قارچ یال شیری که با نام های هو تو گو یا یامابوشیتاکه نیز شناخته می شود، قارچ های بزرگ، سفید و پشمالویی هستند که در حین رشد شبیه یال شیر هستند.

آنها هم در آشپزی و هم کاربردهای پزشکی در کشورهای آسیایی مانند چین، هند، ژاپن و کره دارند ( ۱ ).

قارچ یال شیری را می توان به صورت خام، پخته، خشک یا دم کرده به عنوان چای میل کرد. عصاره آنها اغلب در مکمل های بهداشتی بدون نسخه استفاده می شود.

بسیاری از آنها طعم آنها را به عنوان “غذاهای دریایی” توصیف می کنند و اغلب آن را با خرچنگ یا خرچنگ مقایسه می کنند ( ۲ ).

9 Health Benefits of Lion’s Mane Mushroom (Plus Side Effects)

قارچ یال شیری حاوی مواد فعال زیستی است که اثرات مفیدی بر بدن به ویژه مغز، قلب و روده دارد.

در اینجا ۹ فواید قارچ یال شیری و عصاره آن برای سلامتی آورده شده است.

۱. می تواند در برابر زوال عقل محافظت کند

توانایی مغز برای رشد و ایجاد ارتباطات جدید معمولاً با افزایش سن کاهش می یابد، که ممکن است توضیح دهد که چرا عملکرد ذهنی در بسیاری از افراد مسن بدتر می شود ( ۳ ).

مطالعات نشان داده اند که قارچ یال شیر حاوی دو ترکیب خاص است که می تواند رشد سلول های مغز را تحریک کند: هریسنون ها و اریناسین ها ( ۴ ).

علاوه بر این، مطالعات حیوانی نشان داده است که یال شیر ممکن است به محافظت در برابر بیماری آلزایمر، یک بیماری مغزی تحلیل‌برنده که باعث از دست دادن تدریجی حافظه می‌شود، کمک کند.

در واقع، نشان داده شده است که قارچ یال شیر و عصاره‌های آن باعث کاهش علائم از دست دادن حافظه در موش‌ها می‌شود و همچنین از آسیب عصبی ناشی از پلاک‌های آمیلوئید بتا که در طول بیماری آلزایمر در مغز تجمع می‌یابند، جلوگیری می‌کند ( ۵ ، ۶ ، ۷ ، ۸ ). ).

در حالی که هیچ مطالعه ای بررسی نکرده است که آیا قارچ یال شیر برای بیماری آلزایمر در انسان مفید است، به نظر می رسد که عملکرد ذهنی را تقویت می کند.

یک مطالعه بر روی افراد مسن با اختلال شناختی خفیف نشان داد که مصرف ۳ گرم قارچ پودر شده یال شیر به مدت چهار ماه به طور قابل توجهی عملکرد ذهنی را بهبود می بخشد، اما این مزایا با توقف مصرف مکمل ناپدید شدند ( ۹ ).

توانایی قارچ یال شیر برای تقویت رشد عصبی و محافظت از مغز در برابر آسیب های مرتبط با آلزایمر ممکن است برخی از اثرات مفید آن بر سلامت مغز را توضیح دهد.

با این حال، توجه به این نکته مهم است که بیشتر تحقیقات روی حیوانات یا در لوله های آزمایش انجام شده است. بنابراین، مطالعات انسانی بیشتری مورد نیاز است.

خلاصه

قارچ یال شیر حاوی ترکیباتی است که رشد سلول های مغز را تحریک کرده و از آسیب های ناشی از بیماری آلزایمر محافظت می کند. با این حال، تحقیقات انسانی بیشتری مورد نیاز است.

۲. به تسکین علائم خفیف افسردگی و اضطراب کمک می کند

تا یک سوم افرادی که در کشورهای توسعه یافته زندگی می کنند علائم اضطراب و افسردگی را تجربه می کنند ( ۱۰ ).

در حالی که دلایل زیادی برای اضطراب و افسردگی وجود دارد، التهاب مزمن می تواند عامل اصلی کمک کننده باشد.

تحقیقات حیوانی جدید نشان داده است که عصاره قارچ یال شیر دارای اثرات ضد التهابی است که می تواند علائم اضطراب و افسردگی را در موش کاهش دهد ( ۱۱ ، ۱۲ ).

سایر مطالعات حیوانی نشان داده‌اند که عصاره یال شیر می‌تواند به بازسازی سلول‌های مغزی و بهبود عملکرد هیپوکامپ، ناحیه‌ای از مغز که مسئول پردازش خاطرات و پاسخ‌های احساسی است، کمک کند ( ۱۳ ، ۱۴ ).

