سوراخ و به دام افتادن عفونت شود.
 5. سوراخ دو طرف لاله گوش خود را تمیز کنید. ناحیه را با دستمال کاغذی خشک کنید. (مواد دیگر ممکن است الیاف را پشت سر بگذارند.)
بیشتر بخوانید
چگونه می توانید گوش خود را باز کنید؟

پس از اینکه عفونت از بین رفت، این تمیز کردن را دو بار در روز ادامه دهید تا سوراخ شدن کاملاً بهبود یابد. به یاد داشته باشید، سوراخ کردن لاله گوش می تواند شش تا هشت هفته طول بکشد تا بهبود یابد. مراقبت های معمول در آن زمان مهم است.

زمانی که باید به پزشک مراجعه کنید

معمولا، عفونت جزئی سوراخ کردن گوش را می توان با موفقیت در خانه درمان کرد. اما در صورت بروز هر یک از علائم زیر، به دنبال مراقبت های پزشکی باشید:

 • گوشواره تکان نمی خورد
 • گیره گوشواره در پوست شما جاسازی می شود.
 • عفونت با درمان خانگی در عرض دو روز بهبود نمی یابد.
 • دچار تب می شوید.
 • عفونت یا قرمزی و التهاب فراتر از محل سوراخ کردن گسترش می یابد.

چگونه از عفونت جلوگیری کنیم

برای جلوگیری از عفونت، گوش خود را توسط یک متخصص سوراخ کنید. این کار را در خانه انجام ندهید. حتماً در مورد پروتکل پیشگیری از عفونت آنها بپرسید. همچنین بپرسید که آیا ابزار آنها استریل است یا خیر. اطمینان حاصل کنید که گوشواره‌هایی که استفاده می‌کنند از بسته‌بندی جدید و استریل بیرون آمده‌اند.

بیشتر بخوانید
درباره بوتاکس پیشانی چه می‌دانید؟

پس از انجام سوراخ کردن، گوش های خود را دو بار در روز با محلول شستشو یا سالین استریل تمیز کنید. جواهرات خود را نچرخانید، زیرا این کار می تواند به پوست آسیب وارد کند و باعث عفونت شود. می توانید بدون درآوردن گوشواره اطراف سوراخ را تمیز کنید.

در حالی که وسوسه انگیز است، از دست زدن بیش از حد یا بازی با جواهرات خودداری کنید. این یک روش رایج شروع عفونت است.

سوراخ کردن گوش باید چند لحظه درد داشته باشد در ازای این فرصت که لاله گوش خود را بپوشانید و کمی لذت ببرید. هنگامی که عفونت ایجاد می‌شود، درمان سریع آن، بهبود سریع‌تر با عوارض کمتر را تضمین می‌کند.