بلوکرهای کربوهیدرات ( کاهش دهنده های جذب قند ) چه هستند

کربوهیدرات ها همه جا هستند. از برنج گرفته تا نان، از شرق تا غرب، یافتن غذاها و رژیم‌هایی که بیشتر کالری خود را از کربوهیدرات دریافت نمی‌کنند، دشوار است.

اگر می‌توانستیم راهی پیدا کنیم که بدنمان این کالری‌های مزاحم را جذب نکند، می‌توانستیم غذاهای غنی از کربوهیدرات مورد علاقه‌مان را بدون اضافه کردن وزن اضافه کنیم.

به نظر می رسد که این فقط یک فانتزی لذت جویانه است. تحقیقات نشان می دهد که مسدود کردن جذب کربوهیدرات ممکن است. اجازه دهید شما را با مسدود کننده کربوهیدرات آشنا کنم. 


بلوکرهای کربوهیدرات (و بلوکرهای نشاسته) دقیقاً چیست؟

بلوکرهای کربوهیدرات دقیقا چیست؟

اولاً، برای جلوگیری از هرگونه سردرگمی در حین تحقیق درباره این مکمل‌ها، هم مسدودکننده‌های کربوهیدرات و هم مسدودکننده‌های نشاسته به یک چیز اشاره می‌کنند. در طول این مقاله، ما به این مکمل ها به عنوان مسدود کننده های کربوهیدرات اشاره خواهیم کرد.

به زبان ساده، مسدود کننده های کربوهیدرات به “مسدود کردن” تجزیه نشاسته کمک می کنند. این امر نشاسته ها را غیر قابل هضم می کند و مولکولی را تبدیل می کند که به طور معمول ۴ کالری در هر گرم برای ما تامین می کند و قند خون ما را به یک ماده بی اثر می رساند که فقط از دستگاه گوارش ما عبور می کند.

مسدود کننده های کربوهیدرات قادرند با مهار فعالیت آنزیم های خاصی که به شکستن زنجیره های طولانی تر مولکول های کربوهیدرات به قندهای ساده قابل هضم کمک می کنند، این شاهکار جادویی را انجام دهند.

دو نوع اصلی بلوکر کربوهیدرات: لوبیا سفید و مهارکننده های آلفا گلوکوزیداز

دو مسدود کننده اصلی کربوهیدرات موجود امروزی عصاره لوبیا سفید (که عصاره Phaseolus vulgaris نیز نامیده می شود ) و مهارکننده های آلفا گلوکوزیداز (AGIs) هستند. هر دو با مهار آنزیم های مختلف که برای هضم کربوهیدرات ضروری هستند، کار می کنند.

عصاره لوبیا سفید

عصاره لوبیا سفید با مهار آنزیمی (که در بزاق شما یافت می شود و توسط لوزالمعده در روده کوچک شما آزاد می شود) به نام آمیلاز عمل می کند که پیوندهای خاصی را که نشاسته (زنجیره های بلند مولکول های گلوکز) را در کنار هم نگه می دارد، می شکند. این محبوب ترین و کاملاً تحقیق شده مسدود کننده کربوهیدرات است. شما به راحتی می توانید آن را به صورت آنلاین یا در فروشگاه مکمل ها پیدا و خریداری کنید.

مهارکننده‌های آلفا گلوکوزیداز

از سوی دیگر، مهارکننده‌های آلفا گلوکوزیداز (AGIs)، نوعی داروی تجویزی هستند که در درمان قند خون بالا در بیماران دیابتی نوع ۲ استفاده می‌شوند. این مسدود کننده های کربوهیدرات با مسدود کردن عملکرد آنزیمی به نام آلفا گلوکوزیداز عمل می کنند که به قطع زنجیره های مولکول های قند به قطعات کوچکتر در روده کوچک کمک می کند.

اگرچه نمی توانید این بلوکر کربوهیدرات را به عنوان مکمل خریداری کنید، اما می توانید اثرات آن را از طریق یک مکمل طبیعی که حاوی عصاره گیاه سالاسیا است، تجربه کنید. گیاهان سالاسیا منبع طبیعی مهارکننده های آلفا گلوکوزیداز را برای ما فراهم می کنند. در واقع، چندین مطالعه روی این گیاهان نتایج امیدوارکننده‌ای برای کنترل گلوکز و کاهش اشتها پیدا کرده‌اند.

