آیا می توانید در رژیم کتوژنیک آبجو بنوشید؟

آیا می توانید در رژیم کتوژنیک آبجو بنوشید؟ این سوالی است که ممکن است هنگام شروع رژیم کتوژنیک از خود بپرسید. این مقاله توضیح خواهد داد که آیا نوشیدن آبجو در حین پیروی از رژیم کتوژنیک مشکلی ندارد.

رژیم کتوژنیک یک گزینه محبوب کاهش وزن در سال های اخیر بوده است. بدن را وادار به مصرف چربی به عنوان انرژی به دلیل تخلیه ذخایر قند می کند و منجر به تولید کتون هایی می شود که سوخت بدن ما را تامین می کند.

کتوژنیک شاید بیشتر به عنوان رژیم کاهش وزن شناخته می شود. علاوه بر افزایش متابولیسم، به شما کمک می کند تا با غذا پر شوید، که می تواند هورمون های تحریک کننده گرسنگی را کاهش دهد. با به حداقل رساندن این هورمون ها، می توان اشتهای فرد را کاهش داد که می تواند بیشتر به کاهش وزن کمک کند.

یکی از مزایای کمتر شناخته شده کتوژنیک بهبود آکنه است. آکنه توسط عوامل مختلفی ایجاد می شود، اما می تواند با مصرف غذا و سطح قند خون نیز مرتبط باشد. خوردن غذاهای غنی از کربوهیدرات می تواند بر سلامت پوست تأثیر منفی بگذارد. از آنجایی کهرژیم کتوژنیک مصرف کربوهیدرات را محدود می کند، می تواند مشکلات آکنه را نیز بهبود بخشد.

برخی مطالعات ادعا می کنند که رژیم کتوژنیک می تواند به کاهش خطر سرطان، بهبود سلامت قلب و محافظت از عملکرد مغز کمک کند. با این حال، مطالعات و تحقیقات بیشتری برای تأیید و تأیید این موضوع مورد نیاز است.

آیا می توانید در حین استفاده از کتوژنیک آبجو بنوشید؟ 

پایبندی به رژیم کتوژنیک به معنای کنار گذاشتن نوشیدنی های مورد علاقه خود نیست، اما برخی تغییرات ضروری خواهد بود. انتخاب نوشیدنی‌های الکلی با کربوهیدرات‌های کمتر به شما کمک می‌کند تا در محدودیت‌های روزانه خود بمانید و در عین حال از یک آبجو خوب لذت ببرید.

اگر رژیم کتوژنیک دارید، مهم است که از نوشیدنی های پر کربوهیدرات خودداری کنید. مقدار معمول روزانه ۲۰ تا ۵۰ گرم کربوهیدرات در روز است و حتی در آن زمان محدودیت هایی در مورد مصرف غذاها یا نوشیدنی ها وجود دارد.

بیشتر بخوانید
نان کتوژنیک

برخی از انواع رژیم های کتوژنیک حتی پیشنهاد می کنند که نباید الکل را با کتوژنیک مصرف کنید.

با این حال، اگر محدودیت کربوهیدرات روزانه شما را برآورده کند، همچنان می‌توانید نوشیدنی‌های الکلی کم کربوهیدرات را در طول روز بنوشید.

همچنین، فرض کنید که از رژیم کتوژنیک برای درمان یک وضعیت پزشکی مانند دیابت. در این مورد، ضروری است که الکل روی کتوژنیک مصرف نشود. در چنین مواردی، مهم است که در مورد رژیم کتوژنیک و غذاها و نوشیدنی ها با پزشک خود صحبت و مشورت کنید. برای جلوگیری.

به زودی لیستی از آبجوهای کتوژنیک دوستانه را اضافه خواهم کرد

مصرف آبجو در رژیم کتوژنیک 

اکثر آبجوها سرشار از کربوهیدرات هستند و همینطور هستند بدترین نوشیدنی ها نوشیدنی های الکلی در هنگام استفاده از کتوژنیک این بدان معناست که اکنون آبجوهای استاندارد باید از لیست خرید شما حذف شوند. همانطور که قبلاً گفته شد، بهتر است آبجوهای سبک را انتخاب کنید زیرا معمولاً نوشیدنی های الکلی کم کربوهیدرات هستند.

اگرچه توصیه می شود کالری هر گرم آبجو سبک را بررسی کنید، اما برخی از مارک ها حاوی حدود ۱۰ گرم کربوهیدرات هستند. این مقدار کربوهیدرات در حال حاضر نسبتاً زیاد است و ممکن است برای شما در محدودیت روزانه مشکل ایجاد کند.

