Basaglar یک داروی تجویزی با نام تجاری است که برای بهبود سطح قند خون در موارد زیر استفاده می شود:
برای اطلاعات بیشتر در مورد دیابت و نحوه استفاده از باساگلار برای درمان آن، به بخش «مصرف باساگلار» در زیر مراجعه کنید. توجه: باساگلار نباید برای درمان کتواسیدوز دیابتی (DKA) که از عوارض احتمالی دیابت است استفاده شود.

نوع انسولین Basaglar و جزئیات دارو

باساگلار حاوی داروی انسولین گلارژین است که شکل طولانی اثر انسولین است . Basaglar به عنوان یک محلول مایع است که به صورت تزریق زیر پوست شما ( تزریق زیر جلدی ) تجویز می شود. این دارو در Basaglar KwikPen با ظرفیت ۳ میلی لیتر (میلی لیتر محلول) عرضه می شود. همچنین در Basaglar Tempo Pen وجود دارد که قلمی است که می تواند با یک برنامه گوشی هوشمند برای ثبت دوزهای انسولین شما متصل شود. قلم Tempo نیز ۳ میلی لیتر را در خود جای می دهد. هر میلی لیتر محلول باساگلار حاوی ۱۰۰ واحد انسولین گلارژین است.

اثربخشی باساگلار

در مطالعات بالینی ، Basaglar در بهبود سطح قند خون در افراد مبتلا به دیابت نوع ۱ یا نوع ۲ موثر بود. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد، بخش «کاربردهای باساگلار» را در زیر ببینید.
باساگلار ژنریک
Basaglar حاوی داروی فعال انسولین گلارژین است. این فقط به عنوان یک داروی با نام تجاری در دسترس است. در حال حاضر به عنوان یک داروی ژنریک در دسترس نیست. یک داروی ژنریک یک کپی دقیق از داروی فعال در یک داروی با نام تجاری است.
بازی باساگلار مقابل لانتوس
ممکن است تعجب کنید که Basaglar چگونه با سایر داروهایی که برای درمان دیابت تجویز می شوند مقایسه می کند. در اینجا به چگونگی شباهت و تفاوت بسگلار و لانتوس می پردازیم .

اثربخشی و ایمنی

Basaglar و Lantus حاوی همان داروی فعال هستند: انسولین گلارژین. باساگلار داروی بعدی لانتوس نامیده می شود. این بدان معنی است که بسیار شبیه به Lantus است که یک داروی بیولوژیک است. داروهای بیولوژیک در آزمایشگاه از سلول های زنده ساخته می شوند. داروهای بعدی اشکال بسیار مشابه داروی بیولوژیک اصلی هستند. با وجود اینکه باساگلار دنباله‌ای از لانتوس است، اما یک داروی ژنریک نیست. ژنریک ها حاوی کپی های دقیقی از ماده فعال داروی با نام تجاری هستند. این برای داروهایی که از مواد شیمیایی ساخته شده اند امکان پذیر است. اما از آنجایی که فرآیند ساخت داروهای بیولوژیک بسیار پیچیده است، نمی توان یک کپی دقیق از یک داروی بیولوژیک اصلی تهیه کرد. سازمان غذا و دارو (FDA) انسولین های بعدی را به اندازه داروی اصلی بی خطر و موثر می داند. این بدان معنی است که Basaglar سطح قند خون را درست مانند Lantus بهبود می بخشد. همچنین به این معنی است که Basaglar و Lantus عوارض جانبی مشابهی ایجاد می کنند.

هزینه ها

Basaglar و Lantus هر دو داروهای مارک دار هستند. در حال حاضر هیچ گونه ژنریک از هر دو دارو وجود ندارد. داروهای با نام تجاری معمولاً بیشتر از داروهای ژنریک هزینه دارند. قیمت Basaglar ممکن است کمتر از Lantus باشد. قیمت واقعی که برای هر یک از داروها می پردازید به دوز، طرح بیمه، مکان شما و داروخانه ای که استفاده می کنید بستگی دارد.
عوارض جانبی باساگلار
Basaglar می تواند عوارض جانبی خفیف یا جدی ایجاد کند. لیست های زیر حاوی برخی از عوارض جانبی کلیدی است که ممکن است در حین مصرف باساگلار رخ دهد. این لیست ها همه عوارض جانبی احتمالی را شامل نمی شود. برای اطلاعات بیشتر در مورد عوارض جانبی احتمالی باساگلار، با پزشک یا داروساز خود صحبت کنید. آنها می توانند به شما نکاتی را در مورد نحوه مقابله با هر گونه عوارض جانبی که ممکن است آزاردهنده باشد به شما ارائه دهند. توجه: سازمان غذا و دارو (FDA) عوارض جانبی داروهایی را که تایید کرده است، ردیابی می کند. اگر مایلید FDA را در مورد عارضه ای که با Basaglar داشته اید مطلع کنید، می توانید از طریق MedWatch این کار را انجام دهید .

عوارض جانبی رایج تر

شایع ترین عوارض جانبی باساگلار می تواند شامل موارد زیر باشد:
 • ادم (تورم) در پاها، مچ پاها یا پاها
 • هیپوگلیسمی (سطح قند خون پایین)
 • واکنش های محل تزریق (درد، قرمزی، خارش یا تورم در اطراف ناحیه تزریق شما)
 • خارش پوست
 • تغییر در ضخامت پوست شما در نزدیکی محل تزریق شما
 • بثورات پوستی
 • عفونت هایی مانند سرماخوردگی
 • افزایش وزن
بیشتر این عوارض جانبی ممکن است در عرض چند روز یا چند هفته از بین بروند. اگر آنها شدیدتر هستند یا از بین نمی روند، با پزشک یا داروساز خود صحبت کنید.

عوارض جانبی جدی

عوارض جانبی جدی باساگلار رایج نیست، اما ممکن است رخ دهد. اگر عوارض جانبی جدی داشتید فوراً با پزشک خود تماس بگیرید. اگر علائم شما تهدید کننده زندگی است یا اگر فکر می کنید در حال اورژانس پزشکی هستید با ۹۱۱ تماس بگیرید. عوارض جانبی جدی و علائم آنها می تواند شامل موارد زیر باشد:
 • هیپوگلیسمی شدید (سطح قند خون بسیار پایین)*. علائم می تواند شامل موارد زیر باشد:
  • سردرد
  • گیجی
  • اضطراب
  • خواب آلودگی
  • گرسنگی
  • خلق و خوی تحریک پذیر (به راحتی ناراحت شدن)
  • تعریق
  • ضربان قلب سریع
  • تشنج
  • کما
 • هیپوکالمی (سطح پتاسیم پایین). علائم می تواند شامل موارد زیر باشد:
  • خستگی (کمبود انرژی)
  • احساس ضعف
  • گرفتگی عضلات
  • ریتم غیر طبیعی قلب (ضربان قلب خیلی سریع، خیلی آهسته یا ناهموار)
  • نارسایی تنفسی (شرایطی که در آن ریه های شما نمی توانند اکسیژن را به خون شما برسانند)
  • فلج (ناتوانی در حرکت دادن قسمت های خاصی از بدن)
 • واکنش آلرژیک شدید، که در زیر با جزئیات بیشتر توضیح داده شده است.
* ایجاد تغییرات در برنامه درمان با انسولین می تواند خطر ابتلا به هیپوگلیسمی (سطح قند خون پایین) و هیپرگلیسمی (سطح قند خون بالا) را افزایش دهد. این تغییرات شامل مصرف انسولین متفاوت از آنچه معمولاً انجام می دهید، شروع یک داروی جدید انسولین یا استفاده از دوز جدید انسولین است. علاوه بر این، تزریق انسولین به نواحی از پوست که ضخیم یا حفره دارند نیز می تواند بر سطح قند خون شما تأثیر بگذارد. قبل از ایجاد هر گونه تغییر در رژیم انسولین خود حتما با پزشک خود صحبت کنید.

جزئیات عوارض جانبی

ممکن است تعجب کنید که هر چند وقت یکبار عوارض جانبی خاصی با این دارو رخ می دهد یا اینکه آیا عوارض جانبی خاصی به آن مربوط می شود . در اینجا برخی از جزئیات در مورد برخی از عوارض جانبی که این دارو ممکن است ایجاد کند یا ممکن است نداشته باشد، آورده شده است.

واکنش آلرژیک

مانند بسیاری از داروها، برخی از افراد ممکن است پس از مصرف باساگلار واکنش آلرژیک داشته باشند. مشخص نیست افرادی که از Basaglar استفاده می کنند چند بار واکنش های آلرژیک به دارو نشان می دهند. علائم یک واکنش آلرژیک خفیف می تواند شامل موارد زیر باشد:
 • بثورات پوستی
 • خارش
 • گرگرفتگی (گرمی و قرمزی در پوست شما)
واکنش آلرژیک شدیدتر نادر است اما ممکن است. علائم یک واکنش آلرژیک شدید می تواند شامل موارد زیر باشد:
 • تورم زیر پوست، به طور معمول در پلک ها، لب ها، دست ها یا پاها
 • تورم زبان، دهان یا گلو
 • مشکل در تنفس
 • تعریق
اگر واکنش آلرژیک شدید به باساگلار دارید، فوراً با پزشک خود تماس بگیرید. اگر علائم شما تهدید کننده زندگی است یا اگر فکر می کنید در حال اورژانس پزشکی هستید با ۹۱۱ تماس بگیرید.