به طور خلاصه، هر دو مکمل در مسدود کردن هضم کربوهیدرات ها با مهار عمل آنزیم های مختلف کربوهیدرات موثر هستند. این بدان معناست که برخی از کربوهیدرات‌ها مانند فیبر از دستگاه گوارش عبور می‌کنند و به بهبود کنترل قند خون و افزایش کاهش وزن در افرادی که بخش عمده کالری خود را از غذاهای نشاسته‌ای و سایر کربوهیدرات‌های پیچیده (نه غذاهای فرآوری‌شده با قندهای ساده) می‌گیرند، کمک می‌کند. ).

(نکته مهم: مسدود کننده های کربوهیدرات از جذب قندهای ساده مانند شکر، آب میوه، نوشیدنی های شیرین و شربت ذرت جلوگیری نمی کنند.)

با این حال، قبل از اینکه نگاهی دقیق‌تر به تحقیقات مربوط به مسدودکننده‌های کربوهیدرات داشته باشیم، بیایید درک عمیق‌تری از اینکه چرا کاهش جذب کربوهیدرات ممکن است برای سلامتی ما مفید باشد، ایجاد کنیم.


چرا استفاده از بلاکرهای کربوهیدرات 

چرا باید کربوهیدرات ها را مسدود کرد؟

برای درک تأثیر بالقوه مسدود کننده های کربوهیدرات ، باید با اصول اولیه هضم کربوهیدرات شروع کنیم. نشاسته و سایر زنجیره‌های مبتنی بر قند که از منابع کربوهیدرات پیچیده دریافت می‌کنیم (یعنی غذاهای کامل مانند میوه‌ها، سبزیجات، آجیل، لوبیا و غلات کامل) قبل از اینکه جذب بدن شوند، باید تحت یک فرآیند گوارشی پیچیده قرار گیرند.

به عنوان مثال، وقتی نشاسته مصرف می کنیم، بدن ما باید از مکانیسم های متعددی برای هضم آن استفاده کند تا بتواند وارد جریان خون ما شود. این مکانیسم های گوارشی شامل جویدن (جویدن)، قرار گرفتن در معرض اسید معده، و شکستن پیوندهای خاص با آنزیم ها است.

پس از این فرآیند، بیشتر نشاسته به قندهای ساده تبدیل شده و از طریق روده کوچک به گردش خون ما جذب می شود. این افزایش در دسترس بودن قند باعث سوختن قند و کاهش چربی سوزی و تولید کتون می شود. اگر کربوهیدرات بیشتری نسبت به نیاز بدن در آن زمان جذب شود، آن را به عنوان گلیکوژن (شکل ذخیره‌سازی قند ما) و چربی ذخیره می‌کنید.

در مجموع، این فرآیند طبیعی و سالم است و به ما این امکان را می دهد که از یک منبع سوخت سریع (قند) استفاده کنیم و در عین حال ذخایر انرژی (چربی) درازمدت خود را حفظ کنیم. هنگامی که شکر را بسوزانیم، سپس شروع به سوزاندن چربی و کتون های بیشتری برای سوخت خواهیم کرد. این چرخه بارها و بارها تکرار می شود و به ما کمک می کند وزن سالمی داشته باشیم.

با این حال، زمانی که ما شروع به تبدیل محیط غذایی خود به بهشت ​​لذت‌پرستانه برای جوانه‌های چشایی خود کردیم، مصرف غذای ما افزایش یافت و بدن ما را پر از انرژی کرد.

در پاسخ به این بار اضافی انرژی، بدن ما شروع به ذخیره بیشتر و بیشتر چربی می کند در حالی که قند خون ما به سطوح مضر افزایش می یابد. در واقع، جامعه غربی چنان با محیط غذایی فراوان دست و پنجه نرم می کند که دیابت نوع ۲ و چاقی در حال تبدیل شدن به یک امر عادی جدید هستند.

