۱۰ ویتامین و مکمل برای رباط ها و تاندون های سالم


مکمل های ترمیم تاندون می توانند بر استخوان ها، مفاصل و رباط ها تأثیر مثبت بگذارند.

اعتبار تصویر:
Deepak Sethi/iStock/GettyImages

رباط ها و تاندون ها بافت های همبند مهم بدن هستند. رباط ها استخوان ها را به یکدیگر متصل می کنند، در حالی که تاندون ها ماهیچه ها و استخوان ها را به هم متصل می کنند – و هر دو برای عملکرد بدن ضروری هستند.

آنها به ویژه برای افرادی که فعالیت های بدنی شدید و منظم انجام می دهند و افرادی که مشاغلی دارند که نیاز به حرکات تکراری دارند، مانند بلند کردن یا تایپ کردن، بسیار مهم هستند.

داشتن یک رژیم غذایی متعادل اطمینان حاصل می کند که ویتامین ها و مواد معدنی مناسب برای حفظ سلامت رباط ها و تاندون های خود را دریافت می کنید. همچنین اگر نگران سلامت رباط و تاندون خود هستید، می توانید از مکمل ها نیز استفاده کنید.

ویتامین ها و مواد معدنی برای رباط ها و تاندون ها

چندین ویتامین و مواد معدنی با سلامت رباط ها و تاندون ها مرتبط هستند و همچنین بر بهبودی تأثیر می گذارند.

بیشتر بخوانید
12 میوه مفید برای خوردن در طول و بعد از درمان سرطان

طبق مطالعه مارس-آوریل ۲۰۱۶ در رامجله سلامت و تناسب اندام کالج آمریکایی پزشکی ورزشیراویتامین A می تواند به تقویت کلاژن کمک کند. کلاژن برای تشکیل و عملکرد تاندون ها، رباط ها، غضروف و استخوان مهم است. غذاهای غنی از ویتامین A عبارتند از هویج، انبه، کدو حلوایی و سیب زمینی شیرین.

آن را بخر

طبق مطالعه نوامبر ۲۰۱۶ در رامجله آمریکایی تغذیه بالینیراویتامین C می تواند تولید کلاژن را برای کمک به عملکرد رباط و تاندون افزایش دهد. ویتامین C بیشتر در مرکبات یافت می شود. بسیاری از غذاها هم ویتامین A و هم ویتامین C دارند، مانند سبزیجات سبز برگ مانند کلم پیچ و اسفناج (که ویتامین ها و مواد معدنی مفید دیگری نیز دارند).

آن را بخر

  • پودر کریستالی ویتامین C Solaray (16.09 دلار، آمازون)
  • Life Extension Vitamin C و Bio-Quercetin Phytosome (22.50 دلار، آمازون)

دریافت ویتامین D کافی بسیار مهم است، به خصوص اگر از نظر بدنی فعال هستید یا مشکوک به آسیب هستید. ویتامین D به افزایش تراکم مواد معدنی استخوان و تقویت ماهیچه های اسکلتی کمک می کند و روند ترمیم تاندون به استخوان را بهبود می بخشد، در ژوئن ۲۰۱۶.مجله تحقیقات التهابمطالعه کنید

بیشتر بخوانید
کرم حلقوی پوست سر (Tinea Capitis)

آن را بخر

  • قطره مایع منبع Naturals Vitamin D3 (14.63 دلار، آمازون)
  • ویتامین D3 ساخته شده از طبیعت (۱۳.۹۵ دلار، آمازون)

مواد معدنی کمیاب مس و روی در تولید کلاژن نقش دارند کلینیک کلیولند. کمبود این مواد معدنی منجر به سنتز کلاژن ضعیف تر می شود و می تواند بر سلامت رباط و تاندون تأثیر منفی بگذارد.

