این بازی در سال‌های اخیر به سرعت محبوبیت پیدا کرده است، اما در واقع بیش از یک نسل است. پس پیکل بال چیست و چرا ناگهان چنین فعالیتی محبوب است؟

پیکل بال چیست؟

Pickleball یک بازی است که عناصری را از تنیس، بدمینتون و پینگ پنگ وام گرفته است. این بازی در زمین پیکلبال، که یک زمین تنیس اصلاح شده است، بازی می شود.

بازیکنان بازی به دسترسی آن افتخار می کنند و ادعا می کنند که می تواند توسط طیف وسیعی از سنین و توانایی ها بازی کند.

راهنمای نهایی Pickleball مبتدیان

Pickleball در بین افراد مسن بسیار محبوب است، زیرا از نظر قدرت و چابکی کمتر از تنیس درخواست می کند. با این حال، این ورزش زمانی که در زمین حرکت می کنید تا توپ را والیبال کنید، یک تمرین عالی ارائه می دهد.

تاریخچه پیکل بال

به نظر می رسد که Pickleball جدیدترین بازی باشد، اما در واقع در سال ۱۹۶۵ در واشنگتن اختراع شد. افسانه های Pickleball به ما می گوید که نتیجه کمی خستگی و برخی تجهیزات نامتجانس بود.

به گفته USA Pickleball، خانواده پریچارد و بل، در یک بعد از ظهر با هم، می خواستند تنیس بازی کنند.

آنها نتوانستند راکت کافی پیدا کنند، بنابراین با استفاده از پاروهای پینگ پنگ و توپ Wiffle یک بازی بداهه ساختند. آنها قوانین بازی را در مورد بدمینتون تنظیم کردند و تور را کمی پایین آوردند تا گیم پلی روان تر شود (۲).

آن‌ها آنقدر سرگرم شدند که به بازی ادامه دادند، چند سال بعد یک زمین مخصوص پیکلبال ساختند و در نهایت در سال ۱۹۷۲ این ورزش را به کار گرفتند.

در سال ۱۹۸۴، انجمن پیکلبال آماتور ایالات متحده (اکنون پیکلبال ایالات متحده آمریکا) تشکیل شد. در سال ۱۹۹۲، Pickle-Ball Inc. شروع به تولید تجهیزات مخصوص پیکل توپ کرد.

مسابقات تورنومنت و قرار گرفتن در معرض گسترده تر، ورزش را تا اوایل دهه ۲۰۰۰ گسترش داد و امروزه پیکل بال یک ورزش بین المللی است که در سراسر جهان زمین و لیگ وجود دارد.

چگونه بازی می کنی؟

مانند تنیس، پیکل بال را می توان به صورت انفرادی یا دو نفره بازی کرد.

بیشتر بخوانید
برای بالا رفتن از پله ها مشکل دارید؟ این چیزی است که بدن شما سعی دارد به شما بگوید

دوبل زمانی است که شما در یک تیم با یک شریک در برابر تیمی دو نفره دیگر بازی می کنید. این ممکن است یک گزینه فراگیرتر باشد زیرا شما یک هم تیمی دارید، به این معنی که می تواند از نظر فیزیکی کمتر از تک نفره ها باشد.

گیم پلی بازی بسیار ساده است. پیکلبال معمولاً شامل ضربه زدن به توپ به جلو و عقب در روی تور است، مانند تنیس، اما با مجموعه قوانین خاص خود.

معمولاً تا ۱۱ امتیاز بازی می شود، اما برنده باید حداقل با ۲ امتیاز برنده شود (۳).

قوانین پیکل بال

در پیکل بال، سرویس به صورت زیر دستی است و از ارتفاع کمر به صورت مورب به گوشه مقابل زمین ضربه می زند. سرویس می تواند از یک توپ رها شده یا یک توپ برگشتی باشد، اگرچه حرکت توپ با ضربه مجاز نیست (۴).

قبل از اینکه توپ به سمت سرویس برگردانده شود، باید در طرف مقابل زمین بپرد. ضربه برگشت نیز باید قبل از اینکه طرف سرویس به آن ضربه بزند، بازگردد. به این قانون دو پرش یا قانون دو پرش می گویند.

پس از دو پرش، بازگشت ها می تواند پس از یک پرش یا به صورت رگبار باشد. رگبار به این معنی است که توپ قبل از پرش برگشت داده می شود – اما این باید حداقل از ۷ فوت پشت تور (فراتر از منطقه ممنوعه رگبار) باشد.

در بازی انفرادی، سرور تا زمانی که مرتکب خطا شوند، سرویس را ادامه می دهد، در این زمان سرویس به بازیکن دیگر ارسال می شود. سرور امتیاز خود و سپس امتیاز گیرنده را قبل از سرویس صدا می کند.

