دانشمندان در حال آزمایش بسیاری از مکمل های مختلف برای تعیین اینکه آیا آنها به کاهش قند خون کمک می کنند یا خیر.

چنین مکمل هایی می تواند برای افراد مبتلا به پیش دیابت یا دیابت – به ویژه نوع ۲ – مفید باشد.

با گذشت زمان، مصرف مکمل در کنار داروهای دیابت ممکن است به پزشک شما کمک کند تا دوز داروی شما را کاهش دهد – اگرچه مکمل ها احتمالاً نمی توانند به طور کامل جایگزین دارو شوند.

10 Supplements to Help Lower Blood Sugar

در اینجا ۱۰ مکمل وجود دارد که ممکن است به کاهش قند خون کمک کند.

۱. دارچین

مکمل های دارچین یا از پودر دارچین کامل یا از عصاره تهیه می شوند. بسیاری از مطالعات نشان می دهند که به کاهش قند خون و بهبود کنترل دیابت کمک می کند ( ۱ ، ۲ ).

هنگامی که افراد مبتلا به پیش دیابت – به معنی قند خون ناشتا ۱۰۰ تا ۱۲۵ میلی گرم در دسی لیتر – ۲۵۰ میلی گرم عصاره دارچین را قبل از صبحانه و شام به مدت سه ماه مصرف کردند، در مقایسه با افرادی که دارونما دریافت کردند، ۸.۴ درصد کاهش قند خون ناشتا را تجربه کردند ( ۳ ). ).

در یک مطالعه سه ماهه دیگر، افراد مبتلا به دیابت نوع ۲ که ۱۲۰ یا ۳۶۰ میلی گرم عصاره دارچین را قبل از صبحانه مصرف کردند، به ترتیب ۱۱ یا ۱۴ درصد کاهش قند خون ناشتا را نسبت به افرادی که دارونما مصرف کردند، مشاهده کردند ( ۲ ).

علاوه بر این، هموگلوبین A1C آنها – میانگین سه ماهه سطح قند خون – به ترتیب ۰.۶۷٪ یا ۰.۹۲٪ کاهش یافت. همه شرکت کنندگان در طول مطالعه از یک داروی دیابت استفاده کردند ( ۲ ).

چگونه کار می کند: دارچین ممکن است به سلول های بدن شما کمک کند تا به انسولین بهتر پاسخ دهند. به نوبه خود، این اجازه می دهد تا قند وارد سلول های شما شود و قند خون را کاهش دهد ( ۴ ).

مصرف آن: دوز توصیه شده عصاره دارچین ۲۵۰ میلی گرم دو بار در روز قبل از غذا است. برای یک مکمل دارچین معمولی (بدون عصاره)، ۵۰۰ میلی گرم دو بار در روز ممکن است بهترین باشد ( ۲ ، ۵ ).

اقدامات احتیاطی: نوع معمولی دارچین کاسیا حاوی کومارین بیشتری است، ترکیبی که ممکن است در مقادیر زیاد به کبد شما آسیب برساند. از طرف دیگر دارچین سیلان دارای کومارین کمی است ( ۶ ).

می توانید مکمل های دارچین سیلان را به صورت آنلاین پیدا کنید.

خلاصه دارچین
ممکن است با پاسخگویی بیشتر سلول‌ها به انسولین به کاهش قند خون کمک کند.

۲. جینسینگ آمریکایی

جینسینگ آمریکایی، گونه‌ای که عمدتاً در آمریکای شمالی رشد می‌کند، نشان داده است که قند خون بعد از غذا را تا حدود ۲۰ درصد در افراد سالم و مبتلایان به دیابت نوع ۲ کاهش می‌دهد ( ۷ ).

علاوه بر این، زمانی که افراد مبتلا به دیابت نوع ۲، ۱ گرم جینسینگ آمریکایی را ۴۰ دقیقه قبل از صبحانه، ناهار و شام به مدت دو ماه در حالی که درمان منظم خود را ادامه می دادند، مصرف کردند، قند خون ناشتا در مقایسه با افرادی که دارونما مصرف می کردند، ۱۰ درصد کاهش یافت ( ۷ ).

چگونه کار می کند: جینسینگ آمریکایی ممکن است پاسخ سلول های شما به انسولین را بهبود بخشد و ترشح انسولین بدن را افزایش دهد ( ۶ ، ۸ ).

مصرف آن: ۱ گرم تا دو ساعت قبل از هر وعده غذایی اصلی مصرف کنید – مصرف زودتر آن ممکن است باعث کاهش بیش از حد قند خون شود. به نظر نمی رسد که دوزهای روزانه بالاتر از ۳ گرم فواید اضافی ارائه دهد ( ۶ ).

