وقتی سعی می‌کنید شریکتان را راضی کنید، یک بدن ضعیف می‌تواند قبل از پایان هر یک از طرفین منجر به فرسودگی شود، در حالی که سلامت قلب می‌تواند نیز باعث شود که نفس کم بیاورید. در هر صورت، تناسب اندام، رابطه جنسی را نه تنها آسان تر، بلکه برای هر دو طرف لذت بخش تر می کند.

شواهد و مدارک علمی نشان داده اشت ورزش منظم می تواند عملکرد جنسی را بهبود بخشد و مردانی که بیشتر ورزش می کنند کمتر دچار اختلال عملکرد جنسی می شوند. در حالی که ورزش منظم روش خوبی برای شروع است، اما برخی ورزش ها وجود دارند که برای سلامت و عملکرد جنسی بهتر از سایرین هستند.

۱. تمرینات قلبی عروقی

بر اساس گفته انجمن قلب آمریکافعالیت منظم متوسط ​​تا شدید در طول هفته سلامت کلی قلب و عروق را بهبود می بخشد. این کار همراه با یک رژیم غذایی سالم می تواند به شما در کنترل وزن کمک کند. که باعث بهبود توانایی و استقامت شما هنگام انجام فعالیت‌های بدنی می شود.

سکس بهتر: تمریناتی برای تقویت عملکرد شما

متاآنالیز از پنج مطالعه شامل تقریباً ۴۰۰ مرد نشان داد که تمرینات هوازی به ویژه در درمان اختلال نعوظ مؤثر است.

بیشتر بخوانید
فواید سکس و حقایق شگفت انگیز در مورد رابطه جنسی

بنابراین، از کجا شروع می کنید؟ کلینیک مایو توصیه می‌کند به آرامی شروع کنید، مثلاً با یک برنامه منظم پیاده‌روی، در ادامه کار با سرعت تند یا دویدن. اما شما همچنین می توانید از الیپتیکال در باشگاه استفاده کنید، یا به پیاده روی یا شنا بروید. هر چیزی که ضربان قلب شما را برای مدت طولانی بالا نگه دارد، کار می کند. فعالیتی را انتخاب کنید که از آن لذت می برید تا به طور منظم به آن پایبند باشید.

۲. تمرین اصلی

وقتی در مورد هسته بدن شما صحبت می کنیم، در مورد تمام ماهیچه های ناحیه میانی شما صحبت می کنیم.

ورزش ماهیچه های اصلی را می توان به روش های مختلفی از جمله کرانچ شکم، فشار دادن و پلانک انجام داد. برای اطمینان از فشار وارد آوردن به تمام ماهیچه های هسته مرکزی خود، از تخته های جانبی استفاده کنید، که باعث تقویت عضلات در امتداد پهلوهای شما می شود، و تغییر موقعیت و حفظ تعادل را آسان تر می کند.

بیشتر بخوانید
از دست دادن باکرگی یعنی چه؟

با دراز کشیدن به پهلو و بالا بردن خود روی آرنج، باسن خود را از زمین دور نگه دارید و پاها را روی هم قرار دهید یا تکان بخورید. شانه شما باید مستقیماً بالای آرنج شما قرار گیرد و بدن شما باید در یک خط مستقیم باشد. وقتی این کار آسان شد، با بیرون آمدن از آرنج و روی دست خود را بلندتر کنید. قبل از اینکه طرف را عوض کنید چند ثانیه نفس بکشید و نگه دارید.

۳. تمرینات تعادلی

یک هسته قوی به شما کمک می کند تعادل را در رختخواب (و در جای دیگر، اگر بیشتر ماجراجو باشید) حفظ کنید. اما تمرینات دیگری با وزن بدن وجود دارد که می تواند به تضمین ثبات کمک کند.

کوهنوردان بسیاری از گروه‌های ماهیچه‌ای را که در حین رابطه جنسی استفاده می‌کنید، از جمله قسمت مرکزی بدن، شانه‌ها و بازوها را فعال کنید و به تعادل و هماهنگی نیز نیاز دارید. در وضعیت پوش آپ قرار بگیرید و یک پا را به سمت جلو بیاورید تا زانوی شما زیر سینه شما بیاید. تمام مدت پشت خود را صاف نگه دارید و پاها را عوض کنید. مثل اینکه در حال دویدن هستید، بین پاها به جلو و عقب حرکت کنید.

بیشتر بخوانید
مایکوپلاسما تناسلی چیست؟

لانژ کناری راه خوب دیگری برای بهبود تعادل و هماهنگی است. به سمت چپ حرکت کنید و زانوی چپ خود را مستقیماً روی پای خود نگه دارید. فشار دهید و خود را به حالت ایستاده بلند کنید، پای چپ را از روی زمین بلند کنید و قبل از بازگشت به حالت لانژ، لحظه ای روی پای راست تعادل برقرار کنید. مطمئن شوید که هر دو طرف را انجام دهید.

۴. تمرینات کف لگن

تمرینات کگل می تواند به تقویت عضلات کف لگن در مردان و زنان کمک کند. تمرینات کگل علاوه بر تاثیر بر عملکرد ادرار و روده بزرگ، ممکن است مزایای بیشتری در حوزه فعالیت و عملکرد جنسی نیز داشته باشد.

بیشتر بخوانید
ویریلیزاسیون یا حالت مردانه پیدا کردن دختر یا زن

ماهیچه های کف لگن خود را با توقف جریان ادرار در میانه تشخیص دهید. ماهیچه هایی که شما را از عبور گاز جلوگیری می کنند، از کف لگن نیز حمایت می کنند. کلینیک مایو پیشنهاد می کند این ماهیچه ها را به مدت ۳ ثانیه سفت کنید قبل از اینکه آنها را به مدت ۳ ثانیه شل کنید و حداقل ۳ ست ۱۰ تکراری هر روز انجام دهید. همچنین، هنگامی که عضلات کف لگن خود را شناسایی کردید، به انجام تمرینات کگل در حین ادرار عادت نکنید.