کاهش وزن یا افزایش وزن

کاهش وزن به عنوان یک عارضه جانبی باساگلار در طی مطالعات بالینی گزارش نشد. با این حال، افزایش وزن یکی از شایع ترین عوارض جانبی باساگلار است. در یک مطالعه بالینی ، افراد مبتلا به دیابت نوع ۱ که باساگلار مصرف کردند، طی ۶ ماه درمان تا ۰.۳۶ کیلوگرم (کمتر از ۱ پوند [پوند]) اضافه وزن داشتند. آنها در طول یک سال استفاده از دارو حدود ۰.۷۱ کیلوگرم (۱.۵ پوند) اضافه کردند. در یک مطالعه بالینی دیگر ، افراد مبتلا به دیابت نوع ۲ که باساگلار مصرف کردند، طی ۶ ماه درمان حدود ۱.۸ کیلوگرم (۴ پوند) اضافه وزن پیدا کردند. در واقع، افزایش وزن یک عارضه جانبی رایج همه انسولین ها است ، نه فقط باساگلار. این در واقع یک فرآیند طبیعی و سالم است زیرا انسولین به ذخیره قند در بدن شما کمک می کند. و بدن شما بعداً از قند برای انرژی استفاده می کند. قند ذخیره شده می تواند به مرور زمان به افزایش وزن اضافه کند. اگر در مورد افزایش وزن در حین استفاده از Basaglar نگران هستید با پزشک خود صحبت کنید. آنها می توانند نکاتی را در مورد رژیم غذایی و ورزش پیشنهاد کنند تا به شما در حفظ وزن سالم کمک کنند.

عوارض جانبی در کودکان

عوارض جانبی باساگلار در کودکان مشابه عوارض جانبی دارو در بزرگسالان است. دو مورد از عوارض جانبی شایع‌تر که در کودکان دیده می‌شود در زیر مورد بحث قرار گرفته‌اند.

آبریزش بینی

در طی مطالعات، آبریزش بینی (رینیت) یکی از شایع ترین عوارض جانبی انسولین گلارژین بود که در کودکان مشاهده شد. (انسولین گلارژین داروی فعال باساگلار است.) در یک مطالعه بالینی ، ۵ درصد از کودکان مبتلا به دیابت نوع ۱ که انسولین گلارژین مصرف کردند، رینیت داشتند. اگر از کودکی مراقبت می کنید که از باساگلار استفاده می کند و نگران دفعات آبریزش بینی هستید، با پزشک خود صحبت کنید. آنها می توانند در صورت نیاز درمان پزشکی را توصیه کنند.

هیپوگلیسمی

هیپوگلیسمی (سطح قند خون پایین) نیز یک عارضه جانبی رایج بود که در طول مطالعات در کودکان مشاهده شد. در یک مطالعه بالینی ۲۶ هفته ای ، ۲۳ درصد از کودکان مبتلا به دیابت نوع ۱ که مارک متفاوتی از انسولین گلارژین (نه باساگلار) مصرف کردند، دوره های هیپوگلیسمی شدید (سطح قند خون بسیار پایین) داشتند. اگر از کودکی مراقبت می کنید که از باساگلار استفاده می کند، باید با علائم هیپوگلیسمی آشنا باشید. این به شما کمک می کند تشخیص دهید که آیا کودک این وضعیت را تجربه می کند یا خیر. اگر یک دوره هیپوگلیسمی دارند، بهتر است به آنها مقداری غذا یا نوشیدنی بدهید تا به سرعت سطح قند خون آنها را بالا ببرد. با افزایش فوراً سطح قند خون آنها، می توانید به پیشگیری از اورژانس پزشکی کمک کنید.
دوز باساگلار
دوز Basaglar که پزشک شما تجویز می کند به عوامل مختلفی بستگی دارد. این شامل:
 • شدت عارضه ای که از باساگلار برای درمان استفاده می کنید
 • وزن شما
 • اهداف سطح قند خون شما
 • سابقه کنترل قند خون شما
 • دوزهای قبلی انسولین شما (اگر قبلا از انسولین استفاده کرده اید)
به طور معمول، پزشک شما را با دوز پایین شروع می کند. سپس به مرور زمان آن را تنظیم می کنند تا به مقدار مناسب شما برسند. پزشک شما در نهایت کوچکترین دوزی را که اثر مورد نظر را ایجاد می کند، تجویز می کند. اطلاعات زیر دوزهایی را که معمولاً استفاده می شود یا توصیه می شود توصیف می کند. با این حال، مطمئن شوید که دوز تجویز شده توسط پزشک را برای شما مصرف کنید. پزشک شما بهترین دوز را متناسب با نیاز شما تعیین خواهد کرد. توجه: ایجاد تغییرات در برنامه درمان با انسولین می تواند خطر ابتلا به هیپوگلیسمی (سطح قند خون پایین) و هیپرگلیسمی (سطح قند خون بالا) را افزایش دهد. این تغییرات شامل مصرف انسولین متفاوت از آنچه معمولاً انجام می دهید، شروع یک داروی جدید انسولین یا استفاده از دوز جدید انسولین است. علاوه بر این، تزریق انسولین به نواحی از پوست که ضخیم یا حفره دارند نیز می تواند بر سطح قند خون شما تأثیر بگذارد. قبل از ایجاد هر گونه تغییر در رژیم انسولین خود حتما با پزشک خود صحبت کنید.

اشکال و قوت های دارویی

Basaglar در یک خودکار یکبار مصرف از قبل پر شده به نام KwikPen عرضه می شود. هر KwikPen دارای ۳ میلی لیتر (میلی لیتر) محلول دارویی است. و هر میلی لیتر محلول حاوی ۱۰۰ واحد انسولین گلارژین است. این بدان معناست که قلم KwikPen در مجموع حاوی ۳۰۰ واحد انسولین گلارژین است. Basaglar همچنین به صورت خودکار یکبار مصرف و از پیش پر شده به نام Tempo Pen عرضه می شود. این همان قلم KwikPen است، با این تفاوت که قابلیت اتصال با اپلیکیشن گوشی هوشمند و ردیابی دوزهای انسولین شما را دارد. هر قلم تمپو ۳ میلی لیتر محلول دارویی را در خود جای می دهد. و هر میلی لیتر محلول حاوی ۱۰۰ واحد انسولین گلارژین است. این بدان معناست که قلم تمپو حاوی ۳۰۰ واحد انسولین گلارژین است. با این حال، هر دو قلم KwikPen و Tempo Pen تنها تا ۸۰ واحد انسولین را در هر تزریق تزریق می کنند. بنابراین، اگر به بیش از ۸۰ واحد برای دوز خود نیاز دارید، باید بیش از یک تزریق داشته باشید. به عنوان مثال، اگر پزشک شما دوز ۱۰۰ واحد باساگلار را در روز تجویز کند، برای دریافت دوز کامل باید دو تزریق را همزمان انجام دهید. تزریق اول می تواند ۸۰ واحد و تزریق دوم می تواند ۲۰ واحد بدهد. اگر قلم شما به اندازه کافی Basaglar در داخل آن باقی نمانده باشد، گاهی اوقات ممکن است لازم باشد برای یک نوبت از بیش از یک قلم استفاده کنید. در این مورد، انسولین موجود در قلم موجود خود را مصرف می‌کنید و سپس از یک قلم جدید برای رسیدن به دوز کامل انسولین خود استفاده می‌کنید. باساگلار معمولا یک بار در روز استفاده می شود. این به صورت تزریق زیر جلدی (تزریق زیر پوست) انجام می شود. برای کسب اطلاعات در مورد نحوه مصرف Basaglar، بخش «نحوه مصرف» را در زیر ببینید.

دوز برای دیابت نوع ۱

دوز اولیه معمولی Basaglar برای دیابت نوع ۱ حدود یک سوم کل دوز روزانه انسولین شما است. (بقیه کل دوز روزانه معمولاً به عنوان انسولین در زمان غذا داده می شود.) کل دوز روزانه انسولین شما بر اساس وزن بدن شما بر حسب کیلوگرم (کیلوگرم) است. دوز از ۰.۴ واحد در کیلوگرم تا ۱ واحد در کیلوگرم در روز متغیر است. در زیر نمونه ای از نمودار دوز Basaglar برای دیابت نوع ۱ آمده است:*
وزن بدن: دوز احتمالی تجویز شده روزانه انسولین: مجموع دوز روزانه انسولین: شروع دوز روزانه باساگلار:
۱۷۵ پوند (حدود ۸۰ کیلوگرم) ۰.۷ واحد در کیلوگرم ۵۶ واحد ۱۸ واحد
* دوز تجویز شده روزانه انسولین ممکن است با مثال در جدول بالا متفاوت باشد. با پزشک خود صحبت کنید تا دوز صحیح را برای وضعیت خود بدانید.

دوز برای دیابت نوع ۲

دوز اولیه معمولی Basaglar برای دیابت نوع ۲ ۰.۲ واحد انسولین به ازای هر کیلوگرم وزن بدن است. حداکثر دوز اولیه ۱۰ واحد باساگلار در روز است.

دوز اطفال

دوز شروع معمول باساگلار برای کودکان مبتلا به دیابت نوع ۱ به همان شیوه برای بزرگسالان تعیین می شود. دوز اولیه باساگلار برای کودکان حدود یک سوم کل دوز روزانه انسولین آنها است. (بقیه دوز کل روزانه آنها معمولاً به عنوان انسولین هنگام غذا داده می شود.) کل دوز روزانه بر اساس وزن کودک بر حسب کیلوگرم (کیلوگرم) است. مقدار مصرف می تواند از ۰.۴ واحد در کیلوگرم تا ۱.۰ واحد در کیلوگرم در روز باشد. نمونه ای از نمودار دوز Basaglar برای دیابت نوع ۱ در کودکان در زیر نشان داده شده است:
وزن بدن: دوز احتمالی تجویز شده روزانه انسولین: مجموع دوز روزانه انسولین: شروع دوز روزانه باساگلار:
۵۰ پوند (حدود ۲۳ کیلوگرم) ۰.۶ واحد در کیلوگرم ۱۴ واحد ۴ یا ۵ واحد
* دوز تجویز شده روزانه انسولین ممکن است با مثال در جدول بالا متفاوت باشد. با پزشک خود صحبت کنید تا دوز صحیح را برای وضعیت خود بدانید.