اقدامات احتیاطی: جینسینگ می تواند اثربخشی وارفارین، رقیق کننده خون را کاهش دهد، بنابراین از این ترکیب خودداری کنید. همچنین ممکن است سیستم ایمنی شما را تحریک کند، که می تواند با داروهای سرکوب کننده سیستم ایمنی تداخل ایجاد کند ( ۶ ).

شما می توانید جینسینگ آمریکایی را به صورت آنلاین خریداری کنید.

خلاصه مصرف
روزانه ۳ گرم جینسینگ آمریکایی ممکن است به کاهش قند خون ناشتا و قند
خون بعد از غذا کمک کند. توجه داشته باشید که جینسینگ ممکن است با وارفارین و سایر
داروها تداخل داشته باشد.

۳. پروبیوتیک ها

آسیب به باکتری های روده شما – مانند مصرف آنتی بیوتیک ها – با افزایش خطر ابتلا به چندین بیماری از جمله دیابت مرتبط است ( ۹ ).

مکمل‌های پروبیوتیک، که حاوی باکتری‌های مفید یا میکروب‌های دیگر هستند، فواید سلامتی متعددی را ارائه می‌دهند و ممکن است عملکرد بدن شما را با کربوهیدرات‌ها بهبود بخشند ( ۱۰ ).

در بررسی هفت مطالعه بر روی افراد مبتلا به دیابت نوع ۲، افرادی که حداقل دو ماه پروبیوتیک مصرف کردند، ۱۶ میلی گرم در دسی لیتر قند خون ناشتا و ۰.۵۳ درصد کاهش در A1C در مقایسه با افرادی که دارونما مصرف کردند، داشتند ( ۱۰ ). .

افرادی که پروبیوتیک های حاوی بیش از یک گونه باکتری مصرف کردند، کاهش حتی بیشتر در قند خون ناشتا ۳۵ میلی گرم در دسی لیتر داشتند ( ۱۰ ).

چگونه کار می کند: مطالعات حیوانی نشان می دهد که پروبیوتیک ها ممکن است قند خون را با کاهش التهاب و جلوگیری از تخریب سلول های پانکراس که انسولین می سازند، کاهش دهند. چندین مکانیسم دیگر نیز ممکن است درگیر باشند ( ۹ ، ۱۰ ).

مصرف آن: یک پروبیوتیک با بیش از یک گونه مفید، مانند ترکیبی از L. acidophilus ، B. bifidum و L. rhamnosus را امتحان کنید. مشخص نیست که آیا ترکیب ایده آلی از میکروب ها برای دیابت وجود دارد یا خیر ( ۱۰ ).

اقدامات احتیاطی: پروبیوتیک ها بعید است که آسیبی ایجاد کنند، اما در برخی شرایط نادر می توانند منجر به عفونت های جدی در افرادی با سیستم ایمنی بدنشان شود ( ۱۱ ).

می توانید مکمل های پروبیوتیک را به صورت آنلاین خریداری کنید.

خلاصه مکمل های پروبیوتیک
– به ویژه آنهایی که حاوی بیش از یک گونه
باکتری مفید هستند – ممکن است به کاهش قند خون ناشتا و A1C کمک کنند.

۴. آلوئه ورا
بیشتر بخوانید
16 سوال متداول درباره HIV

آلوئه ورا همچنین ممکن است به افرادی که سعی در کاهش قند خون خود دارند کمک کند.

مکمل ها یا آب ساخته شده از برگ های این گیاه شبیه کاکتوس می تواند به کاهش قند خون ناشتا و A1C در افراد مبتلا به پیش دیابت یا دیابت نوع ۲ کمک کند ( ۶ ).

در بررسی ۹ مطالعه بر روی افراد مبتلا به دیابت نوع ۲، مصرف مکمل آلوئه به مدت ۴ تا ۱۴ هفته، قند خون ناشتا را ۴۶.۶ میلی گرم در دسی لیتر و A1C را ۱.۰۵ درصد کاهش داد ( ۱۲ ).

افرادی که قبل از مصرف آلوئه قند خون ناشتا بالای ۲۰۰ میلی گرم در دسی لیتر داشتند، مزایای قوی تری را نیز تجربه کردند ( ۱۲ ).

چگونه کار می کند: مطالعات موش نشان می دهد که آلوئه ممکن است تولید انسولین را در سلول های پانکراس تحریک کند، اما این مورد تایید نشده است. چندین مکانیسم دیگر ممکن است درگیر باشند ( ۶ و ۱۳ ).

مصرف آن: بهترین دوز و شکل آن ناشناخته است. دوزهای معمول آزمایش شده در مطالعات شامل ۱۰۰۰ میلی گرم در روز در کپسول یا ۲ قاشق غذاخوری (۳۰ میلی لیتر) روزانه آب آلوئه در دوزهای تقسیم شده است ( ۱۳ ، ۱۴ ).