آن را بخر

لایف Extension Only Trace Minerals (11.33 دلار، آمازون)

مکمل های رباط ها و تاندون ها

اگر نگران سلامت رباط ها و تاندون های خود هستید و فکر می کنید مقدار توصیه شده روزانه ویتامین ها و مواد معدنی را دریافت نمی کنید، همیشه می توانید مکمل ها را مصرف کنید.

اگر اخیراً جراحی یا جراحتی داشته‌اید، ممکن است بخواهید از مکمل‌هایی برای تقویت بهبودی استفاده کنید. آنها همچنین می توانند ایده خوبی برای مشکلات سلامتی مداوم باشند، به همین دلیل است که برخی از افراد ممکن است مکمل ها را برای تاندونیت یا آسیب های روتاتور کاف مصرف کنند. مکمل ها معمولاً دارای مزایای متقابل هستند – مکمل ها برای سلامت مفاصل و تاندون ها همچنین می توانند برای رباط ها استفاده شوند و بالعکس.

بیشتر بخوانید
داروهای ضد افسردگی و اختلال دوقطبی

چند نمونه از این مکمل ها عبارتند از:

آنزیمی از ساقه آناناس، بروملین، ممکن است خواص ترمیم زخم داشته باشد. طبق گزارش ژانویه تا مارس ۲۰۱۶، نشان داده شده است که این مکمل به عنوان مکملی برای ترمیم تاندون در آزمایشات آزمایشگاهی و بالینی موثر است.مجله تاندون های رباط های عضلانی.

آن را بخر

آنزیم های گوارشی با منشاء سالم (۲۷.۳۴ دلار، آمازون)

کورکومین یک آنتی اکسیدان است که از تشکیل رگ های خونی جدید جلوگیری می کند. این پس از آسیب های تاندون مفید است. در نتیجه، کورکومین می تواند به عنوان مکمل برای ترمیم تاندون مفید باشد، طبق گزارش ژانویه تا مارس ۲۰۱۶ در .مجله تاندون های رباط های عضلانی.

آن را بخر

  • کورکومین زردچوبه ویتالیتی (۲۵.۹۹ دلار، آمازون)
  • صمغ کورکومین صفر شکر Nordic Naturals (25.46 دلار، آمازون)

مطالعه نوامبر ۲۰۱۶ در رامجله آمریکایی تغذیه بالینیرا نشان داد که مکمل های ژلاتین غنی شده با ویتامین C می تواند برای افزایش تولید کلاژن و سایر اثرات مفید ویتامین C مورد استفاده قرار گیرد.

آن را بخر

  • هیدرولیز کلاژن ژلاتین دریاچه های بزرگ (۲۵.۹۹ دلار، آمازون)
  • کلاژن جوانی با ویتامین C (12.79 دلار، آمازون)
بیشتر بخوانید
آلودگی به شپش بدن

۴. گلوکوزامین و کندرویتین

گلوکزامین و کندرویتین سولفات اغلب با هم مورد مطالعه قرار می گیرند و نشان داده شده است که هر دو اثرات محافظتی بر روی رباط ها و تاندون ها دارند. بر اساس گزارش ژانویه تا مارس ۲۰۱۶، آنها همچنین باعث تسریع بهبود تاندون و استخوان می شوند.مجله تاندون های رباط های عضلانی.

آن را بخر

  • Deva Vegan Glucosamine MSM & Chondroitin (19.99 دلار، آمازون)
  • بهترین گلوکوزامین کندرویتین دکتر (۲۳.۴۱ دلار، آمازون)

پروتئین آب پنیر برای رشد تاندون مفید است. بر اساس یک مطالعه در ماه مه ۲۰۱۳، مکمل های روزانه پروتئین آب پنیر با افزایش سطح کلی تاندون ها مرتبط است. رامجله پزشکی و علم اسکاندیناوی در ورزشرا.

آن را بخرSource link

۵/۵ - (۱ امتیاز)
دیدگاهتان را بنویسید

متخصص تغذیه و رژیم درمانی (PhD). ارائه دهنده رژیم های تخصصی آنلاین با خدمات ویژه