بلوکرهای کربوهیدرات ممکن است راه خروج از این بیماری همه گیر باشند

اگرچه کربوهیدرات‌ها تنها مقصر آشفتگی متابولیک نیستند، اما قطعاً یکی از عوامل اصلی برای اکثر مردم هستند. به هر حال، بیشتر کالری در اکثر رژیم‌های غذایی از کربوهیدرات‌ها تامین می‌شود.

اگر بتوانید جذب این یک درشت مغذی را مسدود کنید، می‌توانید (به طور فرضی) هر چقدر که می‌خواهید نشاسته بخورید بدون اینکه یک پوند اضافه کنید. بنابراین، مسدود کننده های کربوهیدرات ممکن است دقیقا همان چیزی باشند که ما به آن نیاز داریم تا راه خروجی را برای ما فراهم کنند.

این یک فرضیه صحیح است، اما تحقیقات در مورد اثربخشی مسدود کننده های کربوهیدرات چه می گوید؟


بلوکرهای کربوهیدرات چگونه کار می کنند و چقدر موثر هستند؟

بلوکرهای کربوهیدرات چقدر در مسدود کردن هضم کربوهیدرات موثر هستند؟

اکنون که دلیل استفاده از مسدود کننده های کربوهیدرات را می دانیم، بیایید به علم نگاه کنیم تا ببینیم چقدر خوب کار می کنند. متأسفانه، تحقیقات نشان می دهد که آنها شما را از هضم هر کربوهیدراتی که می خورید باز نمی دارند.

به نظر می رسد در بهترین حالت، مسدودکننده های کربوهیدرات ۵۰ تا ۶۵ درصد آنزیم های هضم کننده کربوهیدرات را مسدود می کنند. با این حال، مهار این آنزیم ها لزوماً به معنای مسدود شدن همان نسبت کربوهیدرات ها نیست.

یک مطالعه که یک مهارکننده قوی آمیلاز را مورد بررسی قرار داد، نشان داد که این ماده تنها از جذب ۷ درصد کربوهیدرات ها جلوگیری می کند (علی رغم این واقعیت که می تواند ۹۷ درصد آنزیم آمیلاز را مهار کند).

این ممکن است به این دلیل اتفاق بیفتد که مسدود کننده های کربوهیدرات مستقیماً از جذب کربوهیدرات ها جلوگیری نمی کنند. آنها ممکن است به سادگی مدت زمان لازم برای هضم آنزیم ها را افزایش دهند.

دلایل دیگر عدم اثربخشی را می توان با این واقعیت توضیح داد که فرآیند اتصال بازدارنده به آنزیم آمیلاز به شدت تحت تأثیر pH، دما و مصرف همزمان با یون های خاص (به عنوان مثال، نیترات، کلرید، برمید، یدید، تیوسیانات و یون های کلسیم).

همچنین قابل ذکر است که لوزالمعده قادر به افزایش ترشح آمیلاز است. این امر به ویژه هنگامی رخ می دهد که یک مسدود کننده کربوهیدرات مصرف شود زیرا آنها روند گوارش را کند می کنند.

با همه آنچه گفته شد، طبق چندین مطالعه با کیفیت بالا، مسدود کننده های کربوهیدرات همچنان می توانند برای کمک به کاهش وزن و بهبود سلامت کلی موثر باشند.


بلوکرهای کربوهیدرات و کاهش وزن: مروری بر تحقیقات

آیا مسدود کننده های کربوهیدرات کار می کنند

بخش عمده ای از تحقیقات در مورد مسدود کننده های کربوهیدرات و کاهش وزن با استفاده از عصاره لوبیا سفید انجام شد. چندین مطالعه نشان می دهد که این مسدود کننده کربوهیدرات باعث کاهش وزن متوسطی می شود.

یک متاآنالیز نشان داد که میانگین کاهش وزن در گروه هایی که عصاره لوبیا سفید مصرف کردند، تقریباً ۱.۷۷ کیلوگرم (۳.۸۹ پوند) بیشتر از گروه کنترل بود. یک متاآنالیز بیشتر کاهش معنی‌دار آماری را در چربی بدن به میزان ۱.۸۶ کیلوگرم (۴.۰۹ پوند) بیشتر از گروه‌های کنترل نشان داد.