یک خطا زمانی رخ می دهد که یک رگبار متوقف شود، به دلیل بازی خارج از محدوده یا نقض قوانین. عیوب عبارتند از:

 • یک رگبار قبل از قانون دو پرش
 • سرویسی که به سمت مورب مقابل زمین نمی رود
 • یک رگبار از داخل منطقه بدون رگبار
 • بازی خارج از محدوده
 • عدم پاکسازی نت
 • لمس کردن تور

در بازی دو نفره، سرویس از سرور به بازیکن دیگر تیم سرور منتقل می شود تا زمانی که آن شخص مرتکب خطا شود. در آن زمان، تیم دیگر تبدیل به سمت سرویس می شود.

قبل از سرویس در یک بازی دونفره، سرور با سه شماره تماس می گیرد: امتیاز طرف سرویس دهنده، امتیاز طرف دریافت کننده و شماره سرور.

بیشتر بخوانید
آیا به اندازه کافی ورزش می کنم؟

هر بار که امتیازی به دست می‌آید، بازیکنان در سمت سرویس بین سمت راست و چپ زمین بازی دو برابر می‌شوند. بازیکنان تیم دریافت کننده طرف را عوض نمی کنند.

گلزنی پیکلبال

در پیکل بال امتیاز فقط توسط تیم سرویس دهنده به دست می آید. تیم دریافت کننده امتیاز نمی گیرد.

اگر تیم دریافت کننده مرتکب خطا شود یا نتواند توپ را برگرداند، تیم سرویس می تواند یک امتیاز کسب کند.

اگر تیم سرویس دهنده خطایی را مرتکب شود، سرویس را یا به تیم دیگر (انفرادی) یا بازیکن دوم تیم خود (دبل) می دهد. در بازی های دوبل، پس از خطای سرور دوم، سرویس به تیم دیگر ارسال می شود.

تیم ارائه دهنده به ازای هر خطای یک تیم دریافت کننده ۱ امتیاز می گیرد. پس از کسب ۱۱ امتیاز با حداقل ۲ امتیاز برتری، بازی تمام می شود (۴).

زمین پیکل بال

Pickleball از فضای زمینی به اندازه بدمینتون استفاده می کند، اما با تور یک بازی تنیس. این بازی اغلب در زمین تنیس برای استفاده از تور انجام می‌شود، اگرچه پیکلبال از کل فضای زمین استفاده نمی‌کند.

در این مورد، با اجازه، خطوط تریک بال را می توان روی زمین تنیس چسباند تا مرزهای فضای کوچکتر توپ پیکل را نشان دهد.۵).

تجهیزات پیکل بال

پیکل بال با پارویی بازی می شود که کوچکتر از راکت تنیس اما بزرگتر از پارو پینگ پنگ است.

در حالی که یک راکت تنیس دارای رشته است، دست و پا زدن توپ پیکل جامد است. پاروها قبلاً چوبی بودند، اما اکنون می توانید آنها را از مواد تخصصی تر و سبک تر تهیه کنید.

گرایشی به سوی استانداردسازی و مشخصات پاروها برای مسابقات مجاز وجود دارد. برای بازی های غیرمجاز روزمره، کمی تنوع پیدا خواهید کرد.

خود توپ پیکل شبیه به توپ ویفل است – در واقع، بازی های اولیه با توپ های ویفل انجام می شد.

امروزه توپ توسط دو هیئت حاکمه پیکلبال استاندارد شده است. فدراسیون بین المللی Pickleball (IFP) و ایالات متحده Pickleball دستورالعمل هایی را در مورد نوع توپ مورد استفاده، از جمله مواد و ابعاد خاص، در محدوده خاصی ایجاد کرده اند.

توپ هنوز شبیه توپ ویفل است، با کمی توجه به ضربه، باد، و استفاده از توپ به طور خاص.

بیشتر بخوانید
7 بهترین شل کننده عضلات طبیعی

هنگام بازی با توپ چی بپوشیم

برای بازی پیکل بال، می توانید هر چیزی را بپوشید که حرکت در آن حس خوبی داشته باشد.

لباس های گشاد و راحت بهترین هستند، زیرا نمی خواهید حرکت را محدود کنید. همچنین ممکن است بخواهید لباس های ساخته شده از مواد فتیله ای را بپوشید زیرا احتمالاً عرق خواهید کرد.

برخی افراد دوست دارند لباس تنیس بپوشند، اما این الزامی نیست. آنچه را که به شما احساس خوبی می دهد انتخاب کنید.