موارد احتیاط: آلوئه می تواند با چندین دارو تداخل داشته باشد، بنابراین قبل از استفاده با پزشک خود مشورت کنید. هرگز نباید با داروی قلبی دیگوکسین مصرف شود ( ۱۵ ).

آلوئه ورا به صورت آنلاین در دسترس است.

خلاصه کپسول
یا آب تهیه شده از برگ آلوئه ممکن است به کاهش قند خون ناشتا و A1C در
افراد مبتلا به پیش دیابت یا دیابت نوع ۲ کمک کند. با این حال، آلوئه ممکن است با چندین
دارو، به ویژه دیگوکسین، تداخل داشته باشد.

۵. بربرین

بربرین یک گیاه خاص نیست، بلکه یک ترکیب تلخ مزه است که از ریشه و ساقه برخی گیاهان، از جمله گلدن سیل و فلودندرون گرفته شده است ( ۱۶ ).

مروری بر ۲۷ مطالعه در افراد مبتلا به دیابت نوع ۲ مشاهده کرد که مصرف بربرین در ترکیب با رژیم غذایی و تغییرات سبک زندگی، قند خون ناشتا را ۱۵.۵ میلی گرم در دسی لیتر و A1C را ۰.۷۱ درصد در مقایسه با تغییر رژیم غذایی و سبک زندگی به تنهایی یا دارونما کاهش می دهد ( ۱۶ ).

این بررسی همچنین اشاره کرد که مکمل‌های بربرین که در کنار داروهای دیابت مصرف می‌شوند، بیشتر از دارو به تنهایی به کاهش قند خون کمک می‌کنند ( ۱۶ ).

چگونه کار می کند: بربرین ممکن است حساسیت به انسولین را بهبود بخشد و جذب قند از خون شما به عضلات را افزایش دهد، که به کاهش قند خون کمک می کند ( ۱۷ ).

مصرف آن: دوز معمولی ۳۰۰-۵۰۰ میلی گرم ۲-۳ بار در روز همراه با وعده های غذایی اصلی است ( ۱۷ ).

اقدامات احتیاطی: بربرین ممکن است باعث اختلالات گوارشی، مانند یبوست، اسهال یا گاز شود که ممکن است با دوز کمتر (۳۰۰ میلی گرم) بهبود یابد. بربرین ممکن است با چندین دارو تداخل داشته باشد، بنابراین قبل از مصرف این مکمل با پزشک خود مشورت کنید ( ۱۷ ، ۱۸ ).

شما می توانید بربرین را به صورت آنلاین پیدا کنید.

خلاصه بربرین
که از ریشه و ساقه برخی گیاهان تهیه می شود، ممکن است به کاهش
قند خون ناشتا و A1C کمک کند. عوارض جانبی شامل ناراحتی گوارشی است که ممکن است
با دوز کمتر بهبود یابد.

۶. ویتامین D

کمبود ویتامین D یک عامل خطر بالقوه برای دیابت نوع ۲ در نظر گرفته می شود ( ۱۹ ).

در یک مطالعه، ۷۲ درصد از شرکت کنندگان مبتلا به دیابت نوع ۲ در شروع مطالعه دچار کمبود ویتامین D بودند ( ۲۰ ).

پس از دو ماه مصرف روزانه مکمل ۴۵۰۰ IU ویتامین D، هم قند خون ناشتا و هم A1C بهبود یافت. در واقع، ۴۸٪ از شرکت کنندگان دارای A1C بودند که کنترل قند خون خوبی را نشان داد، در حالی که قبل از مطالعه فقط ۳۲٪ بود ( ۲۰ ).

چگونه کار می کند: ویتامین D ممکن است عملکرد سلول های پانکراس را که انسولین می سازند بهبود بخشد و پاسخ بدن شما به انسولین را افزایش دهد ( ۲۱ ، ۲۲ ).

مصرف آن: از پزشک خود بخواهید آزمایش خون ویتامین D را انجام دهد تا بهترین دوز را برای شما تعیین کند. شکل فعال D3 یا کوله کلسیفرول است، بنابراین به دنبال این نام در بطری های مکمل باشید ( ۲۳ ).

اقدامات احتیاطی: ویتامین D ممکن است باعث واکنش های خفیف تا متوسط ​​با چندین نوع دارو شود، بنابراین از پزشک یا داروساز خود راهنمایی بخواهید ( ۲۳ ).

مکمل های ویتامین D را به صورت آنلاین خریداری کنید.

مکمل ۱۰۱: ویتامین D

خلاصه کمبود ویتامین
D در افراد مبتلا به دیابت نوع ۲ شایع است. مکمل
ویتامین D ممکن است کنترل کلی قند خون را بهبود بخشد، همانطور که توسط A1C منعکس می شود. توجه داشته باشید
که ویتامین D ممکن است با برخی داروها تداخل داشته باشد.