جالب توجه است، بسیاری از مطالعات نشان می دهد که افرادی که بیشترین کربوهیدرات را مصرف می کنند، به نظر می رسد بیشترین کاهش وزن را در هنگام استفاده از این مکمل ها داشته باشند. این منطقی است زیرا هر چه نسبت کربوهیدرات های پیچیده در رژیم غذایی شما بیشتر باشد، بلوک کننده های کربوهیدرات می توانند تفاوت بیشتری ایجاد کنند.

متأسفانه، بخش اعظم مطالعات روی عصاره لوبیا سفید کوچک، طراحی ضعیف و تا حد زیادی توسط شرکت‌های مکمل تامین شده است، بنابراین نتایج ممکن است چندان قابل اعتماد نباشد. مطالعات مستقل تر و با کیفیت بالا مورد نیاز است.

داده‌های مربوط به مکمل‌های مبتنی بر سالاسیا (مسدودکننده کربوهیدرات دیگری که قبلاً به آن اشاره کردیم) امیدوارکننده نیست، اما هنوز هم ارزش توجه دارد. هیچ کارآزمایی بالینی وجود ندارد که کاهش وزن را به طور مستقیم اندازه گیری کند، اما به نظر می رسد مکمل های سالسیا جذب کربوهیدرات ها را کاهش می دهند و اثر سرکوب کننده اشتها برای زنان دارند. هر دوی این عوامل ممکن است به افزایش کاهش وزن کمک کنند (به ویژه برای زنان)، اما هیچ داده با کیفیتی وجود ندارد که این فرضیه را تأیید کند.

در نتیجه، مسدودکننده‌های کربوهیدرات به کاهش وزن کمک می‌کنند، اما در افرادی که رژیم‌های غذایی غنی از نشاسته مصرف می‌کنند، فقط به میزان متوسطی کمک می‌کنند. برای کاهش وزن پایدار در درازمدت، بهتر است از مسدود کننده کربوهیدرات خودداری کنید و زمان و پول خود را روی رژیمی سرمایه گذاری کنید که به شما کمک می کند کمبود کالری را حفظ کنید.

یکی از موثرترین رژیم ها در انجام این کار، رژیم کم کربوهیدرات مانند رژیم کتوژنیک پنج نشانه اعتیاد به مواد غذایی و نحوه برخورد با آن است. این می تواند به شما کمک کند بدون توجه کالری را کاهش دهید و وزن خود را بسیار بیشتر از ۱.۸۵ کیلوگرم (~۴ پوند) کاهش دهید.


آیا بلوکرهای کربوهیدرات می توانند به کنترل قند خون و دیابت کمک کنند؟

آیا بلوکرهای کربوهیدرات می توانند به کنترل قند خون و دیابت کمک کنند؟

از آنجایی که مکانیسم اصلی مسدود کننده های کربوهیدرات مهار هضم کربوهیدرات های پیچیده است، آنها همچنین برای بهبود سطح قند خون عمل می کنند.

یک مطالعه نشان داد که عصاره لوبیا سفید به کاهش شاخص گلیسمی نان سفید کمک می کند. در نتیجه، عصاره لوبیا سفید علیرغم اینکه غذای با شاخص گلیسمی بالا خورده شده بود، به عادی سازی سطح قند خون کمک می کرد.

همین امر در مورد وعده های غذایی پر کربوهیدرات نیز صادق است. در بررسی متون، محققان به این نتیجه رسیدند که عصاره لوبیا سفید “میزان جذب کربوهیدرات ها را کاهش می دهد و در نتیجه GI [شاخص گلیسمی] غذاها را کاهش می دهد.” این بدان معناست که بیماران دیابتی نوع ۲ ممکن است بتوانند از این مکمل برای کنترل سطح قند خون خود پس از مصرف یک وعده غذایی غنی از کربوهیدرات استفاده کنند.

تأثیر مکمل‌های مبتنی بر سالاسیا بر قند خون و سایر نشانگرهای زیستی مهم نیز با نتایج مشابه مورد مطالعه قرار گرفته است. به عنوان مثال، یک مطالعه نشان داد که در پاسخ به تغذیه با محلول ساکارز (به عنوان مثال، شکر سفره)، سطح گلوکز و پاسخ انسولین شرکت کنندگان در مقایسه با گروه کنترل کاهش یافت.

