اثر مکمل کلاژن بر پوست

اثر مکمل کلاژن بر پوست

کلاژن فراوان ترین پروتئین در بدن است. که نقش های مهم مختلفی از جمله استحکام و حالت ارتجاعی پوست دارد.در سالهای اخیر به عنوان یک مکمل غذایی و ماده ای در شامپو و لوسیون بدن محبوبیت زیادی پیدا کرده است.

ادعا شده مکمل های کلاژن باعث بهبود خاصیت ارتجاعی پوست ، بهبود سلامت مفاصل ، افزایش عضله ،  چربی سوزی و موارد دیگر می شود! تخمین زده شده در سال جاری میلادی، فقط در آمریکا، مصرف کنندگان ۲۹۳ میلیون دلار برای مکمل های کلاژن هزینه کنند.

کلاژن چیست؟

کلاژن فراوان ترین پروتئین در بدن است که حدود ۲۵ تا ۳۵ درصد از پروتئین کل بدن را تشکیل می دهد.

کلاژن جزء اصلی بافت همبند است که در بسیاری از بافتهای بدن از جمله استخوان، پوست، ماهیچه، تاندون ها و رباط ها، رگ های خونی ، قرنیه و دندان یافت می شود.

در حقیقت، نام کلاژن از کلمه یونانی kolla آمده که به معنی چسب است. به این دلیل که مثل چسب باعث استحکام بافت ها می شود.

حداقل ۳۰ نوع کلاژن وجود دارد. که هر کدام برای بعضی بافتها اختصاصی بوده و هر کدام به مقدار جزئی در توالی اسیدآمینه و فعالیت با هم اختلاف دارند.

تولید کلاژن

بدن انسان به طور طبیعی کلاژن را می سازد. اما با افزایش سن، تولید این پروتئین کم می شود. در نتیجه ، توانایی ارتجاعی پوست کاهش می یابد، پوست کمرنگ تر و نرم می شود و چین و چروک ها شروع به شکل گیری می کنند.

کلاژن در بدن از ترکیب چند اسید آمینه تولید می شود. که در این فرآیند به ویتامین C نیاز است. گلیسین ، پرولین و هیدروکسی پرولین ۵۷٪ از کل اسیدهای آمینه های کلاژن هستند.

بنابراین دریافت میزان کافی مواد غذایی حاوی ویتامین سی مانند مرکبات، فلفل و توت فرنگی و نیز اسیدهای آمینه که در بیشتر مواد غذایی وجود دارد، لازم است. بخصوص پروتئین های باکیفیت یعنی گوشت ها، مرغ، غذاهای دریایی، لبنیات و نیز حبوبات که از منابع عالی اسیدهای آمینه هستند.

مواردی که باعث اختلال در تولید کلاژن و آسیب به پوست می شوند

بطور کلی سبک زندگی ناسالم از جمله:

خوردن بیش از حد شکر و کربوهیدرات های تصفیه شده

آفتاب گرفتن زیاد (اشعه ماوراء بنفش)

سیگار کشیدن

برخی از اختلالات خود ایمنی مانند لوپوس نیز می توانند به کلاژن آسیب برساند.

منابع غذایی کلاژن

کلاژن در بافتهای همبند حیوانات یافت می شود. به عنوان مثال، به مقدار زیاد در پوست مرغ یافت می شود. یک منبع غنی آن ، آب قلم است که با جوشاندن استخوان مرغ و سایر حیوانات تهیه می شود. ژلاتین نیز از کلاژن است.

البته کلاژن بدلیل مقدار کم اسیدهای آمینه ضروری ارزش غذایی کمی به عنوان پروتئین دارد.

آیا مصرف مکمل و غذاهای غنی از کلاژن در واقع باعث افزایش کلاژن در بدن می شود؟

وقتی پروتئین خورده می شود، حال از هر منبع غذایی چه تخم مرغ و گوشت، چه پروتئین خالص مثل پروتئین شیر، آلبومین و کلاژن در دستگاه گوارش به اسیدهای آمینه که اجزا تشکیل دهنده آنهاست، تجزیه و جذب می شود.