اگر یک دوز را فراموش کنم چه؟

اگر یک نوبت از باساگلار را فراموش کردید، به محض یادآوری آن را مصرف کنید. با این حال، اگر تقریباً زمان مصرف نوبت بعدی فرا رسیده است، فقط از نوبت فراموش شده صرفنظر کنید. می توانید منتظر بمانید تا Basaglar مصرف کنید تا زمان مصرف دوز برنامه ریزی شده بعدی شما فرا برسد. شما باید دوز Basaglar خود را در زمان مشخصی هر روز مصرف کنید. اطمینان حاصل کنید که بیش از یک دوز باساگلار را در عرض ۲۴ ساعت مصرف نکنید، مگر اینکه پزشکتان توصیه کند. انجام این کار می تواند خطر عوارض جانبی جدی از جمله هیپوگلیسمی (سطح پایین قند خون) را افزایش دهد. برای اطمینان از اینکه یک دوز را فراموش نمی کنید، یک یادآوری را در تلفن خود تنظیم کنید. تایمر دارو نیز ممکن است مفید باشد.

آیا نیاز به استفاده طولانی مدت از این دارو دارم؟

باساگلار به عنوان یک درمان طولانی مدت استفاده می شود. اگر شما و پزشکتان تشخیص دهید که Basaglar برای شما بی‌خطر و مؤثر است، احتمالاً آن را طولانی‌مدت مصرف خواهید کرد.
هزینه باساگلار
مانند تمام داروها، هزینه باساگلار می تواند متفاوت باشد. قیمت واقعی که می پردازید به طرح بیمه، موقعیت مکانی و داروخانه ای که استفاده می کنید بستگی دارد.

کمک مالی و بیمه ای

اگر برای پرداخت هزینه Basaglar به حمایت مالی نیاز دارید، یا اگر برای درک پوشش بیمه خود به کمک نیاز دارید، کمک در دسترس است. الی لیلی و شرکت، تولید کننده باساگلار، کارت پس انداز ارائه می دهد که ممکن است به کاهش هزینه باساگلار کمک کند. برای کسب اطلاعات بیشتر و اطلاع از اینکه آیا واجد شرایط پشتیبانی هستید، به وب سایت برنامه مراجعه کنید .
باساگلار استفاده می کند
سازمان غذا و دارو (FDA) داروهای تجویزی مانند Basaglar را برای درمان برخی از بیماری ها تایید می کند.

باساگلار برای دیابت نوع ۱

Basaglar مورد تایید FDA برای بهبود سطح قند خون در بزرگسالان و کودکان (سنین ۶ سال و بالاتر) مبتلا به دیابت نوع ۱ است . اگر دیابت نوع ۱ دارید، لوزالمعده شما هورمونی به نام انسولین نمی سازد . این هورمون به بدن شما کمک می کند تا قند را از خون به سلول های شما منتقل کند. هنگامی که قند وارد سلول های شما شد، پردازش شده و برای انرژی استفاده می شود. بدون انسولین، قند وارد سلول های شما نمی شود و بر عملکرد آنها تأثیر می گذارد. این همچنین منجر به افزایش سطح قند خون می شود که در صورت عدم درمان می تواند مشکلات جدی ایجاد کند. دیابت نوع ۱ یک بیماری مزمن (طولانی مدت) است. اگر درمان نشود، می تواند منجر به مشکلات جدی مانند آسیب عصبی شود. از آنجایی که انسولین برای عملکرد خوب بدن شما بسیار مهم است، افراد مبتلا به این بیماری برای زنده ماندن باید از داروهای انسولین استفاده کنند. توجه: باساگلار نباید برای درمان کتواسیدوز دیابتی (DKA) که از عوارض احتمالی دیابت است استفاده شود.

اثربخشی برای دیابت نوع ۱

در مطالعات بالینی، Basaglar برای درمان دیابت نوع ۱ در بزرگسالان موثر بود. در طی مطالعات، پاسخ افراد به درمان دیابت اغلب با آزمایش هموگلوبین A1c (HbA1c) اندازه‌گیری می‌شود . این اندازه گیری میانگین قند خون شما را در ۲ تا ۳ ماه گذشته نشان می دهد. انجمن دیابت آمریکا هدف HbA1c کمتر از ۷.۰ درصد را برای اکثر بزرگسالان توصیه می کند. در یک مطالعه بالینی ۶ ماهه ، بزرگسالان مبتلا به دیابت نوع ۱ باساگلار را همراه با انسولین هنگام غذا مصرف کردند. (در افراد مبتلا به دیابت نوع ۱، باساگلار همیشه همراه با انسولین هنگام غذا استفاده می شود.) در پایان این مطالعه، HbA1c در افرادی که باساگلار و انسولین هنگام غذا مصرف می کردند به طور متوسط ​​۰.۳۵ درصد کاهش یافت. در این گروه ۵/۳۴ درصد افراد به سطح HbA1c کمتر از ۷ درصد رسیده بودند. در این مطالعه، گروه دیگری از افراد مبتلا به دیابت نوع ۱ یک داروی متفاوت انسولین گلارژین (داروی فعال در بساگلار) و یک انسولین هنگام غذا مصرف کردند. این افراد مانند افرادی که از Basaglar استفاده می کردند، بهبودهای مشابهی در سطح قند خون خود داشتند.

باساگلار برای دیابت نوع ۲

Basaglar مورد تایید FDA برای بهبود سطح قند خون در بزرگسالان مبتلا به دیابت نوع ۲ است . اگر دیابت نوع ۲ دارید، سلول های شما آنطور که باید به انسولین پاسخ نمی دهند . انسولین هورمونی است که به بدن کمک می کند قند را از خون به سلول های شما منتقل کند. وقتی سلول های شما به طور معمول به انسولین پاسخ نمی دهند، قند نمی تواند به داخل سلول ها حرکت کند. در عوض، در جریان خون شما باقی می ماند. این منجر به افزایش سطح قند خون می شود (که در صورت عدم درمان می تواند مشکلات جدی ایجاد کند) و همچنین می تواند بر عملکرد سلول های شما تأثیر بگذارد. دیابت نوع ۲ یک بیماری مزمن (طولانی مدت) است. اگر درمان نشود، می تواند منجر به مشکلات جدی مانند آسیب عصبی شود. اگر دیابت نوع ۲ دارید، بدن شما ممکن است تولید انسولین را خود به خود متوقف کند. در این صورت، باید داروی انسولین مصرف کنید تا جایگزین انسولینی شود که بدن شما دیگر نمی‌سازد. توجه: باساگلار نباید برای درمان کتواسیدوز دیابتی (DKA) که از عوارض احتمالی دیابت است استفاده شود.

اثربخشی برای دیابت نوع ۲

در مطالعات بالینی، Basaglar برای درمان دیابت نوع ۲ در بزرگسالان موثر بود. در طی مطالعات، پاسخ افراد به درمان دیابت اغلب با استفاده از هموگلوبین A1c (HbA1c) اندازه‌گیری می‌شود . این اندازه گیری میانگین قند خون شما را در ۲ تا ۳ ماه گذشته نشان می دهد. در یک مطالعه بالینی ، Basaglar در بزرگسالان مبتلا به دیابت نوع ۲ مورد آزمایش قرار گرفت. این افراد نتوانستند سطح قند خون خود را به اندازه کافی با سایر محصولات انسولین گلارژین یا داروهای دیابت که از طریق خوراکی مصرف می‌شوند، بهبود بخشند. (در افراد مبتلا به دیابت نوع ۲، باساگلار با سایر داروهای دیابت استفاده می شود). در این مطالعه، افراد باساگلار را با یک داروی خوراکی دیابت به مدت ۶ ماه مصرف کردند. در پایان مطالعه، HbA1c در افرادی که باساگلار با داروی خوراکی مصرف می کردند به طور متوسط ​​۱.۳ درصد کاهش یافت. در این مطالعه، گروه دیگری از افراد مبتلا به دیابت نوع ۲ یک داروی متفاوت انسولین گلارژین (داروی فعال در Basaglar) و یک انسولین هنگام غذا مصرف کردند. این افراد مانند افرادی که از Basaglar استفاده می کردند، بهبودهایی در سطح قند خون خود داشتند.