کارآزمایی‌های طولانی‌مدت نشان می‌دهند که این تغییرات منجر به کاهش کلی قند خون قبل از غذا و سطوح HbA1C (یک معیار کلیدی برای کنترل قند خون) در بیماران مبتلا به دیابت نوع ۲ می‌شود.

با این حال، بسیار بعید است که این مسدودکننده های کربوهیدرات از دیابت نوع ۲ به طور کلی پیشگیری یا معکوس کنند. تنها راه موثر برای انجام این کار (که ما می دانیم) پیروی از رژیم غذایی و برنامه درمانی مناسب است که به کاهش وزن و کنترل قند خون کمک می کند.

یکی از رژیم‌های غذایی که ثابت شده در این زمینه مفید است، رژیم کتوژنیک کم کربوهیدرات و پرچرب است. اتخاذ یک سبک زندگی کتو می تواند به شما کمک کند سطح قند خون خود را بسیار موثرتر از مسدود کننده های کربوهیدرات عادی کنید.


مسدود کننده های کربوهیدرات نیز ممکن است به تنظیم هورمون ها کمک کنند

مسدود کننده های کربوهیدرات نیز ممکن است به تنظیم هورمون ها کمک کنند

علاوه بر کاهش جذب کربوهیدرات، مسدود کننده های کربوهیدرات ممکن است بر برخی از هورمون های دخیل در گرسنگی و سیری تأثیر بگذارند. همچنین مشخص شده است که آنها تخلیه معده را بعد از غذا کند می کنند، که بیشتر به افزایش سیری و بهبود کنترل قند خون کمک می کند.

یکی از دلایل این اثر ممکن است این باشد که عصاره لوبیا سفید حاوی فیتوهماگلوتینین نیز می باشد. این ترکیب می تواند سطح بسیاری از هورمون های سیری را افزایش دهد.

یک مطالعه موش نشان داد که فیتوهماگلوتینین موجود در مسدود کننده های کربوهیدرات باعث کاهش قابل توجهی در مصرف غذا می شود. موش هایی که این ترکیب را دریافت کرده بودند بین ۲۵ تا ۹۰ درصد کمتر غذا خوردند. با این حال، این اثر تنها چند روز ادامه داشت.

پس از یک هفته از آزمایش، اثرات شروع به از بین رفتن کردند و موش‌ها به همان اندازه قبل غذا خوردند. همچنین شایان ذکر است این واقعیت که موش‌ها پس از قطع مصرف کربوهیدرات‌ها تا ۵۰ درصد کالری بیشتری خوردند. با این حال، تأثیر مسدودکننده‌های کربوهیدرات بر اشتهای انسان به خوبی مورد تحقیق قرار نگرفته است، بنابراین مشخص نیست که حیوان نتایج برای ما اعمال می شود.

تنها شواهد انسانی ما از چند مطالعه اخیر است. یکی از مطالعات نشان داد که عصاره غلیظ و استاندارد شده لوبیا، احتمالاً با سرکوب سطوح هورمون گرسنگی، گرلین، احساس گرسنگی را کاهش می دهد.

مکمل‌های مبتنی بر سالاسیا نیز برای اثرات سرکوب‌کننده اشتها در انسان مورد مطالعه قرار گرفتند. یک کارآزمایی تصادفی کنترل شده دوسوکور نشان داد که مکمل سالاسیا چیننسیس می تواند گرسنگی را در زنان کاهش دهد و مطالعات دیگر نشان می دهد که دوز بالاتر ممکن است برای افزایش سیری در مردان موثر باشد.

اثر کلی سرکوب کننده اشتها این مسدود کننده کربوهیدرات نامشخص است. تنها چیزی که تاکنون می دانیم این است که مکمل های سالاسیا چیننسیس تخلیه معده را کند می کند و ترشح مقدار کمی اشتها و هورمون های روده را تعدیل می کند.

به سختی می توان گفت که آیا این اثر با هر یک از مکمل های مسدود کننده کربوهیدرات در حال حاضر موجود در بازار حاصل می شود یا اینکه آیا این اثر واقعاً می تواند به کاهش وزن در انسان کمک کند.