محققان بر این باورند که بهبود عملکرد هیپوکامپ ممکن است کاهش رفتارهای مضطرب و افسردگی را در موش‌ها با این عصاره توضیح دهد.

در حالی که این مطالعات حیوانی امیدوارکننده هستند، تحقیقات بسیار کمی در مورد انسان وجود دارد.

یک مطالعه کوچک در زنان یائسه نشان داد که خوردن کلوچه‌های حاوی قارچ یال شیری به‌مدت یک ماه به طور روزانه به کاهش احساس تحریک و اضطراب گزارش‌شده توسط خود کمک می‌کند ( ۱۵ ).

خلاصه

مطالعات نشان می دهد که قارچ یال شیر ممکن است به تسکین علائم خفیف اضطراب و افسردگی کمک کند، اما تحقیقات انسانی بیشتری برای درک بهتر این ارتباط مورد نیاز است.

۳.  بهبودی از آسیب های سیستم عصبی

سیستم عصبی از مغز، نخاع و سایر اعصاب تشکیل شده است که در سراسر بدن حرکت می کنند. این اجزا برای ارسال و انتقال سیگنال هایی که تقریباً هر عملکرد بدن را کنترل می کنند، با هم کار می کنند.

آسیب به مغز یا نخاع می تواند ویرانگر باشد. آنها اغلب باعث فلج یا از دست دادن عملکردهای ذهنی می شوند و ممکن است مدت زیادی طول بکشد تا بهبود یابند.

با این حال، تحقیقات نشان داده است که عصاره قارچ یال شیر ممکن است با تحریک رشد و ترمیم سلول های عصبی به سرعت بهبودی از این نوع آسیب ها کمک کند ( ۱۶ ، ۱۷ ، ۱۸ ).

در واقع، نشان داده شده است که عصاره قارچ یال شیر زمانی که به موش های مبتلا به آسیب های سیستم عصبی داده می شود، زمان بهبودی را ۲۳ تا ۴۱ درصد کاهش می دهد ( ۱۹ ).

عصاره یال شیر همچنین ممکن است به کاهش شدت آسیب مغزی پس از سکته کمک کند.

در یک مطالعه، دوزهای بالای عصاره قارچ یال شیر که بلافاصله پس از سکته به موش‌ها داده شد، به کاهش التهاب و کاهش اندازه آسیب مغزی مرتبط با سکته تا ۴۴ درصد کمک کرد ( ۲۰ ).

در حالی که این نتایج امیدوارکننده هستند، هیچ مطالعه ای بر روی انسان انجام نشده است تا مشخص شود که یال شیر همان اثر درمانی را بر آسیب های سیستم عصبی دارد یا خیر.

خلاصه

مطالعات موش‌ها نشان داده‌اند که عصاره یال شیر می‌تواند زمان بهبودی آسیب‌های سیستم عصبی را تسریع کند، اما تحقیقات انسانی انجام نشده است.

۴. در برابر زخم های دستگاه گوارش محافظت می کند

زخم ها می توانند در هر نقطه از دستگاه گوارش از جمله معده، روده کوچک و روده بزرگ ایجاد شوند.

زخم معده اغلب توسط دو عامل اصلی ایجاد می شود: رشد بیش از حد باکتری به نام هلیکوباکتر پیلوری و آسیب به لایه مخاطی معده که اغلب به دلیل استفاده طولانی مدت از داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی (NSAIDs) است ( ۲۱ ).

عصاره یال شیر ممکن است با مهار رشد هلیکوباکتر پیلوری و محافظت از پوشش معده در برابر آسیب از ایجاد زخم معده محافظت کند ( ۲ ، ۲۲ ).

چندین مطالعه نشان داده اند که عصاره یال شیر می تواند از رشد هلیکوباکتر پیلوری در لوله آزمایش جلوگیری کند، اما هیچ مطالعه ای آزمایش نکرده است که آیا آنها همان اثرات را در داخل معده دارند یا خیر ( ۲۳ ، ۲۴ ).

علاوه بر این، یک مطالعه حیوانی نشان داد که عصاره یال شیر در پیشگیری از زخم معده ناشی از الکل نسبت به داروهای سنتی کاهش اسید موثرتر است – و بدون هیچ گونه عوارض جانبی منفی ( ۲۵ ).

عصاره یال شیر همچنین می تواند التهاب را کاهش دهد و از آسیب بافتی در سایر نواحی روده جلوگیری کند. در واقع، آنها ممکن است به درمان بیماری های التهابی روده مانند کولیت اولسراتیو و بیماری کرون کمک کنند ( ۲۶ ، ۲۷ ، ۲۸ ).

