رقیق کننده های خون

بدن شما راهی برای محافظت از شما در برابر خونریزی دارد. اکثر اوقات توانایی خون شما برای لخته شدن چیز خوبی است. مواقعی وجود دارد که لخته شدن خون می تواند خطرناک باشد.

اگر شرایط خاصی مانند ریتم نامنظم قلب یا نقص مادرزادی قلب دارید، یا اگر روش‌های خاصی مانند جراحی دریچه قلب را انجام داده‌اید، پزشک ممکن است یک رقیق‌کننده خون تجویز کند.

این شرایط و جراحی تعویض دریچه قلب احتمال ایجاد لخته های خونی خطرناک را افزایش می دهد که ممکن است باعث حمله قلبی یا سکته شود. رقیق‌کننده‌های خون با کاهش احتمال تشکیل لخته‌های خون، خطر حمله قلبی و سکته را کاهش می‌دهند.

برخی نیز وجود دارد عناصر در طبیعت یافت می شود که برخی معتقدند به کاهش خطر لخته شدن کمک می کند. با این حال، آنها با داروهای رقیق کننده خون آزمایشی و مقایسه نشده اند.

5 رقیق کننده طبیعی خون

ممکن است بخواهید در مورد داروهای طبیعی زیر که برای کمک به رقیق شدن خون گزارش شده است، با پزشک خود صحبت کنید.

هرگز این داروهای طبیعی را به جای یا همراه با داروهای رقیق کننده خون بدون مشورت با پزشک خود مصرف نکنید.

بیشتر بخوانید
علائم سکته قلبی

۱. زردچوبه

زردچوبه ادویه ای است که به غذاهای کاری رنگ زرد می دهد و از دیرباز به عنوان یک داروی عامیانه استفاده می شده است. با توجه به الف مطالعه ۲۰۱۲، کورکومین یکی از مواد فعال اصلی آن به عنوان یک ضد انعقاد عمل می کند.

برای جلوگیری از تشکیل لخته، اجزای آبشار انعقادی یا عوامل لخته‌کننده را مهار می‌کند.

۲. زنجبیل

زنجبیل از خانواده زردچوبه است و حاوی سالیسیلات است، یک ماده شیمیایی طبیعی که در بسیاری از گیاهان یافت می شود. سالیسیلات ها در گیاهان یافت می شوند. آنها از اسید سالیسیلیک به دست می آیند.

اسید استیل سالیسیلیک، که به طور مصنوعی از سالیسیلات مشتق شده و معمولا آسپرین نامیده می شود، می تواند به جلوگیری از سکته مغزی و حمله قلبی کمک کند.

غذاهای حاوی سالیسیلات مانند آووکادو، برخی از انواع توت ها، فلفل قرمز و گیلاس نیز ممکن است از لخته شدن خون جلوگیری کنند. بیشتر مطالعات مورد نیاز است برای بررسی اینکه آیا آنها به اندازه داروهای تجویزی موثر هستند یا خیر.