برای کسانی از شما که به دنبال جلوگیری از گرسنگی هستند، استراتژی های بسیار موثرتری وجود دارد که می توانید از آنها استفاده کنید، از جمله:

  • با وعده های غذایی خود پروتئین و فیبر بیشتری بخورید
  • اجتناب از محدودیت شدید کالری
  • محدود کردن مصرف غذاهای بسیار فرآوری شده

بلوکرهای کربوهیدرات به عنوان یک پری بیوتیک نیز عمل می کنند

مسدود کننده های کربوهیدرات چگونه کار می کنند

مسدود کننده های کربوهیدرات یک مزیت ناخواسته دیگر نیز دارند – آنها میزان نشاسته مقاوم در روده بزرگ را افزایش می دهند. این به این دلیل است که آنها جذب کلی کربوهیدرات را کاهش می دهند و در نتیجه نشاسته ای را که در دستگاه گوارش می گذرد افزایش می دهند.

نشاسته های مقاوم به طور معمول در غذاهای نشاسته ای مانند سیب زمینی خام، موز نارس ، حبوبات و برخی غلات کامل یافت می شوند. آنها را نشاسته مقاوم می نامند زیرا در مقابل تجزیه شدن توسط آنزیم های روده کوچک مقاومت می کنند و وارد روده بزرگ می شوند و در آنجا توسط باکتری های روده تخمیر می شوند.

بسیاری از مطالعات ارتباطی بین نشاسته مقاوم و کاهش چربی بدن، باکتری‌های سالم‌تر روده و بهبود کنترل قند خون و حساسیت به انسولین پیدا کرده‌اند. علاوه بر این، نشاسته های مقاوم ممکن است به افزایش میزان چربی سوزی بدن شما بعد از غذا کمک کند.

هنگامی که مسدود کننده های کربوهیدرات از هضم کربوهیدرات های پیچیده در روده کوچک جلوگیری می کنند، این کربوهیدرات ها مانند نشاسته های مقاوم عمل می کنند. بنابراین، نه تنها می توانید با استفاده از مسدود کننده های کربوهیدرات وزن کم کنید، بلکه می توانید سلامت روده خود را نیز بهبود ببخشید.

با این حال، در ابتدا ممکن است روده شما برای پردازش نشاسته مقاوم بسیار مشکل داشته باشد. این ممکن است عوارض جانبی ناخوشایندی ایجاد کند.


عوارض جانبی مسدود کننده های کربوهیدرات: آیا آنها بی خطر هستند؟

در حالی که مسدود کننده های کربوهیدرات بسیار ایمن در نظر گرفته می شوند، این بدان معنا نیست که آنها عوارض جانبی ندارند. در نتیجه تغییر هضم کربوهیدرات ها و انتقال بیشتر نشاسته به روده بزرگ، بسیاری از افراد عوارض جانبی متعددی مانند کاهش قند خون، اسهال، نفخ، گرفتگی معده و گاز را تجربه خواهند کرد.

با این حال، شایع ترین عوارض جانبی در سیستم گوارشی تجربه می شود. این به دلیل افزایش تخمیر است که در روده بزرگ در نتیجه نشاسته اضافی که از مجرای روده عبور می کند، اتفاق می افتد.

عوارض جانبی مسدود کننده های کربوهیدرات ممکن است بسته به دفعات و مقدار مصرف آنها متفاوت باشد. هرچه بدن شما به استفاده از مسدود کننده های کربوهیدرات عادت کند، احتمالاً عوارض جانبی دستگاه گوارش کاهش یافته و در نهایت به طور کامل برطرف می شود.


بهترین مسدود کننده کربوهیدرات در بازار و دوزهای توصیه شده

بهترین مسدود کننده کربوهیدرات موجود در بازار

اگر تصمیم به مصرف یک مسدود کننده کربوهیدرات دارید، مهم است که دوزهایی را که ایمن و موثر ثابت شده اند، رعایت کنید.