استراتژی هایی برای پیشبرد بازی pickleball خود

 • تمرین کنید که در وضعیت “آماده” باشید. مانند تنیس، راکت خود را بالا نگه دارید و بدن خود را آماده حرکت نگه دارید. بایستید و پاها را با فاصله باسن تا شانه از هم باز کنید و زانوهایتان را کمی خم کنید. این شما را آماده می کند تا زمانی که ببینید کجا باید بروید، واکنش نشان دهید. چابکی زمانی آسان تر است که بدن شما به جای تماشای آرام آماده عمل باشد.
 • یاد بگیرید که چگونه “غذا بخورید”. این اصطلاح به ضربه نرم به توپ اشاره دارد به طوری که توپ از تور عبور کرده و نسبتاً سریع به زمین برود. بازیکنان تمرین شده پیکلبال می گویند تسلط بر این مهارت یکی از کلیدهای موفقیت است.
 • نگران زرق و برق بودن نباشید. اصول اولیه را تا زمانی که احساس راحتی و اعتماد کنند، تمرین کنید. ثبات در تلاش برای غافلگیری مخالفان به شما کمک خواهد کرد. قابل اعتماد بودن در سکته مغزی به شما کمک می کند درصد بیشتری از ضربات را با دقت در طول زمان برگردانید.

سوالات متداول

چرا بهش میگن پیکل؟

داستان ها در مورد چگونگی پیدایش نام pickleball متفاوت است. به گفته خانواده پریچارد، از اصطلاحی که در قایقرانی استفاده می شود آمده است: قایق هایی که از نظر قدرت و مهارت دارای خدمه ناهماهنگی بودند، قایق پیکل نامیده می شدند. به دلیل عدم تطابق تجهیزات در زمان پیدایش پیکلبال، طبق گزارش ها این عنوان به آن داده شد.

گزارش های دیگر اشاره می کنند که سگ پریچارد، پیکلز، همنام این سگ بوده است. افراد نزدیک به خانواده می گویند که این سگ در واقع برای بازی نامگذاری شده است، نه برعکس (۶).

۵ قانون پیکل بال چیست؟

 • توپ باید در محدوده باقی بماند.
 • قانون دو پرش باید رعایت شود: توپ قبل از برگشت باید از طرف مقابل بپرد، و قبل از برگشت باید برگشت به عقب بازگردد.
 • سرو باید از خط پایه باشد.
 • سرویس نمی تواند در منطقه بدون رگبار فرود بیاید.
 • بازی معمولاً با امتیاز ۱۱ به پایان می رسد (۷).
بیشتر بخوانید
آبریزش بینی در حین ورزش؟ این چیزی است که بدن شما سعی دارد به شما بگوید

آیا پیکل بال برای مبتدیان خوب است؟

پیکل بال به دلیل قوانین ساده، تجهیزات آسان و حال و هوای غیرممکنش، انتخابی عالی برای مبتدیان، افرادی که از فضای باز یا معاشرت به روشی ساختاریافته لذت می برند و بزرگسالان مسن تر است.

تفاوت بین پیکل بال و تنیس چیست؟

 • زمین پیکل بال کوچکتر است.
 • توری توپ پیکل پایین تر است.
 • Pickleball از پاروهای جامد به جای راکت استفاده می کند.
 • Pickleball از یک توپ سخت تر و نرم تر استفاده می کند.
 • قوانین پیکلبال بیشتر شبیه بدمینتون است.

پیکلبال از چه زمانی رایج شد؟

از زمان پیدایش، پیکلبال به طور پیوسته در مشارکت رشد کرده است، اما از سال ۲۰۲۰ رونق را تجربه کرده است.

والی در پیل بال چیست؟

رگبار برگشت توپ قبل از پرش به سمت تور بازنده است. این باید پس از سرویس اولیه و اولین بازگشت، که به عنوان قانون دو پرش یا قانون دو پرش شناخته می شود، بیاید. رگبارها همچنین باید از خارج از منطقه بدون رگبار، ۷ فوت در دو طرف تور وارد شوند.

کجا پیکل بال بازی می کنی؟

Pickleball تقریباً در همه جا در پارک‌ها، YMCAها و مراکز تفریحی بازی می‌شود. می توانید مکان نزدیک خود را در این آدرس جستجو کنید usapickleball.org.

خلاصه

Pickleball یک بازی سرگرم کننده و آسان برای شروع است که برای طیف گسترده ای از شرکت کنندگان مناسب است. چه به دنبال راهی برای فعال‌تر شدن باشید، چه به دنبال راهی برای گذراندن زمان بیشتری با عزیزانتان به روشی سالم باشید، یا یک دوره رقابتی در خود داشته باشید، pickleball تقریباً برای همه چیزهایی برای ارائه دارد.

شاید وقت آن رسیده است که این ورزش را انتخاب کنید که به سرعت در حال رشد است و یکی از میلیون ها نفری باشید که اکنون پیکل بال بازی می کنند.

Source link