اکسید نیتریک یک مولکول حیاتی است که در بدن شما تولید می شود و بر بسیاری از جنبه های سلامتی تأثیر می گذارد.

این به گشاد شدن رگ‌های خونی کمک می‌کند تا جریان خون مناسب را افزایش دهد و ممکن است مزایای سلامتی مختلفی از جمله بهبود عملکرد ورزش، کاهش فشار خون و عملکرد بهتر مغز را ارائه دهد.۱، ۲، ۳، ۴).

تغییر رژیم غذایی یکی از بهترین و موثرترین راه ها برای افزایش طبیعی سطح این مولکول مهم است.

10 بهترین غذا برای افزایش سطح اکسید نیتریک

در اینجا ۱۰ بهترین غذا برای افزایش سطح اکسید نیتریک آورده شده است.

۱. چغندر

چغندر سرشار از نیترات های غذایی است که بدن شما می تواند آن ها را به اکسید نیتریک تبدیل کند.

طبق یک مطالعه بر روی ۳۸ بزرگسال، مصرف مکمل آب چغندر باعث افزایش ۲۱ درصدی سطح اکسید نیتریک تنها پس از ۴۵ دقیقه شد.۵).

به طور مشابه، مطالعه دیگری نشان داد که نوشیدن ۳.۴ اونس (۱۰۰ میلی لیتر) آب چغندر به طور قابل توجهی سطح اکسید نیتریک را در مردان و زنان افزایش می دهد.۶).

چغندر به دلیل محتوای بالای نیترات های غذایی، با تعدادی از فواید سلامتی از جمله بهبود عملکرد شناختی، افزایش عملکرد ورزشی و کاهش سطح فشار خون مرتبط است.۷، ۸، ۹).

خلاصه چغندر سرشار از نیترات است که می تواند سطح اکسید نیتریک را در بدن شما به میزان قابل توجهی افزایش دهد.

۲. سیر

سیر می تواند سطح اکسید نیتریک را با فعال کردن نیتریک اکساید سنتاز، آنزیمی که به تبدیل اکسید نیتریک از اسید آمینه ال آرژنین کمک می کند، افزایش دهد.۱۰).

یک مطالعه حیوانی نشان داد که عصاره سیر کهنه به طور موقت سطح اکسید نیتریک در خون را تا ۴۰ درصد در عرض یک ساعت پس از مصرف افزایش می دهد.۱۱).

مطالعه دیگری در لوله آزمایش نشان داد که عصاره سیر کهنه شده همچنین به به حداکثر رساندن مقدار اکسید نیتریک که می تواند توسط بدن جذب شود کمک می کند.۱۲).

مطالعات انسانی و حیوانی نشان می دهد که توانایی سیر در افزایش سطح اکسید نیتریک ممکن است اثرات مفیدی بر سلامت داشته باشد و ممکن است به کاهش فشار خون و بهبود تحمل ورزش کمک کند.۱۳، ۱۴).

خلاصه سیر می تواند فراهمی زیستی اکسید نیتریک را افزایش دهد و سطح نیتریک اکساید سنتاز را افزایش دهد، آنزیمی که ال آرژنین را به اکسید نیتریک تبدیل می کند.