باساگلار برای کودکان

Basaglar مورد تایید FDA برای بهبود سطح قند خون در کودکان مبتلا به دیابت نوع ۱ است . برای استفاده در کودکان ۶ سال و بالاتر تایید شده است. دارویی به نام Lantus (که همچنین از انسولین گلارژین ساخته شده است) در مطالعات برای بهبود سطح قند خون در کودکان مبتلا به دیابت نوع ۱ موثر است. بر اساس شباهت باساگلار به لانتوس مشخص شد که برای استفاده در کودکان موثر است. (بخش «باساگلار در مقابل لانتوس» را در بالا ببینید.) بسیاری از افراد مبتلا به دیابت نوع ۱ در دوران کودکی تشخیص داده می شوند. برای آشنایی بیشتر با نحوه درمان دیابت نوع ۱ در کودکان باساگلار، به بخش “باساگلار برای دیابت نوع ۱” در بالا مراجعه کنید.
جایگزین باساگلار
داروهای دیگری نیز در دسترس هستند که می توانند وضعیت شما را درمان کنند. برخی ممکن است برای شما مناسب تر از دیگران باشند. اگر علاقه مند به یافتن جایگزینی برای Basaglar هستید، با پزشک خود صحبت کنید. آنها می توانند در مورد داروهای دیگری که ممکن است برای شما خوب عمل کنند به شما بگویند. انواع مختلفی از داروهای دیابت را می توان برای کاهش سطح قند خون در افراد مبتلا به دیابت نوع ۱ یا ۲ استفاده کرد . پزشک بسته به عوامل مختلفی از جمله:
 • نوع دیابت شما (نوع ۱ یا نوع ۲)
 • سایر داروهایی که مصرف می کنید
 • سایر شرایط سلامتی که دارید
 • کنترل قند خون شما در گذشته
 • اهداف شما برای سطح قند خون

جایگزین برای دیابت نوع ۱ یا نوع ۲

افراد مبتلا به دیابت نوع ۱ باید انسولین مصرف کنند زیرا بدن آنها انسولین نمی سازد . افراد مبتلا به دیابت نوع ۲ نیز ممکن است نیاز به مصرف انسولین داشته باشند. این معمولاً زمانی اتفاق می‌افتد که سایر داروهای دیابتی که مصرف می‌کنند به اندازه کافی مؤثر نباشند، یا اگر بدن آنها تولید انسولین را متوقف کند. نمونه هایی از انسولین هایی که ممکن است برای بهبود سطح قند خون در افراد مبتلا به دیابت نوع ۱ یا نوع ۲ استفاده شوند عبارتند از:
 • انسولین طولانی اثر که به کنترل سطح قند خون در حدود ۲۴ ساعت کمک می کند:
  • انسولین دگلودک (Tresiba)
  • انسولین دتمیر (لومیر)
 • انسولین متوسط ​​اثر که به کنترل سطح قند خون برای حدود ۱۲ تا ۱۸ ساعت کمک می کند:
  • انسولین NPH (Humulin N، Novolin N)
 • انسولین کوتاه اثر که به کنترل سطح قند خون برای حدود ۳ تا ۶ ساعت کمک می کند:
 • انسولین سریع الاثر که به کنترل سطح قند خون برای حدود ۲ تا ۴ ساعت کمک می کند:
  • انسولین لیسپرو (Admelog، Humalog)
  • انسولین آسپارت (فیاسپ، نوولوگ)
  • انسولین گلولیزین (Apidra)
همچنین چندین داروی انسولین پیش مخلوط موجود است که می تواند در افراد مبتلا به دیابت نوع ۱ یا ۲ استفاده شود . این داروها حاوی مخلوطی از یک انسولین با اثر طولانی یا متوسط ​​و یک انسولین کوتاه اثر یا سریع هستند. آنها برای کنترل سطح پایه قند خون بین وعده های غذایی و هر افزایش قند خون که بعد از غذا اتفاق می افتد استفاده می شوند. چندین داروی غیر انسولین که می تواند به کاهش سطح قند خون در افراد مبتلا به دیابت نوع ۱ یا نوع ۲ کمک کند، نیز موجود است. نمونه هایی از این داروها عبارتند از:
 • اگزناتید (Byetta، Bydureon )
 • لیراگلوتاید (ویکتوزا، ساکسندا)
 • پراملینتید (Symlin)
 • کاناگلیفلوزین ( Invokana )
 • داپاگلیفلوزین ( Farxiga )
 • دولاگلوتاید (Trulicity)
 • سماگلوتید (Ozempic)

جایگزین برای دیابت نوع ۲

افراد مبتلا به دیابت نوع ۲ نیز ممکن است از داروهای ترکیبی استفاده کنند که حاوی نوعی انسولین و یک داروی دیابت غیرانسولینی است. این شامل:
 • لیکسیسناتید و انسولین گلارژین ( Soliqua 100/33 )
 • لیراگلوتاید و انسولین دگلودک (Xultophy 100/3.6)
باساگلار در مقابل سایر داروها
ممکن است تعجب کنید که Basaglar چگونه با سایر داروهایی که برای بهبود سطح قند خون در افراد مبتلا به دیابت نوع ۱ و نوع ۲ تجویز می شوند، مقایسه می کند . در زیر مقایسه بین Basaglar و دو داروی دیگر که توسط سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) برای درمان دیابت تایید شده اند، آورده شده است.

باساگلار مقابل لومیر

Basaglar حاوی انسولین گلارژین است، در حالی که Levemir حاوی انسولین دتمیر است. Basaglar و Levemir هر دو انسولین های طولانی اثر هستند. این بدان معنی است که آنها در بدن شما یکسان عمل می کنند. آنها به کنترل سطح قند خون شما تا ۲۴ ساعت یا بیشتر کمک می کنند.

استفاده می کند

Basaglar و Levemir هر دو مورد تایید FDA برای بهبود سطح قند خون در افراد مبتلا به دیابت هستند. Basaglar برای درمان دیابت نوع ۱ در بزرگسالان و کودکان (سنین ۶ سال و بالاتر) تایید شده است. Levemir برای درمان دیابت نوع ۱ در بزرگسالان و کودکان (سنین ۲ سال و بالاتر) تایید شده است. هر دو دارو برای استفاده در بزرگسالان مبتلا به دیابت نوع ۲ نیز تایید شده اند.

اشکال و تجویز دارو

Basaglar و Levemir هر دو محلول های مایع حاوی انسولین هستند. Basaglar و Levemir هر کدام در یک خودکار یکبار مصرف و از پیش پر شده عرضه می شوند. Basaglar به صورت KwikPen و Tempo Pen عرضه می شود. (این قلم ها از این جهت متفاوت هستند که قلم Tempo می تواند با یک برنامه گوشی هوشمند برای ردیابی دوزهای انسولین شما متصل شود.) Levemir به عنوان یک قلم FlexTouch عرضه می شود. قلم ها حاوی مقادیر زیر انسولین هستند:
 • Basaglar KwikPen: ۳ میلی لیتر (میلی لیتر) محلول حاوی ۳۰۰ واحد انسولین گلارژین
 • Basaglar Tempo Pen: ۳ میلی لیتر محلول حاوی ۳۰۰ واحد انسولین گلارژین
 • Levemir FlexTouch: ۳ میلی لیتر محلول حاوی ۳۰۰ واحد انسولین دتمیر
Levemir همچنین در ویال عرضه می شود که حاوی ۱۰ میلی لیتر محلول دارویی است. هر ویال حاوی ۱۰۰۰ واحد انسولین دتمیر است. Basaglar و Levemir هر کدام به صورت تزریق زیر جلدی (تزریق زیر پوست) مصرف می شوند. باساگلار معمولا یک بار در روز استفاده می شود. لومیر یک یا دو بار در روز استفاده می شود.

عوارض و خطرات

Basaglar و Levemir هر دو حاوی انسولین طولانی اثر هستند. بنابراین، هر دو دارو می توانند عوارض جانبی بسیار مشابهی ایجاد کنند. در زیر نمونه هایی از این عوارض جانبی آورده شده است. عوارض جانبی رایج تر این لیست ها شامل نمونه هایی از عوارض جانبی شایع تر است که می تواند با Basaglar، با Levemir، یا با هر دو دارو (در صورت مصرف جداگانه) رخ دهد.
 • ممکن است با Basaglar رخ دهد:
  • چند عوارض جانبی منحصر به فرد
 • ممکن است با Levemir رخ دهد:
  • کمر درد
  • سردرد
  • گاستروانتریت (آنفولانزای معده)
 • می تواند با Basaglar و Levemir رخ دهد:
  • هیپوگلیسمی (سطح قند خون پایین)
  • واکنش های محل تزریق (خارش، قرمزی، درد یا تورم در اطراف ناحیه تزریق شما)
  • بثورات پوستی
  • خارش پوست
  • تغییر در ضخامت پوست شما در نزدیکی محل تزریق شما
  • عفونت هایی مانند سرماخوردگی
  • ادم (تورم) در پاها، مچ پاها یا پاها
  • افزایش وزن
عوارض جانبی جدی این فهرست ها شامل نمونه هایی از عوارض جانبی جدی است که می تواند با Basaglar، با Levemir، یا با هر دو دارو (در صورت مصرف جداگانه) رخ دهد.
 • ممکن است با Basaglar رخ دهد:
  • هیپوکالمی (سطح پتاسیم پایین)
 • ممکن است با Levemir رخ دهد:
  • چند عارضه جانبی جدی منحصر به فرد
 • می تواند با Basaglar و Levemir رخ دهد:
  • واکنش آلرژیک شدید

اثربخشی

Basaglar و Levemir هر دو برای درمان دیابت نوع ۱ و نوع ۲ استفاده می شوند. در یک تجزیه و تحلیل تلفیقی از چندین مطالعه بالینی، انسولین گلارژین (داروی فعال در Basaglar) و Levemir مقایسه شدند. این داروها به همان اندازه در بهبود سطح قند خون در بزرگسالان مبتلا به دیابت نوع ۱ مؤثر بودند. تجزیه و تحلیل دیگری نشان داد که این داروها به همان اندازه مؤثر هستند و همچنین نشان داد که Levemir ممکن است باعث بروز اپیزودهای کمتری از هیپوگلیسمی (قند خون پایین) نسبت به انسولین گلارژین شود. یک مطالعه بالینی اثربخشی انسولین گلارژین و لومیر را در کودکان مبتلا به دیابت نوع ۱ مقایسه کرد. این دو دارو زمانی که در ترکیب با انسولین هنگام غذا استفاده می شدند به یک اندازه مؤثر بودند. با این حال، برای کنترل سطح قند خون، کودکان به دوزهای بیشتری از Levemir نسبت به انسولین گلارژین نیاز داشتند. تجزیه و تحلیل تلفیقی دیگری به بزرگسالان مبتلا به دیابت نوع ۲ پرداخت. این تجزیه و تحلیل نشان داد که انسولین گلارژین و لومیر به همان اندازه در کاهش سطح قند خون موثر هستند. در این تجزیه و تحلیل، این دو دارو همراه با داروهای دیابت که از طریق خوراکی مصرف می‌شوند، مصرف شدند.

