۱۰ ویتامین و مکمل برای رباط ها و تاندون های سالم

مکمل های ترمیم تاندون می توانند بر استخوان ها، مفاصل و رباط ها تأثیر مثبت بگذارند.

رباط ها و تاندون ها بافت های همبند مهم بدن هستند. رباط ها استخوان ها را به یکدیگر متصل می کنند، در حالی که تاندون ها ماهیچه ها و استخوان ها را به هم متصل می کنند – و هر دو برای عملکرد بدن ضروری هستند.

آنها به ویژه برای افرادی که فعالیت های بدنی شدید و منظم انجام می دهند و افرادی که مشاغلی دارند که نیاز به حرکات تکراری دارند، مانند بلند کردن یا تایپ کردن، بسیار مهم هستند.

داشتن یک رژیم غذایی متعادل اطمینان حاصل می کند که ویتامین ها و مواد معدنی مناسب برای حفظ سلامت رباط ها و تاندون های خود را دریافت می کنید. همچنین اگر نگران سلامت رباط و تاندون خود هستید، می توانید از مکمل ها نیز استفاده کنید.

بیشتر بخوانید
ویتامین کا و تفاوت ویتامین کا 1 و کا 2 در سلامت

ویتامین ها و مواد معدنی برای رباط ها و تاندون ها

چندین ویتامین و مواد معدنی با سلامت رباط ها و تاندون ها مرتبط هستند و همچنین بر بهبودی تأثیر می گذارند.

طبق مطالعه مارس-آوریل ۲۰۱۶ در رامجله سلامت و تناسب اندام کالج آمریکایی پزشکی ورزشیراویتامین A می تواند به تقویت کلاژن کمک کند. کلاژن برای تشکیل و عملکرد تاندون ها، رباط ها، غضروف و استخوان مهم است. غذاهای غنی از ویتامین A عبارتند از هویج، انبه، کدو حلوایی و سیب زمینی شیرین.

طبق مطالعه نوامبر ۲۰۱۶ در رامجله آمریکایی تغذیه بالینیراویتامین C می تواند تولید کلاژن را برای کمک به عملکرد رباط و تاندون افزایش دهد. ویتامین C بیشتر در مرکبات یافت می شود. بسیاری از غذاها هم ویتامین A و هم ویتامین C دارند، مانند سبزیجات سبز برگ مانند کلم پیچ و اسفناج (که ویتامین ها و مواد معدنی مفید دیگری نیز دارند).

بیشتر بخوانید
کمردرد هنگام سرفه: علل و درمان

دریافت ویتامین D کافی بسیار مهم است، به خصوص اگر از نظر بدنی فعال هستید یا مشکوک به آسیب هستید. ویتامین D به افزایش تراکم مواد معدنی استخوان و تقویت ماهیچه های اسکلتی کمک می کند و روند ترمیم تاندون به استخوان را بهبود می بخشد.

مواد معدنی کمیاب مس و روی در تولید کلاژن نقش دارند کلینیک کلیولند. کمبود این مواد معدنی منجر به سنتز کلاژن ضعیف تر می شود و می تواند بر سلامت رباط و تاندون تأثیر منفی بگذارد.

مکمل های رباط ها و تاندون ها

اگر نگران سلامت رباط ها و تاندون های خود هستید و فکر می کنید مقدار توصیه شده روزانه ویتامین ها و مواد معدنی را دریافت نمی کنید، همیشه می توانید مکمل ها را مصرف کنید.

اگر اخیراً جراحی یا جراحتی داشته‌اید، ممکن است بخواهید از مکمل‌هایی برای تقویت بهبودی استفاده کنید. آنها همچنین می توانند ایده خوبی برای مشکلات سلامتی مداوم باشند، به همین دلیل است که برخی از افراد ممکن است مکمل ها را برای تاندونیت یا آسیب های روتاتور کاف مصرف کنند. مکمل ها معمولاً دارای مزایای متقابل هستند – مکمل ها برای سلامت مفاصل و تاندون ها همچنین می توانند برای رباط ها استفاده شوند و بالعکس.

بیشتر بخوانید
متاستاز استخوان در سرطان ریه سلول غیر کوچک (NSCLC)

چند نمونه از این مکمل ها عبارتند از:

آنزیمی از ساقه آناناس، بروملین، ممکن است خواص ترمیم زخم داشته باشد. طبق گزارش ژانویه تا مارس ۲۰۱۶، نشان داده شده است که این مکمل به عنوان مکملی برای ترمیم تاندون در آزمایشات آزمایشگاهی و بالینی موثر است.

کورکومین یک آنتی اکسیدان است که از تشکیل رگ های خونی جدید جلوگیری می کند. این پس از آسیب های تاندون مفید است. در نتیجه، کورکومین می تواند به عنوان مکمل برای ترمیم تاندون مفید باشد.

مطالعه نوامبر ۲۰۱۶ در رامجله آمریکایی تغذیه بالینیرا نشان داد که مکمل های ژلاتین غنی شده با ویتامین C می تواند برای افزایش تولید کلاژن و سایر اثرات مفید ویتامین C مورد استفاده قرار گیرد.

بیشتر بخوانید
تنش گردن: علل، علائم و درمان

۴. گلوکوزامین و کندرویتین

گلوکزامین و کندرویتین سولفات اغلب با هم مورد مطالعه قرار می گیرند و نشان داده شده است که هر دو اثرات محافظتی بر روی رباط ها و تاندون ها دارند. بر اساس گزارش ژانویه تا مارس ۲۰۱۶، آنها همچنین باعث تسریع بهبود تاندون و استخوان می شوند.

پروتئین آب پنیر برای رشد تاندون مفید است. بر اساس یک مطالعه در ماه مه ۲۰۱۳، مکمل های روزانه پروتئین آب پنیر با افزایش سطح کلی تاندون ها مرتبط است.

Source link

۵/۵ - (۲ امتیاز)
دیدگاهتان را بنویسید

2 دیدگاه دربارهٔ «۱۰ ویتامین و مکمل برای رباط ها و تاندون های سالم;

  1. سلام خسته نباشید اقا من ۱ماهه تصادف کردم رفتم دکتر عکس و سی تی و ام ار ای انجام دادم گفتن زانوم اسیب دیده ربات های زانوم اسیب دیده دکتر زانو وقتی معاینه کرد یه زانو بند بزرگ طبی تجویز کرد و گفت اینوببندم بعد از۳هفته مجددبرم پیششون اگه ترمییم شده بودکه هیچ ولی اگه نشده باید عمل بشه حالا من نمیخوام عمل شه چه کارکنم راهنماییم کنید لطفا چه مواد غذایی رومصرف کنم که زانوم ترمیم شه

    پاسخ

متخصص تغذیه و رژیم درمانی (PhD). ارائه دهنده رژیم های تخصصی آنلاین با خدمات ویژه