برای فاز ۲ عصاره لوبیا سفید – که به طور گسترده مورد مطالعه قرار گرفته است مسدود کننده کربوهیدرات – یک دوز معمولی ۱ تا ۲ کپسول است که هر کدام حاوی ۵۰۰ میلی گرم است که قبل از هر وعده غذایی مصرف می شود. این به معنای میانگین کل مصرف روزانه ۱۵۰۰ تا ۳۰۰۰ میلی گرم در روز است. این دوز هم بی خطر و هم موثر است.

تنها زمانی که عصاره لوبیا سفید بی خطر نیست این است که مصرف روزانه ۱۰۰۰۰ میلی گرم را بیشتر کنید.

یکی از بهترین مهارکننده‌های آلفا گلوکوزیداز، عصاره Salacia chinensis، که به خوبی مورد مطالعه قرار گرفته است، برای بهبود کنترل قند خون ۲۰۰ تا ۵۰۰ میلی‌گرم با یک وعده غذایی حاوی کربوهیدرات مؤثر است. مکمل سایر عصاره‌های گیاه سالاسیا که معمولاً مورد مطالعه قرار می‌گیرند (به عنوان مثال، رتیکولاتا و oblonga) نشان می‌دهد که دوز خوراکی ۲۴۰-۱۰۰۰ میلی‌گرم با وعده‌های غذایی حاوی کربوهیدرات بهترین است. ایمنی دوزهای بالاتر مورد مطالعه قرار نگرفته است.


چه کسی باید از مسدود کننده های کربوهیدرات اجتناب کند؟

مانند هر مکمل دیگری که بر عملکرد بدن شما تأثیر می گذارد، مهم است که قبل از امتحان به پزشک مراجعه کنید.

اگر انسولین یا نوع دیگری از داروهای دیابت مصرف می کنید، به ویژه مهم است که قبل از مصرف یک بلوک کننده کربوهیدرات با پزشک خود صحبت کنید. استفاده از مسدود کننده های کربوهیدرات همراه با داروهای دیابت می تواند قند خون شما را به سطوح خطرناکی کاهش دهد.


همه چیز را در کنار هم قرار دهید – هر آنچه باید در مورد مسدود کننده های کربوهیدرات بدانید

در حالی که مسدود کننده های کربوهیدرات می توانند به کاهش چند پوند اضافی به شما کمک کنند، این مکمل کاهش وزن جادویی نیست که ما به آن امیدوار بودیم.

و در حالی که چندین مطالعه ثابت می‌کنند که مسدودکننده‌های کربوهیدرات به کاهش وزن کمک می‌کنند، مکملی نیست که به شما نتایج ثابتی بدهد.

مسدود کننده های کربوهیدرات می توانند به ما در بهبود سلامت روده، کاهش اشتها و همچنین حفظ سطح قند خون سالم کمک کنند، اما شواهد به اندازه داده های مربوط به مداخلات غذایی با کیفیت بالا قانع کننده نیستند.

استاندارد طلایی برای کاهش وزن، رژیمی است که شما را در کمبود کالری نگه می دارد. این در بسیاری از مطالعات با کیفیت بالا ثابت شده است.

در حالت ایده آل، رژیم کاهش وزن شما باید

  • نتایج ماندگاری را برای شما فراهم می کند.
  • شما را در کمبود کالری بدون نیاز به مبارزه با گرسنگی و هوس نگه می دارد.
  • به شما کمک می کند تا نشانگرهای زیستی سالم مانند قند خون، کلسترول و سطوح تری گلیسیرید بهینه را حفظ کنید.
  • سلامت روده، سلامت روان و سلامت کلی خود را بهبود بخشید.

فواید کربوهیدرات ها و قرص های مسدود کننده کربوهیدرات

یکی از رژیم‌های غذایی که بارها و بارها ثابت شده است که همه این کارها را برای بسیاری از افراد انجام می‌دهد، رژیم کتوژنیک کم کربوهیدرات و چربی بالا است. این بسیار ایمن تر و قابل اعتمادتر از مصرف مسدود کننده های کربوهیدرات و/یا پیروی از بسیاری دیگر از مدهای رایج رژیم غذایی است.

پیوند منبع

۵/۵ - (۱ امتیاز)
دیدگاهتان را بنویسید

متخصص تغذیه و رژیم درمانی (PhD). ارائه دهنده رژیم های تخصصی آنلاین با خدمات ویژه