هزینه ها

Basaglar و Levemir هر دو داروهای مارک دار هستند. در حال حاضر هیچ گونه ژنریک از هر دو دارو وجود ندارد. داروهای با نام تجاری معمولاً بیشتر از داروهای ژنریک هزینه دارند. قیمت Basaglar ممکن است کمتر از Levemir باشد. قیمت واقعی که برای هر یک از داروها می پردازید به دوز، طرح بیمه، مکان و داروخانه ای که استفاده می کنید بستگی دارد.

باساگلار مقابل توژئو

Basaglar و Toujeo هر دو حاوی داروی انسولین گلارژین هستند. در اینجا به چگونگی شباهت و تفاوت باساگلار و توجئو می پردازیم.

استفاده می کند

هر دو Basaglar و Toujeo برای بهبود سطح قند خون در افراد مبتلا به دیابت مورد تایید FDA هستند. Basaglar برای استفاده در بزرگسالان و کودکان (سن ۶ سال و بالاتر) مبتلا به دیابت نوع ۱ تایید شده است . همچنین برای استفاده در بزرگسالان مبتلا به دیابت نوع ۲ تایید شده است . Toujeo برای استفاده در بزرگسالان مبتلا به دیابت نوع ۱ یا نوع ۲ تایید شده است.

اشکال و تجویز دارو

Basaglar و Toujeo هر دو حاوی داروی فعال انسولین گلارژین هستند، اما این داروها دارای قدرت های متفاوتی هستند. Basaglar در یک قلم KwikPen و Tempo Pen یکبار مصرف، از پیش پر شده موجود است. هر قلم حاوی ۳ میلی لیتر محلول مایع است که در مجموع شامل ۳۰۰ واحد انسولین گلارژین است. (این قلم ها از این جهت متفاوت هستند که قلم Tempo می تواند با یک برنامه گوشی هوشمند متصل شود و دوز انسولین شما را ردیابی کند.) Toujeo به این دو شکل موجود است:
 • Toujeo SoloStar: یک خودکار یکبار مصرف از قبل پر شده که ۱.۵ میلی لیتر محلول را در خود جای داده و حاوی ۴۵۰ واحد انسولین گلارژین است.
 • Toujeo Max SoloStar: یک قلم از پیش پر شده یکبار مصرف که ۳ میلی لیتر محلول را در خود جای داده و حاوی ۹۰۰ واحد انسولین گلارژین است.
هر دارو به صورت تزریق زیر جلدی (تزریق زیر پوست) مصرف می شود. هر کدام معمولا یک بار در روز استفاده می شوند.

عوارض و خطرات

Basaglar و Toujeo هر دو حاوی انسولین گلارژین هستند. بنابراین، هر دو دارو می توانند عوارض جانبی بسیار مشابهی ایجاد کنند. در زیر نمونه هایی از این عوارض جانبی آورده شده است. عوارض جانبی رایج تر عوارض جانبی رایج تری که می تواند با Basaglar و Toujeo رخ دهد عبارتند از:
 • هیپوگلیسمی (سطح قند خون پایین)
 • بثورات پوستی
 • ادم (تورم) در پاها، مچ پاها یا پاها
 • خارش پوست
 • تغییر در ضخامت پوست شما در نزدیکی محل تزریق شما
 • افزایش وزن
 • عفونت هایی مانند سرماخوردگی
 • واکنش های محل تزریق (درد، قرمزی، خارش یا تورم در اطراف ناحیه تزریق شما)
عوارض جانبی جدی عوارض جانبی جدی که ممکن است با Basaglar و Toujeo رخ دهد عبارتند از:

اثربخشی

Basaglar و Toujeo هر دو برای درمان دیابت نوع ۱ و نوع ۲ استفاده می شوند. مروری بر چندین مطالعه بر روی افراد مبتلا به دیابت نوع ۱ و نوع ۲ که انسولین گلارژین یا توژئو مصرف کرده بودند، انجام شد. این بررسی نشان داد که انسولین گلارژین (داروی فعال در Basaglar) و Toujeo هنگامی که در ترکیب با سایر داروهای دیابت استفاده می‌شوند، به همان اندازه در کنترل سطح قند خون مؤثر هستند. با این حال، برخی از این مطالعات نشان دادند که Toujeo باعث کاهش افت قند خون و افزایش وزن کمتری نسبت به انسولین گلارژین می شود.

هزینه ها

Basaglar و Toujeo هر دو داروهای مارک دار هستند. در حال حاضر هیچ گونه ژنریک از هر دو دارو وجود ندارد. داروهای با نام تجاری معمولاً بیشتر از داروهای ژنریک هزینه دارند. قیمت Basaglar ممکن است کمتر از Toujeo باشد. قیمت واقعی که برای هر یک از داروها می پردازید به دوز، طرح بیمه، مکان شما و داروخانه ای که استفاده می کنید بستگی دارد.
استفاده از باساگلار با سایر داروها
باساگلار ممکن است همراه با سایر داروهای دیابت استفاده شود. این می تواند شامل داروهای خوراکی (داروهایی که از طریق دهان مصرف می شود) یا سایر داروهای تزریقی (داروهایی که از طریق سوزن داده می شوند) باشد.

باساگلار با داروهای دیگر برای دیابت نوع ۱

اگر دیابت نوع ۱ دارید ، باید باساگلار را همراه با انسولین هنگام غذا مصرف کنید. این به این دلیل است که Basaglar یک انسولین پایه است (همچنین انسولین پس‌زمینه نیز نامیده می‌شود)، که به کنترل سطح قند خون در طول شب و بین وعده‌های غذایی کمک می‌کند. برای جلوگیری از افزایش قند خون که بعد از خوردن غذا اتفاق می افتد، به انسولین در زمان غذا نیاز دارید. انسولین های هنگام غذا که ممکن است همراه با باساگلار مصرف شوند عبارتند از:
 • انسولین معمولی انسان (Afrezza)
 • انسولین آسپارت (نوولوگ، فیاسپ)
 • انسولین گلولیزین (Apidra)
 • انسولین لیسپرو (Admelog، Humalog)
اگر دیابت نوع ۱ دارید، پزشک ممکن است داروهای خوراکی خاصی مانند متفورمین (گلوکوفاژ، گلومتزا) را نیز تجویز کند. این داروها می توانند با انسولین برای کمک به کاهش سطح قند خون شما کار کنند.

باساگلار با داروهای دیگر برای دیابت نوع ۲

اگر دیابت نوع ۲ دارید و باساگلار مصرف می کنید، احتمالاً باید سایر داروهای دیابت را نیز مصرف کنید. انواع مختلفی از داروهای خوراکی یا تزریقی وجود دارد که ممکن است پزشک برای شما تجویز کند. این داروها همراه با انسولین به کاهش سطح قند خون شما کمک می کنند. نمونه هایی از داروهای خوراکی که ممکن است پزشک شما با Basaglar تجویز کند عبارتند از:
 • متفورمین (گلوکوفاژ، گلومتزا)
 • سیتاگلیپتین ( Januvia )
 • امپاگلیفلوزین ( Jardiance )
 • آکاربوز (پیش‌کوز)
نمونه هایی از داروهای تزریقی که پزشک ممکن است با باساگلار تجویز کند عبارتند از:
 • پراملینتید (Symlin)
 • لیراگلوتاید (ویکتوزا)
 • اگزناتید (Byetta)
 • دولاگلوتاید (Trulicity)
 • سماگلوتید (Ozempic)
باساگلار و الکل
هیچ تعامل شناخته شده ای بین Basaglar و الکل وجود ندارد. با این حال، نوشیدن بیش از حد الکل در هنگام استفاده از Basaglar می تواند خطر عوارض جانبی جدی مانند هیپوگلیسمی (قند خون پایین) را افزایش دهد. هیپوگلیسمی ممکن است بیشتر اتفاق بیفتد زیرا باساگلار و الکل هر کدام به تنهایی می توانند سطح قند خون شما را کاهش دهند. از پزشک خود در مورد میزان مصرف الکل در حین استفاده از Basaglar بپرسید.
فعل و انفعالات باساگلار
Basaglar می تواند با چندین داروی دیگر تداخل داشته باشد. همچنین می‌تواند با برخی مکمل‌ها و همچنین برخی غذاها تداخل داشته باشد. فعل و انفعالات مختلف می تواند اثرات متفاوتی ایجاد کند. به عنوان مثال، برخی از تداخلات می تواند در نحوه عملکرد دارو اختلال ایجاد کند. سایر تداخلات می توانند عوارض جانبی را افزایش دهند یا آنها را شدیدتر کنند.

باساگلار و سایر داروها

در زیر لیستی از داروهایی که می توانند با Basaglar تداخل داشته باشند آورده شده است. این لیست ها شامل تمام داروهایی که ممکن است با باساگلار تداخل داشته باشند، نیست. قبل از مصرف باساگلار، با پزشک و داروساز خود صحبت کنید. در مورد تمام داروهای تجویزی، بدون نسخه و سایر داروهایی که مصرف می کنید به آنها بگویید. همچنین در مورد ویتامین ها، گیاهان و مکمل هایی که استفاده می کنید به آنها بگویید. به اشتراک گذاری این اطلاعات می تواند به شما کمک کند از تعاملات احتمالی جلوگیری کنید. اگر سؤالی در مورد تداخلات دارویی دارید که ممکن است روی شما تأثیر بگذارد، از پزشک یا داروساز خود بپرسید.