مزایای بالقوه نوشیدن آبجو برای سلامتی

 آبجو یکی از قدیمی ترین و محبوب ترین نوشیدنی های الکلی در جهان است. امروز می توان آن را در همه جا خرید.

اکثر مردم آبجو را یک نوشیدنی ناسالم می دانند. با این حال، حاوی ویتامین ها و مواد معدنی مانند منیزیم، نیاسین و فولات است. همچنین حاوی مقادیر کمی کلسیم، آهن، پتاسیم، روی و ویتامین های گروه B است.

با این حال، ریز مغذی‌های موجود در آبجو هنوز با غذاهای سالم‌تر مانند میوه‌ها و سبزیجات بی‌رقیب هستند.

مشخص شده است که مصرف سبک تا متوسط ​​آبجو ممکن است با فواید سلامتی خاصی همراه باشد. یکی از مهمترین فواید احتمالاً کاهش خطر بیماری قلبی است.

برخی از مطالعات نوشیدن سبک را با متوسط ​​​​با خطر کمتر بیماری قلبی مرتبط می دانند.

توجه به این نکته ضروری است که این مزیت تنها با مصرف سبک تا متوسط ​​آبجو مرتبط است که می تواند تا یک نوشیدنی برای زنان و تا دو نوشیدنی برای مردان در روز باشد.

مصرف بیش از حد الکل در نهایت می تواند نتیجه معکوس داشته باشد و خطر ابتلا به بیماری قلبی و سکته را افزایش دهد.

بیشتر بخوانید
آیا رژیم کتوژنیک برای زنان موثر است؟

یکی دیگر از مزایای احتمالی نوشیدن سبک تا متوسط، بهبود کنترل قند خون است. از مطالعات منظم گرفته تا مطالعات گسترده، نشان داده شده است که مصرف متوسط ​​الکل به کاهش خطر ابتلا به دیابت یا پیشرفت آن کمک می کند.

مانند قبل، این فقط مربوط به مصرف متوسط ​​است و هر چیزی فراتر از آن می تواند اثرات نامطلوبی داشته باشد. علاوه بر این، این مزیت برای آبجوهایی با محتوای قند بالا صدق نمی کند. سایر مزایای بالقوه قابل توجه شامل بهبود استحکام استخوان و کاهش خطر زوال عقل است.

عوارض جانبی آبجو 

آبجو زمانی که به وفور مصرف می شود شروع به مضراتی برای سلامت و رفاه شما می کند. نوشیدن بیش از حد الکل یا نوشیدن زیاد می تواند خطرناک باشد.

نگران کننده ترین عارضه جانبی مصرف زیاد الکل افزایش خطر مرگ است. یکی دیگر از اشکالات شناخته شده، وابستگی یا وابستگی احتمالی به الکل است که می توان علت اصلی این عوارض جانبی را نسبت داد.

هنگامی که یک فرد اعتیاد پیدا می کند، احتمالاً منجر به نوشیدن سنگین و غیرقابل کنترل می شود. سایر عوارض جانبی بر روی بدن شما شامل افزایش وزن و افزایش خطر ابتلا به بیماری کبد و سرطان است.

بهتر است مصرف روزانه الکل خود را کم یا متوسط ​​نگه دارید تا از این نتایج مضر جلوگیری کنید. فقط یک نوشیدنی گهگاهی برای زنان و یک تا دو نوشیدنی گهگاهی برای مردان مصرف کنید تا خطر این عوارض را کاهش دهید.

آبجو چگونه بر کتوژنیک تأثیر می گذارد؟ 

مانند سایر رژیم های غذایی، فرد باید به قوانین و دستورالعمل های برنامه پایبند باشد. در این مورد، رعایت حد مجاز کربوهیدرات روزانه کلید دستیابی و حفظ کتوز است.

بیشتر بخوانید
چه مقدار کالری باید در رژیم کتوژنیک بخورم؟

محدود کردن مصرف روزانه کربوهیدرات ها و تجاوز نکردن به آنها مستلزم عزم قوی و خودکنترلی است. مقدار و انواع معمول غذا و نوشیدنی که مصرف می کردید اکنون بسیار کاهش یافته است.

بر کسی پوشیده نیست که الکل می تواند ذهن و قضاوت شما را تیره و تار کند. به خصوص برای افرادی که تحمل الکل پایینی دارند، نوشیدن آبجو می تواند اراده شما را متزلزل کند و باعث شود شما به طور تصادفی چیزی را انتخاب کنید که نباید بخورید یا بنوشید.

فرض کنید فکر می کنید این ممکن است یک فرصت برای شما باشد. در این مورد، می توانید از مصرف الکل روی کتوژنیک خودداری کنید یا فقط به ندرت یا در حد اعتدال بنوشید.