در واقع ، برای تولید کلاژن نیازی به مصرف مکمل های کلاژن نیست، بدن این کار را بطور طبیعی با استفاده از مواد مغذی غذاها و اسیدهای آمینه پروتئین های غذایی که خورده می شود انجام می دهد.

  مطالعات صورت گرفته در خصوص مکمل کلاژن

چند مطالعه در خصوص اثر مکمل کلاژن که اکثراً توسط شرکتهای مکمل سازی حمایت مالی شده اند انجام شده است که در اینجا دو نمونه ارائه می شود:

مطالعه۱: کلاژن بعد از تمرین قدرتی باعث افزایش توده عضلانی و قدرت شد.

 در توضیح بایستی عرض شود که در این مطالعه به یک گروه دارونما و گروه دیگر ۱۵ گرم کلاژن داده اند، البته طبیعی است کلاژن چون پروتئین است نسبت به دارونما ارحج است اما از هیچ نظر از جمله قیمت و کیفیت اسیدهای آمینه کلاژن بر پروتئین های با کیفیت مثلاً پروتئین های شیر ارحج نمی باشد.

مطالعه۲: مطالعه ای دیگر به زنانی، یک مکمل تجاری که جز کلاژن حاوی ویتامین سی، روی، بیوتین، ویتامین E و آنتی اکسیدان های گیاهی بود داده اند، که باعث بهبود ظاهر و قابلیت ارتجاع پوست شد. در توضیح این مطالعه هم هیچ توضیح علمی وجود ندارد که چطور کلاژن که در دستگاه گوارش به اسیدهای آمینه شکسته می‌‍شود و مثل سایر پروتئین ها جذب می شود می تواند روی پوست اثر داشته باشد، تنها توجیه می تواند اثر سایر مواد موجود در مکمل باشد که درصورتی که فرد دریافت کمی از مواد غذایی داشته باشد کمک کننده هستند. اما خود کلاژن نمی تواند منبع خوبی از پروتئین (و اسیدهای آمینه ضروری) برای بهبود پوست باشد.

خلاصه

گرچه هیچ گزارشی از عوارض جانبی مهمی از مصرف کلاژن وجود ندارد. هیچ دلیل علمی و منطقی وجود ندارد که کلاژن چه از طریق غذا چه مکمل بتواند بطور کامل ودست نخورده جذب شود و مستقیم اثری بر پوست داشته باشد یا حتی جذب اسیدهای آمینه آن باعث افزایش سنتز دورنزاد کلاژن توسط بدن شود.

چرا که وقتی پروتئین خورده می شود، حال از هر منبع غذایی چه تخم مرغ و گوشت، چه پروتئین خالص مثل پروتئین شیر، آلبومین و کلاژن در دستگاه گوارش به اسیدهای آمینه که اجزا تشکیل دهنده آنهاست، تجزیه و جذب می شود.

بعلاوه مکمل های کلاژن معمولاً از خوک ، گاو و ماهی  تهیه می شوند که مردم باید از منبع آن اطلاع داشته باشند.

همچنین چون برای تهیه این مکمل ها از سم، پوست، استخوان و سایر بافت ها جز گوشت این حیوانات تهیه می‎شوند ممکن است آلوده باشند یا باعث انتقال بیماری هایی مثل انسفالوپاتی اسفنجی شکل گاوی (BSE) از حیوان به انسان شوند.

در واقع ، برای تولید کلاژن نیازی به مصرف مکمل های کلاژن نیست، بدن این کار را بطور طبیعی با استفاده از اسیدهای آمینه از پروتئین های غذایی که خورده می شود انجام می دهد.

در سایت آر دایت رژیم غذایی توسط متخصص تغذیه به شیوه‌ای متفاوت ارائه می‌شود. لطفاً جهت اطلاع از چگونگی و شرایط رژیم آنلاین، کلیک نمایید…

در صورتی که هر گونه سوالی دارید می توانید از طریق تلگرام، اینستاگرام یا واتساپ با ما در تماس باشید و یا درخواست مشاوره رایگان دهید.

ثبت نام

همین حالا جهت دریافت رژیم آنلاین ثبت نام کنید.

جهت تکمیل پرسشنامه رژیم آنلاین کلیک کنید.
ثبت نام