یک مطالعه در افراد مبتلا به کولیت اولسراتیو نشان داد که مصرف مکمل قارچ حاوی ۱۴ درصد عصاره یال شیر به طور قابل توجهی علائم را کاهش داده و کیفیت زندگی را پس از سه هفته بهبود می بخشد ( ۲۹ ).

با این حال، هنگامی که همان مطالعه در بیماران مبتلا به بیماری کرون تکرار شد، مزایای آن بهتر از دارونما نبود ( ۳۰ ).

ذکر این نکته ضروری است که مکمل گیاهی مورد استفاده در این مطالعات شامل چندین نوع قارچ بود، بنابراین نتیجه گیری در مورد اثرات یال شیر به طور خاص دشوار است.

به طور کلی، تحقیقات نشان می دهد که عصاره یال شیر ممکن است به مهار توسعه زخم کمک کند، اما تحقیقات انسانی بیشتری مورد نیاز است.

خلاصه

نشان داده شده است که عصاره یال شیر در جوندگان در برابر زخم معده و روده محافظت می کند، اما تحقیقات انسانی متناقض بوده است.

۵. خطر بیماری قلبی را کاهش می دهد

عوامل خطر اصلی بیماری قلبی عبارتند از چاقی، تری گلیسیرید بالا، مقادیر زیاد کلسترول اکسید شده و افزایش تمایل به لخته شدن خون.

تحقیقات نشان می دهد که عصاره یال شیر می تواند برخی از این عوامل را تحت تاثیر قرار دهد و خطر بیماری قلبی را کاهش دهد.

مطالعات روی موش ها و موش ها نشان داده است که عصاره قارچ یال شیر متابولیسم چربی را بهبود می بخشد و سطح تری گلیسیرید را کاهش می دهد ( ۳۱ ).

یک مطالعه بر روی موش‌هایی که از رژیم غذایی پرچرب تغذیه کردند و دوزهای روزانه عصاره یال شیر به آنها داده شد، ۲۷ درصد سطوح تری گلیسیرید کمتر و ۴۲ درصد افزایش وزن کمتر پس از ۲۸ روز مشاهده شد ( ۳۲ ).

از آنجایی که چاقی و تری گلیسیرید بالا هر دو از عوامل خطر بیماری قلبی محسوب می شوند، این یکی از راه هایی است که قارچ یال شیری به سلامت قلب کمک می کند.

مطالعات لوله آزمایش همچنین نشان داده است که عصاره یال شیر می تواند به جلوگیری از اکسیداسیون کلسترول در جریان خون کمک کند ( ۳۳ ).

مولکول های کلسترول اکسید شده تمایل دارند به دیواره رگ ها بچسبند و باعث سفت شدن آنها و افزایش خطر حمله قلبی و سکته شوند. بنابراین، کاهش اکسیداسیون برای سلامت قلب مفید است.

علاوه بر این، قارچ یال شیر حاوی ترکیبی به نام هریسنون B است که می تواند سرعت لخته شدن خون را کاهش دهد و خطر حمله قلبی یا سکته را کاهش دهد ( ۳۴ ).

به نظر می رسد قارچ یال شیر از طرق مختلف برای قلب و عروق خونی مفید است، اما مطالعات انسانی برای حمایت از این امر مورد نیاز است.

خلاصه

مطالعات حیوانی و لوله آزمایش نشان می دهد که عصاره یال شیر می تواند خطر ابتلا به بیماری های قلبی را از طرق مختلف کاهش دهد، اما مطالعات انسانی برای تایید این یافته ها مورد نیاز است.

۶. به مدیریت علائم دیابت کمک می کند

دیابت بیماری است که زمانی رخ می دهد که بدن توانایی کنترل سطح قند خون را از دست می دهد. در نتیجه، سطوح به طور مداوم بالا می رود.

سطح بالای مزمن قند خون در نهایت باعث عوارضی مانند بیماری کلیوی، آسیب عصبی در دست ها و پاها و از دست دادن بینایی می شود.

قارچ یال شیری ممکن است با بهبود کنترل قند خون و کاهش برخی از این عوارض برای مدیریت دیابت مفید باشد.

چندین مطالعه حیوانی نشان داده‌اند که یال شیر می‌تواند باعث کاهش قابل‌توجه سطح قند خون در موش‌های معمولی و دیابتی شود، حتی در دوزهای روزانه ۲.۷ میلی‌گرم به ازای هر پوند (۶ میلی‌گرم به ازای هر کیلوگرم) وزن بدن ( ۳۵ ، ۳۶ ).