داروهای باساگلار و دیابت

Basaglar می تواند با داروهای خاص دیابت به روش های مختلف تداخل داشته باشد. این تداخلات می تواند خطر عوارض جانبی مختلف را افزایش دهد. باساگلار و تیازولیدین دیون ها مصرف باساگلار با تیازولیدین دیون (یک دسته از داروهای دیابت) می تواند باعث نارسایی قلبی شود. اگر قبلاً نارسایی قلبی دارید، مصرف این دو دارو با هم می تواند وضعیت شما را بدتر کند. قبل از شروع مصرف باساگلار، در صورت مصرف تیازولیدین دیون حتما به پزشک خود اطلاع دهید. اگر باساگلار را با تیازولیدین دیون مصرف می کنید، پزشک شما را از نظر علائم و نشانه های نارسایی قلبی از نزدیک تحت نظر خواهد گرفت. یا ممکن است به شما توصیه کنند که به طور کلی از داروهای مختلف استفاده کنید. نمونه هایی از داروهای تیازولیدین دیون عبارتند از روزیگلیتازون (آواندیا) و پیوگلیتازون (Actos). باساگلار و برخی دیگر از داروهای دیابت مصرف باساگلار همراه با برخی از داروهای دیابت دیگر می تواند خطر عوارض جانبی جدی مانند هیپوگلیسمی (سطح پایین قند خون) را افزایش دهد. اگر باساگلار را با داروی دیابت دیگری مصرف می کنید، پزشک ممکن است دوز یک یا هر دو دارو را تنظیم کند. این به کاهش خطر هیپوگلیسمی کمک می کند. ممکن است پزشک از شما بخواهد که سطح قند خون خود را بیشتر کنترل کنید تا بدانید ترکیب داروها چگونه بر این سطوح تأثیر می گذارد. نمونه هایی از سایر داروهای دیابت که در صورت مصرف با Basaglar می توانند خطر هیپوگلیسمی را افزایش دهند عبارتند از:
 • متفورمین (گلومتزا، گلوکوفاژ)
 • پراملینتید (Symlin)
 • انسولین های زمان غذا، از جمله انسولین گلولیزین (Apidra) و انسولین آسپارت (Fiasp، Novolog)
باساگلار و کورتیکواستروئیدها مصرف باساگلار با کورتیکواستروئید می تواند توانایی باساگلار را در کاهش سطح قند خون کاهش دهد. این می تواند باعث افزایش مداوم سطح قند خون شود و خطر عوارض جدی را افزایش دهد. اگر نیاز به مصرف کورتیکواستروئید با باساگلار دارید، پزشک ممکن است دوز باساگلار شما را برای مدت معینی افزایش دهد. آنها همچنین ممکن است توصیه کنند که سطح قند خون خود را بیشتر چک کنید. نمونه هایی از کورتیکواستروئیدها که می توانند عملکرد Basaglar را کاهش دهند عبارتند از:
 • پردنیزون (اشعه)
 • پردنیزولون (Orapred، Prelone)
 • متیل پردنیزولون (مدرول)
 • هیدروکورتیزون (Cortef، بسیاری دیگر)
باساگلار و برخی داروهای فشار خون مصرف باساگلار همراه با برخی از داروهای فشار خون می تواند علائم ناشی از هیپوگلیسمی (سطح قند خون پایین) را پنهان کند. این می تواند شما را از ابتلا به هیپوگلیسمی غافل کند که ممکن است از درمان آن جلوگیری کند. هیپوگلیسمی درمان نشده می تواند منجر به عوارض جدی شود. اگر باساگلار را با یکی از این داروهای فشار خون مصرف می کنید، ممکن است پزشک به شما توصیه کند که سطح قند خون خود را بیشتر چک کنید. نمونه هایی از داروهای فشار خون که می توانند علائم هیپوگلیسمی را پنهان کنند عبارتند از:
 • متوپرولول (Lopressor، Toprol XL)
 • پروپرانولول (Inderal، Innopran XL)
 • کلونیدین (Catapres، Kapvay)
 • آتنولول (تنورمین)
 • نادولول (کارگارد)
 • رزرپین
انقضا، ذخیره سازی و دفع باساگلار
وقتی باساگلار را از داروخانه تهیه می کنید، داروساز تاریخ انقضا را به برچسب روی جعبه قلم انسولین اضافه می کند. این تاریخ معمولاً ۱ سال از تاریخ مصرف دارو است. تاریخ انقضا به تضمین اثربخشی دارو در این مدت کمک می کند. موضع فعلی سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) پرهیز از استفاده از داروهای تاریخ مصرف گذشته است. اگر داروی استفاده نشده ای دارید که تاریخ انقضا آن گذشته است، با داروساز خود در مورد اینکه آیا ممکن است همچنان بتوانید از آن استفاده کنید یا خیر صحبت کنید.

ذخیره سازی

مدت زمانی که یک دارو خوب بماند می تواند به عوامل زیادی بستگی داشته باشد، از جمله نحوه و مکان نگهداری دارو.

ذخیره سازی باز نشده Basaglar KwikPens یا Tempo Pens

بازنشده Basaglar KwikPens یا Tempo Pens را می توان ذخیره کرد:
 • در یخچال (در دمای ۳۶⁰F تا ۴۶⁰F/2⁰C تا ۸⁰C) تا تاریخ انقضا
 • تا ۲۸ روز در دمای اتاق (تا ۸۶⁰F/30⁰C)، دور از نور و گرما

ذخیره سازی باز شده Basaglar KwikPens یا Tempo Pens

قلم های باز شده و در حال استفاده Basaglar KwikPens و Tempo Pens باید تا ۲۸ روز در دمای اتاق (تا ۸۶⁰F/30⁰C) نگهداری شوند. خودکارهای باز شده باساگلار را در یخچال نگهداری نکنید.

دسترس

پس از استفاده از Basaglar KwikPen یا Tempo Pen برای تزریق دوز، سوزن را فورا دور بریزید. هرگز از سوزن مجدد استفاده نکنید. این می تواند باعث عفونت شود. سوزن استفاده شده را در یک ظرف سخت مانند ظرف دفع مواد تیز قرار دهید. ظروف مواد تیز مورد تایید FDA برای خرید در اکثر داروخانه ها، شرکت های تامین پزشکی و برخی از خرده فروشان آنلاین موجود است. اگر ظرف وسایل تیز ندارید، می توانید سوزن های استفاده شده خود را در یک ظرف مقاوم در برابر سوراخ بیندازید. ظرفی را انتخاب کنید که سوزن ها نتوانند از آن عبور کنند. نمونه هایی از ظروف مقاوم در برابر سوراخ شدن عبارتند از بطری های استفاده شده مواد شوینده لباسشویی و قوطی های فلزی قهوه. همیشه درب ظرف را بگذارید تا کودکان و حیوانات خانگی نتوانند به داخل ظرف برسند. یک برچسب روی ظرف قرار دهید تا به افراد هشدار دهد که سوزن های تیز داخل ظرف وجود دارد. اگر دیگر نیازی به مصرف باساگلار ندارید و داروی باقی مانده دارید، مهم است که آن را با خیال راحت دور بیندازید. این به جلوگیری از مصرف تصادفی دارو توسط دیگران از جمله کودکان و حیوانات خانگی کمک می کند. همچنین به جلوگیری از آسیب رساندن به محیط زیست کمک می کند. وب سایت FDA چندین نکته مفید در مورد دفع دارو ارائه می دهد. همچنین می توانید از داروساز خود اطلاعاتی در مورد نحوه دور انداختن داروی خود بخواهید.
نحوه مصرف باساگلار
شما باید باساگلار را طبق دستور پزشک یا ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی مصرف کنید. Basaglar به صورت تزریق زیر پوست شما ( تزریق زیر جلدی ) مصرف می شود. هنگامی که برای اولین بار نسخه Basaglar خود را دریافت می کنید، ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی یا داروساز شما نحوه تزریق دارو را توضیح می دهد. سازنده Basaglar دستورالعمل های گام به گام را برای Basaglar KwikPen و Basaglar Tempo Pen ارائه می دهد . آنها همچنین یک ویدیو با دستورالعمل استفاده ارائه می دهند. همچنین اپلیکیشنی به نام Beginning Basaglar وجود دارد که در دستگاه های iPhone/iPad و Android در دسترس است. این برنامه به شما امکان می دهد دستورالعمل های دارویی و نکات مفید برای استفاده از Basaglar را دانلود کنید. توجه: ایجاد تغییرات در برنامه درمان با انسولین می تواند خطر ابتلا به هیپوگلیسمی (سطح قند خون پایین) و هیپرگلیسمی (سطح قند خون بالا) را افزایش دهد. این تغییرات شامل مصرف انسولین متفاوت از آنچه معمولاً انجام می دهید، شروع یک داروی جدید انسولین یا استفاده از دوز جدید انسولین است. علاوه بر این، تزریق انسولین به نواحی از پوست که ضخیم یا حفره دارند نیز می تواند بر سطح قند خون شما تأثیر بگذارد. قبل از ایجاد هر گونه تغییر در رژیم انسولین خود حتما با پزشک خود صحبت کنید.