همچنین شایان ذکر است که این امکان وجود دارد که بدن شما قبل از استفاده از کتون ها ابتدا از انرژی نوشابه های الکلی استفاده کند. در نتیجه نتیجه مطلوب را مختل می کند و بر رژیم غذایی کلی شما تأثیر می گذارد.

در نهایت، از آنجایی که مصرف کربوهیدرات به شدت کاهش یافته است، می توانید به راحتی و به سرعت مست شوید. این به این دلیل است که بدن شما کربوهیدرات های بسیار کمی برای کمک به جذب بخشی از الکل دارد.

آیا الکل بر کاهش وزن تأثیر می گذارد؟ 

بله، نوشیدن الکل روی کتوژنیک به طور مستقیم و غیرمستقیم بر هدف چربی سوزی شما تأثیر می گذارد. این بر رژیم غذایی شما تأثیر می گذارد به گونه ای که سرعت کتوز را کاهش می دهد.

اما مهمتر از آن این است که به طور غیرمستقیم بر کاهش وزن شما از طرق مختلف تأثیر می گذارد. الکل چربی سوزی بدن شما را سرکوب می کند و با ذخیره کالری اضافی ناخواسته به عنوان بافت چربی، آن را افزایش می دهد.

برخی مطالعات همچنین نشان داده اند که افزایش مصرف روزانه الکل با افزایش وزن قابل توجهی همراه است.

همچنین، هنگامی که الکل را روی کتوژنیک می نوشید، ممکن است مقاومت در برابر غذاهای غیر کتوژنیک برایتان سخت تر شود. مستی در نهایت می تواند منجر به پرخوری در غذاهای ناسالم شود.

بیشتر بخوانید
قیمت رژیم کتوژنیک

نوشیدن آبجو روی کتوژنیک سوالات متداول

۱. آیا نوشیدن آبجو کتوز را متوقف می کند؟

نه، شما می توانید الکل بنوشید و در کتوز باقی بمانید، اما عوارض جانبی دارد. به عبارت ساده، مصرف یک نوشیدنی الکلی مانند آبجو باعث کاهش سرعت کتوز و پیشرفت کلی شما می شود.

هدف رژیم کتوژنیک تبدیل اسیدهای چرب موجود در بدن به کتون است. متأسفانه الکل نیز می تواند به کتون تبدیل شود.

هنگامی که الکل وارد سیستم شما می شود، کبد شما آن را در سریع ترین زمان ممکن پردازش می کند. این بدان معنی است که الکل به ناچار ابتدا پردازش می شود، نه چربی.

۲. آیا نوشیدن آبجو در حین کتوژنیک روی خماری تأثیر می گذارد؟

بله، نوشیدن در حین رژیم کتوژنیک خماری شما را بدتر می کند. همانطور که قبلاً گفته شد، قرار گرفتن در کتوز و داشتن کربوهیدرات کمتر در بدن شما به شدت تحمل الکل شما را تقریباً به صفر می رساند. تحمل کم الکل و مستی آسان به معنای خماری شدید است.

۳. چه مقدار آبجو باید در کتوژنیک مصرف کنم؟

از آنجایی که ما عوارض جانبی ناخواسته ای پیدا کرده ایم، بهتر است هر روز نوشیدنی ننوشید. حتی در این صورت، سعی کنید فقط یک نوشیدنی در روز مصرف کنید. حتی زمانی که از کتوژنیک استفاده نمی کنید، نوشیدن در حد متعادل همچنان از نظر پزشکی توصیه می شود.

نتیجه

دانستن اینکه کدام غذاها و نوشیدنی ها برای بدن شما مناسب هستند، زمانی که از کتوژنیک استفاده می کنید ضروری است. امیدوارم این مقاله به شما کمک کرده باشد که درک بهتری از نوشیدن یا ننوشیدن آبجو در طول این رژیم داشته باشید.

در رژیم کتوژنیک چه چیزهایی نباید خورد

لطفاً به این مطلب امتیاز دهید. این‌کار به بهبود ارائه مطالب کمک خواهد کرد.
دیدگاهتان را بنویسید

1 دیدگاه دربارهٔ «آیا می توانید در رژیم کتوژنیک آبجو بنوشید؟;

  1. سلام وقت شما بخیر
    نوشیدنی ایزوتونیک داینامین که کربوهیدرات صفر و کمتر ۳۰ کیلو کالری داره رو میشه موقعی که ورزش می کتیم و رژیم کتوژنیک داریم استفاده کنیم؟

    پاسخ

متخصص تغذیه و رژیم درمانی (PhD). ارائه دهنده رژیم های تخصصی آنلاین با خدمات ویژه