یکی از راه هایی که یال شیر قند خون را کاهش می دهد، مسدود کردن فعالیت آنزیم آلفا گلوکوزیداز است که کربوهیدرات ها را در روده کوچک تجزیه می کند ( ۳۷ ).

هنگامی که این آنزیم مسدود می شود، بدن قادر به هضم و جذب کربوهیدرات ها به طور موثر نیست، که منجر به کاهش سطح قند خون می شود.

عصاره یال شیر علاوه بر کاهش قند خون، ممکن است درد عصب دیابتی در دست و پا را کاهش دهد.

در موش های مبتلا به آسیب عصبی دیابتی، شش هفته مصرف روزانه عصاره قارچ شیر به طور قابل توجهی باعث کاهش درد، کاهش سطح قند خون و حتی افزایش سطح آنتی اکسیدان شد ( ۳۸ ).

قارچ یال شیر پتانسیل یک مکمل درمانی برای دیابت را نشان می دهد، اما تحقیقات بیشتری برای تعیین دقیق نحوه استفاده از آن در انسان مورد نیاز است.

خلاصه

قارچ یال شیری می تواند به کاهش قند خون و کاهش درد عصب دیابتی در موش کمک کند، اما مطالعات بیشتری برای تعیین اینکه آیا ممکن است گزینه درمانی خوبی برای انسان باشد، مورد نیاز است.

۷. ممکن است به مبارزه با سرطان کمک کند

سرطان زمانی اتفاق می‌افتد که DNA آسیب می‌بیند و باعث می‌شود سلول‌ها بدون کنترل تقسیم و تکثیر شوند.

برخی تحقیقات نشان می‌دهد که قارچ یال شیری به لطف چندین ترکیب منحصربه‌فردش، توانایی مبارزه با سرطان را دارد ( ۳۹ ، ۴۰ ).

در واقع، هنگامی که عصاره یال شیر با سلول های سرطانی انسان در یک لوله آزمایش مخلوط می شود، باعث می شود سلول های سرطانی با سرعت بیشتری بمیرند. این موضوع با انواع مختلفی از سلول های سرطانی، از جمله سلول های سرطانی کبد، روده بزرگ، معده و خون نشان داده شده است ( ۴۱ ، ۴۲ ، ۴۳ ).

با این حال، حداقل یک مطالعه نتوانسته است این نتایج را تکرار کند، بنابراین مطالعات بیشتری مورد نیاز است ( ۴۴ ).

عصاره یال شیر علاوه بر از بین بردن سلول های سرطانی، سرعت گسترش سرطان را نیز کاهش می دهد.

یک مطالعه روی موش های مبتلا به سرطان روده بزرگ نشان داد که مصرف عصاره یال شیر باعث کاهش انتشار سرطان به ریه ها تا ۶۹ درصد می شود ( ۴۵ ).

مطالعه دیگری نشان داد که عصاره یال شیر در کاهش رشد تومور در موش‌ها، علاوه بر داشتن عوارض جانبی کمتر، نسبت به داروهای سنتی سرطان مؤثرتر است ( ۴۲ ).

با این حال، اثرات ضد سرطانی قارچ یال شیری هرگز بر روی انسان آزمایش نشده است، بنابراین تحقیقات بیشتری مورد نیاز است.

خلاصه

مطالعات حیوانی و لوله آزمایش نشان می‌دهد که عصاره یال شیر می‌تواند سلول‌های سرطانی را از بین ببرد و گسترش تومورها را کند کند، اما مطالعات انسانی همچنان مورد نیاز است.

۸. التهاب و استرس اکسیداتیو را کاهش می دهد

اعتقاد بر این است که التهاب مزمن و استرس اکسیداتیو ریشه بسیاری از بیماری‌های مدرن از جمله بیماری قلبی، سرطان و اختلالات خودایمنی هستند ( ۴۶ ).

تحقیقات نشان می دهد که قارچ یال شیر حاوی ترکیبات ضد التهابی و آنتی اکسیدانی قوی است که ممکن است به کاهش تأثیر این بیماری ها کمک کند ( ۴۷ ).

در واقع، یک مطالعه که توانایی های آنتی اکسیدانی ۱۴ گونه مختلف قارچ را مورد بررسی قرار داد، نشان داد که یال شیر چهارمین فعالیت آنتی اکسیدانی بالاتری دارد و توصیه می کند که آن را منبع غذایی خوبی از آنتی اکسیدان ها در نظر بگیریم ( ۴۸ ).