محل های تزریق باساگلار

Basaglar را می توان به صورت زیر جلدی به بدن تزریق کرد:
 • بازوهای بالایی
 • ران
 • باسن
 • شکم (حداقل ۲ اینچ از ناف خود فاصله بگیرید)

قلم Kwik، قلم تمپو، و سوزن

Basaglar در یک قلم KwikPen از پیش پر شده و یکبار مصرف عرضه می شود. KwikPen در بسته‌هایی عرضه می‌شود که حاوی پنج قلم است. شما دوز Basaglar خود را با استفاده از KwikPen یا Tempo Pen و یک سوزن تزریق خواهید کرد. سوزن ها همراه با قلم KwikPen یا Tempo Pen موجود نیستند. سازنده توصیه می کند از سوزن های برند BD (Becton, Dickinson and Company) با قلم خود استفاده کنید. سوزن ها برای خرید در داروخانه محلی شما در دسترس خواهند بود. قلم KwikPen و Tempo Pen قرار است بیش از یک بار استفاده شوند. تعداد دفعاتی که از قلم خود استفاده می کنید به دوز شما بستگی دارد. می توانید تا ۲۸ روز پس از اولین باز کردن KwikPen یا Tempo Pen از آن استفاده کنید. پس از ۲۸ روز، باید قلم باز شده را دور بیندازید، حتی اگر هنوز حاوی دارو باشد. بازنشده Basaglar KwikPens و Tempo Pens باید در یخچال نگهداری شوند تا زمانی که آماده استفاده از آنها شوید. هنگامی که قلم را باز کردید، باید آن را در دمای اتاق تا ۲۸ روز نگهداری کنید. برای جزئیات بیشتر در مورد ذخیره سازی Basaglar KwikPens و Tempo Pen، لطفاً به بخش “انقضا، ذخیره سازی و دفع Basaglar” در بالا مراجعه کنید. سوزن ها فقط یک بار استفاده می شوند. برای هر تزریق انسولین باید از یک سوزن جدید استفاده کنید. همیشه در هر بار تزریق باساگلار از یک سوزن جدید استفاده کنید. هرگز سوزن را با شخص دیگری به اشتراک نگذارید. استفاده از سوزن‌های جدید به جلوگیری از گسترش میکروب‌ها کمک می‌کند، که خطر عفونت را کاهش می‌دهد.

چه زمانی مصرف شود

می توانید باساگلار را در هر زمانی از روز مصرف کنید. با این حال، باید آن را هر روز در ساعت مشخصی مصرف کنید. پزشک بهترین زمان روز را برای شما توصیه خواهد کرد. آنها این را بر اساس نحوه تغییر سطح قند خون شما در طول روز و شب می دانند. برای اطمینان از اینکه یک دوز را فراموش نمی کنید، یک یادآوری را در تلفن خود تنظیم کنید. تایمر دارو نیز ممکن است مفید باشد.

مصرف باساگلار با غذا

هنگام مصرف باساگلار نیازی به خوردن غذا نیست.
نحوه کار باساگلار
Basaglar یک انسولین طولانی اثر است که سطح قند خون را در افراد مبتلا به دیابت نوع ۱ یا نوع ۲ بهبود می بخشد . این در آزمایشگاه ساخته شده است، اما طوری طراحی شده است که درست مانند انسولین طبیعی بدن شما کار کند . انسولین هورمونی است که در لوزالمعده شما ساخته می شود . این هورمون با انجام کارهای زیر سطح قند خون شما را تنظیم می کند:
 • کمک می کند قند از جریان خون شما به سلول های شما حرکت کند، که به سلول های شما اجازه می دهد از قند برای انرژی استفاده کنند
 • به ماهیچه های شما کمک می کند از شکر برای انرژی استفاده کنند
 • از تولید و ترشح بیشتر قند در جریان خون کبد شما جلوگیری می کند
 • به بدن شما کمک می کند تا پروتئین بسازد و قند را به عنوان چربی ذخیره کند
هر یک از این اقدامات به حفظ قند خون شما در سطح ایمن و طبیعی کمک می کند. اگر دیابت نوع ۱ دارید، بدن شما انسولین نمی سازد. این بدان معنی است که شما باید انسولین را به عنوان دارو مصرف کنید تا بدن شما بتواند به طور طبیعی عمل کند. اگر دیابت نوع ۲ دارید، ممکن است نیاز به مصرف انسولین داشته باشید. این به این دلیل است که بدن شما آنطور که باید به انسولین پاسخ نمی دهد. حتی ممکن است پانکراس شما به مرور زمان تولید انسولین را متوقف کند. همچنین ممکن است نیاز به مصرف انسولین داشته باشید زیرا سایر داروهای دیابت برای کاهش سطح قند خون شما به اندازه کافی کار نمی کنند. اگر دیابت نوع ۱ یا ۲ دارید، Basaglar جایگزین انسولین طبیعی شما خواهد شد.

چقدر طول می کشد تا کار کند؟

Basaglar در عرض چند ساعت پس از مصرف شروع به کاهش سطح قند خون شما می کند. با این حال، مانند انسولین های سریع الاثر هنگام غذا، فوراً شروع به کار نمی کند. این به این دلیل است که این یک انسولین طولانی اثر است که به کنترل سطح قند خون شما در مدت ۲۴ ساعت یا بیشتر کمک می کند. هنگامی که باساگلار را تزریق می کنید، یک خوشه در زیر پوست شما تشکیل می شود. این خوشه به آرامی تجزیه می شود و انسولین را در جریان خون شما آزاد می کند. این نسخه در کل روز پخش می شود. با این حال، بدن هر فرد متفاوت به Basaglar پاسخ می دهد. از آنجایی که باساگلار بلافاصله وارد جریان خون شما نمی شود، نباید در مواقع اضطراری از آن استفاده کرد.
مصرف بیش از حد باساگلار
استفاده بیش از دوز توصیه شده باساگلار می تواند منجر به عوارض جانبی جدی شود.

علائم مصرف بیش از حد

علائم مصرف بیش از حد می تواند شامل موارد زیر باشد:
 • هیپوگلیسمی شدید (سطح قند خون بسیار پایین) که می تواند باعث اضطراب، لرزش، گیجی، تشنج و کما شود.
 • هیپوکالمی (سطح پتاسیم پایین)، که می تواند باعث ضعف، یبوست، گرفتگی عضلات و تپش قلب (احساس بال زدن در قفسه سینه یا داشتن ضربان قلب اضافی) شود.

در صورت مصرف بیش از حد مصرف چه باید کرد

اگر فکر می کنید بیش از حد از این دارو مصرف کرده اید، با پزشک خود تماس بگیرید. همچنین می توانید با انجمن مراکز کنترل سم آمریکا به شماره ۸۰۰-۲۲۲-۱۲۲۲ تماس بگیرید یا از ابزار آنلاین آنها استفاده کنید . اما اگر علائم شما شدید است، با ۹۱۱ تماس بگیرید یا فورا به نزدیکترین اورژانس بروید.
باساگلار و بارداری
مطالعات کافی در مورد استفاده از Basaglar در دوران بارداری انسان وجود ندارد تا دقیقاً بدانیم چقدر ایمن است. با این حال، داشتن دیابت درمان نشده در دوران بارداری می تواند برای شما و کودکتان خطرناک باشد. انسولین درمانی، مانند Basaglar، توسط انجمن دیابت آمریکا (ADA) به عنوان اولین گزینه برای درمان دیابت در دوران بارداری توصیه می شود. ADA انسولین درمانی را برای زنان مبتلا به دیابت پیش از بارداری (دیابتی که قبل از بارداری شروع شده است) توصیه می کند. ADA همچنین انسولین را برای زنان مبتلا به دیابت بارداری (دیابتی که در دوران بارداری ایجاد می شود) توصیه می کند. اگر در زمان بارداری از قبل انسولین مصرف می‌کنید، پزشک ممکن است دوز متفاوت انسولین را در دوران بارداری شما توصیه کند. این به حفظ سطح قند خون شما در محدوده ایمن برای شما و کودکتان کمک می کند. اگر در دوران بارداری به دیابت بارداری مبتلا شوید، پزشک درمان مناسب را توصیه خواهد کرد. ممکن است از شما بخواهند انسولین درمانی را شروع کنید.
باساگلار و پیشگیری از بارداری
معلوم نیست مصرف باساگلار در دوران بارداری بی خطر است یا خیر. اگر قادر به باردار شدن هستید، در حین استفاده از Basaglar، با پزشک خود در مورد نیازهای خود برای کنترل بارداری صحبت کنید.
باساگلار و شیردهی
انسولین درمانی (از جمله باساگلار) معمولاً برای استفاده در دوران شیردهی بی خطر در نظر گرفته می شود. با این حال، تغییرات زیادی در بدن و برنامه روزانه شما پس از بارداری و زایمان اتفاق می افتد. این تغییرات می تواند بر سطح قند خون شما تأثیر بگذارد. به همین دلیل، ممکن است پس از زایمان به دوز متفاوت انسولین نیاز داشته باشید. اگر در حین مصرف باساگلار قصد شیردهی دارید، با پزشک خود در مورد بهترین برنامه دوز انسولین خود صحبت کنید.
سوالات متداول در مورد باساگلار
در اینجا به برخی از سوالات متداول درباره باساگلار پاسخ داده شده است.