چندین مطالعه حیوانی نشان داده اند که عصاره یال شیر نشانگرهای التهاب و استرس اکسیداتیو را در جوندگان کاهش می دهد و ممکن است به ویژه در مدیریت بیماری التهابی روده، آسیب کبدی و سکته مفید باشد ( ۲۰ ، ۲۶ ، ۴۹ ، ۵۰ ).

قارچ یال شیر همچنین ممکن است به کاهش برخی از خطرات سلامتی مرتبط با چاقی کمک کند، زیرا نشان داده شده است که آنها میزان التهاب آزاد شده توسط بافت چربی را کاهش می دهند ( ۵۱ ).

مطالعات بیشتری برای تعیین مزایای بالقوه سلامتی در انسان مورد نیاز است، اما نتایج مطالعات آزمایشگاهی و حیوانی امیدوارکننده است.

خلاصه

قارچ یال شیر حاوی ترکیبات آنتی اکسیدانی و ضد التهابی قوی است که ممکن است به کاهش تاثیر بیماری های مزمن کمک کند.

۹. سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند

یک سیستم ایمنی قوی از بدن در برابر باکتری ها، ویروس ها و سایر عوامل بیماری زا محافظت می کند.

از سوی دیگر، سیستم ایمنی ضعیف بدن را در معرض خطر بیشتری برای ابتلا به بیماری های عفونی قرار می دهد.

تحقیقات حیوانی نشان می دهد که قارچ یال شیر می تواند با افزایش فعالیت سیستم ایمنی روده، که از بدن در برابر عوامل بیماری زا که از طریق دهان یا بینی وارد روده می شوند محافظت می کند، ایمنی را تقویت کند ( ۵۲ ).

این اثرات ممکن است تا حدی به دلیل تغییرات مفید در باکتری های روده باشد که سیستم ایمنی را تحریک می کند ( ۵۳ ).

حتی یک مطالعه نشان داد که مصرف روزانه مکمل عصاره یال شیر، طول عمر موش هایی را که دوز کشنده باکتری سالمونلا تزریق شده بودند، تقریباً چهار برابر کرد ( ۵۴ ).

اثرات تقویت کننده سیستم ایمنی قارچ یال شیری بسیار امیدوارکننده است، اما این حوزه تحقیقاتی هنوز در حال توسعه است.

خلاصه

نشان داده شده است که قارچ یال شیری اثرات تقویت کننده سیستم ایمنی در جوندگان دارد، اما تحقیقات بسیار بیشتری مورد نیاز است.

ایمنی و عوارض جانبی

هیچ مطالعه انسانی عوارض جانبی قارچ یال شیر یا عصاره آن را بررسی نکرده است، اما به نظر می رسد که آنها بسیار بی خطر هستند.

هیچ عارضه نامطلوبی در موش‌ها مشاهده نشده است، حتی در دوزهای بالای ۲.۳ گرم در هر پوند (۵ گرم به ازای هر کیلوگرم) وزن بدن در روز به مدت یک ماه یا دوزهای کمتر برای سه ماه ( ۵۵ ، ۵۶ ، ۵۷ ).

با این حال، هرکسی که به قارچ حساسیت یا حساسیت دارد باید از یال شیر اجتناب کند، زیرا این یکی از گونه های قارچ است.

موارد مستندی از افرادی وجود دارد که پس از قرار گرفتن در معرض قارچ یال شیر دچار مشکل در تنفس یا بثورات پوستی شده اند که احتمالاً مربوط به آلرژی است ( ۵۸ ، ۵۹ ).

خلاصه

مطالعات حیوانی نشان می دهد که قارچ یال شیر و عصاره های آن حتی در دوزهای بالا بسیار ایمن هستند. با این حال، واکنش های آلرژیک در انسان گزارش شده است، بنابراین هر کسی که به قارچ آلرژی شناخته شده ای دارد باید از آن اجتناب کند.

خلاصه

نشان داده شده است که قارچ یال شیر و عصاره آن فواید سلامتی مختلفی دارند.

تحقیقات نشان داده است که یال شیر ممکن است از زوال عقل محافظت کند، علائم خفیف اضطراب و افسردگی را کاهش دهد و به ترمیم آسیب عصبی کمک کند.

همچنین دارای توانایی های قوی ضد التهابی، آنتی اکسیدانی و تقویت کننده سیستم ایمنی است و نشان داده شده است که خطر بیماری قلبی، سرطان، زخم و دیابت را در حیوانات کاهش می دهد.

در حالی که تحقیقات فعلی امیدوارکننده است، مطالعات انسانی بیشتری برای توسعه کاربردهای بهداشتی عملی برای قارچ یال شیر مورد نیاز است.