اگر من باساگلار مصرف می کنم، آیا باز هم نیاز به استفاده از انسولین زمان غذا دارم؟

شما ممکن است. باساگلار یک انسولین طولانی اثر است . به آن انسولین پس زمینه یا پایه نیز می گویند. این بدان معناست که قرار است در طول روز کار کند. انسولین های طولانی اثر به کنترل سطح قند خون شما در طول شب هنگام خواب و در طول روز بین وعده های غذایی کمک می کنند. باساگلار به عنوان انسولین هنگام غذا (برای کنترل افزایش قند خون که پس از صرف غذا رخ می دهد تجویز می شود) در نظر گرفته نمی شود. برای کنترل افزایش قند خون پس از صرف غذا، ممکن است نیاز به استفاده از انسولین سریع الاثر، انسولین کوتاه اثر یا انسولین میان اثر داشته باشید. این نوع انسولین ها به تنظیم دقیق سطح قند خون شما کمک می کنند. استفاده از انسولین طولانی اثر مانند باساگلار در ترکیب با انسولین سریع یا کوتاه اثر معمول است. این به شما امکان می دهد سطح انسولین را در طول روز و بعد از غذا کنترل کنید. اگر پزشک شما باساگلار را با انسولین هنگام غذا تجویز کرد، این دو انسولین را با هم مخلوط نکنید. این می تواند نحوه عملکرد آنها را تغییر دهد. همیشه برچسب های انسولین را دوباره بررسی کنید تا مطمئن شوید که انسولین صحیح را در زمان مناسب مصرف می کنید. اگر سؤالی در مورد زمان یا نحوه مصرف انسولین دارید، با پزشک یا داروساز خود صحبت کنید.

من تا حالا انسولین مصرف نکردم آیا Basaglar یک گزینه برای من است؟

شاید باشه. پزشک انواع مختلف انسولین را به شما توضیح خواهد داد. اگر تصمیم بگیرند که برای کنترل سطح قند خون خود نیاز به استفاده از انسولین طولانی اثر دارید، ممکن است Basaglar را توصیه کنند. استفاده از Basaglar در افرادی که قبلا از انسولین استفاده نکرده اند بی خطر است. توجه: ایجاد تغییرات در برنامه درمان با انسولین می تواند خطر ابتلا به هیپوگلیسمی (سطح قند خون پایین) و هیپرگلیسمی (سطح قند خون بالا) را افزایش دهد. این تغییرات شامل شروع یک داروی جدید انسولین است. قبل از شروع هر گونه رژیم انسولین حتما با پزشک خود صحبت کنید.

آیا باساگلار دو بار در روز استفاده می شود؟

بله، پزشکان برخی افراد ممکن است دو بار در روز باساگلار را برای آنها تجویز کنند. با این حال، این استفاده خارج از برچسب در نظر گرفته می شود. استفاده خارج از برچسب زمانی است که یک دارو برای شرایطی متفاوت با آنچه مورد تایید FDA برای استفاده است، استفاده می شود. باساگلار گاهی اوقات برای دوز دو بار در روز تجویز می شود اگر دوز یک بار در روز سطح قند خون شما را به اندازه کافی بهبود ندهد. یک مطالعه بالینی کوچک شامل افراد مبتلا به دیابت نوع ۲ بود که قادر به کاهش سطح قند خون خود با استفاده از انسولین گلارژین یک بار در روز (داروی فعال در Basaglar) و انسولین هنگام غذا نبودند. هنگامی که آنها از مصرف انسولین گلارژین یک بار در روز به استفاده از آن دو بار در روز روی آوردند، هموگلوبین A1c (HbA1c) آنها پس از حدود ۸ ماه از ۱۰.۳٪ به ۸.۴٪ کاهش یافت. HbA1c اندازه گیری متوسط ​​قند خون است.

اگر من لانتوس مصرف می کنم، آیا می توانم به Basaglar سوئیچ کنم؟

بله، اگر پزشکتان توصیه کند که درمان را از Lantus به Basaglar تغییر دهید، می‌توانید تغییر دهید. Lantus و Basaglar حاوی همان نوع انسولین هستند: انسولین گلارژین. سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) تشخیص داده است که Basaglar یک گلارژین انسولین “پیشرو” برای Lantus است. این بدان معنی است که Basaglar بسیار شبیه به Lantus است و به همان اندازه Lantus ایمن و موثر است. Basaglar و Lantus هر دو در یک قدرت موجود هستند: ۱۰۰ واحد انسولین در هر میلی لیتر محلول دارویی. اگر از Lantus به Basaglar تغییر دهید، دوز شما احتمالاً ثابت خواهد ماند. اگر علاقه مند به تغییر از Lantus به Basaglar هستید، با پزشک خود صحبت کنید تا ببینید آیا این گزینه برای شما مناسب است یا خیر.
اقدامات احتیاطی باساگلار
قبل از مصرف باساگلار، با پزشک خود در مورد سابقه سلامتی خود صحبت کنید. اگر شرایط پزشکی خاصی دارید Basaglar ممکن است برای شما مناسب نباشد. این شامل:
 • دوره فعلی هیپوگلیسمی در طول یک دوره هیپوگلیسمی (قند خون پایین) * Basaglar مصرف نکنید . این می تواند خطر عوارض جانبی جدی را افزایش دهد. قبل از مصرف باساگلار باید صبر کنید تا قند خونتان به حالت عادی بازگردد.
 • واکنش آلرژیک به Basaglar. اگر به دارو یا هر یک از مواد غیرفعال آن واکنش آلرژیک داشته اید، نباید از باساگلار استفاده کنید. اگر مطمئن نیستید که آیا در گذشته واکنش آلرژیک به باساگلار داشته اید، قبل از استفاده از باساگلار با پزشک خود صحبت کنید.
 • هیپوکالمی (سطح پتاسیم پایین). باساگلار می تواند باعث کاهش سطح پتاسیم در خون شما شود. اگر سطح پتاسیم پایینی دارید، مصرف باساگلار می تواند آن را حتی بیشتر کاهش دهد. این می تواند خطر عوارض جانبی جدی را افزایش دهد. اگر پتاسیم پایینی دارید یا در معرض خطر ابتلا به این وضعیت هستید، ممکن است پزشک در حین مصرف باساگلار سطح پتاسیم شما را کنترل کند.
توجه: برای اطلاعات بیشتر در مورد اثرات منفی باساگلار، به بخش «عوارض جانبی باساگلار» در بالا مراجعه کنید. * ایجاد تغییرات در برنامه درمان با انسولین می تواند خطر ابتلا به هیپوگلیسمی (سطح قند خون پایین) و هیپرگلیسمی (سطح قند خون بالا) را افزایش دهد. این تغییرات شامل مصرف انسولین متفاوت از آنچه معمولاً انجام می دهید، شروع یک داروی جدید انسولین یا استفاده از دوز جدید انسولین است. علاوه بر این، تزریق انسولین به نواحی از پوست که ضخیم یا حفره دارند نیز می تواند بر سطح قند خون شما تأثیر بگذارد. قبل از ایجاد هر گونه تغییر در رژیم انسولین خود حتما با پزشک خود صحبت کنید.
اطلاعات حرفه ای باساگلار
اطلاعات زیر برای پزشکان و سایر متخصصان مراقبت های بهداشتی ارائه شده است.

نشانه ها

Basaglar (انسولین گلارژین) برای بهبود کنترل گلوکز خون در موارد زیر تجویز می شود:
 • بزرگسالان و کودکان (سن ۶ سال و بالاتر) مبتلا به دیابت نوع ۱
 • بزرگسالان مبتلا به دیابت نوع ۲

مکانیسم عمل

باساگلار یک انسولین طولانی اثر است که برای ورود به سرم به صورت آهسته و طولانی در مدت ۲۴ ساعت طراحی شده است. اثرات کاهش دهنده گلوکز خون از طریق مهار گلوکونئوژنز کبدی و افزایش جذب گلوکز محیطی رخ می دهد. علاوه بر این باساگلار از تخریب پروتئین و چربی جلوگیری می کند و سنتز پروتئین را تقویت می کند.

فارماکوکینتیک و متابولیسم

جذب باساگلار نسبتاً ثابت است، بدون پیک مشخص، طی ۲۴ ساعت. این دارو تا حدی از طریق دو متابولیت فعال با فعالیت مشابه انسولین انسانی متابولیزه می شود. غلظت پس از حدود ۲۴ ساعت به سطح پایه کاهش یافت.

موارد منع مصرف

باساگلار در دوره های هیپوگلیسمی منع مصرف دارد. همچنین در افرادی که سابقه حساسیت به انسولین گلارژین یا مواد غیرفعال موجود در فرآورده دارند، منع مصرف دارد.

ذخیره سازی

قلم کیویک و تمپو باساگلار باید از نور و گرما محافظت شود و هرگز نباید منجمد شوند. قلم های Basaglar را می توان ذخیره کرد:
 • در صورت باز نشدن، تا ۲۸ روز در دمای اتاق (تا ۸۶⁰F/30⁰C)، یا تا تاریخ انقضا در دمای یخچال (۳۶⁰F تا ۴۶⁰F/2⁰C تا ۸⁰C)
 • در صورت باز/در حال استفاده، تا ۲۸ روز در دمای اتاق (تا ۸۶⁰F/30⁰C)
باساگلار را پس از باز کردن نباید در یخچال نگهداری کنید. سلب مسئولیت: مدیکال نیوز تودی تمام تلاش خود را به کار گرفته است تا مطمئن شود که همه اطلاعات از نظر واقعی درست، جامع و به روز هستند. با این حال، این مقاله نباید به عنوان جایگزینی برای دانش و تخصص یک متخصص مراقبت های بهداشتی دارای مجوز استفاده شود. همیشه باید قبل از مصرف هر دارویی با پزشک یا سایر متخصصان مراقبت های بهداشتی مشورت کنید. اطلاعات دارویی موجود در اینجا ممکن است تغییر کند و در نظر گرفته نشده است که تمام موارد استفاده، دستورالعمل‌ها، اقدامات احتیاطی، هشدارها، تداخلات دارویی، واکنش‌های آلرژیک یا عوارض جانبی را پوشش دهد. عدم وجود هشدارها یا سایر اطلاعات برای یک داروی معین نشان نمی دهد که دارو یا ترکیب دارو برای همه بیماران یا تمام موارد مصرف خاص بی خطر، مؤثر یا مناسب است.

تصاویر باساگلار